Excalibur

Members
 • تعداد محتوا

  69
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

Excalibur آخرین امتیاز شما در روز 14 آبان 1399

Excalibur شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

239 نشان افتخار

درباره Excalibur

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. تمام موارد و ابزار قدرت جمهوری اسلامی فقط و فقط برای حفظ نظام جمهوری اسلامی هست و هیچ ارتباطی به جان و مال من و شما نداره و فقط در صورتی از ابزار قدرتش استفاده می‌کنه که امنیت و موجودیت خودش به خطر بیفته_ همون‌طور که در ابان 98 دیدیم که اعتراضات مردم رو در 3 روز جمع کردن و بیش از 1500 نفر رو فرستادن سینه‌ی قبرستون.
 2. جالبه نوشته صاعقه دو تا موتور 10000 پوند داره (!!!!!!!) و با کمی بیش از 4 تن جرم فقط 1/6 ماخ سرعت و 174 متر برثانیه توان اوج‌گیری داره؟ عجب!!! حتی اگه می‌نوشت: مجموع قدرت دو موتورش (بدون پس‌سوز) هم میشه 10000 پوند بازم قابل اعتنا و اعتماد نبود. حداکثر وزن برخواستش هم قطعا اشتباست. چطور ممکنه یه جنگنده‌ی 4400 کیلوگرمی (جالبه گفته شده بزرگتر از اف 5 هست ولی جرمشون یکیه!!! _ که در دنیای واقعی به دوموتور 3000 یا 3500 پوندی مجهزه) بتونه بیش از 15 تن اضافه بر جرم خودش حمل کنه!؟ در مورد برد پیمایشیش هم قطعا همه‌ی بچه‌های میلیتاری می‌دونن اوضاع از چه قراره.
 3. مطمئنا بودجه تاثیر زیادی بر روی روند کند برنامه هاشون داره ولی متاسفانه میزان زیادی از همین کند پیش رفتن برمی‌گرده به تفکرات اشتباه همون فرماندهان. اما چطوری؟ چیزی که ما تو این چند سال دیدیم این بوده که همواره نیروی دریایی در یک زمان حداقل روی 3 الی 4 پروژه مشغول بوده و این پروژه ها نهایتا سالی 10-20 درصد پیشرفت داشتن!!! چرا تمرکزشونو هرسال روی یک پروژه نمیذارن که هر یک یا دوسال یه ناو/زیردریایی یا هرچیز دیگه رو تکمیل کنن و برن سراغ بعدی؟ قطع به یقین با تجمیع تمرکز روی تعداد محدودتر پروژه ها شاهد افزایش حداقل دو برابری سرعت پیشرفت خواهیم بود (نمونه‌ش همین پاکستان بغل دستیمون که چند سال عمده‌ی تمرکزشو میذاره روی نیروی هوایی و چند سال بعدش رو دریا و به همین منوال...) والا تا حالا من ندیدیم فرد یا گروهی، یکی از فرماندهان رو مجبور کرده باشه که یا باید مصاحبه کنی و بگی فلان ناو رو امسال تحویل میدیم و یا چنین می‌کنیم و چنان!!! خود فرماندهان هرچند وقت یه بار هوس می‌کنن که اسمشون در صدر خبرها باشه و رگباری مصاحبه می‌کنن که اقا تا فلان تاریخ کلی از دستاوردامونو رونمایی می‌کنیم و قس علی هذا. خصوصا در مورد نیروی دریایی ارتش که یک از ده مورد حرفشون راست هست و بقیه رو هم ما و هم خودشون می‌دونن که دارن "دروغ" می‌گن (در مورد نیروی زمینی ارتش هم می‌تونم حداقل ده تا مصاحبه از فرماندهانش بیارم که در زمان‌های مختلف خبر از بکارگیری تانک کرار دادن و بقیه‌شو خودتون بهتر می‌دونید) ولی همیشه اصرار دارن این روش رو ادامه بدن و خودشون رو بی‌اعتبارتر و ما رو هم سرخورده‌تر...
 4. دوستان چیزی که ما رو نسبت به مدت زمان ساخت این زیردریایی بدبین می‌کنه این ده سال نیست (ده سال برای ساخت اولین نسخه از یه زیردریایی کاملا جدید زمان زیادی نیست) بلکه با توجه به سابقه‌ی ایران در ساخت و بکارگیری شناورهای دریایی به راحتی میشه نتیجه گرفت نیرویی که یه ناو 1300 تنی رو ده سال و گاهاً بیشتر از ده سال می‌سازه (زمان ساخت نمونه‌های دو، سه و چهار با زمان ساخت اولین فروند هم تفاوتی نداشته و حتی ساخت ناو دنا (چهارمین فروند) در مدت زمانی طولانی‌تر نسبت به ناو جماران (نسخه‌ی اولیه) صورت گرفت) به هیچ عنوان توانایی ساخت یک زیردریایی سنگین یا نیمه‌سنگین رو در مدت یک دهه نخواهد داشت. و دیگه اینکه تجربه ثابت کرده زیاد نمیشه رو حرفای فرماندهان نظامی ایران حساب کرد (حاجی‌زاده رو استثناء در نظر بگیرید) بطور مثال در مورد دو ناو سهند و دنا دیدیم که بکارگیری هرکدام از این دو ناو حداقل با تاخیری سه ساله نسبت به وعده های فرمانده هان نیروی دریایی ارتش مواجهه شدند و باز هم خواهند شد (ناگفته نماند که هر دو نیز ناقص تحویل نیرو شدند/خواهند شد). مطمئن باشید کسانی که در ساخت این زیردریایی مشارکت می‌کنند زمانی در حد نصف عمرشون (و یا دوسوم از دوره‌ی کارشون) رو صرف ساخت اولین فروندش خواهند کرد و احتمالا در زمان ساخته شدن دومین فروندش یا بازنشسته خواهند بود و یا حتی ...
 5. مثل تمام رونمایی‌های قبلی نیروی دریایی ارتش، این یکی هم یه "موجود ناقص الخلقه" به تمام معناست. گویا عزیزان نیروی دریایی کلا اعتقادی به هنگر و آشیانه ی بالگرد ندارن.
 6. فردا پس فردا همین پست رو مشرق نیوز به عنوان تحلیل اختصاصی می‌ذاره و می‌نویسه "شونصد دلیل برای اینکه ما موشک ساختیم و سراغ جنگنده نرفتیم" و از قضا یه عده از کابرای میلیتاری هم لینکشو کپی می‌کنن و میارن می‌ذارنش همین‌جا و دوباره شروع به تحلیل!!!! می‌کنن. و این دوگانه‌ی موشک بهتر است یا جنگنده تا ابد ادامه خواهد داشت.
 7. درود بر شما. یکی از بهترین مطالبی که طی یکی دو سال گذشته در میلیتاری به رشته‌ی تحریر درامده قطع به یقین همین مطلب بود. اما کاش بود چشم بینا، گوش شنوا و ذهن هوشیاری که همچین مواردی را که مثل روز روشن‌اند دریابد!!! البته که هست اما عده‌ای بخاطر ترس‌ ازدست دادن قدرت، عده‌ای بخاطر منافع و عده‌ای دیگر هم از سر لجاجت و دوسویی با نظام جمهوری اسلامی!!! علاقه‌ای به درک و بیان وعمل متقابل نسبت به این موضوع ندارند. لیکن گهگاه هم که عده‌ای عمدتا از نمایندگان جوان وجویای نام سخنی من‌باب کلام شما بیان می‌کنند از سوی عده‌ای دیگر که عموما از انقلابیون گذشته و صاحب منصبان 40ساله‌ی نظام و البته دارای تریبون و رسانه نیز هستند به اشکال گوناگون تحقیر شده و به تندرو، جنگ‌طلب، کاسب تحریم و حتی ترسو!!! برچسب‌گذاری شده و متاسفانه در نطفه خفه...
 8. حسین سلامی-فرمانده کل سپاه پاسداران- در اخرین چرندیاتش گفته بود: اگر یک تار مو از یک ایرانی کم شود تمام کرک و پشم شما را به باد میدهیم. تار مو که چه عرض کنم؟ مو و سر و گردن و همه وهمه باهم رفتن. مرد باش و حرفتو عملی کن.
 9. خوشم میاد هیچ‌جوره پشت ولی امرتون رو خالی نمیکنید. تو دولت قبل هم که سالی یکی دوتا ترور داشتیم و هیچ بخاری از آقایون بلند نمیشد بازم تقصیر جواد ظریف بود؟ اربابان شما دارن برا عالم و ادم خط ونشون میکشن و عرضه‌ی حفاظت از دانشمنداشونو ندارن، جواد ظریف مقصره؟ اگه یه ذره مغز تو سر ادم باشه و جو غیرت تو وجودش، می‌فهمه اونی که تو اینجور مواقع تصمیم‌گیره دولت نیست و کس دیگه‌ایه.
 10. علی نصیری -فرمانده وقت حفاظت سپاه- ۲۹ خرداد 1397: شما می‌بینید وقتی دانشمندان هسته‌ای زیر چتر حفاظت سپاه قرار می‌گیرند دیگر ترور آن‌ها را نداریم! وقتی گنده‌تر از دهنت حرف میزنی.
 11. بله، حرف/حدس منم در تایید حرف شما بود.
 12. کاش کمی در قضاوت، ادب و البته سبک نوشتارت بیشتر دقت کنی.
 13. ولی شمایل سیلوها جوریه که به نظر میرسه قرار باشه موشکا پشت سرهم شلیک بشن (هرچند انقدر فاصله‌شون کمه که از لحاظ منطقی این کار غیرممکنه) ولی بصورت کلی حدس من اینه که اینا وقتی به سیلوی شلیک میرسن توسط یه بازو (یا هرچیز دیگه) به سیلو منتقل میشن و بعداز هر شلیک، سریعا موشک بعدی وارد سیلو و پروسه تکرار میشه.
 14. خدای نکرده اگه در این سیستم شلیک، برای یکی از موشکا در زمان شلیک اتفاقی پیش بیاد و با توجه به اینکه بقیه‌ی موشکام سوختگیری شده و اماده‌ی شلیک هستن، احتمال بروز فاجعه و ازبین رفتن کل پایگاه موشکی کم نیستاا.
 15. از صیاد۴ داده‌ای که بشه سرعت اون رو بدست آورد وجود نداره ولی با توجه به این‌که گفته شده‌ توانایی مقابله با اهداف بالستیک با بیشینه‌ی سرعت ۲۸۰۰ متر برثانیه رو دارن و مقایسه‌ش با سایر موشک‌های ضدبالستیک میشه به‌این نتیجه رسید که سرعتی در حد ۲۰۰۰ متر برثانیه یا ۶ ماخ داره.