sedmammad

Scientific Pal
 • تعداد محتوا

  1,086
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  17

sedmammad آخرین امتیاز شما در روز 23 تیر

sedmammad شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

8,308 Excellent

درباره sedmammad

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  طهران پلاک پرچم !
 • Interests
  سلاح های انفرادی.سلاح های سرد . پهپاد
 1. لباس شخصی ای (اگر بدونید لباس شخصی دقیقا یعنی چه ) وجود نداشت . اصل درگیری مربوط به دهه ی فجر بود که دراویش شاکی شدن از ایست و بازرسی بسیج نزدیک گلستان هفتم . اونموقع با لات بازی اومدن گفتن باید جمع کنید و چند تا موتور بسیجی ها رو اتیش زدن به دلیل حساسیت زمان دهه فجر و اینکه اکثر بچه های بسیج متعلق به همون اطراف بودن ( این اتفاق اگر جنوب شهر میفتاد جوری این غربتیا رو پس میفرستادن شهرستان که مادرشون هم نشناسدشون ) با وجود اینکه بسیج حکم داشت و برای تامین امنیت دهه با ناجا تقسیم کار شده بود کوتاه اومدن . اون اتوبوس هم محل خواب و استراحت همین غربتی ها بود که از دهه ی فجر اونجا بودن .هیچ ارامشی توی رفتار این اراذل وجود نداشت و از ابتدا تهدید میکردن و به دلیل داستان دهه فجر هم هو برشون داشته بود که سبیلاشون ترسناکه و حتی می تونن رفیق سارقشونو ازاد کنن . تا قبل از داستان اتوبوس هم ناجا بیشتر داشت از دراویش محافظت میکرد ولی طبیعتا بعد از داستان اتوبوس ورق برگشت ... دوستانی که در غسالخانه شاهد بودن برای بنده تعریف کردن مرحوم حدادیان رو پاره پاره کرده بودن . تمام بدنش دوخت ودوز داشت و قاعدتا بابرد شات اینجوری نشده بود .طبیعتا شهید بزرگوار اهل چیذر بود و طبیعتا دم در بهشت نمیپرسن بچه ی بالا شهری یا پایین شهر . رحمت الله علیه ....................... فیلم های عصبانیت یگان ویژه و تخریب مربوط به خیابونایی هست که از بالای ساختمونا بهشون حمله میشه و اونا هم چون مجوز ورود ندارن تلافیشو سر ماشینا درمیارن....
 2. بزرگوار کمک دولت در مقابل پول های به فنا رفته در موسسات هیچ چیزی نیست. بیشتر خرج دکوریشن دفاتر و حقوق و پاداش مدیران و سرمایه های نظام در بخش خصولتی خواهد شد که به دلیل کمبود سود در سالهای اخیر نتونستن به اندازه ی لازم حقشونو بگیرن . در ایران یک تامین کننده ی دلار و یک تعیین کننده ی قیمت وجود داره و اونهم دولته . نهاد های دیگه هم مثه سپاه و نهاد های وابسته به بیت درآمد دلاری دارن ولی مقدار زیادیشو به همون صورت خرج میکنن .افزایش قیمت دلار هم همیشه توسط خود دولت ها انجام میشده و هدفش هم نه افزایش درآمد برای دولت بلکه کسب درآمد برای مدیران و واسطه هایی هست که دلار ها رو از چهارراه استانبول به سر منوچهری میرسونن .... در مورد اردیبهشت هم حق با شماست با بهتر شدن هوا و تموم شدن پولهایی که برای شب عید به مردم تزریق شد به راه افتادن موج جدیدی از شورش ها محتمله .
 3. اصل داستان برای حدود هفت سال پیش هست . اگر درست یادم باشه دارپا طرحی داشت که یک شناور مولتی هال شبیه تری ماران طراحی بشه البته دو بدنه ی کناری در واقع دو سونار برد بلند عظیم اکتیو/پسیو بودند . پس از شناسایی اولیه با سونار دقیق تر دیگه ای به همراه یک مغناطیس سنج که به طور ویژه برای گرادیومتری حساس به بدنه ی زیردریایی های شرقی توسعه داده شده ، وارد میشه و در فاز آخر هم یک سونار فرکانس بالا برای تشخیص نهایی استفاده میشه . درکل تکنولوژی جدیدی به جز بی سرنشینی و هوش مصنوعی وارد کار نشده . فی الواقع ترکیب تکنولوژی های سابق و توسعه ی اونها هست .نکته ی داستان اینه که به دلیل پیشرفت فن اوری هوش مصنوعی میشه تعداد زیادی ازین وسیله رو با قابلیت میزان دریانوردی نامحدود وبدون ترس از جان افراد در صورت اقدامات متقابل ناوگان زیر سطحی دشمن به کار گرفت . زیر دریایی های روسی بالاخص همین کلاس کیلوها عملیات چند مرحله ای بسیار پیچیده ای رو جهت مغناطیس کاهی ، مرتبا انجام میدن ولی گفته میشه که این سیستم در مقابل هرگونه مغناطیس کاهی مقاوم هست . نقطه ی ضعفش هم کماکان زیردریایی های تیتانیومی هست که به دلیل اوضاع خراب اقتصادی دشمنان ایالات متحده دیگه امکان ساختشون نیست .
 4. داداچ ازون ور زده بیرون . دیگه بیشتر ازین چی میخواد بشه ؟ بازم به غیرت سوریه ! ما همونطور که در قضیه ی هسته ای اش نخورده و دهن سوخته شدیم و تاکنون هم درمورد دشمنی با اسرائیل همین طور بوده روا نیست بیش از این ادامه بدیم . زندگی و جوانی ما و هم نسلان ما برای سلاح اتمی به فنا رفت و آخرم نساختند حضرات . نه فقط این ، بلکه اون یه ذره بازدارندگی که بر اثر ابهام هسته ای بود هم با فتوای هسته ای حضرت آقا و دستمال کشی این دولت برای آمریکا کلا بی اثر شد . تاوان دشمنی با اسرائیل رو هم به اندازه ی هفت نسل آینده مون تا به حال دادیم ما ولی دریغ از یه حرکت اساسی . دریغ از یه ذره عمل : نمایشگاه های نمایشی ، سردارای نمایشی ، تجهیزات نمایشی ، هارت و پورت های نمایشی ...کلا تو نمایشیم !!!
 5. نورانی ؟؟؟؟؟ تصویر ترماله و کل بدنه به خاطر سرعت بالا به اندازه ی خروجی داغه . پادها پس از خارج شدن از ایرودینامیک کل بدنه در زاویه ی نامناسب با هوا شروع به سقوط میکنن که موجب داغتر شدنشون میشه و درخشانتر دیده میشن . اگر فلیر بود در چنین موقعیتی لا اقل یک چهارم مخزنش رو شلیک میکرد خلبان و بلافاصله هم اقدام به مانور و چرخش میکرد . روشن کردن پس سوز و افزایش سرعت در مسیر سابق فقط با همون سناریویی که عرض شد میخونه . موشک هم قطعا برخورد نمیکنه . اگر برخورد میکرد قطعات بزرگتری از هواپیما )در اولین وهله الات متحرک مثل بالچه ها و باله ها و پادها و یا حتی سلاح های اویز ) جدا میشد. اون قطعات ریز قطعات خود مو شکه . بنابراین موشک فیوز مجاورتی داره . اگر از سایت زمینی شلیک شده بود به دلایل متعدد خلبان اینطور غافلگیر نمیشد . به نظر میرسه منپدیه که از ارتفاعات و با پوشش سنگین عوارض طبیعی شلیک میشه و به سرعت به محدوده ی خطر میرسه . سرعت بسیار بالای پرتابه که ظاهرا بیش از 2.5 ماک هست هم اینو تایید میکنه . با توجه به جمیع مطالب به نظر میرسه میثاق 3 یا سوپر ایگلا باشه . البته انتظار میره طرف غربی به دلیل ضایع بودن منپد وجود سایت زمینی رو تقویت کنه ولی چیزی که دیده میشه همینه . البته برای بار هزارم اینا همش تحلیله و ممکنه تصاویری منتشر بشه که کلا داستان فرق کنه .... ، نقل است که راهزنی در بیابان زن و شوهری را دید . اموال آنان را ربود و چون خواست زن را غصب کند روی خاک دایره ای دور شوهر کشید و گفت تا من زن را برگردانم حق نداری پایت را ازین دایره بیرون بگذاری .چون بالاخره ایشان را رها کرد زن با شوهر پرخاش کرد و بی غیرتی و بی حمیتی اورا نکوهش کرد لکن مرد با خوشحالی گفت : ناراحت نباش که من با او سخت تلافی کردم و هنگامی که وی تورا باخود برده بود من از غیبت وی استفاده بردم و بارها پایم را از دایره بیرون بردم .
 6. بزرگوار ! از ابتدای شروع "زبان " آدمی ناگزیر ازین هست که واژه هایی رو به کار ببره که منظورش رو برسونن ! اگر بخوایم بحث شکست این هواپیما رو به تنهایی بررسی کنیم ازونجا که حتی این هواپیما نماینده ارتش آمریکا هم نیست ؛ حرف جنابعالی میتونه تفسیر عبارت " به خاک مالیده شدن پوزه ی مک دانل داگلاس " باشه . نه عربستان . اون کسی که میگه پوزه ی عربستان به خاک مالیده شد در زبان پارسی منظورش اینه که شکست قابل توجهی به این کشور تحمیل شد . که حرف غلطیه . اتفاقا این شکار برای مک دانل داگلاس هم شکست قابل توجهی محسوب نمیشه با توجه به کارنامه عملیاتی اف 15 .... .................................................. " نقل است که راهزنی در بیابان زن و شوهری را دید . اموال آنان را ربود و چون خواست زن را غصب کند روی خاک دایره ای دور شوهر کشید و گفت تا من زن را برگردانم حق نداری پایت را ازین دایره بیرون بگذاری .چون بالاخره ایشان را رها کرد زن با شوهر پرخاش کرد و بی غیرتی و بی حمیتی اورا نکوهش کرد لکن مرد با خوشحالی گفت : ناراحت نباش که چون وقتی وی تورا باخود برده بود من از غیبت وی استفاده بردم و بارها پایم را از دایره بیرون گذاشتم . "
 7. فلیر نیستند .خلبان غافلگیر میشه و فرصت شلیک فلیر و مانور نداره فقط میره روی پس سوز و محفظه های سوخت رو رها میکنه به امید اینکه موشک رو جا بذاره . موشک هم به دلیل سرعت زیادش ، به احتمال زیاد منپدی هست که از ارتفاع بالا ( یحتمل کوه ) شلیک میشه . به نظر میاد به صورت مجاورتی منفجر میشه و به همین دلیل هم هواپیما آسیب زیادی نمیبینه . یحتمل ایگلا اس یا میثاق 3 ... با این حجم سورتی های عربستان از دست دادن این تعداد پرنده چیز مهمی به حساب نمیاد . نه تنها پوزه ی عربستان که انگشت شستش هم به خاک مالیده نشد و همچنان رو به ما با قدرت تمام دراهتزازه !
 8. در صورتی که اعداد به دلار میبود برای تحلیل کمتر درگیر مساله ی ارزش پول بودیم ولی پیش از هرگونه تحلیلی به دلیل وضعیت خاص ارزش پول ملی ایران ، بایستی سنجه ی واحدی برای اندازه گیری حجم خریدها ی نظامی ( اعم از داخل و خارج ) و همچنین قدرت خرید سرانه های پرداختی به جهت نیرو و سازمان و نت تجهیزات در نظر گرفته بشه .
 9. 182 تنها عکس به جا مانده از هواپیمای بال تلسکوپیک (خارج شونده ) NIAI RK-I . این طراحی از 1930 در شوروی سابق و در مرکز تحقیقات مهندسی هوا فضای لنین گراد شروع شد . ایده ی اصلی ساخت یک هواپیمای بال متغیر بود و یکی از راه های نامعمول ولی ساده ، برای رسیدن به این هدف استفاده از بال تلسکوپیک بود . در مدل اولیه NIAI RK یک پوشش پرده مانند از آلومینوم از کناره ی بدنه خارج شده و روی نیمی از بال را میپوشاند . در مدل بعدی که NIAI RK-I بود و به عنوان یک جنگنده طراحی میشد ، طراح پروژه Grigorii Ivanovich Bakshayev به سراغ پیکر بندی تاندم وینگ رفت و در این طراحی ، پوشش بال بین دو بال قرار میگرفت . تنها بال عقب دارای فلپ و ایلرون ( باله) بود . دم معمولی و بدنه به صورت یکپارچه و از آلومینوم سبک درست شده بود . قسمت تلسکوپیک به کنار بدنه متصل میشد و حالت آیرو دینامیک داشت . همچنین اسکلت هواپیما از چوب به آلیاژ سبک فولادی تغییر کرد . شخص ژوزف استالین پروژه را بسیار پسندید و اصرار داشت که قویترین موتور موجود در آن برهه که همانا مدل M-106 بود بر روی این هواپیما نصب شود . این نظر حضرت استالین به مانند دیگر دخالت های سیاسیون در امور غیر سیاسی به منزله ی ناقوس مرگ پروژه بود و باعث شد که هواپیما هیچگاه به مرحله ی تاکسی هم نرسد . زیرا خود موتور مشار الیه یک فاجعه ی به تمام معنا بود و هیچ گاه از شکست خارج نشد . طول هواپیما 8.8 m ، گستره ی بالها 8.2 m ، وزن با محموله 3,100 kg و بیشینه ی سرعت 150 km/h بود . همچنین دو توپ 20 میلی متری و دو تیربار 7.62 هم در دماغه ی هواپیما جانمایی شده بود . مدل اولیه NIAI RK :
 10. احسنت ! خشاب سلاح در تصویر اندازه اش به کالیبر 9 میخوره نه 5.56 .
 11. نشد . آیا اصولا فرق بین کالیبر 9 و 5.56 رو میدونید ؟
 12. آیا اصولا فرق کالیبر 9 با کالیبر 5.56 رو میدونید ؟
 13. سلاح در تصویر کالیبرش پارابلومه داداچ !