amirhos64

Members
 • تعداد محتوا

  46
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

142 Neutral

درباره amirhos64

 • رتبه حساب کاربری
  3rd Sergeant

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

74 نمایش های پروفایل
 1. amirhos64

  خبرهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران

  https://www.mehrnews.com/news/4511020/نمایش-کوثر-و-صاعقه-برای-مردم-جنگنده-های-نسل۵-به-نهاجا-می-پیوندند
 2. اگر تا به اینجا مطالب رو دنبال کرده باشید یک دید کلی نسبت به دقت مورد نیاز جایروسکوپ ها بدست میاورید در اینجا به بررسی یکی از ژیروسکوپ هایی که اطلاعات ان منتشر شده میپردازیم. اگر مشخصات این جایروسکوپ فیبر نوری را مطالعه کرده باشید گفته شده که bias stablity آن کمتر از 0.3 درجه در ساعت است و sclae factor stability آن 100 ppm است اگر این اعداد را در نمودار فوق وارد کنیم در محدوده جایروسکوپ های مورد استفاده موشک های پدافندی یا هوا به هوا قرار میگیرد! یعنی حتی فرا تر از دقت مورد نیاز برای موشک های بالستیک تاکتیکی همه اینها را کنار هم بگذاریم و وقتی وزن این جایروسکوپ را میبینیم یعنی کمتر از 300 گرم میتوانیم حدس بزنیم این ژیروسکوپ در راکت های هدایت شونده یا موشک بالستیک برد کوتاهی مانند فاتح کاربرد دارد حال تصور کنید که نمونه های دقیق تر این جایروسکوپ با وزن طول فیبر نوری چند برابر و ... چه دقت و پایداری خواهند داشت!؟ ژیروسکوپ هایی که در موشک های میانبرد مانند عماد سجیل و خرمشهر قابل نصب هستند. آیا هنوز هم فکر میکنید که نقطه زنی بدونه هدایت ماهواره ایی بلوف است؟
 3. ادامه موضوع موشک LGM-118 Peacekeeper گفته شد که ژیروسکوپ این موشک دارای خطای بسیار بسیار کم بوده اما دقت اصابت موشک حدود چهل متر CEP است. یکی از دلایل این خطای نسبتا ناچیز عدم هدایت کلاهک های چند گانه تا مرحله اخر یعنی اصابت است. همانطور که ملاحظه میکنید موشک LGM-118 کلاهک های چند گانه یا MIRV حمل میکند و در ارتفاع چند صد کیلومتری هدف این کلاهک ها از موشک جدا شده و بدونه داشتن هدایت مستقل به هدف با دقت 40 متر CEP اصابت میکنند. احتمالا اگر موشک LGM-118 تا مرحله اخر قابل هدایت بود قابلیت دست یابی به دقت زیر ده متر یا نقطه زنی را داشت.
 4. دوست عزیز باز هم بدونه دقت مطلب رو گذرا ازش رد شدید اون زمانی که دقت قاره پیما ها درحد کیلومتر بود خیلی وقته که گذشته همین موشک پیس کیپر با اینکه کلاهک اتمی داره ولی دقت زیر چهل متره به دلیل اینکه بتونه سیلو های موشکی شوروی رو دقیق بزنه
 5. جملات بنده رو با دقت نخوندید برای نقطه زن کردن موشک های میانبرد دوهزار کیلومتری ما نیازی به جایروسکوپ مثل AIRS نیست برای این برد نمونه های فیبر نوری و لیزری کافیه برای تاثیر دقت جایروسکوپ ها اونی که مستقیما تاثیر گزاره زمان پروازه یک موشک قاره پیما برای رسیدن به حداکثر برد حدود 4-5 برابر زمان پرواز موشک میانبرده یعنی اگر بافرض خطی بودن رابطه بین دقت و زمان شما برای یک موشک میانبرد نقطه زن نیاز به یک جایروسکوپ با دقت یک پنجم جایروسکوپ قاره پیما دارید البته این رابطه خطی نیست و طبق نمودار دقت کمتر از یک دهم تا یک صدم دقت جایروسکوپ قاره پیما هم برای این کار کفایت میکنه.
 6. بدلیل محدودیت تعداد ویرایش ادامشو اینجا میزارم: یکی از اشتباهات ما در مورد ژیروسکوپ ها این است که فکر میکنیم ژیروسکوپ های مکانیک دقت پایینی دارند (البته نمونه های سطح پایین این ژیروسکوپ ها این مشکل رادارند) نمودار زیر کاربرد انواع ژیروسکوپ ها را ر نقش های مختلف نمایان میکند همانطور که ملاحظه میکنید دقیق ترین دسته ژیروسکوپ ها مکانیکی و بعد از ان لیزری و فیبر نوری قرار میگیرند. نظر شخصی : اگر در موشک های میانبردی مانند سجیل خرمشهر عماد از ژیروسکوپ های دقیق فیبر نوری یا لیزری با خطای در حد (0.0015-0.015)استفاده شود به دلیل برد کم و به طبع زمان کم طی مسیر 1500-2000 کیلومتری کاملا میتوان بدونه استفاده از ناوبری ماهواره ایی به دقت های معادل 10-20 متر CEP دست یافت.
 7. موشک بالستیک قاره پیماLGM-118 Peacekeeper موشک بالستیک پیس کیپر یا ام ایکس از یک نظر موشک منحصر به فردی محسوب میشد این موشک فقط با استفاده از هدایت داخلی در برد 14000کیلومتری دقتی معادل 40 مترCEP داشت! ژیروسکوپ مورد استفاده در این موشک AIRS ( Advanced Inertial Reference Sphere ) نام دارد این ژیروسکوپ در دسته بندی ژیروسکوپ های مکانیکی قرار میگیرد و دقت آن کمتر از 1.5E-5درجه بر ساعت است یعنی اگر این ژیروسکوپ به مدت یک سال روشن باشد تنها 0.13درجه خطا خواهد داشت! درواقع خطای 40 مترCEP موشک پیس کیپر به دلیل خود فیزیک موشک بوده ژیروسکوپ در این خطا نقشی ندارد. دلیل دقت وحشتناک این ژیروسکوپ مکانیکی استفاده از یاتاقان های گازی(gas bearing) است که اصطحکاک را صفر کرده و عامل اصلی خطا در ژیروسکوپ ها مکانیکی را حذف میکند.
 8. amirhos64

  خبرهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران

  https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/10/18/1917953/جزئیاتی-از-ساختار-و-مأموریت-ماهواره-های-پیام-و-دوستی-پرتابگرهای-داخلی-آب-پاکی-روی-دست-تحریم-ها https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1397/10/18/1397101811190299516322264.jpg
 9. amirhos64

  پوشش پدافند هوایی ایران

  ما قبل انقلاب 37 سامانه پدافندی هاوک از امریکا خریدیم حالا اگر سامانه مرصاد رو درنظر نگیریم حداقل 30-37 سامانه هاوک باید داشته باشیم داخل اون نقشه گفته شده 170 سامانه هاوک شما خودت تا ته قضیه رو برو *اتفاقا اکثر این سامانه های هاوک هم در شرق نصب شده
 10. amirhos64

  پوشش پدافند هوایی ایران

  سامانه های فعال و روی زمین خیلی زیادی توی این نقشه لحاظ نشده
 11. amirhos64

  پوشش پدافند هوایی ایران

  متاسفانه بنده نمیتونم مختصات بزارم اما چیزی که میتونم بگم اینکه این تعداد سایت های پدافندی رو خیلی خیلی ناقص کشف کرده
 12. amirhos64

  خبرهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران

  اینکه به اسلحه ای کی-103 مجهز شده خوبه ولی بازم اعتقادی به جلیقه ضد گلوله ندارن که جالب نیست بی ام پی 2 ها هم بدونه هیچ ارتقای خاصی ستون زرهی تشکیل دادن و واقعا خوب نیست
 13. amirhos64

  خبرهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران

  بازم خودرو رزمی بی ام پی 2 بدونه هیچگونه ارتقا حفاظتی و نظارتی
 14. amirhos64

  خبرهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران

  از تصاویر جالب رزمایش پیامبر اعظم 12
 15. amirhos64

  خبرهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران

  https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/09/28/1903135/8-فروند-بالگرد-بهینه-سازی-شده-تحویل-هوانیروز-ارتش-شد بر اساس این گزارش، این بالگردهای بازسازی شده مرکز آموزشی شهید وطن پور و پایگاه چهارم رزمی پشتیبانی هوانیروز اصفهان ازجمله کبرا، 206 ، 2014 وشنوک امروز در آسمان اصفهان به پرواز در آمد. با بازسازی این بالگردها با بیش از 100 هزار ساعت تلاش متخصصان ایرانی حدود 150 میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی حاصل شده است. امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این آیین برد موشک بالگردهای ایرانی را فوق تصور دشمن دانست و گفت: بالگردهای هوانیروز قابلیت درگیر شدن با دشمن را در شب دارد . وی با اشاره به برنامه ریز برای ارتقا بلاگرد های هوانیروز، تصریح کرد: اضافه کردن برد موشک ، راکت ها و ساخت موشکهای(fire&forget ) شلیک کن فراموش کن در دستور کار وزارت دفاع است.