sarbaz0sefr

Members
 • تعداد محتوا

  5
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

17 Neutral

درباره sarbaz0sefr

 • رتبه حساب کاربری
  Private
 1. لورنس و انگلیسیها با شریف مکه که از خاندان هاشمی بود همکاری کردند . عبدالعزیز امیر سعودی در آن زمان حاکم نجد بود و با ازمیان برداشتن آل رشید عملا از ده سال قبل مستقل از عثمانی بود . بعد از جنگ جهانی اول سعودی ها به شریف مکه و امارت حجاز حمله برده و آنرا تسخیر کردند . انگلیسی ها برای تشکر از خاندان هاشمی و جبران شکستشان در حجاز ، یکی از پسران او را امیر اردن و دیگری را (فیصل ) امیر سوریه کردند که بعد از مخالفت فرانسوی ها  به امارت عراق رسید . البته سعودی ها با انگلیسی ها ارتباط داشتند . اما در کل همانطور که کاربر گرامی SaSa7 اشاره کردند ، این قضیه رشد وهابیگری آنقدر پیچیده است که نیاز به تاپیک مستقل دیگری دارد .
 2. دوست گرامی   ایدئولوژی داعش ، القاعده ، النصره ، احرار الشام و جند الاقصی ، طالبان ، الشباب و بوکو حرام و اکثریت جریانهای سلفی و تکفیری وهابیت است .
 3. با سلام نکته ای که میخواستم در مورد نادر به آن اشاره کنم نبوغ خاص او در استفاده از سلاحهای آتشین بود و اینکه او متوجه شد برای استفاده بهینه از این سلاحها احتیاج به آرایه های پیاده نظام دارد. تا آنجا که میدانم نادر اطلاعی از تحولات نظامی غرب نداشت و یکتنه نوآوریهایی کرد که در غرب برای رسیدن به آن سه قرن زمان نیاز داشتند . صد البته منظور من مقایسه ارتش نادر با ارتش های مدرن آنزمان اروپایی نیست ولی به هر حال دید ، نوآوری و جسارت او در ایجاد روشهای نوین نبرد قابل تحسین است . جالب آنکه اکثر نوآوریهای او با مرگش فراموش شد تا در سده بعد در زمان عباس میرزا با استفاده از مستشاران فرانسوی و انگلیسی نظام نوین ایجاد شد .
 4.   با سلام ضمن  تایید فرمایش شما ، برای توضیح دقیقتر باید گفت که زبان ازبکی بازمانده زبان قراخانی است که در سده چهارم هجری  همراه با قراخانیان (آل افراسیاب ) که به سلسله سامانیان پایان دادند ، وارد ماوراء النهر شد . بعد از فتح ماوراء النهر توسط مغولان و قرار گرفتن این سرزمین در حکمرانی جغتاییان این زبان به نام جغتایی شناخته شد که از مهمترین گویندگان آن میتوان به امیر علیشیر نوایی وزیر دولت تیموری اشاره کرد . در سده دهم هجری امرای شیبانی که به نام جد ارشد خود ازبگ نامیده میشدند سرزمین ماوراء النهر را فتح کردند و نام خود را به این زبان و قوم دادند .  (همانطور که جناب stuka  اشاره کردند انها از سیبری آمده بودند و در واقع از اخلاف پسر ارشد چنگیز خان جوچی بودند ).   جناب آقای عادل ، از شما به خاطر زحمات فراوان و پستهای ارزشمندتان بسیار سپاسگزارم .