son_of_persia

Members
 • تعداد محتوا

  60
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

20

درباره son_of_persia

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. حادثه سکو پارس جنوبی (SPD9) هیچ منبع تروریستی نداره... سهل انگاری و عدم رعایت نکات ایمنی باعث نشت گاز و در ادامه انفجار و آتش سوزی شده بود. که خوشلختانه بخیر گذشت و فقط باعث خسارت مالی شده است. خواهشا قبل از تحلیل و نتیجه گیری خوب تحقیق کنید.
 2. اقا چی شد اخرش؟ syria.liveupmap هیچ خبری از ضد حمله ارتش کار نکرده هرچند سایت طرفدار تروریست هاست اما اکثرا خبرهاش موثقه هرچند حتی اگر امشب رو هم بخیر بگذرونند و بتونند مواضع رو پس نگیرند فردا یا پس فردا محاصره شکسته میشه چرا چون تروریست ها اصلا تلفات براشون مهم نیست و متاسفانه تزریق نیروی خوبی به جبهه صورت نمی گیره تا زمانی که یک حمله بزرگ از طرف ارتش سوریه به جناحین تروریست ها نشه اینها دست بر دار نیست و اصلا هم از نظر نیروی انسانی در مضیقه نیستند
 3. دوستان مطمئن باشید شرایط عراق داره رصد میشه و بنظر من جایگاه ایران در عراق خیلی مستحکم تر از دو یا سه سال پیشه جایگاه مردمی ایران در عراق کم کم داره ارتقا پیدا میکنه و با تصمیم ها و حمایت های درست ممکنه در سال های اینده شاهد لبنانی دیگر اینبار در مقیاسی به وسعت عراق باشیم ظهور داعش و شکست های پی درپی ارتش عراق به شدت به وجهه مالکی و احزاب شیعه عراقی چه در داخل عراق و چه در سطح بین المللی ضربه زده بود. چه بخواهیم بپذیریم و چه نه امریکا و متحدانش در عراق نقش غیر قابل چشم پوشی دارند در شرایطی که شهر ها و پادگان های عراق دومینو وار سقوط میکردند تنها دو راه باقی مانده بود یا حضور علنی و گسترده مثلا اعزام های سنگین صد هزار نفری که اقتصاد نحیف ایران ضرفیت اش رو نداشت یا همکاری کنترل شده با دول غربی برای مبارزه با داعش و کنترل حداکثری خسارت اتفاقا بنظر من سیاست نظامی و دیپلماتیک ایران در عراق عالی بود یک چهره تکنوکرات در صدر حکومت است که اشتباهات و ناکامی اش را هیچ کس حتی دشمنان نمی توانند گردن ایران بیاندازند و در کنار ایشان نیروهای شبه نظامی و ارتش عراق هر روز بیشتر به ایران وفادار میشوند و مرجعیت نظامی و نقش پدر خواندگی ایران رو متقبل میشوند عراق در حال حاضر حمایت بین المللی شرق و غرب را پشت خودش دارد. از طرفی دیگر جایگاه مردمی ایران بین شیعیان در حال قوی تر شدن است حتی کرد ها با تمام کبکبه و دبدبه اشون نگاه مثبت تری به ایران پیدا کرده اند. و یادمان نرود که عراق کشور دموکراتیکی است و این مردم هستند که انتخاب میکنند چه کسی یا حزبی حکومت کند.
 4. اقا این پست هاتون مثال بارز اسپم هستند لطفا بزارید ترکیه برده و در منجلاب بمونه اما تایپیک رو به بیراهه نبرید
 5. بچه ها چندتا سوال همونطور که همه تون شنید وزیر دفاع در چند روز اینده قراره به روسیه سفر کنه و به احتمال زیاد قرارداد خرید سوخو 30 رو میبندند. حالا سوال من اینجاست چرا سوخو 30 ؟ چرا سوخو 34 و سوخو 35 نخریم مطمئنا از سوخو 30 پیشرفته تد هستند؟ یا حتی چرا میگ 35 که جنگنده برتری هوایی رو نخریم؟
 6. بچه ها چندتا سوال همونطور که همه تون شنید وزیر دفاع در چند روز اینده قراره به روسیه سفر کنه و به احتمال زیاد قرارداد خرید سوخو 30 رو میبندند. حالا سوال من اینجاست چرا سوخو 30 ؟ چرا سوخو 34 و سوخو 35 نخریم مطمئنا از سوخو 30 پیشرفته تد هستند؟ یا حتی چرا میگ 35 که جنگنده برتری هوایی رو نخریم؟
 7. بچه ها خواهشا یه نقشه کلی با جزئیات از کل سوریه بزارید مثلا وضعیت حمص چطوریه وضعیت کنار مرزهای لبنان چطوریه بلندی های جولان دست کیه وظعیت دمشق در چه حال؟
 8. دوست من این واکنش ها بدلیل باب شدن حمله به سفارت خونه هاست شما و همه دوستان یاد دارن که حمله به سفارت انگلیس چه ضربه ای به اقتصاد و چه کمک بزرگی به تحریم کنندگان زد. در ثانی این نشون دهنده ضعف ما در حفظ امنیت داخلیمون است در همه جای دنیا حفظ سلامتی و امنیت دیپلمات ها وظیفه بدون قید و شرط کشور میزبان هست و کشوری که نتونه امنیت سفارت خونه های خارجی رو تامین کنه ضعیف شمرده میشه .متاسفانه این حادثه به همراه حادثه حمله به سفارت انگلیس به کشورهای خارجی نشون چقدر کشور ما در حفظ امنیت ناتوان هست نیروهای خودسر چقدر راحت می تونند امنیت و صلابت کشور رو به چالش بکشونند و نیروی انتظامی نه توان و نه اراده برخورد با این نیرو ها رو داره این سیگنال چند وقتی بود توی جامعه مشاهده میشد لغو سخنرانی بعضی شخصیت ها در دانشگاه با فشار نیرو های خودسر یه اشوب کشیدن سخنرانی های سیاسیون زمانی که نمی توانستند سخنرانی رو لغو کنند حمله 4فیزیکی به سیاسیون مخالف نظر نیروهای خودسر نصب بدون هماهنگی پلاکارد علیه دولت و مذاکرات هسته ای پاک کردن نقاشی های دیواری مجوز دار و هماهنگ شده با شهرداری ها لغو کنسرت های موسیقی مجوز دار در شهرهای مختلف توسط همین عوامل و ... همه اینها یعنی دولت و نیروهای انتظامی کنترلی روی اوضاع داخلی کشور ندارن و یک عده هر کاری دوست دارند انجام میدهند بدون این که پاسخگو باشند یعنی قانون در کشور نقش هویچ رو داره به زبان ساده تر و اگر بشدت با این جریان برخورد نشه خدا می دونه چه بلایی سر کشور میارند چه تضمینی هست فردا همین عده به یه بهانه ی دیگه نریزند تو یک سفارت دیگه و احیانا یک دیپلمات خارجی کشته نشه و اون موقع اقتصاد نصف ونیم امون رو به همین بهانه ده برابر بیشتر تحریم میکنند و همه کشورهای دنیا هم در برابر ایران موضع گیری می کنندو تمام گروه ها وشیعیان دنیا بدنبال ما از این موضوع اسب می بینند.
 9. با سلام کاملا موافقم امریکا بد خوابی برای عربستان دیده و هرجا که احساس کنه منافع اش در خطره کمر عربستان رو میشکونه سیاست های فعلی عربستان نه در راستای پیشرفت بلکه در راستای پسرفته فراموش نکنیم که دلیل پیشرفت امارات در حصول درامد های غیر نفتی توریسم و صنایع مرتبط با اون بوده حالا بیایید منصفانه نگاه کنیم قسمت اعظمی از توریست های امارات از ایران و کشورهای غربی هستند. برفرض سرمایه گذاری گسترده عربستان در توریسم ایا شهروندان غربی یا ایرانی ها حاضر هستند به عربستان بروند ایا جامعه بشدت افراطی و مذهبی عربستان با اون تفکرات وهابی قابلیت پذیرش این نوع توریسم رو داره. قسمت بزرگی از جامعه عربستان رو جوانان تشکیل میدهند که اموزش های درستی ندیدند بشدت تنبل و نازپرورده بار اومدن امار بیکاری 40 درصد در عربستان هست. سیاستهای اموزشی عربستان هم در دانشگاه ها و هم در مدارس شان بسوی افراطی و مذهبی تر شدن هست فقط ذکر این نکته کافیه که در مدارس و دانشگاه هاشون بدون استثنا روزی یک ساعت قران تدریس میشه بحث من غرب گرایی یا لائیک بودن نیست بحث من تدریس روزی یک ساعت قران به تفسیر وهابیت است که با منطق سلفی گری نتیجه اش کرخت شدن ذهن و دور شدن از علوم جدید میشه پس به نظر من عربستان داره به سمت قهقهرا پیش میره ذخایر پولی این کشور بی نهایت نیست این قیمت حال حاضر نفت هم شرایط رو براشون بدتر خواهد کرد . فراموش نکنیم کشور ما قسمت اعظمی از صنایع نظامی مون رو از داخل کشور تامین می شه ما چندین سال تحت بدترین تحریم ها بوده ایم قسمت بزرگی از مواد غذایی داخل کشور تولید میشه در صنایع نفت و گاز حداقل 70 درصد خودکفایی داریم از نظر نیروی انسانی و متخصص صد در صد من خودم در این صنایع مشغول هستم اما از وندور های هندی که برای یکی از پروژه ها اومده بوده اند شنیدم که در عربستان شاید هشتاد درصد کارمندان و کارگران شرکت ارامکو خارجی هستند. همچنین درسته ما در دو یا سه جنگ نیابتی درگیر هستیم اما درگیری ما با اون ها فرق میکنه ما سلاح های ساخت داخل و مهمات ساخت کشورمون رو به نیروهای نیابتی میدیم که به مرور زمان باز هم باعث پیشرفت صنایع نظامیمون میشه مستشارهامون مستقیما درگیر هستند که باعث افزایش دانش و پیشرفت تاکتیک های رزمی مون میشه اما عربستان مستقیما درگیر جنگ پر هزینه ای شده که نتیجه اش مشخص نیست با مهمات گران غربی یا شرقی از شورشیان حمایت میکنه که باز هم چند برابر ما باید هزینه کنه پس با ادامه این روند در نهایت بازنده میشه مخصوصا که کشورهای بزرگ سنی مثل ترکیه و پاکستان و مصر یا اندونزی حاصر به حمایت از واقعی از این کشور نیستند و دوستان مهمات و سلاح هایی که امریکا در اختیار عربستان میزاره محض رضای خدا نیست و پول شون رو میگیره. اما در نهایت باید بگم حمله به سفارت عربستان ضربه بزرگی به وجه کشور ما وارد کرد امیدوارم این جهالت حمله به سفارت های کشورهای خارجی از سر بعضی از هم وطن هامون برداشته بشه یا یکبار برای همیشه با این جماعت برخورد محکمی بشه تا از تکرار این موضوع جلوگیری بشه
 10. مثل اینکه دوتا پست اینجانب برای بعضی دوستان که اصلا تحمل شنیدن نظر مخالف رو ندارن و منطق شون اونقدر قویه که کوچک ترین اظهارنظر خلاف میلشون رو جبهه گیری علیه تمام ارزشهای اسلامی و ایرانی می دونند و خودشون و همفکراشون رو حق مطلق میدونند خیلی سنگین بوده اینجانب از این دسته از دوستان معذرت خواهی می کنم و در ادامه شهادت امام علی و حضرت فاطمه و خیانت ابوبکر و عمر رو کار اسرائیل و صهیونیسم با همکاری امریکا و انگلیس دونسته و از همینجا شعار طیبه مرگ بر امریکا جهان خوار که باعث سربلندی امت ایرانی هست رو با تمام وجود فریاد میزنم و در ادامه هرچی فحش و مشت و خشم داشته سر امریکا خالی میکنم که انشاالله باعث پیشرفت کشور گردد در ادامه برای جلوگیری از به بیراهه کشیده شدن تایپیک جواب هیچکدوم از دوستان متعصب و بیدار و همیشه در صحنه رو نمیدم
 11. دقیقا همین طور که شما میگید اما برداشت ها متفاوت است منافع تو پاره ای از مواقع منافع اشون ایجاب میکرده به قول شما به طور مستقیم یا غیر مستقیم کمک شان کنند دولت ترکیه یک دولت مستقل است و منافع خودش رو داره نمیشه هر اقدامی که ترکیه میکنه رو امتداد سیاست های امریکا دونست حتی بعضا همه ما می دونیم رفتار و واکنش های کشورهای اتحادیه اروپا در برخورد با دولت اسد و داعش متفاوتاست. نباید ساده انگارانه سیاست همه کشورها رو به دو دسته شیطان و زیردستانش و حکومت اللهی و محور مقاومت دسته بندی کرد شما یک لیست بلند بالا درست کردید از کمک های غرب به داعش اما توجه نمی کنید اگر همین ائتلاف شیطانی و بمباران های مداوم اشون نبود الان دواعش توی دمشق و لاذقیه حمام خون راه انداخته بودند همون طور که توی کشور ما به عنوان یک مجموعه هم سیاستمدارها و هم مردم نظرهای مختلفی دارند بین کشورهای غربی و حتی توی دولت هاشون اختلاف نظر و اختلاف رویکرد وجود داره ما هم برای تامین منافع ملی و حتی تامین منافع تمامی شیعیان رفتار و رویکردمون رو عوض کنیم و واقع گرایانه به تحولات نگاه کنیم واقع گرایانه از فرصت ها استفاده کنیم و واقع گرایانه انتظار عکس العمل از دوست و دشمن داشته باشیم
 12. متاسفانه بعضی از دوستان انچنان تحت تاثیر تبلیغات و پروپاگاندای رسانه ملی قرار گرفتند که این تئوریه توطئه برای انها تبدیل به واقعیت شده و حالا می خواهند با این واقعیت خیالی شرایط و رفتار دوست و دشمن رو تجزیه تحلیل کنند دوستان خواهشا از توهم خودساخته اتون بیدار شید امریکا و اسرائیل داعش رو به وجود نیاوردند. داعش بعد از حمله امریکا به عراق برای مبارزه با امریکا و شعیان عراقی توسط بازمانده های رژیم بعث و سلفی های عراقی تشکیل شد اما امریکا توی اون مقطع به شدت به این گروه ضربه زد اما بنا به منافع اش در اوایل جولان دادن داعش در عراق و سوریه این گروه رو نادیده گرفت تا انجا که دوباره منافع اش به خطر افتاد. در کشورهای غربی و حتی همین کشور برادرمان روسیه منافع ملی در اولویت قرار داره و حکومت ها بر منای عقاید و ائودولوژی اداره نمی شوند.
 13. درسته mahdi army همه ما الان دلمون اونوره اما دستمون نمیرسه... اقا حتما این سخنرانی رو ضبط کنید تا ما هم غیابن فیض ببریم!
 14. سلام.... اول مي خوام نظرم رو در باره طالبان بگم.....بعد به اين موضوع هم اشاره مي كنم! اولا اينكه من نظر خيلي از دوستان در مورد اينكه طالبان دست نشانده امريكاست رو قبول ندارم!!! بزاريد مثالي براتون بزنم(البته خيلي ساده).....شما يك دشمن(شوروي) داريد كه خيلي گردن كلفت و قويه و اگه شما بخواين مستقيم باش درگير بشين جدا از نتيجه ممكنه اسيب ببينه.خب ميايد يك چاقو ميده به دشمن اون گردن كلفته(مجاهدين افغانستان) تا باش حال اونرو بگيره البته اين چاقو زياد تيز نيست اما اين دشمن مصمم و خيلي شجاع با استفاده از همون گردن كلفت رو فراري ميده و باعث ميشه كه شما بدون اينكه خون از دماغتون بياد برنده دعوا(جنگ سرد) بشيد.خب بعد از مدتي اين دشمن مصمم و شجاع كه حالا قوي تر شده و كمي هم ماهيتش عوض شده(طالبان) همون چاقويي كه شما بش دادين رو طرف شما و دوستانتون مي گيره..... پس به نظر من چون در ابتدا امريكا از طالبان حمايت كرد و به عربستان اجازه داد كه فعاليتهاي وهابيون رو خارج از مرزهاش گسترش بده دليل نميشه كه الان طالبان گوش بفرمان امريكا باشند... بعدش من فكر ميكنم كه اين فرمانده امريكايي اين حرف رو فقط براي تحريك افكار عمومي امريكا و فشار روي دولت پاكستان براي برخورد جدي تر و تاثير گذاري بر رهبران اروپايي گفته....ژس به نظر من اين حرف بيشتر سياسيه تا خبري.... در مورد نقش ايران و در واقع اينده نقش ايران در پاكستان و افغانستان با اين وضعيت سردرگمي و بي برنامگي در سياست خارجي دولت فعلي نظري نميدم چون هيچ نمايي نميبينم كه پيش بيني كنم! راستي اين بودجه 300 ميليون دلاري كه قرار بود به عنوان كمك به پاكستان داده بشه تو مجلس در حال بازنگريه.
 15. son_of_persia

  اخبار عمومی منطقه و جهان

  بله دوستان با انتخاب باراك اوباما به كانديداتوري حزب دموكرات و پيروزي تقريبا قطعي او بر سناتور جان مك كين ....ديگه صحبت كردن از جنگ ايران و امريكا حداثل تا 4 سال آينده غير منطقي به نظر مي ايد...... البته من نظري دارم و اونم اينه كه هر كس در غرب از صحنه سياسي به كنار زده مشه (مثل همين آقاي يوشكا فيشر)سعي ميكنه نا اظهار نظرهاي جنجالي و جذاب (چه موضوعي بهتر از ايران) خودش را به چرخه و صحنه رسانه ها وارد كند تا با جلب نظر ها به سوي خود دوباره بتواند وارد وادي سياست شود......