mehdipersian

VIP
 • تعداد محتوا

  2,641
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  143

mehdipersian آخرین امتیاز شما در روز 3 خرداد

mehdipersian شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

22,151 نشان بصیرت

5 دنبال کنندگان

درباره mehdipersian

 • رتبه حساب کاربری
  سرهنگ

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  History , football , Guns , book , Geography , game

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

5,380 نمایش های پروفایل
 1. شکار نفربر "نمر" با الماس حزب الله
 2. امضای توافقنامه خرید 12 بالگرد امدادی با قابلیت پرواز در شب و 3 بالگرد تخصصی آتش نشان در ابتدای امسال رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر : در سفر رئیس جمهور شهید به روسیه درخواست خرید بالگرد امدادی با قابلیت پرواز در شب مطرح شد. ابتدای امسال توافقنامه خرید 12 بالگرد امدادی با قابلیت پرواز در شب و 3 بالگرد تخصصی آتش نشان با روسیه منعقد شد که تحویل آن ها از امسال شروع میشود و در سه تا چهار سال آینده تکمیل می‌شود وستانیوز
 3. آغاز مراحل ساخت دومین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ امیر خواجه فرد: به فضل خداوند تست‌های پروازی اولین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ با موفقیت در حال سپری شدن است و ان‌شاءالله به زودی این هواپیما در چرخه‌ی عملیاتی قرار خواهد گرفت که با توجه کاربری‌های متنوع آن بخشی از نیاز هوایی کشور تامین خواهد شد.مراحل ساخت دومین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ نیز آغاز شده است.
 4. توان پدافندی نیروی هوافضای سپاه : برد کوتاه : 9 دی : دزفول : تور ام 1 : برد متوسط : سوم خرداد و طبس : برد بلند : مهران :
 5. توان فضایی نیروی هوافضای سپاه : ماهواره بر قاصد : ماهواره بر قائم 100 :
 6. توان موشکی نیروی هوافضای سپاه : موشک های کروز : پاوه : سومار : موشک های بالستیک : فتاح 1 : فتاح 2 : عماد : سجیل : قدر : رضوان : خرمشهر 2 : خرمشهر 4 خیبر : فاتح 110 : فاتح 313 : ذوالفقار : دزفول : خیبرشکن 1 : حاج قاسم :
 7. توان پهپادی نیروی هوافضای سپاه : شاهد 149 غزه : شاهد 129 : شاهد 136 : شاهد 238 : شاهد 191 : شاهد 141 : شاهد 133 : مهاجر 6 :
 8. طرح بروز رسانی تانک های ام 60 ایران ایران 455 تانک M60A1 را از آمریکا خریداری کرد که تعداد زیادی در زمان جنگ با عراق از بین رفتند. رسانه های غربی تخمین میزنند ایران هنوز 150 تانک عملیاتی ام 60 را در انبار دارد همچنین احتمالا تعداد زیادی نیز غیرعملیاتی در انبارها باشد که میتواند گزینه ی مناسبی برای بروز رسانی باشد. عکس بروز رسانی جدید تانک M60A1 در ایران : چند ماه پیش بود که عکس و فیلمی از یک بروز رسانی جدید تانک ام 60 در ایران منتشر شد. طبق عکس، برجک تغییرات گسترده ای کرده و حتی احتمالا عوض شده.احتمال دارد با تغییر برجک، توپ تانک نیز عوض شده باشد و به توپ 125 میلیمتری ساخت ایران تبدیل شده باشد. تانک با صفحه های محافظ مدولار جدید دارای زره بهتر شده و یک سامانه ی تسلیحات کنترل از راه دور روی برجک قرار گرفته و دید پانورامیک جدید برای تانک ایجاد شده. به طور کلی به نظر میرسه در این بروز رسانی از بروزرسانی تانک سابرا الهام گرفته شده است:
 9. توان هوایی نیروی هوافضای سپاه : سوخو 22 های سپاه : توکانو های سپاه : سوخو 25 های سابق سپاه : ایلیوشین سپاه : آنتونوف 74 سپاه : هاربین Y-12 سپاه :
 10. سلاح های مورد استفاده ایران به نقل از محسن رضایی: ۱۶۲ پهپاد (شاهد 136) ۱۰۰ موشک بالستیک (عماد،قدر،رضوان،خیبرشکن 1) ۳۰موشک کروز (پاوه) رسانه های غربی فقط تعداد موشک های بالستیک را زیاد اعلام کردند. نرخ موفقیت رهگیری ائتلاف دشمن: کروز ها و شاهد ها را با 200 جت جنگنده و همکاری 7_8 کشور زدند(آمریکا و انگلیس و آلمان و فرانسه و ترکیه و اردن و عربستان و خود اسرائیل) البته احتمالا چند مورد برخورد داشته که مدرک برایشان نداریم. موشک های قدر و رضوان و عماد که نسخه های بروز شده ی شهاب 3 قدیمی ایران هستند. از اول هم امیدی به عملکرد خوب در مقابل سامانه های پدافندی نباید برایشان میداشتیم. موشک جدید فقط خیبر شکن 1 بوده که عملکردش به نظر خوب بوده و مواردی که اصابت کردند خیبر شکن1 بودند. حداقل 15 موشک بالستیک به اسرائیل برخورد کرده با توجه به فیلم های پخش شده. این یعنی موفقیت پدافند موشکی اسرائیل و آمریکا و اردن کمتر از 85 درصد بوده.
 11. حمله ی مقاومت عراق به بندر ایلات با دو پهپاد شاهد 131
 12. اولین تصاویر کلی ماهواره ای از پایگاه های هوایی نواتیم و رامون اسرائیل(البته دوباره کیفیت پایین و ابری! ) 4 موشک به پایگاه نواتیم برخورد کرده: ادعا کرده خسارت کم بوده(از این فاصله چطور دیده را خدا داند) ادعا میکنه موشکی به پایگاه رامون برخورد نکرده: جالبه که نصف تصویر این پایگاه ابری هست! تصاویر نزدیکتر از پایگاه نواتیم: با تشکر از دوستمان @bds110 پ. ن: ما همچنان منتظر تصاویر حداقل 15 موشک ایرانی هستیم که به این پایگاه ها اصابت کرده است. فیلم برخورد این موشک ها هفته هاست که منتشر شده است.
 13. سردار حاجی زاده فرمانده کل نیروی هوافضا هست و این اتفاق به خاطر اشتباه یک واحد تور ام 1 بوده که مسئولش مجازات هم شد.سردار اصلا اون زمان هم در غرب کشور بود برای حمله ی موشکی به عین الاسد.
 14. ساقط شدن بالن جاسوسی اسرائیل و به غنیمت درآمدن آن توسط حزب الله حمله با 3 موشک الماس به مرکز کنترل بالن جاسوسی اسرائیل تصاویر حزب‌الله از حملات با موشک ضدزره الماس به مرکز کنترل بالن جاسوسی در شمال اسرائیل که تلفاتی در بین صهیونیست‌ها نیز دیده می‌شود و همچنین باعث از کنترل خارج شدن بالن جاسوسی شد. هدف موشک اول: هدف موشک دوم: هدف موشک سوم: از کنترل خارج شدن بالن جاسوسی: