SMJTabib

Members
 • تعداد محتوا

  18
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

7

درباره SMJTabib

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. این لوله سوختگیری از ابتدای ورود به ایران،  روی تعدادی از فیترها از جمله فیتر موجود در عکس بوده  و دقیقا همان لوله میراژ اف-1 است نصب این لوله ها در عراق انجام شده بوده   اون سوخو22  که شما تصویر آن را قرار داده اید آسیبهای زیادی دیده در هنگام فرود در همدان و از رده خارج است و بازسازی آن غیر ممکن است ضمناً فکر نمیکنید که شاید استتار جدید برای مناطق نزدیک به آذربایجان هم مناسب باشد؟ و همچنین کشور آذربایجان که در گذشته تخاصم هایی داشته؟
 2. با سلام بله تمامی این سوخو22ها تعمیرات اساسی رویشان انجام شده  سازه این هواپیماها ساعت زیادی رو نگذرونده که نیاز به بازسازی داشته باشن   ضمناً از یک چیز خیالتون راحت باشه شرکت پارس اوییشن مربوط به نیروی هوایی سپاه طبق اون چیزهایی که البته از خودشون شنیدم ، به صورت کاملاً علمی و در عین حال با سرعت بالا مراحل اورهال سوخو22 رو انجام میدهند به نظر من نگران اینکه این سوخو22 ها تابوت پرنده باشند و اینها نباشید  
 3. دوستان به نظر من وضعيت نيروهوايي از نظر موشك هوا به هوا وخيم است يعني فونيكس و اسپارو درست نداريم آلامو هاي اوليه داريم سايدويندر ها هم قديمي هستندو فقط آرچر و آفيد و پي ال-7 هامون خوب هستند از نظر ساخت هواپيما تازه اول كار هستيم يعني فعلا مي توانيم مونتاژ كنيم مثل ايران 140 هواپيماها را تغيير بدهيم مثل صاعقه و هواپيماهاي ساده بسازيم مثل تذرو و... از نظر نگهداري هم واقعا به خاطر تحريم مشكل داريم و الا اكثر قطعات غير آلياژي را براي هواپيماهايمان (به جز روسي ها) مي توانيم درست كنيم ولي آيا اين چيزهايي كه گفتم كم چيزي هست؟ لطفا سعي كنيد در بحثهايتان افراط و تفريط نباشد افراط يعني همينطور هر چيزي كه فرمانده نيرو هوايي گفت و تبليغات بود باور كنيم و پياز داغ آن را زياد كنيم تفريط هم يعني بزنيم تو سر نيروهوايي و فقط از آن بد بگيم و از بد گفتن از آن لذت ببريم مثل جناب گولدن کرون
 4. Mr_Fox عزیز ابعاد صاعقه دقیقا ابعاد اف-5 است چون از ایجاد تغییرات روی اف-5 های قدیمی ساخته شده . اگر هم روزی اف-5 های قدیمی همه تبدیل به صاعقه شوند و نیروی هوایی بخواهد بدنه صاعقه را کامل خودش بسازد باز هم با همان اندازه خواهد ساخت. ضمنا مگر 1.5 برابر کردن هواپیما الکی هست! بگذارید من این شی عجاب را تعریف کنم: تمام سطوح این هواپیما با 2^( 1.5 ) بزرگتر میشود یعنی 2.25 برابر پس نیروی برا هم 2.25 برابر میشود . حجم و وزن هواپیما با 3^(1.5)بزرگتر میشوند یعنی3.375 برابر با یک مقایسه ساده میبینیم که با 1.5 برابر کردن هر هواپیمایی به طور دقیق نسبت رانش به وزن که فاکتور مهمی در مانور پذیری است 33.33% کاهش میابد. ضمنا اگر اف-5 را 1.5 برابر کنند به صورت کاملا تابلو اندازه خلبان نسبت به هواپیما کوچک خواهد شد و راحت می شد فهمید.
 5. ولي آقا SAEID عزيز عكسهاي گوگل ارث مربوط به كمتر از يكسال پيش مي شوند چون آن 4 اف-14 نزديك به فجر آشيان است و نمايشگاه هوايي. از حدود 2 سال قبل هواپيماهاي مسافربري واز رده خارج(5 فروند 737 و فوكر-28 و لاكهيد و ...)و هواپيماهاي تشريفاتي شاهين و شهباز كه بعد از انقلاب فلسطين و قدس نام گرفتند در آنجا هستند. در عكسهاي گوگل ارث هم اين هواپيماهاي مسافربري در نمايشگاه هوايي وجود دارد.و اگر محيط فرودگاه را در گوگل ارث نگاه كنيد با شكل ظاهري فعلي فرودگاه مطابقت دارد. ولي سخن شما را مي توانم به صورتي ديگر بيان كنم يعني بگويم كه اگر در عكسهاي گوگل هواپيماي خاصي يا چيز ديگري وجود داشته باشد. آنها را به راحتي با فوتوشاپ يا هرچيز ديگر از روي تصاوير پاك مي كنند.
 6. عدنان مرد! این یک A-50 هست که در اختیار جمهوری اسلامی ایران هست! و درضمن پرویز جان غلط کردند که حمله کردند! هروقت جزایر رو به اماراتی ها دادیم این آواکس هم به عراقی ها می دیم! این حتی درصد بسیار کوچکی از خساراتی که صدام حرام زاده با کشور عزیزمون زد نیست! سلام اقاي Lich اشتباه نكنيد! گويا اين آواكس به لطف خدا به زودي عملياتي خواهد شد و اصلا اسم آن را A-50 نگذاريد چون هرگونه كاري كه ايران براي عملياتي كردن رادار اين آواكس انجام دهد بالاي60 الي 70 درصد(الكي مي گم شايد بيشتر باشه) كارها ايراني است و ربطي به طرح A-50 Vروسي ندارد چون عدنان در اصل از لحاظ شرايط آيروديناميك و مركز ثقل و ... با A-50 متفاوت است و متاسفانه يا خوشبختانه (چون اين طوري مجبور ميشيم خودمون كارها را انجام دهيم و دانش بومي را ارتقا بدهيم) همه كارها را خودمان بايد انجام دهيم.هرچندممكن است كار آن آواكس را بنا به مصلحت متوقف كنند و به جاي آن روي رادار اف-14 ها كه به خودي خود مي توانند يك ميني آواكس باشند كار كنند.
 7. دوستان توجه داريد كه در يكي از عكسهاي تامكت كه به صورت تكي ازش گرفتن آن اف-14 مقر اسپاروي داره؟حتما تا روز قبل از رژه اسژارو حمل مي كرده و براي رژه كه هواژيماها نبايد مسلح باشند آن اسپارو را برداشته اند.و اگر واقعا وضع اسپارو ها خراب بود و با گذاشتن اين مقر اسپارو مي خواستند يك كار تبليغاتي انجام بدهند حتما اسپارو خراب هم مي گذاشتند تا تبليغات به اوج برسه ولي مي بينيم كه چون فرصت نداشته اند فقط اسپارو و سايدويندر رو از هواپيما باز كرده اند.
 8. سلام آقاي Mr_Fox جنگنده ي اف-5 به هيچ وجه دود نمي كند از مدل A گرفته تا مدل F.مي توانيد به تصاوير بي شماري كه از جنگنده هاي اف-5 در نيرو هوايي هاي كشورهاي مختلف مراجعه كنيد.
 9. سلام آقاي SAEID اين عكس هاي جديد گوگل ارث از تهران مربوط به كمتر از 9 الي 10 ماه پيش هستند ولي اين چهار اف-14 الان آنجا نيستند چون من اخيرا رفته بودم نمايشگاه هوايي و از كنار مسافربري هاي 737 و 747 و لاكهيد تري استار و 727 و... آن محل(نزديك فجر آشيان) كه در عكسهاي گوگل ارث 4 اف-14 كنار آن هست رو ديدم و حتي عكس گرفتم و ديديم كه هيچ اف-14 ي آنجا نيست.
 10. سلام نظر من اين هست كه شايد آمريكا توانسته باشه خاصيت مثلث برمودا رو كشف كنه و از آن در راستاي اهدافش استفاده كنه.
 11. حرفهاي شما قابل قبول به لحاظ عقلي است. به نظر من هدف از پرواز صاعقه هم تيليغ و هم ضد تبليغ بوده. تيليغ براي مردم نا آگاه كه باعث تقويت روحيه شود. ضد تبليغ هم بوده براي اينكه نزد متخصصين خارجي توانايي هاي صنعت نظامي و الكترونيكي ايران لو نرود.چون مثلا وقتي يك متخصص ظاهر بين كابين صاعقه را مي بيند كه دقيقا همان كابين اف-5 است.متوجه مي شود كه گول خورده است و چيز ديگري به جاي واقعيت ديده است. البته بايد بدانيد كه صاعقه هاي فعلي دقيقا هم اندازه با اف-5 هستند و بيشتر نمونه آزمايشي ويا تبليغاتي هستند. اين ماجراي 15 درصد و موتور RD-33 را هم جدي نگيريد چون همه اينها حرفهاي من درآوردي JANES است.ممكن است در صاعقه واقعي به شكل ديگري تغييرات در موتور ايجاد شود. و اصلا شايد صاعقه و آذرخش تمريني براي ساخت FB-44 باشند كه فعلا فقط ماكت آن را ديده ايم.چون شباهت صاعقه با fb-44 داشتن دو سکان عمودی است و شباهت آذرخش (اگر آن عکس که در اصفهان گرفته بودن راست بوده باشد) در داشتن بال بالا است.
 12. آخه مشكل اينه كه معلوم نيست چند درصد از اين هواژيما ها ساخت ايران هست.در مورد صاعقه 1 مي شد گفت كه كار خوبي بود ولي صاعقه 2 چي ؟ چرا تمام تغييراتي كه صاعقه 1 نسبت به اف-5 داشت حذف شدو تنها تفاوت صاعقه 2 با اف-5 فقط داشتن دو دم است؟ آيا اين نشانه اين نيست كه براي ساخت صاعقه نسل 2 از يك اف-5 استفاده شده؟ هر چند كه صاعقه نسل 1 هم خيلي مشكوك به نظر مي آيد چون ممكن است از اف-5 هاي اتيوپي در ساخت آن استفاده شده باشد. به هر حال چند نكته مثبت بايد عرض كنم: 1-به نظر من وقتي ايران تذرو رو ساخته بايد بتواند اف-5 و صاعقه هم بسازد چون اف-5 از نظر سطح تكنولوژي موتور و سيستمها به جز اويونيك و رادار چندان هم از تذرو بالاتر نيستند 2-شايد صاعقه ها از اف-5 هاي فوق العلاده خراب و زمينگير كه هيچ اميدي به ژروازشان نبوده ساخته شده اند.يعني فقط و فقط پايه كار بدنه اف-5 بوده و الا هر كجا كه سازه خراب بوده با قطعات سازه ساخت داخل عوض شده و... 3-نظر شخصي من اينست كه مي توان روي صاعقه ها به عنوان يك اف-5 تازه نفس و پيشرفته تر از لحاظ اويونيك و آيروديناميك و حتي تسليحات و شايد هم از لحاظ راداري دانست. خدا نگهدار
 13. كي تو تلويزيون به جاي آذرخش سوخو-30 نشان دادند.اواخر مرداد كه آذرخش به اصطلاح پرواز كرد (اون عكس هم بسيار مشكوك ميزنه چون جهت سايه دم افقي با جهت سايه بال يكسان نيست) هيچ حرفي از آن نزدند و از صاعقه هم همان چيزي را نشان دادند كه واقعي بود. چون خودم با چشمهاي خودم آنها را از كنار ترمينال 6 مهرآباد رويت كردم.
 14. اقای zagrossmetaller عزیز این هم از عکس کابین صاعقه(البته صاعقه نسل2) http://usera.imagecave.com/SMJTABIB/974415-09-31.jpg http://usera.imagecave.com/SMJTABIB/aVGxyor-6c2b655d6fd4798064721da497a4e675.jpg
 15. اگر واقعا نظر شما اين است كه صاعقه ساخت ايران است(منظورم درصد بالايي از آن است) پس صاعقه نسل 2 يعني S110-002 رو با اون دماغه دو رنگ عجيب و غريبش(به خاطر اين عجيب بود كه دماغه بسيار بزرگتر نمايش داده شده ولي هنوز 2 مسلسل سر جاش بود) و نزديكتر بودن شكل بدنه به اف-5 (در حاليكه بايد شكل بدنه صاعقه نسل 2 تفاوت بيشتري با بدنه اف-5 داشته باشه) و كابين خلبان آن(كه هيچ نشانه اي از وجود رادار جديد و...نداشت)چه جوري توجيه مي كنيد؟ من واقعا هيچي نميدونم ولي با اين اوصاف فكر كنم متاسفانه حرفهاي كساني كه مي گويند صاعقه ساخت ايرانه درست نباشه. خدانگهدار.