HosseinBrusli

Members
 • تعداد محتوا

  28
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

-77

درباره HosseinBrusli

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز یکم
 1. دوستان موشک باز یه سوال:    چرا از خاک ایران با موشک (مخصوصا موشک عماد) مقر و مکان وحوش و نمیزنن!؟ غیر از اینه که الان بهتری موقع برای تست دقیق قابلیت های این موشکه!؟     یه سوالم از دوستان تانک باز دارم:   مدت ها است از ذوالفقار 3 در مرحله بتا رونمایی شده، چرا جای تی 72 های فرسوده ذولفقار 3 رو نمیفرستن سوریه؟! سوریه بهترین مکان برای تست جنگ افزارهای ایرانیه، تفنگ های تک تیر انداز داخلی که فرستادنف تانک و زرهیم در حد 10 -12 تا بفرستن بسنجن! به نظرم این کار میتونه خیلی خوب باشه. ولی نمیدونم علی رغم گذشت 5 سال از این جنگ چرا چنین کاری و نمیکنن! 
 2. یکی تحلیل عملیاتی بزنه ببینیم اوضاع جبه از چه قراره!؟؟!؟!   نیروهای سوری چه قد پیشوری داشتن!؟ وحوش چیکار کردن!؟ 
 3.   اون 6 نفری که منفی دادن لازمه بهشون بگم ما اصلا به دولت سوریه و روسیه از اولم مشکلی نداشتیم! جو ندید! ائتلاف با روسیه کبیر میتونه سد محکمی برای جلوگیری از نفوذ غرب در خاورمیانه باشه. کاری به گذشته روسیه ندارم، ملاک رفتار و زمان فعلیشونه، زمانی که پدر ایران و درآوردن، زمان شوروی بوده نه الان که عمو پوتین حکومت و تو چنگش گرفته  big_grin   چرا منفی میدین خوب  big_grin
 4.    دشمن ما کیه که دشمنش دوست ماست؟! مثلا داعش دشمن ماست و با این تحلیل اشتباهت میگی به همین دلیل!! ما با سوریه و روسیه دوست شدیم؟!؟! همینطوری هم چیو بهم نچسبون!!!    همینطوری فکرت و پرت نکن تو انجمن  big_grin چرا همینطوری فکرت و پرت میکنی تو انجمن آخه  big_grin
 5. برام سوال شده این ارتش مزخرف و ترسوی سوریه چرا یه گردان مجهز تک تیرانداز نداره!!!! چنین گردانی به تنهایی میتونه یه شهر و در مقابل هر جونوری حفظ کنه!!    نکته مهمی دیگه ای که چند روزه تو خبرا دیده میشه پیشنهاد کمک روسیه به ارتش آزاده!!! شاید اولش همه احساسی بشن و بگن روسها غیر قابل اعتمادن! خیانت کارن! ولی این هوشمندانه ترین پازل ممکنه که با این روش بشه به موقعیت و مختصات دقیق اونا پی برد! از طرفی اونا تحت حمایت غربن! وقتی قبول کنن بیان کنار روسها و با داعش بجنگن با یه تیر چند هدف زده میشه! اول اینکه پنجه ارتش آزاد از بیخ گلوی اسد برداشته میشه و بعدم اینکه شر داعش و با وحوشی مثل خودش کم میکنن! (روش برژینسکی) و از اون طرف یه کم بهشون کمک میکنن، از این طرفم میکوبن تو سرش! (تاکتیک چماغ و هویج)، نکته بعدی اینه که اگر قبول کنن بیان سمت روسیه، یعنی غرب دیگه نمیتونه برای اینا کاری کنه و به نوعی قرار داد رسمی با روسها دارن! بنابراین اگر خلاف قرار داد عمل کنن روسیه بهونه جدید و بسیار محکمی برای دخالت گسترده زمینی تو مناطق تحت اشغال ارتش آزاد پیدا میکنه! (مناطقی که دقیقا نزدیک دمشقه و گفته میشه ارتش آزاد نزدیک 50 هزار نیروی جنکگی عمدتا جدا شده از حذب بعث داره، یعنی نظامی هستن!) و این یعنی مجوز ورود همه جانبه مسکو به جنگ با وحوش تکفیری!   پازل آخر الزمان خوشگل داره جلو میره  big_grin   گیر آوردی منو!؟  تا جایی که من میدونم یه حرم بیشتر نداریم!  همونی کهنزدیک دمشقه، اسمش چی بود....!؟ 
 6.  دقیقا واسه اینکه تو سوال کنی و یه بیکاری جواب بده!    آخه این چه سوالیه برژینسکی!!!! اونجایی که قرمز کردم و 50 بار با دقت بخون، جوابت تو همونه  big_grin
 7.    میخوای بفهمی که چی بشه!؟ بری به وحوش بگی؟! شما فرض کن 700 کیلو تی ان تی میخوره تو سره وحوش! چه فرقی برات داره از جزئیاتش چیزی بفهمی؟! 
 8.   بابت ویدئو ممنون. ولی یه لطفی کنید این مدل ویدئوهای با کیفیت توی سایتهای بهتری آپلود کنید یا لینک یوتیوبش رو هم بذارید که بشه HD گرفت. آپارات سایت واقعاً مزخرفیه، پدر ویدئو رو در میاره.    من که چندین بار بهشون ایمیل زدم! جواب ما رو که ندادن! شماها ایمیل بزنید، نظر بذارید تو آپارات ببینید جوابتون و میدن!    فکر کنم اگر بهشون ایمیل زیادی بدیم، دیگه اینقدر کیفیت ویدئوها رو داغون نمیکنن! یا لااقل مثل یوتیوب یه سیستمی بذارن بشه 3-4 مدل کیفیت و از ه ویدئو دانلود کرد!!!! 
 9.   داعش و جبه النصره چیزی نیست. به زودی حیواناتی به قدرت میرسن که از داعش وحشی تر و از جمیع این دو وحوش چندین برابر قویترن. فعلا در حال تکاملن!! و به زودی از سمت اردن حملاتشون شروع میشه!!!! اونا خلاف اسلامی و به پایتختی دمشق را میندازن!
 10. بخش چهارم کی قرار میگیره؟
 11.   از منظر ژئوپولوتیک و استراتژیک، شاهراه سوریه برای چین هم مهمه. چین شریک تجاری مهم ایران و روسیه هست و به هیچ عنوان حاضر نمیشه این ائتلاف رو ز دست بده، چون در این صورت زنجیر محکمی توسط آمریکا و شرکای اروپاییش رو تو گردن خودش میبینه، تجارت و اقتصادش به حاشیه میره، قدرت بازدارندگیش در غیاب روسیه به چالش کشیده میشه و بی اهیمت میشه، تمام سواحلش تحت محصاره قرار میگیره و تو قضیه هنگ کنگ هم دیگه نمیتونه حرفش و به کرسی بشونه. ضمن اینکه ایران (مهمترین شریک تجاری آسیا برای چین) بزرگترین دروازه ورود به اروپا هست و مطمئن باشید چین حاضر نمیشه امنیت ایران به خطر بیفته. امینت ایران = ضرر اقتصادی چین و از دست دادن دروازه اروپا و باج خواهی سنگین ترکیه از اونها!   موارد اقتصادی به بخش قضیه هست و منافع چین/ روسیه/ ایران/ حزب الله و سوریه و عراق در گرو همین موضوعه. موضع بعدی اینه که اگر سوریه از دست بره، محدوده مرز جنگ به مرز روسیه و چین میرسه و این یعنی محصاره این کشورها! یعنی بی اعتبار کردنشون و یعنی در معادلات جهانی اونها رو تضعیف میکنن که حضور روسیه در سوریه و شلیک موشک کروز از دریای خرز به سوریه در همین راستا است. روسها از سمت اروپا با ناتو مشکل دارن و درگیرن، اما منطقه خاورمیانه و شاهراه سوریه رو حفظ میکنن و اگر لازم باشه نیروی زمینی وارد میکنن. اما دقت کنید نیروی زمین خودشون خیر، بلکه نیروی زمینی نیروهای چچنی (مسلمونهایی هستن که ضد داعشن) و نیروهای شبه نظامی که در جریان اوکراین با ارتش اوکراین درگیر بودن رو وارد سوریه میکنه. این نیروها در حالت آماده باش کاملن.   اما نظر من اینه که اگر روسیه ورود زمینی به سوریه پیدا کنه، این ورود محدود به شمال غربی سوریه و اطراف لاذقیه هست. ممکنه به دمشق کمک بشه، اما این کمک اصلا به صورت حضور نیروی زمینی روسها نخواهد بود. پیش بینی من  سقوطه دمشق توسط وحوشی هست که هنوز وارد درگیری های گسترده سوریه نشدن. وحوش بسیار خطرناک تر از داعشی که از اردن به زودی وارد سوریه میشن و همون وحوش دمشق و اشغال میکنن. بشار اسد هم دمشق رو ترک میکنه. روس ها همون شمال غربی و میگیرن و تمام درگیری معطوف به جنوب و شرق سوریه در محدوده مرزی عراق و سوریه میشه.   البته ممکنه حضور نظامی چین معادلات رو تغییر بده که فکر نکنم حضور پیدا کنن. پیش بینی من اینه بعد از سقوط دمشق چین به صورت زمینی برای حمایت از نیروهای ایرانی و روسیه وارد عمل میشه.
 12.  هه کره شمالی؟! یعنی اونا مشکل اقتصادی ندارن! مشکل اقتصادی به نظرم ....... آمریکام مشکل اقتصادی داره، اروپا هم بیماره! ولی خوب تو جنگم هستن. فرض کنید روسیه قائله سوریه رو واگذار کنه، به نتایجش فکر کردید (از دید روسیه)‍؟!؟؟! از طرف اوکراین و اروپای شرقی که با ناتو مشکل دارن و آمریکا هم اونورا ول میچرخه (پدر سوخته). این طرفم ترکا شاخ شدن، سوریه هم گذرگاه بزرگ اقتصادی خاورمیانه برای روسیه هست و یه نقطه استراتژیکه. بنابراین به هر قیمتی که شده حفظش میکنه و نیاز بشه به نظرم من چین و وارد درگیری میکنه.    چین وارد درگیری سوریه بشه کسی نمیتونه حریفش بشه. این یعنی 2 تا عضو شورای امنیت تو درگیری سوریه هستن و هر قطعنامه مزخرف و یک طرفه و غرب گرایانه ای رو میتونن وتو کنن. ورود چین به درگیری سوریه به شدت میتونه توازن جنگ و به نفع جبعه مقاوت برگردونه. همین الان چین یکی از بزرگترین ناو های هواپیمابرش و فرستاده سواحل لاذقه و کل اب های آزاد سوریه رو برای جلوگیری از هر گونه مداخله نظامی خارجی محاصره کردن. یه جورایی منطقه پرواز ممنوع ایجاد کردن. خبرهای زیادیم از حضور هوایی چین تو سوریه شنیده میشه (دقیقا روالی که روسیه اول شروع کرد، کلی خبر و شایعه و آخرم وارد شد وچینم داره همون کارو میکنه). فقط میمونه درخواست رسمی اسد که اینجا بنا به نیاز اتاق فکر (روسیه، عراق، سوریه، حزب الله و ایران) پیاده میشه.    در کل چین حضور داره، اما فعلا گسترده نیست و در صورتی که امیدی نباشه و همه چیز به منطقه مرگ نزدیک بشه احتمال دخالت جدی چین به نفع جبهه مقاومت هستو چون منافعشون حکم میکنه ورود کنن. 
 13. به نظرم ورود روسیه به جنگ جدای از اینکه از نظر استراتژیک براشون مهم بوده، میتونه فضا رو برای دخالت های مستقیم ایران هم باز کنه. اما جنگ هزینه داره و روسیه نمیتونه تا مدت ها هزینه اش و پرداخت کنه. بنابراین بهترین راه حل موجود کشوندن چین به جنکه سوریه هست. روسها و ایرانی ها باید پیاده نظام چین و وارد جنگ کنن. خود روسها میتونن 150 هزار نیرو (حداقل برای امنیت لاذقیه و طرطوس) وارد غرب کنن و اون مناطق و حفظ کنن. اما مناطق جنوبی و غربی (محل اتصال داعش سوریه با داعش عراق و محل اتصال وحشو جنوبی با وحوش وهابی) رو نمیتونن کنترل کنن. دمشق هم نزدیکه وحوش جنوبیه و احتمال سقوطش بسیار بالاست.    بهترین راه حل از نظر من اینه که ایران حداقل 15000 نیرو برای امنیت دمشق و حومه در کنار نیروهای چینی به سمت شرق و جنوب دمشق بفرسته. ضمن اینکه مناطق بزرگی از جنوب عراق رو شیعان تشکیل دادن که با کمک انبوه شیعان عراقی میشه یه لشکر پیاده نظام بزرگ و تجهیز کرد تا حداقل سمت جنوبی شرقی سوریه و عراق کاملا امن بشه و نیروهای ایرانی-چینی از یه پشتوانه نظامی برخوردار باشن. با توجه به جمعیت چین به نظرم چینی میتونه یه لشکر زرهی به همراه 200 هزار پیاده نظام به سوریه اعزام کنه تا بخش های بزرگی از این کشور و امن کنن. ایرانم میتونه پشتیبانی موشکی و به عهده بگیره تا از این فضا برای تست موشک های مختلفش استفاده کنه!   کاری که معلوم نیست چرا انجامش نمیدن! همین موشک «عماد» بکوبید رو سر تکفیریون و وحوش جنوبی تا آدم شن. هم موشک تست میشه و هم به صورت موشکی میشه از نیروهای زمینی مختلف پشتیبانی کرد. 
 14.   اینکه کاملا مشخصه. وقتی فرمانده ارش سپاه زرهی اسرائیل بعد از جنگ 32+1 روزه میگه برای اینکه بتونیم پنجه ازاردهنده حزب الله رو از زیر گلومون برداریم، اول باید بازو (سوریه) رو قطع کنیم تا خون رسانی به پنجه قطع بشه تا بتونیم تن و بزنیم (ایران) جمله این سردار معنا و مفهوم عمیقی پیدا میکنه. از نظر روایات شیعی هم سوریه کلید منطقه هست و البته اگر مبنای قضاوت و بر روایات شیعی بذاریم باید بگم دمش اشغال میشه. اونم توسط گروهی که از سمت اردن به دمشق حمله میکنه!!!    اطلاعات موجود فعلی حاکی از اینه یه منطقه بادیه نشین و بسیار بسیار تکفیری تو اردن هست که مردمش تو زمان عصر قبل از صنعت زندگی میکنن و به شدت تند رو و تکفیری هستن. حدود 70 هزار جنگو دارن و تا جایی که من بررسی کردم، وهابیون و اسرائیل در حال آموزش اونا هستن! شاید اونا سرنوشت منطقه رو تغییر بدن! شاید اونا دمشق و بگیرن و شاید حضور روسیه قراره پازل روایات اسلامی و شیعی رو تکمیل کنه! یعنی متحد شدن بیشتر تکفیریون بسیار خطرناک و وارد شدن گولاخ های عصر قبل از صنعت اردنی به ماجرای سوریه! فعلا اردنی ها تو سوریه دخالتی نداشتن! اما از وهابی خطرناک تر اردنی ها هستن که باید ازشون ترسید!    پیش بینی من اینه که حضور نظامی روسیه قراره پازل آخرلزمان و تسریع کنه! اتفاقات بدی در راهه که حضور نظامی روسیه تشدیدش میکنه! هر چند حضورشون موجب نابودی تعدادی بسیاری از تکفیریون وحشی میشه و این برای ارتش های شیعی خوبه، اما جنگ اصلی هنوز شروع نشده.    روایات شیعه میگن درگیری بسیار سختی در راهه که یکیش طرفای رود فرات اتفاق میفته و دیگری موجب سقوط دمشق وبر قراری خلافت اسلامی به حاکمیت دمشق میشه.      ایده خوبه! اما کاملا احساسیه از نظر من. جواب رهبری هم کاملا عقلانی بود. ارتش شیعه باید برای درگیری های سنگین تری که در آینده اتفاق میفته آماده بشه. ایران هنوز جمعیت زیادی برای ورود گسترده به این درگیری ها نداره. جمعیت بیش از 100 میلیون نفر برای ورود به این درگیری ها بهتره از نظر من.      رقم واقعا زیادیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 110 هزار نیرو! همشونم ضد شیعه! همشونم تکفیری و جالب اینجاست که علاقه زیادیم به اسرائیل و یهود و آمریکا دارن. با این مقدار به راحتی میتونن دمشق و بگیرن!      کاملا درسته میگه. همینطوریش هیچ طرفی به هیچ چیزی پایبند نیست. سقوط یا کشته شدن بشار اسد منطقه رو به آتیش میکشه و البته به نظرم بشار اسد دمشق و ترک میکنه و دمشق اشغال میشه.      اون تیکه آخرش نمیدونم چرا منو اینقدر تو فکر برد! پیش بینی سنگینیه.      این تیکه قرمز و متوجه نشدم! یعنی اون 5000 نفر و که قرار بود اشوب کنن آورد سمت نیروهای امنیتی و باهشون یه گردان جدید درست کرد تا اغتشاشیون و جمع کنن؟!! بعد چه طوری بهشون اعتماد کرد!؟! 
 15.   شمام کور کور عقده پراکنی کن و توهمات ذهن ناقصت و پرتاب کن تو انجمن. پیروزیه تکریت نزدیکه و به زودی خبر پیروزی گوش های بیمار و ذهن های پیرشان و نوازش میکنه. هنوز تفاوت جندگنده پشتبانی، رهگیر، بمب افکن و ... نمیدونی! گاهی وقتا سکوت عاقلانه ترین راه حله موجوده. چرت و پرت های یه بچه چیزوعوض نمیکنه خیلی خوبه آدم میبینیه کسی که چرت و پرت میگه، ادعای زیادی داره! مقاله زده، یعنی فهمش میرسه، اما خودشو به نفهمی زده. اگر قرار بود کشور دست امثال تو باشه، همون اول انقلاب آمریکا میشد کدخدا! و ماباید در مقابل کدخدا سکوت میکردیم!   ایستاده بمیر، اما سرتعظیم فرو نیار       -------------- این کاربر از تاپیک اخراج شد.