Msebr

Members
 • تعداد محتوا

  97
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

Msebr آخرین امتیاز شما در روز 4 خرداد 1399

Msebr شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

126 نشان افتخار

درباره Msebr

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. موتور اولی موتور خوبیه و قابلیت ارتقا هم داره شاید حدود ۳۸۰ پوند تراست داشته باشه و میشه ازش توربوپراپ و توربوشفت خوبی هم بیرون کشید مثلا در حدود حداقل ۳۰۰ اسب بخار منتها موتورهای بعدی مخصوصا اون دومورد پیستونی آخر رو بنده فکر میکنم قبلا مشابه شون رو دیده بودیم و همینطور در اون کلاس موارد قویتری هم داشته باشیم و همچنین موتورهای وانکل که تا ۵۲ اسب در داخل تولید شده بودن. موتوری که مدنظر باید داشته باشیم یک موتور پیستونی حداقل ۱۵۰ اسب بخاری هست که بتونیم در کلاس شاهد ۱۲۹ تعداد بیشتری پهپاد تولید کنیم چون واقعا قابل اعتماد ترین پهپاد ماست و همینطور موارد دو یا چهار موتوره که قابلیت حمل سلاح بسیار بیشتر یا سنسورهای قویتر و سنگین تر برای مثلا پایش مرز و.... رو داشته باشند حتی میشه از موتورهای غیرنظامی ساخت داخل بهره برد تا موتورهای قویتر مثل همین موتور توربوشفت و پراپ آماده بشن. یک زمانی در برنامه ثریا مهندس پورفرزانه به این مدل موتور اشاره کرد و گفت که چنین برنامه ای دارن. منتها برای کشوری مثل ما که اولین تجربه اش هست زمان بره. موتور دوم هم که کلا برنامه جدایی داره و بنده فکر میکنم خیلی زود در ترکیب بایک موتور سوخت جامد شاهد تست باشیم.
 2. کره شمالی چندمدت پیش سیستم کلد لانچ تست کرد شک دارم چیز پیچیده ای باشه میشه راحت بهش رسید
 3. همه این ها وقتی آمریکایی جماعت بلایی مشابه عراق سرمون آوردن پوچ میشه منم فقیه نیستم اما هم ساختنش هم استفاده ضد پایگاه نظامی رو عین حلال مطلق می‌دونم. طرفمون این حرف ها سرش نمیشه.
 4. ما که هروقت صحبت شد از رهگیری نسل پنج یه جواب دهم پرکن به عنوان لنز لونبرگ شنیدیم. یعنی این هارو کاملا فناناپذیر فرض نمودین؟ توجه دارید که در برخی زوایا همین ها هم سطح مقطع های بالایی دارن؟ شاید از زاویه به خصوصی بوده.
 5. من فکر میکنم حتی موردی مثل جی۳۱ اگر در حد ۱۵۰ عدد هم باشه مشکل مارو برای دفاع هوایی برطرف می‌کنه مابقی پول اگر پولی مانده باشه باید برای آواکس و سوخت رسان خرج بشه در شلتر های ما جا میشه و میشه شلترهارو فقط تقویت کرد از رو جی ۳۱ از این لحاظ که مهمات رو برای دفاع هوایی داخل بدنه حمل می‌کنه و از این جهت که به ازای هر امرام مثلا نیم متر به سطح مقطع اضافه نمیکنه بسیار برای ما با ارزشه یعنی حداقل سطح مقطعش دیگه حداقل بیش از این که هست نمیشه در حالت دفاعی. با موتورش آشنا هستیم و به نظر چینی ها وضعیت بهتری در پشتیبانی ایونیک خواهند داشت موتور رو هم که خود چینی ها کپی کردند و اگر کسی قرار باشه به ما تکنولوژی بده برای موتور همین چینی ها هستند فکر روس هارو نکنید
 6. Msebr

  قاهر F-313

  بیست کیلو نیوتن احتمالا باید باشه
 7. اشتباه میکنید بنده چیزی رو تایید نکردم و اصلا از چیزی هم اطلاع ندارم که بخوام تاییدش کنم.اما دلایل بسیار زیادی هست برای خرید سوخو۳۰ بجای میگ ۳۵. اما فارغ از دلایل شما فرمودید روسیه به ما تکنولوژی موتوری مثل al31 رو میده میده که میگم اصلا با منطق جور درنمی‌آید اصلا هنوز شک هست در خرید بعد شما صحبت میکنید حتی از انتقال تکنولوژی. ما حتی زیرساخت تولید این موتور رو نداریم.
 8. من متوجه نمیشم! دوستان چطور این حجم اطلاعات دارند! به کجاها وصل هستید شیطونا! این داستانها و از کجاها شنیدید! تویتر اینستاگرام تکخال های سر به هوای ارتش؟!
 9. اخ خدا این داغ هنوز تازه است هراز گاهی از یه جایی می‌گذرم که چندتا از دوستان مشغول کارن عکس سردار رو نصب کردن سه ماهه کسی حتی نرفته بیاردش پایین بزرگ و مدام حسرت میخورم تمام غرور ما در این مرد بود و همش شد بغض
 10. بله که داره و بله که مال ما نداره. تو همین سایت چندین مورد از تجربیاتشون و درس ها موجوده. همین هم البته تجربه خوبی براشون میشه. منم گفتم که برخی هاش تا مدتها طول میکشه تا سنجیده بشه و تشخیص داده بشه. ارایه اطلاعات گام به گام به نظر میاد چون گام به گام به دست میاد بخاطر همینه رقم بالا میره کم میشه و... ویزیت سرماخوردگی که نیست! یا بهشون بگیم دو دوتا بگن چارتا پس سالم فرض بشن و مریض بعدی بره داخل! داریم درمورد پیچیده ترین بعد ادمی حرف میزنیم