sedmammad

Scientific Pal
 • تعداد محتوا

  1,077
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  17

sedmammad آخرین امتیاز شما در روز 23 تیر

sedmammad شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

8,276 Excellent

درباره sedmammad

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  طهران پلاک پرچم !
 • Interests
  سلاح های انفرادی.سلاح های سرد . پهپاد
 1. در صورتی که اعداد به دلار میبود برای تحلیل کمتر درگیر مساله ی ارزش پول بودیم ولی پیش از هرگونه تحلیلی به دلیل وضعیت خاص ارزش پول ملی ایران ، بایستی سنجه ی واحدی برای اندازه گیری حجم خریدها ی نظامی ( اعم از داخل و خارج ) و همچنین قدرت خرید سرانه های پرداختی به جهت نیرو و سازمان و نت تجهیزات در نظر گرفته بشه .
 2. 182 تنها عکس به جا مانده از هواپیمای بال تلسکوپیک (خارج شونده ) NIAI RK-I . این طراحی از 1930 در شوروی سابق و در مرکز تحقیقات مهندسی هوا فضای لنین گراد شروع شد . ایده ی اصلی ساخت یک هواپیمای بال متغیر بود و یکی از راه های نامعمول ولی ساده ، برای رسیدن به این هدف استفاده از بال تلسکوپیک بود . در مدل اولیه NIAI RK یک پوشش پرده مانند از آلومینوم از کناره ی بدنه خارج شده و روی نیمی از بال را میپوشاند . در مدل بعدی که NIAI RK-I بود و به عنوان یک جنگنده طراحی میشد ، طراح پروژه Grigorii Ivanovich Bakshayev به سراغ پیکر بندی تاندم وینگ رفت و در این طراحی ، پوشش بال بین دو بال قرار میگرفت . تنها بال عقب دارای فلپ و ایلرون ( باله) بود . دم معمولی و بدنه به صورت یکپارچه و از آلومینوم سبک درست شده بود . قسمت تلسکوپیک به کنار بدنه متصل میشد و حالت آیرو دینامیک داشت . همچنین اسکلت هواپیما از چوب به آلیاژ سبک فولادی تغییر کرد . شخص ژوزف استالین پروژه را بسیار پسندید و اصرار داشت که قویترین موتور موجود در آن برهه که همانا مدل M-106 بود بر روی این هواپیما نصب شود . این نظر حضرت استالین به مانند دیگر دخالت های سیاسیون در امور غیر سیاسی به منزله ی ناقوس مرگ پروژه بود و باعث شد که هواپیما هیچگاه به مرحله ی تاکسی هم نرسد . زیرا خود موتور مشار الیه یک فاجعه ی به تمام معنا بود و هیچ گاه از شکست خارج نشد . طول هواپیما 8.8 m ، گستره ی بالها 8.2 m ، وزن با محموله 3,100 kg و بیشینه ی سرعت 150 km/h بود . همچنین دو توپ 20 میلی متری و دو تیربار 7.62 هم در دماغه ی هواپیما جانمایی شده بود . مدل اولیه NIAI RK :
 3. احسنت ! خشاب سلاح در تصویر اندازه اش به کالیبر 9 میخوره نه 5.56 .
 4. نشد . آیا اصولا فرق بین کالیبر 9 و 5.56 رو میدونید ؟
 5. آیا اصولا فرق کالیبر 9 با کالیبر 5.56 رو میدونید ؟
 6. سلاح در تصویر کالیبرش پارابلومه داداچ !
 7. اگر رسانه ها درست نقل کرده باشند ، شاید جستجوگر فروسرخ اشاره به دارا بودن سر جنگی انرژی جنبشی است .... هرچند چیزی که هنوز آمریکایی ها درست عملیاتی نکرده اند ، برای ما دور تر ازینا به نظر میرسه . ( با عرض معذرت از برادر ناصر ، نظرما در مورد کینتک وارهد هنوز همونه )
 8. تپانچه ی Whitney Wolverine سلاحی پیشرفته ، نیمه خودکار و به نوعی فضایی بود که در ساخت آن به طور گسترده از فلزات سبک استفاده شده بود . این سلاح با یک خشاب ده تیر تغذیه میشد و با لوله ی 117.5 mm تنها 650 گرم وزن داشت . (وزن 1911 با خشاب پر حدود 1.5 کیوگرم بود. ) کالیبر آن 22خفیف (long rifle ) بود . طراحی این سلاح که در مدل اصلی بیشتر بدنه از آلومینوم بود به سال 1956 باز میگردد ولیکن در همان زمان یک نمونه ی گران تر با بدنه ی نیکل نیز ساخته شد . ازین سلاح مجوعا 13 هزار قبضه ساخته شد که همگی اکنون جزو سلاح های گلکسیونی . گران هستند . اخیرا کمپانی Olympic Arms دوباره این سلاح را با جایگزینی پلیمر به جای آلومینوم تولید کرده است .
 9. پ.ن. یکی از نقل قولهای زیبای نظامی : فرمانده جوان به تاکتیک می اندیشد و فرمانده باتجربه به آماد و پشتیبانی! Amateurs talk about tactics, but professionals study logistics." - Gen. Robert H. Barrow, USMC (Commandant of the Marine Corps) noted in 1980
 10. بسمه تعالی 182 بحث حمله رو همیشه باید درچند سطح تحلیل کرد . 1. ارزش اهداف مورد نظر : این مورد یک مورد اطلاعاتی و نه فنی است و و ابسته به کار شناسایی پیش از عملیات است . شما ممکن است به هدفی حمله کنید که هیچ ارزشی نداشته باشد با این حال حمله ی شما بسیار دقیق و خوب باشد . در این صورت شما از نظر نظامی ( فنی ) دستاورد خوبی داشته اید ولی از نظر سیاسی یا راهبردی دستاوردی نداشته اید . در عملیاتی مثه لیلة القدر به دلیل ماهیت داعش ، هر گونه گمانه زنی که بر اساس تحلیل های معتبر اطلاعاتی مبنی بر عوامل نفوذی قفل شده نباشد ، قابل اعتنا نخواهد بود . حتی عکسها و تصاویر چند ماهه ی ماهواره ای . بنا بر در دسترس نبودن چنین اطلاعاتی هر گونه ادعایی مردود خواهد بود . البته سپاه هم ادعای خاصی در مورد اهمیت اهداف نکرده تنها به پیام شلیک اشاره کرده که به جای خود عرض خواهد شد . 2 .کیفیت حمله :کیفیت حمله خود در دو سطح اصلی طراحی و اجرا باید بررسی بشه . قسمت طراحی تا حدود زیادی وابسته به بحث قبلی است و به دلایل ذکر شده امکان بحث زیادی نیست . سطح دوم ، نوع اجرای حمله است . اجرای عملیات لیلة القدر از لحاظ نظامی عالی بود . عملیات در غافگیری محض انجام شد . به دلیل آنکه در صورت بروز هرگونه تحرک متصل و زمان بر در سایت های موشکی شناخته شده احتمال پروپاگاندای رسانه ای آمریکا و انگلیس بسیار زیاد بود و شخصا به دلایلی مطمئنم که اونها هم غافلگیر شدند .نکته ی مهمی که دوستان ازش غافل هستند نوع فیلم برداری پهپاد هست . پهپاد ابتدا نقطه ی مشخص شده برای برخورد رو که قطعا با جی پی اس یا گلوناس مشخص شده ، در تارگت زوم میکنه و بعد دوباره زوم بک میکنه تا تصویر کامل تر دیده بشه . نقطه ی اصابت از تارگت پهپاد حداکثر 10 متر خطا داره که برای موشکی با این اوج و در این فاصله از برد ، بسیار عالی هست . آیا موشک های دیگه هم خوردند یا نه ؟ مهم نیست . این فیلم اثبات گر یک فن آوری با کیفیت هست و همین مهمه . 3. دستاوردهای حمله :دستاوردهای شما تاحدود زیادی به اهداف و انتظارات شما از حمله برمیگرده . حملات موشکی با کلاهک های معمولی همان طور که در مورد حمله ی آمریکا به فرودگاه هم گفته شد تاثیر چندانی ندارن . این رو از ابتدای تاریخ موشک های بالستیک و حملات آلمانها به لندن هم میشه متوجه شد . اگر بگوییم هدف ازین حمله رساندن پیام دقت موشک های ایران بود ، این حمله یک حمله ی موفق ارزیابی میشه .
 11. جناب احسان در دفاع از استااااد ! ، چند بار تلویحا از شوپنهاور نقل قول کردید که می گوید هر حقيقت از سه مرحله مي گذرد: اول مورد تمسخر قرار مي گيرد. دوم به شدت با آن مخالفت مي شود و سوم به عنوان يك امر بديهي مورد پذيرش قرار مي گيرد. لازم میدانم نقل قول دیگری از وی را در ضمن عرایضم قرار دهم : شوپنهاور می گوید : "نظریه ی «من فقط برای کسی آواز می‌خوانم که نان مرا بدهد» همه جا حکومت می‌کند ." بنده نان امام زمان روحی فداه رو خورده ام ، نان استاد هم نوش جون مریدانش ....
 12. شما رو با احادیث معصومین علیهم السلام چکار ؟ نیازی به عمل بر طبق حدیث نیست . فقط لازمه طبق رویه ی اسلافتون در فرقه ی رجوی عمل کنید و هر کاری از دستتون برمیاد به عنوان عمله و اکره ی ر . پ. در توهین و هتاکی انجام بدین . والله الحاکم و الیه المشتکی .
 13. دوباره عرض می کنم . انکار نکردیم . تمسخر هم نکردیم . انچه کردیم عمل به فرمایش جد بزرگوارم بود که فرمود :إذا رأیتم أهل الریب و البدع من بعدی فأظهروا البرائة منهم و أکثروا من سبهم و القول فیهم و الوقیعة و باهتوهم کیلا یطمعوا فی الفساد فی الاسلام و یحذرهم الناس و لایتعلموا من بدعهم یکتب الله لکم بذلک الحسنات و یرفع لکم به الدرجات فی الآخرة. و از برکت جدم بعدها هم قبول نخواهیم کرد . روندش همیشه همین طور بوده .
 14. Trofim Lysenko: تروفیم لیسنکو (1976-1898)، زیست‌شناس اوکرایتی‌تبار اتحاد شوروی بود. او در ابتدا تحقیقات موثری در کشاورزی انجام داد و شهرتی به هم زد. سپس با سر و صدای بسیار به تخطئه‌ی ژنتیک مندلی پرداخت و آن را دانش بورژوازی خواند. به همین دلیل مورد توجه استالین قرار گرفت و به سمت رئیس انستیتوی کشاورزی آکادمی علوم شوروی منسوب شد. لیسنکو اظهار می‌داشت که خواص اکتسابی گیاهان به صورت موروثی منتقل می‌شود و می‌توان با کار بر روی چند نسل از غلات، ره صد ساله را یک شبه طی کرد و مشکل کمبود غله‌ی اتحاد شوروی را در کوتاه مدت حل کرد. اما در عمل نه تنها کاری از پیش نبرد، بلکه باعث انحراف تحقیقات زیست‌شناختی از مسیر درست و عقب‌ماندگی این دانش در شوروی شد. ماجرای لیسنکو، نماد بی‌حاصلی «علمِ فرمایشی » است https://fa.m.wikipedia.org/wiki/تروفیم_لیسنکو .............. مثالی نزدیک تر ازین به ذهن ناقصم نرسید . هرچند بازهم لیسنکو دانشمندی بود که در زمینه ی دانش خودش کار میکرد و این یکی حسابداری است که سخنرانی های مذهبی با تم توهم توطئه می کند و حالا وارد سلاح سازی شده .