mehdipersian

Members
 • تعداد محتوا

  325
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

mehdipersian آخرین امتیاز شما در روز 27 فروردین

mehdipersian شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

1,460 نشان لیاقت

1 دنبال کننده

درباره mehdipersian

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  History , football , Guns , book , Geography , game

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,047 نمایش های پروفایل
 1. دو جواب ایران به تحرکات آمریکا: شناسایی و اخطار به زیردریایی یو اس اس جورجیا که اخیرا در منطقه حضور پیدا کرده است(تصاویر خبرگزاری های داخلی) موشک های ایرانی در 100 مایلی گروه نیمیتز در اقیانوس هند فرود می آیند(منابع غربی)
 2. موشک هایپرسونیک: تصاویر منتشر شده از اصابت موشک‌ها به اهداف خود نشان می‌دهد سرجنگی آنها در فاز پایانی اصابت به هدف به حالت پلاسما یا گداخته در آمده‌اند که نشان دهنده آن است که سپاه به جمع دارندگان موشک‌های بالستیک هایپر سونیک (فراتر از سرعت صوت) وارد شده است. دستیابی به این فناوری و رسیدن سرجنگی موشک به سرعتی فراتر از سرعت صوت امکان رهگیری و درگیری سامانه‌های پدافند موشکی با موشک‌های سپاه را بسیار مشکل می‌کند.
 3. پرتاب شدن سجیل به سمت ناو دشمن در اقیانوس هند
 4. انهدام ناوهای دشمن فرضی در اقیانوس هند از فاصله 1800 کیلومتری پس از کشف موقعیت ناوهای متخاصم فرضی دشمن توسط سامانه‌های اطلاعاتی نیروی هوافضای سپاه، موشک‌های بالستیک دوربرد کلاس‌های متنوع از فاصله 1800کیلومتری اهداف منظور رزمایش در شمال اقیانوس هند را با موفقیت مورد اصابت قرار داده منهدم کردند.
 5. سردار حاجی زاده تاکتیک‌های به کارگیری شده در رزمایش پیامبر اعظم(ص) 15 را برایند و محصول تجربیات عملیات‌ها و رزمایش‌های سال های گذشته می باشد که با به کارگیری نسل جدید موشک ها و پهپادهای تهاجمی امروز به توانمندی جدیدی دست یافته ایم. موشک‌هایی که در این مرحله از رزمایش مورد استفاده قرار گرفت، نسل جدید موشک‌های بالستیک با سرجنگی جدا شونده و RCS و سطح مقطع راداری پایین هستند و زمان عملیاتی و آماده شدن آنها نسبت به گذشته به یک دهم کاهش یافته است.این موشک‌ها در کمتر از 5 دقیقه از زمان استقرار، عملیاتی شده و قابلیت پرتاب خواهند داشت. تهاجم همه جهتی در کلیه سطوح ارتفاعی به پایگاه‌های دشمن فرضی و سلب امکان دفاع از پدافند دشمن، نفوذ به سپر موشکی با جداسازی سرجنگی موشک‌ها از بدنه و ناکام گذاشتن سامانه‌های دفاعی و ترکیب این قابلیت‌های جدید موشکی با عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امروز امکان و قدرت جدیدی در سپاه متولد شده است.
 6. رزمایش موشکی و پهپادی سپاه شلیک موشک های متعدد: نسل جدیدی از موشک‌های بالستیک در کلاس‌های ذوالفقار، زلزال و دزفول که به سرجنگی جدا شونده و قابلیت هدایت در خارج از جو و نیز قدرت اخلال و عبور از سپر موشکی دشمن مجهز شده‌اند برخورد 5 موشک به یک نقطه: رزمایش پهپادی: پهپاد های انتحاری:
 7. این" برنامه ی بلند مدت ایران در سوریه" چرا باعث شده ایران پاسخ به این حملات هوایی ندهد؟ در واقع اگر ایران پاسخ به اسرائیل بدهد باعث نمی شود جلوی حملات بعدی را بگیرد یا آنها را کند بکند؟ به نظر باز مواردی هست که هنوز مشخص نیست این می تواند به بسته بودن دست ایران در پاسخ باشه یا دلایل دیگه ای که منابع عبری/غربی خبر ندارند یا هنوز رسانه ای نکردند.
 8. ماموریت ناو مکران: این ناوبندر که قادر است 1000 روز به صورت مداوم و بودن نیاز به ارتباط با ساحل دریانوردی کند، این امکان را برای شناورهای رزمی نیروی دریایی فراهم می‌کند که نه تنها در دریای سرخ و تنگه باب المندب بلکه در هر کدام از دریاهای جهان که اراده کنند حضور پیدا کرده و ضمن بر قراری امنیت کاروان‌های تجاری کشور با هر گونه عامل تعرض و نا امنی نیز برخورد کنند. الحاق این ناوبندر به نیروی دریایی ارتش در حقیقت دست این نیرو در حراست از منافع کشور در آب‌های منطقه و فرامنطقه‌ای را بلندتر کرده و اعلام حضور مجدد ناوگان رزمی ایران در دریای سرخ همزمان با الحاق ناوبندر مکران به نیروی دریایی ارتش، حاوی این پیام است که حضور ایران در این منطقه راهبردی و استراتژیک بسیار پر قدرت‌تر از گذشته خواهد بود و برخی کشورها و رژیم‌های متخاصم با ایران در این منطقه می‌بایست شاهد حضور دائمی نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ بوده و دیگر قادر به ایجاد مزاحمت برای کاروان‌های تجاری ایران نخواهند بود. همچنین ذکر این نکته ضروریست که آنچه امروز رونمایی شد، در واقع فاز اول تکمیل ناوبندر مکران است که بنا بربرخی اقتضائات، با یک حرکت جهادی و تنها در کمتر از 5 ماه عملیات اجرایی روی آن صورت گرفته است. این اقتضائات می‌تواند مواردی ازجمله محدودیت‌های کرونایی در پهلوگیری شناورهای اعزامی در دیگر کشورها و نیز لزوم تقویت فوری حضور ناوهای جنگی ایران در مناطقی نظیر شمال اقیانوس هند، تنگه باب المندب، خلیج عدن، دریای سرخ برای حراست از ناوگان تجاری کشور در برابر برخی مزاحمت‌ها باشد.
 9. این پد هلیکوپتر خیلی بزرگ هست احتمال می دهم به عنوان باند فرود پهپاد بشود از اون استفاده کرد برای همین اینقدر بزرگ ساخته شده اینطوری در واقع این ناو یک ناو پهپادبر می تواند باشه(در نوع خودش اولین) که مثلا پهپاد های شاهد را حمل بکنه در کل به نظرم ایده ی خوبی می تواند باشه
 10. این ضربه ای که بخواهد اینطور به آمریکا زده بشود بیشتر به نفع آمریکاست تا به ضرر اون. یعنی ایران اونقدر ترسیده که فقط در همچین زمانی جرات ضربه زدن به آمریکا را داره
 11. پهپاد انتحاری آرش در آزمایش پهپاد انتحاری آرش ،شلیک از سواحل مکران انجام شده و پهپاد پس از طی 1400 کیلومتر هدفش در سمنان را با موفقیت هدف قرار داده است.
 12. به طور تئوری اگه به قضیه ی موشک/هواپیما در حالت تهاجمی نگاه کنیم : الان هر چه تکنولوژی پیشرفت میکنه داره میزان برد موشک های روی جنگنده افزایش پیدا میکنه تا نیاز به وارد شدن به فضای هوایی دشمن نباشه. و داره کم کم هواپیما فقط یک سکوی متحرک میشه. که این کار را می شود با موشک های زمین پرتاب بالستیک و کروز با لانچر متحرک در وسعت زیاد ایران هم انجام داد. و جنگنده بیشتر به درد مواردی می خوره که قرار هست دور از خانه جنگ انجام بشود. حالا اگه بخواهیم دفاعی به موضوع جنگنده/موشک نگاه کنیم: دفاع هوایی با موشک نمی تواند دفاع کاملی را برای فضای هوایی خانه (مخصوصا جایی مثل ایران با این همه کوه) ایجاد بکنه و به جنگنده نیاز شدید هست برای پوشش هوایی و مقابله با جنگنده های مهاجم در فضای هوای خانه.
 13. لیست عملیات های جنگی که شهید سلیمانی در آن شرکت داشته طبق نظر منابع خارجی: Battles/wars Kurdish Rebellion (1979) Iran–Iraq War (1980–1988)[10] Operation Tariq-ol-Qods (WIA)[11] Operation Fath-ol-Mobin Operation Beit-ol-Moqaddas Operation Ramadan Operation Bazi-Deraz 2 Operation Omm-ol-Hasanayn Operation Before the Dawn Operation Dawn (1983) Operation Dawn 3 Operation Dawn 4 Operation Dawn 5 Operation Dawn 6 Battle of the Marshes Operation Kheibar Operation Badr (1985) Operation Meymak First Battle of al-Faw Operation Dawn 8 Operation Karbala 1 Operation Karbala 4 Operation Karbala 5 Operation Karbala 6 Operation Karbala 10 Operation Beit-ol-Moqaddas 7 Second Battle of al-Faw Operation Dawn 10 Operation Nasr 4 Operation Mersad Iran's war on drug KDPI insurgency (1989–96) South Lebanon conflict (1985–2000) Invasion of Afghanistan[12] [better source needed] 2001 uprising in Herat 2006 Lebanon War[13][14] Iraq War Karbala provincial headquarters raid Iran–Israel proxy conflict Israel_Lebanon war Gaza–Israel conflict Syrian Civil War Battle of al-Qusayr (2013) Southern Syria offensive (2015)[15][16] Battle of Zabadani (2015) Northwestern Syria offensive (2015) 2015–16 Latakia offensive Kuweires offensive (2015) Battle of Aleppo (2012–16) Southern Aleppo offensive (2015) Special forces operation to rescue Russian pilot East Aleppo offensive (2015–16) Northern Aleppo offensive (2016) Encirclement of Aleppo Aleppo offensive (September–October 2016)[17] Hama offensive (March–April 2017)[18] Syrian Desert campaign (May–July 2017) Eastern Syria campaign (September–December 2017) 2017 Abu Kamal offensive Iraqi Civil War (2014–2017) Siege of Amirli Liberation of Jurf Al Sakhar Battle of Baiji Battle of Tikrit Siege of Fallujah Operation Breaking Terrorism 2019–20 Persian Gulf crisis 2020 Baghdad International Airport airstrike † تصاویر آخرین حضور سپهبد سلیمانی در دفتر کارش: https://www.borna.news/بخش-سیاسی-3/1113373-لحظاتی-عجیب-از-آخرین-حضور-حاج-قاسم-سلیمانی-در-دفتر-کارش-فیلم
 14. این نقشه ها فقط تئوری یک اندیشکده نیست این طرحی هست که خود کاندلیزا رایس رسما ازش برای آینده ی خاورمیانه نام برد. طرح اسرائیل بزرگ را هم هر کسی که کوچکترین اطلاعاتی از یهود داشته باشه ازش خبر داره. نقشه ی راه رسیدن به اسرائیل بزرگ اینه که اول کشور ها تجزیه بشوند و قسمت های تجزیه شده دچار جنگ ابدی بشوند(مثل هند و پاکستان بر سر کشمیر) سپس اسرائیل با خیال راحت به همسایه های کوچکش حمله بکند و اونها را ضمیمه ی خاکش بکند و نیل تا فرات را عملی بکند.