pyaghoubi

Members
 • تعداد محتوا

  220
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

567 نشان افتخار

4 دنبال کنندگان

درباره pyaghoubi

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

678 نمایش های پروفایل
 1. خوب این دفاع از حرمین و این مسائل آیا در جایی از دین اومده؟ آیا سابقه تاریخی داره؟ که سندیت قطعی از معصومین باشه یا صریح قرآن باشه؟ این در بحث اعتقادی تنها مسئله ای که میتونه بنظر من خاتمه بده و تاثیر بگذاره پایتختی قدس، خوندن فاتحه نظریه دو دولت هست، که درحال اجرا بود! که این وسط کاملا طرحی بود که مثلا ج. ا. که مخالفش بود! حالا چرا ناراحت شده از شکست این طرح خدا میدونه! و پشت پرده های سیاست و قدرت و جنگهای ماکیاولی و ساخت پاختهایی که خدا میدونه چجوریه! این مسئله که یک دولت متکی به مذهب و نژاد در اونجا هست شکی نیست، مدل چنین کشورهایی ترکیه، کانادا، آمریکا و آفریقای جنوبی و .... در طی چندصد سال اخیر بمعنی کشورهای تازه تاسیس که اصالت تاریخی ندارند و در اثر مهاجرت ایجاد شدند بعبارتی: دو مدل یعنی ترکیه (متکی به نژاد و جدیدا تا حدی مذهب) هنوزم در جنگ با یکی از 7 قوم اصلی تشکیل دهنده ایران (یعنی همون ایرانی هایی که کرد هستند!) هستند. مدل آفریقای جنوبی آپارتاید بود، که مدل جدیدی که پیاده شد با مشارکت سفید و سیاه جواب داد. مدل کانادا و امریکا (حداقل قبل از ترامپ) مشخصه Diversity is our strong! یعنی یک دولت نه متکی به مذهب و نژاد و بخوبی هم جواب میده، خیلی از مسائلی که در کشورهایی که ملیت دارند اونجاها مطرح نیست، حکایت افغانیها (که تازه ایرانی هستند در اصل) یا ملیت در کشورهای اروپایی و عدم پذیرش ملیت خارجی وجود نداره. بنظر تنها راه اصلی این منطقه یک دولتی هست که بر اساس مذهب و نژاد نباشه، و اونایی که از جاهای دیگه اومدند آزاد باشند بمونند یا برگردند به کشور اصلیشون، بعلاوه فلسطینیها برگردند، این رو یاسر عرفات هم پیشنهاد داد، منتهی خوب بدلیل اینکه جمعیت فلسطینها (اعم از هر دین و مذهبی!) در نهایت بیشتر میشه کسی زیر بارش نرفته که مدل آفریقای جنوبی پیاده بشه و این جنگ و نزاع ها تموم بشه و صد البته جلوی یه کشوری که برای گسترش خودش دنبال بی ثبات کردن کشورهای دیگست خودش این عامل تنشه که باید از بین برود. بنظر من اعلام این مسئله، بخودی خود مسئله مبارک و میمونیم هست، اگر طرح مسئله بدرستی صورت بگیره در جهان! و در اینجا باید اعتراف کنم! کسایی که دم از خدا و پیغمبر و اینا میزنن! باید دوباره بخدا و پیغمبر ایمان آورده! و لای کتاب خدا رو باز کنند نه جهت روخوانی فقط! خدا میدونه، یکی در ماجرای مک فارلین (بر اساس کتاب خاطرات ایشون) یکی در فاصله قبل از فتح خرمشهر، واردات هنگفت اسلحه از اسرائیل قطعی هست! البته خود ماجرای مک فارلین هم آیینه عبرتی هست! تندترین شعارهای ظاهری علیه آمریکا، ولی یک معامله سنگین و جذاب با اونها در پنهان.... براساس گفته خود اسرائیلیها (اگر راست بگن) میگن 80 میلیارد دلار در فاصله اوایل جنگ بخصوص از تابستان 60 به بعد تا فتح خرمشهر ایران اسلحه وارد کرده از اونها، خوب هست تحقیق علمی در این زمینه انجام بشود، و یکبار تکلیف ماجرا مشخص بشود، آیا ما دشمنیم یا دوست همیم؟
 2. یک سوال، اینکه پایتخت اسرائیل توی تل آویوو باشه یا قدس در کل چه فرقی داره؟ نمیدونم شاید ایراد از منه! اما خوب نمیتونم تفاوتی قائل بشم، مگر این باشه که بخش فلسطینی نشین در نتیجه اش باید کامل تخلیه بشه و مسجد الاقصی خراب بشه. در غیر اینصورت چه تغییری ایجاد میشه؟
 3. یک سوال، اینکه پایتخت اسرائیل توی تل آویوو باشه یا قدس در کل چه فرقی داره؟ نمیدونم شاید ایراد از منه! اما خوب نمیتونم تفاوتی قائل بشم، مگر این باشه که بخش فلسطینی نشین در نتیجه اش باید کامل تخلیه بشه و مسجد الاقصی خراب بشه. در غیر اینصورت چه تغییری ایجاد میشه؟ --- نمیدونم چرا 2 تا ارسال شد (البته دستم خورد)، اگر یه قابلیت حذف پست هم اضافه میکردید برای کاربر مثلا تا 5 دقیقه یا 10 دقیقه بعد از ارسال کمتر یا بیشتر خیلی خوب میشد، اینجا بروز رسانی شد! اما این امکانات بهش اضافه نشد.
 4. بدون شرح: http://image-store.slidesharecdn.com/430d5cd2-7a8a-4f71-aa5b-0c67fed97abf-original.jpeg و کاملا بدون شرح!!!! سایت! و درخواست برای فضانورد شدن!!!
 5. دیگه برای این تاکیدات خیلی دیر شده! کار مملکت به راه حلهای فوری نیاز داره، ادغام سپاه در ارتش، که بهانه تروریستی بودن از مخالفین گرفته بشه! وقتی یه زلزله نمیتونن جمع کنن، بهانه دست دنیا ندن که بله ما با استکبار در همه جای دنیا میجنگیم و فلان! تعریف ارتش ماموریتش در حراست از ایران! نه اون چیزی که مدتیست تغییر کرده یا فلان فرمانده تابع امر ولی امر! نفرمایند ما برد موشک به اروپا میرسونیم، که بهانه حمله به ایران گرفته بشود، نه اینکه برای نجات حکومت حتی به جنگ با خارج راضی باشند! اسرائیل این همه ساله همه میدونن بمب اتمی داره! آخه یبار گفته؟ پشتش هم به همجا گرمه تازه. ==== ویرایش شد ... // سعی کنید اگر نقدی هم دارید ، محترمانه باشد ، در غیراینصورت محرومیت طبق قوانین شامل حال شما خواهد شد
 6. هدف از شلیک ایجاد رعب و وحشت بوده قطعا! که چند صد متری باند فرود! و یک کیلومتری پایانه مسافربری! برای همچین موشکی هدف محسوب نمیشه؟؟؟ بیخودی عربستان لابد داشت سرش به ایران اعلام جنگ میداد! ضمن این، بفرض بنده نمیدونم چه صورتی بوده! ولی اگر سرجنگی جدا شده باشه از بدنه! و سامانه بجای سر جنگی بدنه رو بزنه! خودش یه فیل اساسی محسوب میشه و البته بخاطر رزولوشن و قدرت تفکیک رادارهای پاتریوت بکار رفته در عربستان طبیعی هست که نتونه این دو جسم نزدیک رو تفکیک کنه! تازه بفهمه کدوم بدنه هست و کدوم سر جنگی و اون رو بزنه. بصورت نسبتا شانسی سامانه فریب خورده دیگه! از طرف دیگه قبل از جدایی سر جنگی هم نتونسته موشک رو بزنه! و از طرف دیگر بعید هست خیلی! موشک بدنش بخوره بعد بگیم سر جنگیش جدا شد! شانسی افتاد چند صد متری یه باند فرود! (بیشتر به خطای هدف گیری موشک شبیه هست این! تا هدف قرار گرفتن!) این اسمش اگر فیل نیست، لطفا فیل شدن رو برای ما تعریف بفرمایید!
 7. اصلا بفرض ایران بفرسته! و وضعیت مملکت هم مشخصه! خود ایران لب پرتگاه بحرانه الان این یک! دوم اینکه، اصلا خود ایران پدافندی داره که بتونه جلوی هواپیماهای فعلی اعراب بایسته؟ بصورت علمی و مستدل حتی در حرف! دادن به متحدش در یمن پیشکش! داشت زودتر اینا به لبنان سوریه میداد که هر روز بعلاوه هدفگیری رو نگیرن هواپیماهای کشور دوست و برادر اسرائیل! و یه تعداد ایرانی رو بکشند!
 8. از این نرسیدن ها متاسفانه تجربه داریم، در جنگ تحمیلی، معروف هست که فرماندهان تا قبل ملاقات امام، دم از نبود امکانات عدم توان ادامه جنگ میزدن بخصوص 3 4 سال آخر! ولی به دفتر امام که میرسیدن حرف از کربلا و تا آخرین نفر و ... بعبارتی این سخنان امام رو از ابتدای جنگ تا آخرش رو بعنوان یک روند بگیرید! واقعیتهای عجیبی خود نمایی میکنه، متاسفانه هنوزم گرفتاریم... حالا بحث اینکه بعد از خرمشهر نقطه اتکای نظامی میخواستیم برای دفاع تا شرق بصره! ولی در شروط پایان جنگ دادن کریدور برای جنگ برای اسرائیل و ... (بعبارتی ادامه جنگ دلیل نظامی داشت، و عدم پذیرش میانجگیری رئیس سازمان ملل، پرز بوده فکر کنم) دلیل سیاسی موهوم پیدا کرد... اعزام نیروها بسوریه و لبنان بوده، اینهم هم گویا بدون هماهنگی امام بوده هست. حالا بگذریم تیترهای روزنامه آنزمان (وسط عملیات رمضان که شکست خوردیم!) حرف از اسرائیل و ... از رئیس جمهور تا غیره! خود امام بعدها در سخنانشون گفتن در این مسئله ایران دور خورد! بهرحال ادامه جنگ بدلیل نظامی بود و نقطه اتکای دفاع و بعد پایان، همه میدونیم به چه سمتی رفت..... ----------- الان هم متاسفانه همچنان تاریخ در حال تکرار هست.
 9. بر خلاف نظر شما، و بسیاری از دوستان بنظرم هدفشون در ابتدا نه کردستان ایران و نه ترکیه باشه، چه اینکه بنا به نقشه خاورمیانه بزرگ به دریای سیاه هم برسند، با حکایت اون تنگه! هست و ... بنظرم هم از دید انتقامی حساب کنیم (کارهایی که عربها کردن در زمان صدام و شاید ماقبل)، هم از دید سرکوب حکومت شیعه (که کردها درش سابقه تاریخی دارند) بسمت بغداد، و صد البته! بسمت بغداد حرکت میکنند و این سیل تجهیزات نظامی هم احتمالا باین خاطر خواهد بود! بنابراین فکر میکنم نه برای امتیاز گیری هست، بلکه مقدمه حمله و فتح بغداد هست.
 10. pyaghoubi

  "اخبار برتر نظامی "

  اینطور بر میاد که شاه بصورت موقت (نه دائم) امضا کرده بود، و توسط چه کسانی بنده در جریان نیستم، اما اوایل دهه 70 فکر میکنم ما بصورت دائمی امضاش کردیم! در نتیجه بایست بهش متعهد باشیم. البته ما بیشتر از جهل داخلی میخوریم تا برنامه ریزی و تعریف زمین بازی خارجی! عدم درک صحیح از مفهوم کشور دوست یا متخاصم، تا سالها مربوط کردن 80 درصد مشکلات ناشی از عدم کفایت به دشمنی خارجی، عدم استفاده از نیروی متخصص جهت احقاق حق و حقوق در مجامع و دادگاههای بین المللی! باین شرایط بنظر کشور ما داره بجایی میرسه که اینهمه تیتر در مورد ساختارهای اقتصادی و نظامی پوسیده و غیره زده میشه، اصلا یکم آدم دلش میخواد صورت مسئله رو از ذهنش پاک کنه، که داریم بسمت ته کدوم دره میریم! منتهی ایران بخاطر مسائل داخلیش پاش رو پوست خربزه هست! دشمنی خارجی حداکثر نقش چاشنی رو ایفا کنه!
 11. تا مشخصاتش بصورت دقیق اعلام نشه چیز خاصی نمیشه گفت، اما از لحاظ بهره آنتنی بعیده چندان فرقی باشه در صورتی یکسانی دم و دستگاه قبل آنتن برد تغییر خاصی نمیکنه و فقط جستجو سریعتر و الکترونیکی میشه. بهرحال بنظر در دنیای امروز به یه اسب تجیزات الکترونیکی بروز و پیشرفته و تمام عناصر نرم افزاری و هوشمند نصب کنی! از یه تانک تی 72 مثلا زمان جنگ ایران و عراق بهتر عمل کنه در شرایط حاضر! خیلی دوستان میگند ما امکانات موتور نداریم، بحث اصلا سر این هست، امکانات باقی چیزها چی؟ (بفرض که موتور غیر قابل ساخت!) بنظرم ایران باید با آمریکا و غرب به یه مصالحه ای برسه، و در حد دفاع برابر همسایگان خودش رو تجهیز کنه بصورت متوازن نه بصورت نا متوازن. بالاخره نمیشه که همش دشمنی باشه، یعنی ما یکذره منافع مشترک هم نداریم با اینا؟؟
 12. pyaghoubi

  "اخبار برتر نظامی "

  ببخشید، لینک درست اینه برای CNN: امکان ویرایش پست نبود www.cnn.com/videos/tech/2015/01/08/electromagnetic-railgun-us-navy-weapon-orig-mg.cnn
 13. pyaghoubi

  "اخبار برتر نظامی "

  نمیدونم، تکراری هست یا نه، توی اینترنت بطور اتفاقی برخوردم (درحال جستجو برای صحبتهای بقایی بودم بعد آزادی خخ) نسل جدید مسلسل های الکترومغناطیسی حیرت انگیز آمریکا ! فیلم و خبرش اینجاست، حالا اینکه تا کجا صحبت داشته باشه با این سایت، (فارسی بعلاوه ویدیو) http://nodud.com/tech/technology/1501163071.229049 البته نیوزویک زده، تاریخ خبر برای 17 مارس هست، یعنی 26 اسفند احتمالا سال 95. http://www.newsweek.com/weapon-future-here-new-electromagnetic-railgun-can-destroy-targets-125-572205 اینم لینک ویکیپدیا احتمالا مربوط هست: https://en.wikipedia.org/wiki/Railgun اینم ویدوی CNN که از همه باحالتره: http://www.cnn.com/videos/cnnmoney/2017/07/27/bieber-hits-pap-mxb-lon-orig.cnnmoney/video/playlists/stories-worth-watching/
 14. شاید باین دلیل که کارشناسای خارجی چیزی رو که میبینن قبول میکنند! و نه چیزی که نمیبینند، اینجوری باشه باز یگان موشکی فالس نیوز چند جا دیروز تو عربستان زده بود خخ، و موشک برکان 2 هم پالایشگاهها رو به آتش کشیده بود! بعد شکست مقدمه پیروزیه، این شهرابیم! که حرف میزد و گاهی با سیاست که به تریج قبایی جایی برنخوره و جایگاه محکم بمونه! در جواب نرخ فیل باز خوب شد، یک آدم نصف و نیمه صادقی پیدا شد! گفت باید تعدادی پرتاب داشته باشیم بعد بگیم نرخ فیل، از دید علمیم، چون شهرابی عملا مدیر بخش الکترونیک و مخابرات ماهواره در صا هست (مدیر پروژه حالا بگذریم که احتمالا تا الان دکتری مکانیکش گرفته باشه! حالا بیابید ربطش به مخابرات و الکترونیک!) که عملا هیچ ربطی به ماهواره بر سیمرغ نداره! و باز صداقت بخرج داد گفت از لحاظ علمی باید تیم طراحی بگه! در نهایت یک آدمی که کاره ای نبود در این مورد آوردن و اظهار نظر کرد دیگه دوستان خود دانند و قضاوت ها! چون حداقل گویا بی ماهواره هم پرتاب شده!
 15. pyaghoubi

  قاهر F-313

  در بحث شکل هم داخل هم خارج معتقدند درست مطابق مسائل پنهانکاری (موج الکترومغناطیسی مورد بحث باشه) رو داره، اما ماده سازنده و غیره هم در این امر دخیل هستند، که کسی چیزی نمیدونه... البته پنهانکاری گرمایی که با این موتورها! عملا بی معنی هست، و مسائل دیگری که عرض شد... فعلا بیشترین موردی که روش مانور دادن پرواز پست هست، بهرحال باید بپره! بعد بشه صحبت کرد. چون پرواز در این ارتفاع کار رو برای رادارها قدیمی سخت میکنه، و برد موثر کشف رادارهای فعلی رو کاهش میده (البته خود هواپیما هم زیر سرعت صوت هست شاید از جهتی مزیت محسوب نشه!) حداقل بلحاظ قیافه (و اگر واقعا بتونه در ارتفاع پایین پرواز کنه!) و اگر واقعا سلاحها رو در داخلش تعبیه کنه، و یه رادار آرایه فعال پیشرفته براش بگذارند! از لحاظ گرمای پشت موتور کاری بشه براش کرد، از این لحاظ قطعا نسل 4.5 حرفی نداره... اما بحث اویونیک، هوش و دیگر مسائل، با توجه که چیزی نگفتن (چون احتمالا نیست!) در نتیجه در این مورد همون نسل 3 خوشبینانه هست! با کمی از مزایای نسل 5!