Heshmat

VIP
 • تعداد محتوا

  74
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Heshmat

 1. عکسی که ادعا شده ناو بندر خلیج فارس هست که طبقه گفته ها قرار هست آذر ماه 99 رونمایی شود .
 2. انشالله و گوش شیطون کر ترامپ برنده میشه ! تا ببینم این مسئولین دقیقا میخوان چه کنن ! یا رومی روم یا زنگی زنگ ! پدرمون درومد دیگه
 3. هیبت تانک به دست یه عده ناشی خدشه دار شده ! وگرنه تانک و نفر بر لازمه پیشروی زمینی و سریع هست ! پهپاد قدرت آتش محدود داره ! هرچقدر از اسمون قوی باشی برای پیشروی نیاز به نیروی زمینی داری ! برای پیشروی نیروی زمینی باید اسمون رو امن کنی واسشون ! یا حداقل اسمون رو نا امن کنی برای دشمن که نتونه موثر عمل کنه .. و مخصوصا در جاهایی که امکان پشتیبانی هوایی مناسب از نفرات نیست حضور تانک خیلی واجب هست ! به عنوان مثال در شهر ها علاوه بر نقش سنگ داشتن برای نفرات میتونه با تخریب خونه ها مسیر های ایمن برای تردد نفرات تامین کنه ! ( چون در خیابون ها ممکنه کمین بزنن)
 4. بذار یکم از قهرمانان ما برات بگم شاید به خودت بیای که ببینی داری از کی دفاع می کنی ! وقتی دشمن در حال تصرف سوریه و عراق بود دائم در حال تهدید ایران بزرگ ما بود و قصد داشت به ایران بیاد و قتل و جنایت هایش رو در ایران انجام بده ! ولی نمی دونست در این ایران بزرگ فرزندانی بدنیا می آن ناموسشون کشورشونه با رگ های باد کرده به سمتشون بدون هیچ ترسی یورش می برن و در سوریه و عراق نقشه هاشون رو بر باد میدن ! ببین این ایران چقدر بزرگ و عظیم عزتمنده که چنین فرزندانی نظیر حاج قاسم ، همدانی ، بلباسی ، حججی و ....... درش بدنیا می آن ! اینها ابر قهرمانانی هستن که زن و بچه و دنیا را برای دفاع از کشورشون رها کردن رفتن برای جنگیدن با دشمن که من و شما در امنیت باشیم ! با خیال راحت همسر و مادر و خواهر ما تو این جامعه زندگی می کنن چون چنین قهرمانانی در برابر متجاوزین خون پاک شون رو ریختن ! خون دادن که من و شما و کشور در عزت و اقتدار بمونه! آذربایجان امده کسانی رو اجیر کرده که قهرمانان ما رو می کشتن سرمی بریدن ! ما با این نظام چه دوستی میتونیم داشته باشیم؟؟؟ ایران بزرگ ما بوده ، هست و خواهد بود چون چنین مردانی درش وجود دارن ! واقعا زبان ادم نمیتونه وصفشون کنه ! شهادت این عزیزان داغ بر دل ما میزنه ! ولی باعث غرور من میشه که در کشوری زندگی می کنم که تاریخ و عظمتش رو این قهرمانان اثبات کرده اند!
 5. بمب هسته ای هم داشته باشیم فکر نکنم ابزارش داشته باشیم (نه پرندشو و نه موشکشو ) در هر صورت با این لایه های دفاع هوایی و ماهواره های مختلف در بین ما و امریکا ! شانس اصابت خاک امریکا برای ما پایینه . بمب هسته ای رو هم که نمیشه ده تا ده هوا کنیم که (به امید اینکه یکیش بخوره). خلاصه اینکه دوست عزیز اون کسی که نشسته پشت فرمون توانایی ما رو بهتر از من و شما میدونه و با توجه به توانمون ابزار مقابله با تهدید رو میسازه . بنابراین مطمئنا بهترین تصمیم ها رو میگیرن
 6. نه اصلا به صورت انتحاری تهدید واسه پی 8 یا گلوبال حساب نمیشه شاید واسه ریپر تهدید باشه در حالت انتحاری ! ولی کافیه پیش اخطاری اونجا باشه به راحتی یا فرار میکنن یا با یه سایدوایندر میارنش پایین ! کرار وزن قابل توجهی میتونه حمل کنه! به نظرم موشک خوبی میشه روش سوار کرد ! تا اونجا اطلاعات دارم اگر هدایت فعال داشته باشه موشک فکر نکنم کرار نیازی به رادار داشته باشه! در این حالت یعنی کرار نقش لانچر داشته باشه و ایستگاه های زمینی در نقش رادار کرار باشن! این فقط یه فرضیه ست میتونه اشتباه باشه میتونه درست باشه !
 7. به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ارتش، در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار 99 ارتش، سه فروند هواگرد آمریکایی شامل هواپیمای P-8 و پهپادهای MQ-9 و RQ-4 که در حالی که از کیلومترها دورتر در رصد کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور قرار داشته اند، وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی کشور شده و بر خلاف قوانین و مقررات اقدام به تخلف و ورود غیر مجاز به محدوده ADIZ (منطقه شناسایی دفاع هوایی) ایران کردند. پس از کشف و اخطار به آنها توسط سامانه های راداری نیروی پدافند هوایی ارتش، برای فاصله گرفتن از فضای رزمایش و با بی توجهی به اخطارهای صادره، توسط پهپاد کرار نیروی پدافند هوایی ارتش رهگیری شدند. این هواگردهای آمریکایی پس از پرواز پهپاد کرار و قاطعیت پدافند هوایی در رهگیری، مسیر خود را تغییر داده و از منطقه رزمایش و فضای ADIZ کشور فاصله گرفتند. رو کرار چی سوار کردن که فرستادنش براشون!؟!؟؟!؟!
 8. اون موقع ها روسها و چینی ها تجهیزات پیشرفته جاسوسی در اختیار نداشتن ! بعدشم امریکایی که میخواد فقط از فاصله ۱۵۰۰ کم به ما شلیک کنه و نزدیک نشه چجوری میخواد نیروهای خودش تو کل خاورمیانه از ما محافظت کنه؟
 9. حرف شما متین ولی ! این دیگه فقط از دست امریکا بر میاد و نکته اینکه بی ۲۱ و هایپر سونیک هزینه سرسام اور داره . امریکا بر سر منافعش با ایران جنگ داره ایا می ارزه اینقدر هزینه کنه و دست خودش برای روسها و چینی ها رو کنه ؟
 10. احتراما با تحلیل جنابعالی مخالف هستم به چند دلیل: از دیدگاه ونزوئلا : امریکا خیلی وقته ونزوئلا رو تحت تحریم های شدید خودش قرار داده و اقتصاد این کشور رو تخریب کرده و این اقتصاد داغون منجر به کاهش شدید شاخص های رفاهی در بین مردم ونزوئلا شده و این امر منجر به اعتراضات مردمی شده و به مرور با گسترش این اعتراضات و ایجاد یک رهبر برای آنها ( خوان گایدو) بستر مناسب برای اقدات تخریب زیر ساخت ها هم شروع شد ( مشکلات سوخت و انرژی ) . ((( خیلی جالبه واستون آشنا نیست این اتفاقات؟ آبان 98 حمله به پتروشیمی بندر امام و ... )))) . یکی از بحران های جدی ونزوئلا که داشت کشور رو رسما فلج میکرد سوخت بود که یهو سرو کله ایران پیدا میشه که علاوه بر انتقال سوخت میخواد زیرساخت های تولید سوخت در ونزوئلا رو بازسازی کنه . ((((این اتفاق صرف نظر از جنبه رفع بحران سوخت یه اتفاق بزرگ دیگه هم برای ونزوئلا هست که اون ایجاد امید (Hope) که میشه مقابل امریکا ایستاد میشه پیروز شد شما این حس رو با #GraciasIran و پیغام های ملت ونزوئلا می تونین متوجه شین . این امید میتونه تمام برنامه های امریکا رو در ونزوئلا بهم بریزه تازه میتونه مسری به دیگر کشور ها هم بشه ایا امریکا همچین خطر بزرگی و استراتژیکی رو به عنوان معامله با ایران به جان میخرد؟ )))) **پس حکومت گایدو بر ونزوئلا با این حجم عظیم ذخایر نفتی اولویت اساسی امریکاست و نه معامله کردن با ایران! ** از دیدگاه ایران : آمریکا ابزار فشاری داره به اسم تحریم اقتصادی که در وهله اول هر کشور مخالف با سیاست های خودش رو با این اهرم تحت فشار قرار میده ! و خیلی واسش مهمه این اهرم برای کشور ها ترسناک و در عمل موثر باشه و خیلی واسش مهم ابهت این اهرم حفظ بشه ! حالا ایرانی که خودش مورد تحریم امریکاست داره علنی جلوی چشم امریکا به ونزوئلا( مورد تحریم امریکا) صادرات سوخت میکنه ! این یعنی : 1- تحقیر امریکا از جانب ایران با ارسال سوخت به حیاط خلوت آمریکا 2- دور زدن علنی تحریم امریکا جلوی چشمان کل دنیا 3- این اتفاق به شدت موقعیت و موضع وطنفروشان داخلی و خارجی رو ضعیف میکنه و احساس عزت و اقتدار رو میان ملت افزایش میده و نتیجه ش میشه تمسخر شبکه های اونور آبی ( اینتر نشنال بی بی سی و من و تو و ...) رو این شبکه ها کلی هزینه شده که افکار مردم رو سوق دهی کنن ولی حالا که مورد تمسخر قرار بگیرن ایا باز کارایی خودشون خواهند داشت ؟ امریکا در این اتفاق یه شکست خورده واقعی هست قبلا اگر دغدغده ش تو خاورمیانه بوده الان باید بترسه از اینکه یه ایران دیگه در جنوب کشورش پا بگیره !
 11. ناو های ما با توجه تکنولوژهایی حال حاضر و رونمایی شده مثل سیبل هستن برای دشمنی در حد امریکا علتش برد راداری کم و عدم داشتن پشتیبانی از طریق ماهواره ! در این حالت شما موشک 2000 کیلومتری هم داشته باشی عملا نمی تونی دشمنی که نمی بینی رو هدف گیری کنی و بزنی ! با توجه به دارایی های نیروی دریایی ما عملا تا 200 کیلومتر رو میتونن مورد جستجوی راداری قرار بدن. شما در نظر داشته باش ناو امریکایی از فاصله ای بالای 1000 کیلومتر میتونه کشتی ما رو بزنه ! پس عملا در صورت ایجاد درگیری با احتمال 100 درصد ناو ها و خدمه رو از دست می دیم و آبرو ریزی بزرگ! بهترین حالت همون نفتکش بدون دفاع هست ! که اگر غلطی کردن یقه سنتکام بگیریم. قدرت آتش و رهگیری ما ( در صورتی که جبهه نبرد در خلیج فارس باشه ) قابل قیاس با امریکا هست.
 12. درسته در حالت صلح کاربرد انها بیشتره ولی وقتی دشمن بخواد وارد مرحله جنگ بشه بحث کاملا متفاوت همونطور که انها نیروهای دیگه شون وارد میدان نبرد میکنن ماهم نیرو های دیگه مون وارد میدان نبرد میشه ! به نظرم دیگو گارسیا دیگه مثل قبل امن نیست و وقتی پایگه هایی با فاصله دیگو گارسیا واسه پرنده های امریکایی امن نباشه بخش مهمی از توان هوایی امرکیا ازش کاسته میشه !
 13. تا قبل از گلوبال کسی جدی نمیگرفت پدافند هوایی ما رو ! ولی شما حساب کن یه پرنده امریکایی داره نزدیک خلیج فارس میشه بعد از چند اخطار یه شلیک موشک اخطار انجام بشه ! 100 در100 برمیگرده! تازه اگر نفتکش ما رو تصرف بکنن یعنی فقط سد معبر ایجاد نکنن و بریزن تو کشتی ما به نظرم ایران حقش محفوظه یکی از این جنگنده های امریکایی بیاره پایین از تو خلیج !
 14. تردد کشتی هایی آمریکایی چه نظامی چه غیر نظامی به خلیج فارس ممنوع ! در اقدامی شدید تر میشه تردد پرنده های آمریکایی ها در خلیج فارس رو هم ممنوع کرد !
 15. اصن با عقل جور در نمیاد این همه هزینه واسه پرتاب ماهواره بشه بعد واسه یه چیز الکی بفرستن فضا ! چون هزینه ماهواره با هزینه ماهواره بر قابل قیاس نیست
 16. پاسخ بیشتر اصطلاحا برای سوزاندن ما بوده ! سربازامون مرتب سرحال پابرجا هستن پشت سرشونم همون پهپادی هست که به شما رو نقره داغ کرده اونم سر حال و قبراقه! یک کلام بگم امیدوارم اگر سندی چیزی داریم رو کنیم چون واقعا با این تصاویر و این حرکات وجهه نیروهای مسلح پیش ملت هم افت میکنه چه برسه به منطقه و دنیا !
 17. 1- فشار حداکثری که هدفش تبدیل ایران به ونزولا بود .....هیچ غلطی نکردن 2- انگلستان رو تحقیر کردیم ..........هیچ غلطی نکردن 3- گلوبال هاوک بالش خورد به مرز ما اوردیمش پایین ....... هیچ غلطی نکردن 4- آرامکو رو مستقیم یا غیر مستقیم ما زدیم .........هیچ غلطی نکردن 5- حاج قاسم زدن که حیثیت کشور رو از بین ببرن و برای اولین بار در تاریخ موشک باران شدن باز هم هیچ غلطی نکردن "یه زمانی امریکا میزد کسی جرعت نداشت جواب بده حالا ما میزنیم کسی جرعت نداره پاسخ بده " میدونی به چه زاویه ای باید نگاه کنی ----> پایگاه های آمریکایی در عراق به 2 دوتا کاهش پیدا کرد و ما داریم تو عراق و سوریه و ..... پایگاه سازی می کنیم . خلاصه در رابطه با خاورمیانه جدید بگم که : "خاورمیانه داره تغییر میکنه ولی به دست ما "
 18. به نظر من آمریکا هر حمله ای بخواد به ما بکنه باید حداقل 2000 کیلومتر از مرز های ما فاصله بگیره ! خب همین یعنی چی یعنی تخلیه کامل از خاورمیانه و این یعنی تا زمانی که جمهوری اسلامی هست دیگه نمیتونه برگرده چون در تیرس ما قرار میگیره ! یه چیزم بگم امریکا اگر بخواد جمهوری اسلامی رو از بین ببره باید کشور ما رو تصرف کنه برای اینکار 2 راه داره: 1- پشتیبان نیروی بومی مخالف در کشور ما باشه ! یعنی یه چی مثل ارتش ازاد سوریه که در کشور ما اصلا همچین چیزی وجود نداره! یه خصلت ما ایرانیا اینه که هر چقدر با هم مشکل داشته باشیم ولی برادر کشی نداریم و با بیگناه به کشتن هموطن بپردازیم = پس این مورد 100 درصد امکان پذیر نیست 2- خودش گله گله گوسفنداش رو بریز تو مرز ما که در این حالت هزینه جانی مالی به شدت بالا برای امریکا و منطقه داره - سوال بزرگ اینه ایا برای امریکا می صرفه دست به چنین ریسک بزرگی بزنه که مطمئنا نتیجه جنگ نامشخص خواهد بود. جمع بندی : آمریکا برای نبرد با ایران باید از خاورمیانه به طور کامل بیاد بیرون ! این یعنی حاکمیت بلامنازع نیرو های مقاومت در خاورمیانه که برگشت امریکا امری غیر ممکن میشه !
 19. حرف منطقی نیست میدونی چرا چون بعید میدونم ماهواره دائما بروی یک فرکانس مشخص مدام داده بفرسته اصن دلیلی نداره! اصولا برای طراحی سیستم های ارتباطی با ادواتی مهمی مثل ماهواره به نظرم تا زمانی که مرکز واسه ماهواره سیگنالی نفرسته ماهواره پاسخی ارسال نمیکنه ! حالا این اقا که میگه میتونه از ماهواره داده دریافت کنه اصولا باید بتونه این سه مرحله رو طی کنه! 1-باید بدونه ماهواره در بستر کدوم فرکانس فرمان خودش دریافت میکنه 2- باید بدونه فرمان ها چگونه برای این ماهواره تعریف شده ! یعنی بدونه چه کدی در درون ماهواره برای فرمان ها تعریف شده تا اون رو ارسال کنه ( اینو فقط اون کسی میدونه پروتکل ارتباطی ماهواره رو تعریف کرده) 3- باید بدونه دریافت پاسخ از ماهواره از بستر کدام فرکانس صورت میگیره 4- تشخیص و تفکیک داده از سیگنال حامل ( کریر) 5 - دیکد سازی داده و رسیدن به داده خام جمع بندی : اولی و دومی جز محالاته چون بخوای همه فرکانس ها رو امتحان کی هم نمیدونی فرمان چجوری ارسال کنی تازه شاید فرمان ها هم به صورت کد ارسال بشه . سومی احتمالش هست ولی خیلی خیلی سخت هست و به طور کلی بعید میدونم بشه به داده های خام و سالم کسی جز ایران دسترسی پیدا کنه
 20. کجا سیر میکنی برادر؟ حواست هست ایران ماهواره جاسوسی فرستاده فضا ما کجا بودیم الان کجاییم !
 21. وقتی میشه به راحتی تخمین زد موقعیت ماهواره در هر لحظه کجاست میشه با زمان بندی مناسب این اقدام انجام بگیره! حالا پهپاد حرف شما درست ولی موشک با توجه به سرعت بالای اون از لحظه شلیک تا رسیدن به هدف مدت زمان کمی نیاز داره برای کنترل شدن .
 22. فکر کنم بشه با زمانبندی موقعیت ماهواره در محل حمله بشه ازش برای کنترل حمله موشکی استفاده کرد.