Excalibur

Members
 • تعداد محتوا

  63
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

Excalibur آخرین امتیاز شما در روز 14 آبان

Excalibur شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

230 نشان افتخار

درباره Excalibur

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. مثل تمام رونمایی‌های قبلی نیروی دریایی ارتش، این یکی هم یه "موجود ناقص الخلقه" به تمام معناست. گویا عزیزان نیروی دریایی کلا اعتقادی به هنگر و آشیانه ی بالگرد ندارن.
 2. فردا پس فردا همین پست رو مشرق نیوز به عنوان تحلیل اختصاصی می‌ذاره و می‌نویسه "شونصد دلیل برای اینکه ما موشک ساختیم و سراغ جنگنده نرفتیم" و از قضا یه عده از کابرای میلیتاری هم لینکشو کپی می‌کنن و میارن می‌ذارنش همین‌جا و دوباره شروع به تحلیل!!!! می‌کنن. و این دوگانه‌ی موشک بهتر است یا جنگنده تا ابد ادامه خواهد داشت.
 3. درود بر شما. یکی از بهترین مطالبی که طی یکی دو سال گذشته در میلیتاری به رشته‌ی تحریر درامده قطع به یقین همین مطلب بود. اما کاش بود چشم بینا، گوش شنوا و ذهن هوشیاری که همچین مواردی را که مثل روز روشن‌اند دریابد!!! البته که هست اما عده‌ای بخاطر ترس‌ ازدست دادن قدرت، عده‌ای بخاطر منافع و عده‌ای دیگر هم از سر لجاجت و دوسویی با نظام جمهوری اسلامی!!! علاقه‌ای به درک و بیان وعمل متقابل نسبت به این موضوع ندارند. لیکن گهگاه هم که عده‌ای عمدتا از نمایندگان جوان وجویای نام سخنی من‌باب کلام شما بیان می‌کنند از سوی عده‌ای دیگر که عموما از انقلابیون گذشته و صاحب منصبان 40ساله‌ی نظام و البته دارای تریبون و رسانه نیز هستند به اشکال گوناگون تحقیر شده و به تندرو، جنگ‌طلب، کاسب تحریم و حتی ترسو!!! برچسب‌گذاری شده و متاسفانه در نطفه خفه...
 4. حسین سلامی-فرمانده کل سپاه پاسداران- در اخرین چرندیاتش گفته بود: اگر یک تار مو از یک ایرانی کم شود تمام کرک و پشم شما را به باد میدهیم. تار مو که چه عرض کنم؟ مو و سر و گردن و همه وهمه باهم رفتن. مرد باش و حرفتو عملی کن.
 5. خوشم میاد هیچ‌جوره پشت ولی امرتون رو خالی نمیکنید. تو دولت قبل هم که سالی یکی دوتا ترور داشتیم و هیچ بخاری از آقایون بلند نمیشد بازم تقصیر جواد ظریف بود؟ اربابان شما دارن برا عالم و ادم خط ونشون میکشن و عرضه‌ی حفاظت از دانشمنداشونو ندارن، جواد ظریف مقصره؟ اگه یه ذره مغز تو سر ادم باشه و جو غیرت تو وجودش، می‌فهمه اونی که تو اینجور مواقع تصمیم‌گیره دولت نیست و کس دیگه‌ایه.
 6. علی نصیری -فرمانده وقت حفاظت سپاه- ۲۹ خرداد 1397: شما می‌بینید وقتی دانشمندان هسته‌ای زیر چتر حفاظت سپاه قرار می‌گیرند دیگر ترور آن‌ها را نداریم! وقتی گنده‌تر از دهنت حرف میزنی.
 7. بله، حرف/حدس منم در تایید حرف شما بود.
 8. کاش کمی در قضاوت، ادب و البته سبک نوشتارت بیشتر دقت کنی.
 9. ولی شمایل سیلوها جوریه که به نظر میرسه قرار باشه موشکا پشت سرهم شلیک بشن (هرچند انقدر فاصله‌شون کمه که از لحاظ منطقی این کار غیرممکنه) ولی بصورت کلی حدس من اینه که اینا وقتی به سیلوی شلیک میرسن توسط یه بازو (یا هرچیز دیگه) به سیلو منتقل میشن و بعداز هر شلیک، سریعا موشک بعدی وارد سیلو و پروسه تکرار میشه.
 10. خدای نکرده اگه در این سیستم شلیک، برای یکی از موشکا در زمان شلیک اتفاقی پیش بیاد و با توجه به اینکه بقیه‌ی موشکام سوختگیری شده و اماده‌ی شلیک هستن، احتمال بروز فاجعه و ازبین رفتن کل پایگاه موشکی کم نیستاا.
 11. از صیاد۴ داده‌ای که بشه سرعت اون رو بدست آورد وجود نداره ولی با توجه به این‌که گفته شده‌ توانایی مقابله با اهداف بالستیک با بیشینه‌ی سرعت ۲۸۰۰ متر برثانیه رو دارن و مقایسه‌ش با سایر موشک‌های ضدبالستیک میشه به‌این نتیجه رسید که سرعتی در حد ۲۰۰۰ متر برثانیه یا ۶ ماخ داره.
 12. با یه حساب وکتاب ساده می‌شه فهمید که سرعت موشک باید در حد ۳ ماخ باشه. وقتی موشک شلیک شد، گلوبال هاوک در فاصله‌ی ۹۰ کیلومتری بود و اصابت در فاصله‌ی ۷۵ کیلومتری صورت گرفت و این یعنی در مدت زمانی که پهپاد ۱۵ کیلومتر رو طی کرد موشک مسافت ۷۵ کیلومتری رو طی کرده (البته باید به مسیر پهپاد هم دقت بشه که آیا مستقیما به سمت سایت و مبدأ موشک در حرکت بوده یا خیر که بنده فرض رو بر این گرفتم که این‌طور بوده و در صورتی‌که در مسیری غیر ازحرکت مستقیم به سمت مبدأ موشک درحال حرکت بوده تاثیرش در محاسبه‌ی سرعت موشک منفیه(یعنی سرعت موشک ازمقدار محاسبه شده در حالت پرواز مستقیم کمتر می‌شه)) واین بدین معناست که سرعت سیر موشک ۵ برابر سرعت ۷۰۰ کیلومتر برساعت پهپاد بوده که میشه ۳۵۰۰ کیلومتر بر ساعت یا حدود ۳ ماخ که چندان سرعت جالبی نیست.
 13. البته ناگفته نماند که هواپیماهای غربی هم تقریبا هرگز توسط این سامانه‌ها به چالش کشیده نشدن. برای نمونه می‌توان حضور اس۳۰۰ در سوریه را عنوان کرد که باوجود این سامانه‌ی پدافندی -روی کاغذ بسیار قدرتمند- ما گاه‌وبیگاه شاهد حملات هوایی رژیم صهیونیستی علیه مواضع نیروهای دولت سوریه و علی‌الخصوص نیروهای ایرانی هستیم ولی متاسفانه بعد از حدود یک سال استقرار این سامانه در سوریه هنوز هیچ چیز خاصی ازش مشاهده نشده. بصورت کلی امیدوارم سامانه‌ی پنتسیر مثال «مشت نمونه‌ی خرواره» نباشه که این سامانه‌ی اسم و رسم‌دار اصلا روزای خوبی رو پشت سر نمی‌گذرونه.
 14. امشب تو گزارش ویژه‌ی خبری شبکه‌ی دو که مختص دستاورد‌های نظامی و بخصوص باور ۳۷۳ بود عنوان شد که یکی از رادارهای سامانه‌ی باور بیش از ده‌هزار المان داره که به‌واقع رقمی‌است بس هولناک! و دیگه این‌که گویا باور در زمینه‌ی مقابله با پرتابه‌های بالستیک هم دست بلندی داره (با توجه به گزارش به‌نظر می‌رسه تا سرعت‌ حداکثر ده ماخ رو احتمالا بتونه هدف قرار بده) و به عنوان قدم اول اصلا نمی‌شه دستکم گرفتش.
 15. بیشتر از هرچیزی همین شتابش دلمونو برده! تو ویدئو که به‌نظر می‌اومد شتاب خیلی خوبی داره و با فیلمای شلیک صیاد ۲ و ۳ که مقایسه می‌کردم به‌نظر می‌رسه سرعت و شتاب بیشتری داره. اون مانور بعد از شلیکشم جالب بود، آدم حس می‌کنه تراست وکتورینگ داره.