Dezchilds

Members
 • تعداد محتوا

  717
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Dezchilds

 1. انتظار چنین پاسخ احساسی نداشتم ، البته کلاً از کسانی که از گروه بدنام طالبان دفاع می کنند انتظار چه پاسخ منطقی می‌توان داشت ؟ خدا را شکر هنوز آنقدر زوال عقل نگرفته ایم که یادمان برود هیئات طالبان در تهران آمد و شد داشت و اخبار تایید شده زیادی از حضور افراد این گروه در تهران و اسکان آنها در تهران موجود است که کافی است زحمت جست‌وجو در اینترنت را متقبل بشوید ، و این اگر مشروعیت بخشیدن به چنین حیواناتی نیست پس چیست ؟ بله امروز پنجشیر و مردم پنجشیر همان مظلومیتی را دارند که 1400 سال ما برایش بر سر و سینه می‌کوبیم ، مردمی که آنقدر مقاومت کرده اند که طالبان برای نفوذ به خاکشان آب و برق را هم از روی آنها بسته و جلوی ورود غذا را به آنجا گرفته ، برای ورود به خاکشان از پهپاد های پاکستانی و... کمک گرفته ، بعد شما این طالبان را تطهیر می‌کنید ، من این را چیزی جز سقوط اخلاقی نمی‌بینم.
 2. نکنه انتظار دارید احمد مسعود دست کمک به سمت جمهوری اسلامی دراز میکرد ؟ اون هم زمانی که جمهوری اسلامی خودش یکی از متهمین وضع امروز افغانستان است ؟ زمانی که جمهوری اسلامی متهم پناه دادن به سران طالبان و القاعده است ... ؟ این حرفتون مثل این است که در کودتای 28 مرداد حکومت ایران باید از آمریکا انتظار کمک می‌داشت . رئیس جمهور ما میگه که ما طرفدار مردم افغانستان هستیم و به خواسته مردم افغانستان احترام می‌گذاریم ، آیا واقعاً با وجود چنین حکومتی(طالبان) مردم محلی از اعراب دارند ؟ از این به بعد آیا مردم جرات مخالفت کردن و ابراز مخالفت با این حکومت را خواهند داشت ؟ به نظر شما در چنین شرایط رعب و وحشتی که طالبان ایجاد کرده آیا حتی اگر مخالف طالبان هم باشند جرات ابراز وجود دارند ؟ پس درنتیجه سکوت مردم افغانستان به معنی رضایت بر حضور طالبان است ؟ صرف چند عکسی که با مکرون گرفته شده آیا باید وجهه این شخص تخریب بشود ؟ لازم است بگم که ارکان انقلاب ما همشون تحصیلکرده خارج کشور(بخصوص آمریکا) بودند ؟ یادتون رفته امام خمینی(ره) در کدام کشور ساکن بود (فرانسه) ؟ شریعتی تحصیلکرده کجا بود ؟ صحابی و یزدی و ... چه ؟ پس صرف ارتباطات اینچنینی باعث میشه چشمتون را بر این همه جنایت ببندید؟ جمهوری اسلامی تکنیکی را به خرج داد و در برهه ای برای ضربه زدن با آمریکا و اشغالگران ، کمک هایی به طالبان کرد و باعث قدرت گرفتن طالبان شد ، اما حواسش به توازن قوا نبود ، حواسش نبود که نباید این گرگ وحشی را انقدر پروار کنه که امروز کل قدرت افغانستان را در دست بگیرد و به زودی و بعد از تثبیت شدن مطمئناً با تهدیدات متعدد سازمان یافته در مرزهای شرقی روبرو خواهیم بود . مخصوصاً الان که مشخص شد حمایت تمام قد و سیستماتیک پاکستان از این گروه وجود دارد و تعلق خاطری دو طرفه بین پاکستان و طالبان وجود دارد. لازم است یادآوری کنم اقدامات پاکستان را در خصوص سایر گروهک های منطقه ؟ پاکستان برای نا امن کردن ایران حداقل اگر حمایت اطلاعاتی و تسلیحاتی (در ظاهر) از جیش العد و جندالله و ... نمیکرد اما خاک پاکستان مامن و خانه امن این گروه ها بود که انگشت کوچک طالبان هم حساب نمی‌شدند ؟ پس خیلی خوش خیالی است اگر فکر کنیم این گروه که الان دیگه یک حکومت شده است به همین سادگی با ما کنار خواهد آمد .
 3. این حجم از مظلومیت من را به یاد واقعه کربلا می اندازد . پنجشیر تنها در مقابل چند سیستم اطلاعاتی و یک لشکر سیاهی تا دندان مسلح ایستاده است . اف بر سردمداران حکومت ما که طبق معمول جای نادرست ایستاده اند . موضوع پنجشیر نشان داد در این دنیا برای استقلال خواهی و آزادگی کسی تره هم خرد نمیکنه ، هر جنبش و حرکتی که میخواهد به موفقیت برسد باید سرسپرده یکی از قدرت‌ها باشد ، باید باج بدهد و باید ساپورت اطلاعاتی توسط یک دستگاه امنیتی خارجی بشود و گرنه له و نابودش میکنند ، حتی مدعیان دروغین استقلال و آزادی و مردانگی و شرف .
 4. چخبر از پسر احمدشاه مسعود ؟ چرا جمهوری اسلامی هیچ خبرش را پوشش نمیده ؟ شنیدم پنجشیری ها دارن آماده میشن برای درگیری با طالبان ،
 5. و اکنون با طالبانی روبرو خواهیم بود که مجهز به سلاح های پیشرفته آمریکایی و دارای لجستیک بروز است با طالبانی که به منابع قدرت و ثروت دسترسی پیدا کرده این طالبان خطرناک و ترسناک بنظر می‌آید . امیدوارم که مسئولین چاره ای اندیشیده باشند .البته نه از جنس چاره اندیشی هایی که برای مهار کرونا کردند ...
 6. قطعاً تصمیم آمریکا برای خروج از افغانستان از روی نا آگاهی و ... نبوده و به نظر بنده اتفاقاً خیلی خوب از اتفاقات امروز افغانستان خبر داشتند به نظر دوستان ، آمریکا با این اقدامش قصد نداره تا آرامش چین و روسیه را بهم بریزد ؟ به نظر می‌رسد که آمریکا به این نتیجه رسیده که با خروجش از افغانستان با یک تیر چند هدف را نشانه میره جلوگیری از هزینه بیشتر در افغانستان نا امنی در مرزهای شرقی ایران و ایجاد دغدغه جدید برای جمهوری اسلامی تمرکز چین و روسیه بر رخدادهای افغانستان و از بعد روانی هم شاید منجی نشان دادن خودش ، که آی تا زمانی که ما بودیم افغانستان مشکلی نداشت و ... و باتوجه به اینکه چندین سال است که آمریکا درگیر مسئله ایران شده و میشود گفت از موضوع چین و پیشرفت های تکنولوژیکی و اقتصادی چین غفلت کرده ، شاید به عرایض بنده در بالا بی ارتباط نباشد و چین هم به همین خاطر سریعاً اعلام کرده که دولت طالبان را به رسمیت خواهد شناخت ؟ https://www.tasnimnews.com/fa/news/1400/01/22/2482695/آمریکا-به-دنبال-عقب-نشینی-تاکتیکی-از-خاورمیانه-با-هدف-تمرکز-بر-چین https://www.isna.ir/news/1400052215548/چین-آماده-است-تا-در-صورت-سقوط-کابل-طالبان-را-به-رسمیت-بشناسد اینها تئوری هایی بود که به ذهن بنده میاد .
 7. نمیخوام متوهمانه فکر کنم ولی به نظرتان این اتفاق و اتفاقی که برای ناو خارک افتاد اونم در فاصله یکی دو روز عجیب نیست ؟ آیا در پشت پرده قدرت های خارجی در حال به رخ کشیدن نفوذ خودشان و نشان دادن ضرب شصت به ایران نیستند ؟
 8. درصورتی که دامنه جنگ گسترش پیدا بکند و پای حزب الله و پایگاه های نیابتی ما در سوریه هم به معرکه باز شود آیا ورود آمریکا و ناتو متصور هست ؟ به نظر بنده که قطعاً آمریکا و کشورهای همپیمان اسرائیل ساکت نخواهند نشست.ولی این دخالت چگونه خواهد بود ؟
 9. این سناریو بیشتر نزدیک به واقعیت است ، با توجه به اینکه گفته شده صدای گلوله اومده ، احتمالا اصابت گلوله به بدنه ماشین بوده و از طرفی چون تک تیر انداز بوده و از فاصله دور شلیک صورت گرفته صدای انفجار گلوله را نه شهید شنیده و نه محافظ ها ، البته یک تک تیر انداز نبوده و احتمالا از جناح روبروی ماشین و جناح بغل بوده یعنی حداقل 2 تک تیر انداز . البته باید بررسی بشه توی اون منطقه جایی برای اختفا و کمین تک تیر انداز هست یا نه ؟
 10. توی خبرها خوندم که از RPG هم استفاده شده دوستان به نظرتون چقدر صحت داره ؟ کلاً داستان خیلی مبهم است به گفته شاهدان محلی ابتدای غروب امروز جمعه یک درگیری در منطقه آبسرد آغاز شده که منجر به تبادل آتش میان دو طرف می شود. در این درگیری خودروی اول با آر پی جی مورد هدف قرار گرفته و به خوردروی دوم هم تیر اندازی شده است. شاهدان محلی می گویند که یک وانت نیسان بمب‌گذاری شده هم در محل حادثه منفجر شده است. https://donya-e-eqtesad.com/بخش-سایت-خوان-62/3715176-جزئیاتی-از-ترور-محسن-فخری-زاده-دانشمند-ایرانی https://www.yjc.ir/fa/news/7574402/جزئیاتی-از-ترور-محسن-فخری-زاده-دانشمند-ایرانی-دانشمند-ایرانی-به-شهادت-رسید-خانواده-شهید-مجروح-شدند
 11. از طرفی 2 تا خودرو اسکورت داشته و از طرفی خودروی حامل شخصیت ضد گلوله نبوده ! این تناقض را کجای دلم بزارم ؟ مطمئن باشید از معمولی بودن و ضد گلوله نبودن خودروی شخصیت اطلاع داشته اند که همچین عملیات پرهزینه و پر ریسکی را اجرا کرده اند ... نشت اطلاعات به این بزرگی ؟
 12. اینکه توان انجام عملیات برون مرزی و ترور برون مرزی را نداریم به نظرم درست نیست از ابتدای انقلاب تا حالا عملیات های مختلفی در کشورهای مختلف انجام شده که خیلی هاش هم موفقیت آمیز بوده ولی نکته اینجاست اکثر این عملیات ها بر علیه اپوزسیون یا مخالفان جدی و بالقوه بوده نمونه آخریش هم انتقال روح الله زم یا حبیب اسیود یا جمشید شارمهد فقط در یک سال ... بماند ضرباتی که منجر به حذف فیزیکی شده اند ... حالا چرا از این توان برای حذف عناصر کلیدی دشمن یا حداقل ضربه به افراد تاثیر گذارشان استفاده نمی شود جای پرسش و ابهام دارد ... حذف این افراد یک نشانه است ، نشانه اینکه دشمن به خوبی از سازوکار فعالیت های کشور آگاهی دارد ، از آنجایی که در کشور ما افراد بر سیستم حاکم هستند و نه سیستم بر افراد بنابراین حذف افراد می تواند ضربه جبران ناپذیری به سیستم وارد کند نمونه اش سردار سلیمانی ، شهید طهرانی مقدم و الان هم که این دانشمند ... در چنین شرایطی کشور باید رویکردی در نظر بگیرد که آسیب پذیری را به حداقل برساند ، تا زمانی که دشمن بداند با حذف افراد می تواند به سیستم ضربه بزند مطمئن باشید شاهد چنین وقایعی خواهیم بود باید هزینه چنین اقداماتی را برای دشمن بالا برد و همچنین با طراحی ساختار مناسب (علی الخصوص برای سازمان ها و ارگان های حیاتی و جاهایی که مستقیماً با عناصر و موئلفه های قدرت کشور سر و کار دارند ) دشمن را از ضربه زدن به این چاکرا ها نا امید کرد اگر دشمن بداند که اقداماتش نه تنها فایده ندارد بلکه باعث ایجاد هزینه هم می شود قطعاً رویکرد دیگری خواهد داشت ...
 13. برادر من ممنون از پاسخ مبسوطتون بنده قصد باز کردن و ادامه دادن بیشتر بحث را ندارم چون این بحث از قدیم الایام در این انجمن مطرح بوده و هیچ گاه تمام نشده و هیچ گاه به نتیجه هم نرسیده است که اگر رسیده بود من و شما امروز دوباره نبش قبر نمی کردیم . اختلاف نظر ما بر سر 2 دیدگاه متفاوت هست ، شما دیدگاه خودتان را دارید ، دیدگاهی که قائل به پیشرو بودن نیروهای مسلح در کشور است و کشور را در خدمت نیروهای مسلح می داند و از آن با عنوان مختصات جمهوری اسلامی نام می برید ، دیدگاهی که محور را نیروهای مسلح می داند و همه چیز باید در خدمت اهداف و شعارهای این ارگان ها بوده ،حتی اگر الان هم تکذیب کنید ولی در عمل شاهد چنین اتفاقی هستیم ، اهداف و شعارهایی که تولید خودشان است و در دستگاه تبلیغاتی خودشان پر وبال می دهند و نهایتاً به کالبد نظام حقنه می شود . دیدگاه دیگر دیدگاه بنده است که قائل به این هستم همه نیروهای مسلح و امنیتی و نظامی باید در اختیار قانون بوده و در چهارچوب قانون حرکت کنند ، طبیعتاً نیروهای مسلح چنین دیدگاهی را نمی پسندد چون در تضاد با منافع است ، دیدگاهی که کار سیاسی و اقتصادی را با توسل به قانون مقدس جمهوری اسلامی برای نیروهای مسلح منع یا محدود کرده و اگر از 41 سال پیش تا کنون اجرا شده بود چه بسا هم محبوبیت و هم مقبولیت این ارگان ها دست نخورده و مثل سابق باقی می ماند و هم ساختار مدیریت کشور را دچار بحران چند دولتی و دولت مخفی و دولت در سایه و ... نمی کرد .
 14. منظور بنده این بود اگر ترکیه الان داره خرج های آن چنانی می کند و به قول شما سرمایه گذاری های عجیب و غریب می کند دلیل اش پشتوانه قوی اقتصادی است که در این کشور وجود داره ، طبیعتاً زمانی که کشوری از نظر اقتصادی شکوفا باشد میوه این اقتصاد پربار و شفاف را در صنایعی مثل موشکی و نظامی و علمی و سرمایه گذاری بر روی های تکنولوژی ها و ... خواهد چید اینکه به دلیل کاهش ارزش پول ملی ترکیه (8 لیر به ازای 1 دلار) وزیر دارایی اش استعفا می کند نشان ضعف نیست بلکه نشان اصلاح خواهی و زنده بودن دولت و پویا بودن جامعه است ، اتفاقاً نشانه ضعف اقتصادی کشور این است که ارزش پول ملی ما 30 هزارتومان به ازای هر دلار بشود ، بورس ریزش کند و عده کثیری از مردم بیچاره تر از دیروز بشوند، سکه و بازارهای موازی سر به فلک بکشد و آب از آب تکان نخورد ، نه استعفایی نه عزلی و نه ...خودتان قضاوت کنید کدام یک نشان قدرت و کدام یک نشان ضعف است ؟ اتفاقاً هروقت چنین مباحثی مطرح می شود شاهد چنین کامنت هایی هستیم که آقا موشکی و نظامی چه ربطی به اقتصاد دارد ؟ نظامی ها کار خودشان را می کنند و اقتصادی ها و دولت هم کار خودش را بکند! ضمن تایید چنین جملاتی که فقط بر روی کاغذ و مانیتور کامپیوتر درست هستند جسارتاً باید عرض کنم که چنین مناسباتی در یک کشور نرمال که هرچیزی سر جای خودش است درست است نه در کشوری که نظامی کار سیاسی می کند ، کار پزشکی می کند ، کار اطلاعاتی می کند ، شبکه تلوزیونی و رسانه های متعدد خبری دارد ، صاحب منسبان نظامی هستند و دیدگاه های نظامی در جای جای بدنه حاکمیت نفوذ و رسوخ کرده است ولی از آن طرف هم به هیچ کس و هیچ چیز پاسخگو نیستند و لاک مظلومیتشان همیشه آماده پنهان شدن است ! اگر قبول ندارید یک نگاهی به مسئولین کشور و سبقه آنها بیندازید ... وقتی به هر کجا سرک می کشیم ردپای نظامیان و ارگان های وابسته به آنها را می بینیم اجازه بدهید کمی هم سوزنی به آنها بزنیم ... اصولاً وقتی همه مسائل درهم تنیده شده چگونه تفکیک کردن نظامی و دولتی را انجام می دهید ؟ نمی دانم ! اصلاً ممکن نیست شدنی باشد ، مثلاً وقتی بنگاه های اقتصادی نظامی ها برای پروژه هایشان به دولت نیازمند هستند آیا می توانیم از تاثیرات اقتصادی آنها بر کشور چشم پوشی کنیم ؟ و یا از بده بستانی که احتمالاً دولت با نظامی ها برای واگذاری پروژه ها دارد ؟ بله ما هم خیلی دوست داریم نظامی وظیفه خودش را که به قول شما " تولید سلاح و حفظ قوای کشور هست " را انجام بدهد و به سایر حوزه ها کاری نداشته باشد اما آیا در حال حاضر این چنین است ؟ هرچقدر هم که جلوتر می رویم دخالت نظامی ها بیشتر هم می شود ضمن اینکه بحث بنده دولت و یا غیر دولت نبود و نیست ، بنده منظورم از همه این حرف ها اهتمام به امنیت بود ، ظاهراً در بدنه حاکمیت بحث امنیت فقط معطوف به سلاح است در حالی که امروز با اینکه زرادخانه های موشکی مان مملوء از سلاح است(به گفته فرماندهان نظامی) اما مباحث اقتصادی و سایر مباحثی که عرض کردم پاشنه آشیل کشور شده و سبب ایجاد بسیاری از نارضایتی ها و نا امنی ها شده . اینکه به دلیل مشکلاتی که وجود داره نخبگان کشور از کشور مهاجرت کنند و سرمایه های ژنتیکی کشور رو به نابودی برود خطر امنیتی است اینکه زمینه بروز و ظهور اعتراضات خیابانی و پیامدهای آن بوجود بیاید خطر امنیتی است اینکه برای تولید سلاح مشکلات مالی داشته باشیم و توانایی تولید سلاح های بروز و تاثیر گذار را نداشته باشیم خطر امنیتی است و... برادر عزیز یک بار برای همیشه باید این مشکلات به صورت ریشه ای حل بشود ، یک بار برای همیشه مشخص بشود مردم چه جایگاهی در این کشور دارند و آیا به عنوان یکی از موئلفه های قدرت مطرح هستند یا خیر ؟ اگر هستند که چرا این موئلفه را توانمند نمی کنیم ؟ آیا اگر همین مردم نبودند شانسی برای حفظ سرزمینمان در جنگ 8 ساله داشتیم ؟ ولو که سلاح های پیشرفته داشته باشیم ، اینکه عراق با داشتن پیشرفته ترین سلاح ها و پشتیبانی کل دنیا نتوانست یک وجب از خاک مان را بگیرد چه دلیلی داشت ؟ از نظر بنده قانون جمهوری اسلامی مختصات جمهوری اسلامی است نه شعارهایی که برخی ذینفعان به آن نسبت داده اند ، حالا بیایید در چهارچوب قانون اساسی رفتار نظامی ها را بررسی کنید ، برخی شعارها را بررسی کنید ، چند درصد از رفتارها و اهداف در چهارچوب قانون می گنجد ؟
 15. شاید ، البته شواهد امر چنین چیزی را نشان نمی دهد چون وضع به قدری خراب هست که نیاز به سیاه نمایی نباشد و با پوست و گوشتمان در حال لمس کردنش هستیم خائن هم برچسبی است که سالهاست داره به دلسوزان کشور زده میشه و نتیجه اش این شلم شولبایی شده که الان شاهدهش هستیم البته ظاهراً شما در این کشور زندگی نمیکنید که اقتصاد را قوی می پندارید عرایض بنده جهت دعوا و مجادله نبود ، اینکه شما تعریفتان از امنیت چیز دیگری است به دید شما برمیگرده ، برای اینکه موضوع را قابل هضم تر کنم برای شما مثال یک خانه را می زنم که شما دیوار های بلند بکشی ولی درب و پیکر ورودی ساختمان را کار نکنی ، یا اینکه اهالی خانه به دلیل مشکلاتی که با سرپرست خانه و یا سرپرستان خانه دارند دست به نافرمانی مدنی بزنند و درب را برای دزدان باز کنند ،خوب حالا شما هی بیا دیوار بکش و سیم خاردار بزار و ... تمایلی به ادامه بحث ندارم چون باعث انحراف تاپیک میشه ، تمایل داشتید در استاتوس یا در تاپیک جداگانه در خدمتم .
 16. البته باعث انحراف تاپیک میشه ولی به نظرتون نباید ابعاد دیگری را هم در زمینه امنیت مطالعه کنیم ؟ قطعاً امنیت یک پازل است که سلاح و ادوات نظامی فقط یک تکه از این پازل هستند مگر می شود از درختی که از درون پوسیده است انتظار میوه های آبدار و رسیده و شیرین داشت ؟ شما یک نگاهی به اقتصاد ترکیه و آمارهای بین المللی بیندازید تا متوجه بشید چرا دارن سرمایه گذاری عجیب و غریب می کنند ؟ فکر نمیکنم کسی مخالف قدرت نظامی کشور باشد ، حداقل مردم ما که جنگ 8 ساله را تجربه کرده اند به خوبی اهمیت وجود نیروی توانمند نظامی و ادوات نظامی را درک کرده اند ، مسئله بر سر چیز دیگری است ، مسئله واژه امنیت است نه سلاح ! امنیت شامل امنیت غذایی ، اقتصادی ، روانی ، تحصیلی ، ... می شود اما چون آقایون توانمندی در جهت ایجاد امنیت در این حوزه ها ندارند فقط چسبیدند به بحث سلاح که آقا سلاح امنیت میاره و ... وقتی وضعیت کنونی کشور ماحصل بعضی شعارهای پوچ و هزینه ساز همین آقایان نظامی است انتظار نداشته باشید که مردم خواستار کوتاه کردن دست اینها از قدرت نباشند ... وقتی پایگاه اجتماعیت را در داخل از دست بدی چطوری میتونی ادعای امنیت داشته باشی ؟ موفقیت های ترکیه به دلیل نگاه چندوجهی به مقوله امنیت است نه فقط مسئله سلاح و ...
 17. دوست عزیز جوری صحبت می کنید که انگار جمهوری اسلامی از کمک به حزب الله مضایقه کرده ؟ دقیقاً جمهوری اسلامی باید چیکار میکرد که نکرده ؟ کمک مالی که تا جایی که تونسته کرده از نظر مستشاری و کمک تسلیحاتی که هم وضعیت مشخصه در شرایطی که خودمون و مردم خودمون تحت شدیدترین فشارها و تحریم ها هستیم باز هم کمک ها قطع نشده است ، اگر دولت همراهی نکرده ولی قاطبه نظام هیچ وقت دست از کمک نکشیده ولی مسئله اینجاست که یه جایی دیگه زور شما نمیرسه ، طرف مقابل را انگار خیلی دست کم گرفتید ؟! ------------------------ نظر بنده این هست که ما در آستانه یک جنگ قرار داریم و اتفاقت یکی دو سال اخیر را باید از این زاویه ببینیم ، اتفاقی که نتیجه اش این ها شده: تضعیف شدید اعتماد مردم به حکومت و نتیجه اون مشارکت 40 درصدی(که به نظر من شاید کمتر هم باشه) و روز به روز بعد از انتخابات وضعیت اعتماد مردم به حکومت به مراتب بدتر هم شده و شاید بتونیم بگیم در پایین ترین سطح خودش باشه قطع شدن نوبه ای بازوهای مقاومت که با ترور سردار سلیمانی استارت دومینو اش خورده شد و بعد هم قضایای عراق و حالا لبنان به نظر من مسئولین هم فهمیده اند که الان در آسیب پذیر ترین موقعیت قرار داریم و دمیدن در آتش بورس و همچنین قرارداد 25 ساله با چین را هم باید در همین راستا ببینیم ... و در چنین شرایطی متاسفانه مسئولین کشور ما هنوز دچار تیم و باند بازی خودشون هستند و به جای اینکه به فکر تقویت بنیه داخلی و پایگاه اجتماعی حکومت و در کنار مردم باشند مشغول صاف کردن بدهی شان با کسانی هستند که وام دار آنها هستند ... برای مثال اقدامات مجلس و ق.ق در یکی دو ماه اخیر را ببینید مثلا انتصاب آقای مهرداد.ب با آن همه حرف و حدیث و مدارکی که علیه اش بود آن هم توسط انقلابی ترین مجلس ! که این کار حتی به اعتماد عده کثیری از ارزشی هایی که عامل روی کار آمدن این مجلس هستند هم ضربه زده و این دست اقدامات ... یادمون نره که یکی از اصلی ترین دلایل شکست ساسانیان در مقابل اعراب خالی شدن پایگاه اجتماعی اونها بود و عدم پشتیبانی مردم از حکومت ساسانیان ... رهبر انقلاب 24 آذر 87 : حوادث گوناگون عالم نخواهد توانست این درخت تناور را تکان بدهد، که آن روزی که یک نهال بود، نتوانستند از جا درش بیاورند، امروز تبدیل شده به یک درخت تناور و ریشه‌دار. جمهوری اسلامی را نمیتوانند تکان بدهند. ما باید خودمان مراقب باشیم که از درون پوک نشویم؛ از درون پوسیده نشویم. انحراف در هدفها، در آرمانها، در جهتگیریها را باید مراقبت کرد که پیش نیاید. و این چیزی است که ما در طول این سالهای طولانی - بخصوص بعد از جنگ و بعد از رحلت امام - درگیرش بودیم؛ جزو درگیریهای اساسی در این دو دهه‌ی گذشته، یکی همین بوده. تلاشهای زیادی شده است برای اینکه جمهوری اسلامی را از روح و معنای خودش خارج کنند. اگر جمهوری اسلامی دچار شاه سلطان حسین‌ها بشود، دچار مدیران و مسئولانی بشود که جرأت و جسارت ندارند؛ در خود احساس قدرت نمیکنند، در مردم خودشان احساس توانائی و قدرت نمیکنند، کار جمهوری اسلامی تمام خواهد بود.
 18. به نظرم دوستان در تحلیل هایی که می کنند 2 تا نکته را مد نظر داشته باشند 1:میزان مشارکت پایین تر مردم در انتخابات مجلس نسبت به سایر انتخابات ها و این خود سیگنالی است مبنی بر نارضایتی داخلی و احتمال اینکه مردم پشت حکومت را در جنگ خالی کنند . 2:چه بخواهیم و چه نخواهیم قبول کنیم ، آمریکا بابت ترور سردار سلیمانی هزینه های مادی و معنوی داده و قطعاً آمریکا بابت هر چیزی هزینه میکنه از قبلش باید 10 برابر برداشت کنه و اگر غیر از این باشه ترور سردار سلیمانی کار بیهوده ای بوده که به نظر این چنین نمیاد ، عقل ناقص بنده میگه که ترور سردار سلیمانی شروع داستان بود و باید منتظر اتفاقات تلخ تری باشیم ...
 19. با توجه به اینکه موشک ها با لانچر شلیک شده اند و از سیلو نبوده و همچنین پایگاهی که استفاده شده همان پایگاهی بوده که قبلا هم چند بار عملیات انجام شده اگر آمریکا آنجا را تحت رصد داشته باشه میتونسته به وقوع حمله موشکی از ساعت ها قبل پی ببره (بگذریم از نفوذی ها و عوامل ، شب عملیات خیلی ها از ماهیت عملیات خبر داشتند و حتی توی توییتر چند نفری به صورت غیر مستقیم اعلام کرده بودند) در صورتی که این فرضیه رو در نظر بگیریم اعلام نوتام توسط آمریکا طبیعی و معقولانه بوده است و ربطی به این نمیتونه داشته باشه که آمریکا قصد حمله جنگالی داشته ،
 20. تناقض : سردار حاجی زاده در صحبت هاشون گفته بودند که ما کنترل پهباد های آمریکا رو نیز در اختیار گرفته بودیم و جهت امر فیلمبرداری از صحنه اصابت از اون ها استفاده می کردیم ، امروز سردار سلامی تو مجلس گفت که با جنگ الکترونیک کاری کردیم که پهباد هاشون رو از منطقه جمع کردن و همه پهباد ها توی فرودگاهاشون نشست .!
 21. حرفی که حاجی زاده زد اگر راست باشه معنیش این هست که نوعی هک و حرکت جنگالی اتفاق افتاده که منجر به یه تصمیم غلط شده و طبیعتا چنین حرکتی الان یا توسط آمریکا انجام شده یا اسرائیل و نتیجه اش هم بی حیثیتی نیروهای مسلح و مجموعه حاکمیت است ؛ اگر چنینی چیزی باشه باید منتظر یه واقع خیلی بزرگتر باشیم یه چیزی مثل جنگ اگر چنین باشه میتونیم بگیم آمریکا کمر بسته برای جنگ و قبلش داره ارکان اقتدار و عزت کشور رو نابود میکنه
 22. بنده دو سه روز پیش وقتی دوستان در شور و حرارت از دست دادن حاج قاسم بودند توی استاتوس مطلبی گفتم که به مذاق چندتا از دوستان خوش نیومد عرضم در خصوص پوشش ندادن اخبار مربوط به کشته شدن ۵۰ نفر در تشییع سردار بود و اینکه نظام به دلیل اینکه مراسم سردار تحت الشعاع قرار نگیره تا جایی که تونست به آن مطلب به صورت خلاصه وار اشاره کرد . ضمن تاییدفرمایش شما بنده عرضم اینه که نظام برای بقا هیچ راهی نداره به جز اینکه کرامت انسان ها رو و مردمش رو به رسمیت بشناسه و براش ارزش قائل بشه در غیر این صورت داریم کم کم به سقوط نزدیک میشیم . خداوند در تشییع سردار سلیمانی به ما ثابت کرد که مسیر صحیح همان مسیر صدق و صداقت هست و اگر میخواهید محبوبیت داشته باشید با مردم صادق باشید ؛ مردم را تکریم کنید هنوز هم میگم به والله اگر این مسائل رو نفهمید نه دین روفهمیدید نه مسیر حاج قاسم رو ...
 23. https://as7.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/ec8d372bc533d3f2279d510e3334c7985328570-360p__50203.mp4 سرود زیبای حزب الله در وصف عماد ، بی مناسبت با این روزهای ما هم نیست ... تأهّب ... قدّم سلاحک آماده باش...سلاحت را به جلو بیاور الأرض تحکی عمادها ...قدم سلاحک یا قمر زمین، داستان عمادش را روایت می کند...ای ماه سلاحت را به جلو بیاور أهب نجومک واستقم ... یا بحر فی وقع الخبر هدیه بده ستاره هایی که داری...و ای دریا استقامت کن از شدت این خبر فلتسمع الدنیا لها ...عن ماردٍ فیها عبر دنیا به این خبر گوش دهد که بلند همتی که از آن گذر کرد إن یمضی کان المجد یمضی ...یقتفی منه الأثر وقتی راه می رفت عزت پشت سر او بود تا از آن الگو بگیرد العزم یحکی من به حطت رحائلها الهمم عزم و اراده او زبانزد همه انسان های بلند همت بود من قاد نصر للعلا ...من أُرخت فیه القمم کسانی که پیروزی را به سوی سرفرازی هدایت کردند...کوه ها متزلزل شدند از قدرت آنها یا أیها العلم الذی ما زال یعهده القسم ...علمتنا من رام عزاً لم یعانده القدر ای پرچمی که هنوز به عهد و قسم خود وفادار هستی... به ما آموختی که هرکس که دنبال عزت است قضا و قدر با او دشمنی نمی کند یا أیها الصمت الذی هز أرکان النخب ...فلیکتب التاریخ أن زوالهم فیک انکتب ای سکوتی که فرماندهان نخبه دشمن را به لرزه انداختی...پس تاریخ بنویسد که با رفتن شما نابودی اسرائیل نزدیک است =================================================== إن ینطوی الدهر ستبقى أنت حاضرة الزمن ...هو انت أغنیة الخلود أنت رائعة الوطن اگر زمان بگذرد باقی خواهی ماند شما در گذر زمان جاودان هستی...شما ترانه جاودانگی هستی شما شاهکار وطن هستی یا أیها الصمت الذی هز أرکان النخب ...فلیکتب التاریخ أن زوالهم فیک انکتب ای سکوتی که فرماندهان نخبه دشمن را به لرزه انداختی...پس تاریخ بنویسد که با رفتن شما نابودی اسرائیل نزدیک است الأرض تحکی عمادها ...قدم سلاحک یا قمر زمین، داستان عمادش را روایت می کند...ای ماه سلاحت را به جلو بیاور أهب نجومکواستقم ... یا بحر فی وقعالخبر هدیه بده ستاره هایی که داری...و ای دریا استقامت کن از شدت این خبر فلتسمع الدنیا لها ...عن ماردٍ فیها عبر دنیا به این خبر گوش دهد که بلند همتی که از آن گذر کرد إن یمضی کان المجد یمضی ...یقتفی منه الأثر وقتی راه می رفت عزت پشت سر او بود تا از آن الگو بگیرد =================================================== إن ینطوی الدهر ستبقى أنت حاضرة الزمن ...هو انت أغنیة الخلود أنت رائعة الوطن اگر زمان بگذرد باقی خواهی ماند شما در گذر زمان جاودان هستی...شما ترانه جاودانگی هستی شما شاهکار وطن هستی یا أیها الصمت الذی هز أرکان النخب ...فلیکتب التاریخ أن زوالهم فیک انکتب ای سکوتی که فرماندهان نخبه دشمن را به لرزه انداختی...پس تاریخ بنویسد که با رفتن شما نابودی اسرائیل نزدیک است
 24. با توجه به اینکه موشک ها از سیلو شلیک نشده و از لانچرهای زمینی شلیک شده اونم از منطقه ای که قبلا چندین بار شلیک انجام شده (کرمانشاه) پس نیازی هم نبوده گاوبندی خاصی با آمریکا بکنند. همینکه آمریکا اونجا رو تحت رصد و پایش 24 ساعته داشته باشه میتونسته متوجه بشه که قراره اقدامی صورت بگیره و بلافاصله آلرت بزنه به پایگاه هاش ... ظاهراً علی رغم میل باطنی باید حرف ترامپ رو تایید کنیم و بگیم همه چیز خوبه . لطفاْ دوستانی که به این کامنت منفی میدن در ردش استدلالات منطقی بیارن تا بنده هم از شک و شبهه بیرون بیام(فقط خودتون رو خالی نکنید)