mehdipersian

Members
 • تعداد محتوا

  275
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

mehdipersian آخرین امتیاز شما در روز 27 فروردین

mehdipersian شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

1,215 نشان لیاقت

1 دنبال کننده

درباره mehdipersian

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  History , football , Guns , book , Geography , game

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

906 نمایش های پروفایل
 1. ایران آماده خرید و فروش تسلیحات وزیر دفاع: از يک سال قبل بسياری كشورها برای تسلیحات ما مراجعه كردند و ما هم مذاكراتی داشتيم. از امروز مجازیم در زمینه دفاع هر آنچه می‌خواهیم از دنیا تهیه کنیم زمينه فروش و خريد برای ما فراهم است، البته فروش گسترده‎تر خواهد بود. شرط ایران برای خریداران این است که تسلیحات برای دفاع مشروع استفاده شود.
 2. ترجمه پیاده سازی مکالمه بی سیم تروریست های سوری در خدمت اردوغان و علی اف: _سلام علیکم ابو اسماعیل -چطوری معلم(لفظ برای ادای احترام استفاده می شود) _ممنون _وضعیت اونجا چطوره _والله نا امید کننده است(خوب نیست). _مجبورمون کردن پیشروی کنیم _کجا هستین ؟ _یک لحظه صبر کن(پس از سوال از بغل دستی) _هرادیس -وضعیت چطوره ؟ -والله حاجی در این چند روز دائم ما رو مجبور به درگیری می کنند -الله اکبر، واقعا -آره خیلی از افرادمون کشته و زخمی شدند تازه این پدرسگ ها(منظور ارتش آذربایجان)به ما غذا هم نمیدن امکانات رو کم کردن و فقط می خوان ما با دشمن(ارمنی ها) درگیر بشیم. _ببین وضعیت ما هم بهتر از شما نیست به ما هم هیچ امکانات ندادند.فقط به ما می گن عکس جنازه های ارمنی رو بفرستین تا ما بهتون امکانات بدیم. _اونجا جنازه زیاد دارین؟ _نه زیاد هم نیست -وضعیت ما اینجا داغون هست چند روز اخیر خیلی از بچه ها رو از دست دادیم.جنازه های بچه های ما رو جمع میکنند میبرن ترکیه تحویل اردوغان مادر.....میدن _راست میگی -آره چیزی که بهت میگم حقیقت داره -که اینطور ،حالا این لباس ارتششون رو دادند شما بپوشین یا نه -آره لباس پوشیدیم الان در قالب ارتش اونها هستیم -راستی یک جوان ترکمنی کنارم نشسته فک کنم می شناسیش -کیه؟ -همون جوانی که در هواپیما کنارم نشسته بود -می شناسمش _میدونی چی میگه _چی میگه؟ -به من میگه که سربازای توپخانه آذربایجان دارن مختصات رو با دقت کار می کنند که توپ به اشتباه به خاک ایران اصابت نکنه -پس ما خیلی نزدیکیم به ایرانیم _آره خیلی چسبیدیم به ایران -من تعجبم از اون آذری هایی هست که اومدن خودشون رو تسلیم کردند ولی تک تیر انداز همشون رو از پشت زد.من تعجب می کنم این ها چطور ترکن که شیعه از آب در اومدن اینا چرا اینجورین؟ -بابا اینا هر روز مست هستند -که اینطور پس انقدر نزدیکیم به ایرانیم _خدا لعنت کنه و .‌......کنه (فحش)اونایی رو که ما رو اینجا آوردن نمیدونیم با کی هستیم بر کی هستیم .برای چی می جنگیم فقط میدونیم نزدیک ایرانیم خدا کنه هر چه زودتر از اینجا بریم ،بچه های ما راضی نیستن اصلا هیچ کس راضی نیست .اینجا هستیم فقط به خدا قسم دوست داریم بریم سمت ایران و جز این چیزی نمی خواهیم. _والله ما هم نمیدونیم وضعیت چی هست اینجا یک فلان فلان (فحش ناموسی)شده از ارتش آذربایجان اومده فرماندهشون هست و ظاهرا ستوانه ،میگه که حمله کنید برید جلو،خودشون هواپیما دارن می تونن بزنن ولی به ما می گن برین جلو ارتش آذربایجان پشتیبان شما هست،خدا لعنتشون کن . -باشه همه اینها رو به بچه ها میگم انشالله بزودی از اینجا خلاص بشیم من هماهنگ می کنم با هم از اینجا بریم -اگه تونستی هماهنگ کن بریم منم دوست دارم از اینجا برم.
 3. متاسفانه در این سرزمین های جدا شده تفکر های کمونیستی و نژاد پرستی قومی دهه های زیادی هست که ریشه دوانده و مردم اونجا با این افکار، فاسد و خراب کرده. در آذربایجان و ارمنستان بزرگان کمونیست دولت هایشان تاریخ و فرهنگ جدا برای خودشان اختراع کردند و خودشان را یک قسمت جدا از ایران اونهم از اول تاریخ!!!! برای مردمشان تعریف کردند. در آذربایجان ریشه حرکت های پان ترکی به حدود 100 سال پیش در این مناطق بر می گرده. اون زمان سران شوروی طمع به خاک ایران داشتند و نام آذربایجان بر مناطق گنجه و اران قفقاز گذاشتند و این حرف ها را تقویت می کردند و کلا تمام تلاش خودشان را کردند که جعلیات و چرندیات را به خورد ملت بدهند. حتی در تاجیکستان که بیشترین نزدیکی را با ایران داره به دلیل اینکه می ترسند خط فارسی باعث گسترش اسلام و نزدیکی مردمش به افغانستان و ایران بشود در اونجا بشود خط فارسی را بازنگرداندند و اسم زبانشان را هم تاجیکی گذاشتند و...
 4. mehdipersian

  روزی که جنگ را باختیم ...

  ببخشید بعضی وقت ها آدم یک حرف هایی می شنوه خندش میگیره شما انتظار داری جنگ بدون خرج باشه و سلاح و مهمات مفتی به دست سرباز برسه؟ در ضمن مشکل اقتصادی اگر هست چه ربطی به امنیت داره؟ نکنه انتظار دارید عراق پر از داعشی باشه و امنیت مهم ترین مرزهای زمینی ایران کامل بهم خورده باشه بعد ایران در اوج رفاه و خوشی باشه؟ اصلا این از لحاظ عقلی امکان پذیره؟ حداقل مشکلی که به وجود می آید میلیون ها پناهنده هست که در این سالها بسیار تجربه شده امام خمینی این جنگ را فقط یک دفاع از سرزمین نمیدونست( که البته قطعا اینطور هم بود ایران را بدون نفت و گاز و حالت جنگ زده در صورت پیروزی صدام تصور کنید به قول خود صدام قادسیه می شد) چون یکی از اهداف مهم صدام نابودی انقلاب در ایران بود که طبق نظر امام خمینی اسلام حقیق بود و در صورت شکست به اسلام سیلی سختی وارد می شد به همین دلیل جنگ کاملا ایمانی و مذهبی هم بود(در حالی هست که عراق و ایران اکثرا مسلمان و شیعه هستند)
 5. mehdipersian

  روزی که جنگ را باختیم ...

  ببین دوست گرامی اینجا جای گفتن چرندیات نیست و اینجا افراد عوام که بی خبر باشند و راحت بشود فریبشان داد هم نیستند پس بهتر هست بری توی همون ایسنتاگرام این چرت و پرت ها را بنویسی. اهداف صدام در ابتدای جنگ مشخص بود تجزیه ی خوزستان نفت خیز و گرفتن ساحل خلیج فارس و ناز بین بردن انقلاب در ایران بود به قول خودش سردار قادسیه می خواست باشه. هدف ایران هم دفاع از خودش و پس گرفتن خاک ایران و نابودی رژیم بعث بود که فقط به هدف نابودی رژیم بعث نرسید. مگر اینکه بی سواد یا متعصب باشی که پیروزی ایران را نبینی
 6. سلاح انفرادی جدید به نمایش درآمده توسط وزارت دفاع این سلاح که یک مسلسل دستی 9 میلیمتری است که از سوپرسور داخلی استفاده می کند. نکته ی جالب شباهت این سلاح به سلاح k7 کره ی جنوبی است.
 7. رژیم پلید و بی دین و جعلی باکو قطعا باعث و بانی مشکلات بسیاری برای ایران بوده و باید سیلی سنگینی دریافت بکند تا جایگاهش را متوجه بشود و به زودی توسط مردمش سرنگونی را ببینه. البته به نظرم در این جنگ باید حالت میانه را بگیریم و حمایتی را هم به سمت آذربایجان در صورت شکست در جنگ ببریم تا ارمنستان نتواند پیشروی بکند. در کل در این جنگ پیروزی قطعی هر کدام نه به نفع ایران هست و نه به نفع مردمشان چون جنگ را سنگین و طولانی خواهد کرد و پای قدرت های دیگر را هم به جنگ باز می کند. به هر حال هر دو کشور استان هایی از ایران هستند و فرزند ایران محسوب می شوند. و ایران باید نقش پدری را داشته باشه اگر چه یک بچه ی بی دین و پلید مثل جمهوری باکو باشه
 8. جدیدترین عضو خانواده ی موشک های ضد کشتی ایرانی: موشک «ذوالفقار بصیر» با جستجوگر اپتیکی و برد 700 کیلومتر (سمت چپ) موشک های هرمز-1 و 2 در کنار گونه خلیج فارس و ذوالفقار بصیر با پشتیبانی از هم و تکمیل توانمندی های یکدیگر در هر شرایط آب و هوایی یا وجود جنگ الکترونیک یا خاموش شدن رادار ناو هدف برای هر متجاوزی در آب های نزدیک به ساحل ایران آتش سنگین و دقیق را هدیه خواهد داد.
 9. سلاح های جدید برای سوخوهای ایرانی فدک، اولین خانواده راکت‌ های هدایت شونده هوا به سطح ساخت ایران که بر اساس نمونه شرقی S8 ساخته شده است. که دارای انواع راکت های هوا به سطح، هدایت‌پذیر که شامل انواع سرجنگی ضد زره، انفجاری شدید و ترکشی، دودزا، ضد باند پرواز است. یک بمب جدید (که به نظر هدایت پذیر است) و موشک آذرخش نیز به تسلیحات سوخو22 های سپاه افزوده شده است.
 10. بعد از آشکار کردن روابط امارات با اسرائیل نوبت بحرین شد و این کشورک هم روابطش با اسرائیل را رسمی کرد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه (۲۱ شهریور/۱۱ سپتامبر) خبر عادی‌سازی روابط بین رژیم‌های اسرائیل و بحرین را اعلام کرد. او در توئیتر در این خصوص نوشت: «امروز یک گشایش تاریخی دیگر اتفاق افتاد! دو دوست بزرگ ما یعنی اسرائیل و پادشاهی بحرین به توافقی برای صلح دست پیدا کردند- بحرین دومین کشور عربی است که ظرف ۳۰ روز با اسرائیل صلح می‌کند.» آمریکا، رژیم صهیونیستی و بحرین در همین زمینه بیانیه مشترکی را منتشر کردند. در این بیانیه آمده است: «این، گشایشی تاریخی برای پیشبرد صلح در خاورمیانه است. آغاز گفت‌‌وگوهای مستقیم میان این دو جامعه پویا و اقتصاد پیشرفته، تحول مثبت خاورمیانه را تداوم بخشیده و به افزایش ثبات، امنیت و رونق در منطقه منجر خواهد شد. ایالات متحده از بحرین بابت میزبانی کارگاه "صلح برای رفاه" که به منظور پیشبرد آرمان صلح، عزت و فرصت‌های اقتصادی برای فلسطینی‌ها روز ۲۵ ژوئن ۲۰۱۹ در منامه برگزار شد، قدردانی می‌کند.» در ادامه این بیانیه عنوان شده شده است: «اسرائیل تصریح کرد مطابق مفاد "چشم‌انداز صلح"، تمامی مسلمان‌هایی که در راه صلح قدم بگذارند می‌توانند از مسجد الاقصی بازدید به عمل آورده و در آن نماز بخوانند؛ ضمن آنکه سایر اماکن مقدس اورشلیم (بیت‌المقدس) به روی عبادت‌کنندگان صلح‌جوی تمامی ادیان باز خواهد بود.» نکته ی جالب این هست بحرین اعلام کرده به خاطر حضور مسلمانان در مسجد الاقصی با اسرائیل صلح کرده!!! یعنی شرط که هیچی، هیچ دلیل بهتر دیگه ای برای صلح با دشمن نژادی و دینی خودشان نتوانسته پیدا بکنه و بگه!!!
 11. mehdipersian

  روزی که جنگ را باختیم ...

  اون زمان طالبانی وجود نداشت. طالبان را بعد از پایان اشغال افغانستان توسط شوروی، کشورهای عربستان و پاکستان و آمریکا ساختند. ایران از مجاهدین حمایت کرد مثل خیلی از کشورهای دیگه و نتیجه اش هم شکست سنگین شوروی در افغانستان بود. نباید فراموش کرد که شوری تنها همسایه ی شمالی ایران بود و بعد از اشغال افغانستان همسایه ی شرقی ایران هم شده بود و تعداد بسیار زیادی از مسلمانان ترک و فارس(تاجیک) تحت حکومت شوروی بود و احتمال حمله به ایران هم از طرف اونها وجود داشت.
 12. دریادار امیر رستگاری: ناوشکن دنا را ان شاءالله در همین سال تحویل نیروی دریایی ارتش جمهوری خواهیم داد. کار ساخت زیردریایی بعثت نیز آغاز شده است. هواناو پیروزان: امیدواریم تا پایان سال این هواناو را تحویل نیروی دریایی ارتش دهیم. این هواناو از سرعت بسیار زیادی برخوردار است و با توجه به تسلیحاتی که برای آن در نظر گرفته شده است، یک هواناو تهاجمی است و با توجه به مواد خوب به کار رفته در ساخت آن از قابلیت رادارگریزی بالایی برخوردار است. این هواناو همچنین توانایی جابجایی نیرو و تجهیزات و ورود به دریا از هر نقطه سواحل کشور را دارد. ما بعد از تحریم تسلیحاتی این ظرفیت را داریم که طی یک سال بالغ بر چند میلیارد دلار صادرات تجهیزات نظامی در همه حوزه ها و برخی حوزه های غیرنظامی داشته باشیم.
 13. mehdipersian

  روزی که جنگ را باختیم ...

  1_کشورهای حامی عراق چند دسته بودند: کشورهای عربی که هدفشان نابودی و تجزیه ی ایران بود. به هدفشان نرسیدند. کشورهای اروپای شرقی و شوروی هدفشان تضعیف یا نابودی ایران بود. تقریبا به هدفشان رسیدند. کشورهای اروپای غربی و آمریکا و اسرائیل هدفشان نابودی و تضعیف عراق و ایران با هم بود. تقریبا به هدفشان رسیدند مخصوصا عراق که کامل به هدفشان رسیدند. 2_دقیقا حرف شما برعکس هست اگر در یک جنگ نگذاریم که دشمن به اهدافش برسه قطعا پیروزی در جنگ هست
 14. پیشران های ایرانی رونمایی شده : موتور توربوجت طلوع مورد استفاده در پهپاد کرار و موشک کروز ضد کشتی نور ________________ موتور توربوجت اوج جت آموزشی یاسین هم به گونه بدون بخش پس سوز (After burner) از این موتور تجهیز خواهند شد. ______________________________ تصویری از موتور مینی توربوفن مورد استفاده در موشک کروز سومار _________________________ موتور توربوفن سبک جهش700 استفاده از پره های توربین تک بلوری می تواند دمای ورودی به توربین را نزدیک به 30 درصد با فرض خنک کاری مشابه افزایش دهد تأثیر شگرفی در کاهش هزینه های دوره عمر، افزایش دوام و قابلیت اطمینان قطعات مربوطه در موتور دارد. رانش تولیدی با موتور جهش در حدود 500 تا 700 کیلوگرم است که امکان تأمین نیروی پیشران کافی برای پرنده هایی تا وزن 4000 کیلوگرم را ایجاد می کند. جهش700 قابلیت عملکرد مطمئن در ارتفاع بالا تا 60000 هزار پا یعنی بیش از 18 کیلومتری را دارد
 15. mehdipersian

  روزی که جنگ را باختیم ...

  از لحاظ نظامی چطور ایران بازنده ی جنگ بود؟ به هیچ روشی ایران بازنده ی جنگ نبود اگرچه به اهدافش در جنگ هم نرسید. عراق در آغاز جنگ چند هدف اصلی داشت: 1_اشغال خوزستان و تجزیه ی مناطق نفت خیز از ایران برای همیشه 2_گرفتن ساحل خلیج فارس 3_سرنگون کردن جمهوری اسلامی و آوردن یک رژیم دست نشانده به هیچ کدوم از این اهداف با پشتیبانی های سنگینی که از او شد نرسید و همین دلیل هم باعث حمله به کویت و نابودی عراق شد(به دلیل نفت خیز بودن کویت و گرفتن ساحل از خلیج فارس) یعنی به طور غیر مستقیم این جنگ با ایران بود که صدام و رژیم بعث را نابود کرد. ایران پس از آغاز جنگ چند هدف داشت: 1_آزاد سازی بخش های اشغال شده 2_تنبیه متجاوز و نابودی رژیم بعث که ایران به هدف اول رسید و به هدف دوم نرسید. ولی غیر مستقیم و با چرخش روزگار و عوامل آشکار و پنهان زیادی این هدف آزاد سازی کربلا انجام شد. مسیر ایران به کربلا باز هست و الان ایران دنبال مسیر کربلا به قدس هست