Persian_ranger

Members
 • تعداد محتوا

  344
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  2

تمامی ارسال های Persian_ranger

 1. با توجه به تجربیاتمون در سوریه عراق در زمینه زرهی! وجود یه سامانه دفاع فعال روی زرهی هامون حتی از خرید تانک جدید (تی 90) هم واجب تره!
 2. حالا یکی ندونه فکر میکنه این همه مقاله های زرهی و هوایی و موشکی و دریایی تو سایت هست  حاصل تالیف و ترجمه تانکیست ها و خلبانان  و ملوانان نیروهای مسلحه که الان میپرسن نویسنده این مطلب با اسلحه های فوق الذکر کار کرده یا نه!
 3. بخاطر امنیت بالایی هم که داره دستگیره نذاشتن که از بیرون باز بشه! فقط از داخل! اون رسوایی کنده شدن دستگیره در توسط پوتین اینجا بدردمون خورد
 4. در رابطه با قسمت اول فرمایشات جنابعالی اگه حافظه یاری کنه در زمان سفر جناب شمخانی به فرانسه از طرف مقامات فرانسوی پیشنهاد پشتیبانی گسترده و فروش جنگنده های میراژ و موشک های اگزوسه به ما شد.. حتی صحبت هایی در رابطه با خرید سوخو 27 از روسیه! ولی باید دید چه موانع و مشکلات و دستان پشت پرده و کار شکنی هایی دخیل بود که این قرارداد ها به سرانجام نرسید!
 5. کلاه کولار پلیسی که در حادثه اورلاندو از فاصله زیر 50 متری با کالیبر 5.56 به سرش شلیک شده ولی زنده مونده!
 6. خدا بیامرزه اما.. http://gallery.military.ir/albums/userpics/10185/orlando_28229.jpg
 7. پهپاده م چیز خاصی نیست.. کیت های آماده تو نت هست! http://www.robotshop.com/en/airplanes.html
 8. لارم نیست به من یادآوری کنید که مرزهای امروز ما کجاست! فکرکنم دیگه هر کسی میدونه جنگیدین در سوریه برای چیه! حرف من اینه جنگیدن در نقاطی از سوریه که حمایت مردمی و توان دفاع ازش و نداریم حماقت محضه! حرف من همینه! برگشتن به سوریه 2011 و متحد کردن این کشور محاله! توانمون و بذاریم برای کشور شیعی جدید متحد در سوریه!
 9. داوطلب شدن افراد برای رفتن به میدان نبرد هیچ حقی  برای تصمیم گیران امرقرار نمیده که این بندگان خدا و سلاخی کنن! وقتی که داریم میبینیم در اصول و مفاهیم ساده و پایه نظامی موندیم! گفتنی ها تو این سایت به کرات و مفصل گفته شده من بخوام بگم مثنوی هفتاد من میشه و تکرار مکررات.. ولی! وقتی قابلیت پشتیبانی هوایی، توپخانه و لجستیک از نیروهاتون و ندارین این یعنی سلاخی! وقتی نیرو میفرستی جلو ولی نمیتونی عقب بکشی این یعنی سلاخی! وقتی مجبوری برای پشتیبانی هوایی و توپخانه از نیروهات دست به دامن ارتش عربی مقتدر سوریه باشی ابن یعنی سلاخی! وقتی طرف مقابلت از تاو داره جای قناصه استفاده میکنه ولی شما برای نیروهات محدودیت قائل بشی این یعنی سلاخی! وقتی بعد از 5 سال! هنوز نتونستین برای مقابله با انتحاری ها چاره ای پیدا کنید این یعنی سلاخی! وقتی فرمانده میدانیت تو فقر مطلق اطلاعاتی از وضعیت جبهه نبرده و نمیتونه نقشه هوایی بخونه با دوربین قناصه باید منطقه نبرد و دید بزنه این یعنی سلاخی!     در مورد این قسمت از فرمایشاتتون که فرمودید برای بنده متاسفید.. والله که اگه تاسف خوردنتون به حال من مقابله به مثل با اقدامات شیوخ عربی میشه بنده هم با شما همراهی میکنم! من اقدام متقابلی در برابر تحرکات اون ها نمیبینم متاسفانه!
 10.   حالا من از شما میپرسم.. جنگ سوریه 50 سال دیگه هم طول کشید تا نفر آخر و هم بردین شهید کردین آوردین! آخرش که چی؟ نقطه پایانش برای شما کجاست؟ به نظر شما پول شیوخ عربی و سلفی ها و وهابی ها تموم میشه یا تفکرشون ریشه کن؟ ویتنام برای آمریکا؟ افغانستان برای شوروی؟ سوریه هم لابد برای ما دیگه؟
 11. ظاهرا باید 3 سال دیگه بگذره که یه 8 سال دفاع مقدس در سوریه هم رقم بخوره تا دوستان تن به جام زهر بدن! مثلا ما تمام قد هم در سوریه حضور پیدا کنیم(که کردیم) چه تاثیر خاصی میتونیم داشته باشیم؟ داشته های انسانی ما همینه که میبینید! دانش فرماندهی و مدیریت میدان نبرد فرقی با سال 68 نکرده! از نظر تجهیزات که وضع نیروی هوایی سوریه به مراتب بهتر از ماست.. از نظر زرهی هم هم در کمیت هم در کیفیت برتر از ماست! توپخانه و پشتیبانی آتش هم که فبها! قراره قایق ها تندرو بفرستیم سوریه یا زیر دریایی السابحات؟ با سجیل و قدر و شهاب باید کجا و بزنیم دقیقا؟ دقیقا کی باید به این نتیجه برسیم که از توهم سوریه 2011 در بیایم؟ تا کی باید برای گرفتن یه روستا و دوباره پس دادنش 15-20 تا شهید بدیم؟ مگه این نیروهای فاطمیون و دفاع وطنی و شیعیان عراق تحت فرمان ما نیستن؟ مگه خونه ما رنگین تر از اون هاست که تلفاتشون برای دوستان محرز نیست؟ هر جای دنیا تو هر ارتش و یگان نظامی تو یه محور 20-30 تا شهید بدی اونم به این شکل نه تنها دادگاه نظامی برای دست اندکاران برگزار میشه بلکه تا ابد هم  انفصال از خدمت میشن! حالا اینجا با یه تقدس بخشی و پوشیدن لباس شهادت به اشتباهاتشون مدال افتخار هم میگیرن! خودشون و سرباز امام زمان و زمینه ساز ظهور هم میدونن! زرشک!
 12. با گوگل ارث میرن عکس هوایی میگیرن! ولی 2 متر پارچه و یه لپتاپ و پرژکتور ندارن تصویر و بندازن رو دیوار! پایبندی به سنت ها بیداد میکنه! جای گونیا و پرگار و نقاله برای استراتژی چیدن خالیه!
 13. دقیقا کجاش غیر حرفه ای بود؟ با دست نشون بده..
 14. والا آخرین اطلاعی که من دارم ام 4 رد شد! حالا کدوم مدل و نمیدونم! اون اسلحه فجر هم برای تست دادن به نوهد که ایراداتش و گزارش کردن برای برطرف کردن!
 15. بزرگوار این ام 4 که میفرمایید نمونه چینی نورینکو بود که برای تست به تیپ نوهد تحویل داده شده و همون موقع به دلیل اشکلات عمده و کیفیت ساخت پایین هم رد شده!!
 16. البته اینم نباید از یاد برد در سیستم نیروهای مسلح هم مثل تمامی ادارات و ارگان های ایرانی! سیستم زیر آب زنی و باند بازی پارتی بازی و غیر به شدت در جریانه.. دیگه فکر کنم همه از داستان سلاح هجومی خیبر و کارا و سما.. غیره با خبر باشن! که سر چه مسائل بچگانه ای این پروژه ها به بن بست خورد
 17. بهتر بگین یگان های موشکی فارس چه قدرتی دارن..
 18. ببخشید که میپرم وسط حرف استاید! ولی مهمتر از همه اینها داشتن دیده بان.. تیم های 2 نفره دیده بان و مراقب در فواصل  500 کتری الا 1 کیلومتری! که بصورت اختفا شده مجهز به بیسیم و دوربین های ترمال.. در تمامی ساعات شبانه روز تمامی مسیر های ورودی و خروجی و چک کنن! یا حداقل از 1.5 کیلومتر قبل وقوع حمله انتحاری و هشدار بدن! یا موتجه تحرکات و شبیخون زدن دشمن بشن! استفاده از نارنجک انداز از اوجب واجبات در جنگ شهری.. هم میشه به صورت تیر مستقیم استفاده کرد هم به شکل منحنی زن.. آر پی جی ملزومات و محدودیت های خودش و داره برای زده هر هدفی بصرفه نیست.. برای خاموش کردن یه تیربارچی یا تک تیر انداز دشمن پشت یه پنجره یه تیر نارنجک 40 م.م هم کفاف میده! سهولت استفاده داره، لازم نیست مثل آر پی جی در فضای باز و بصورت ایستاده شلیک بشه که احتمال هدف قرار گرفته شدن و بالا میبره!
 19. ارتشی که توش شرب خمر میشه، پایگاه مردمی نداره و ملت برای ذبح سربازاهاش تجمع میکنن نه مردمی نه اسلامی!
 20. خدا بیامرزه ولی این دقیقا میخواست چیکار کنه با این استتارش؟ تک تیر انداز بود؟ کمین زده بود؟ چیکار داشت میکرد.. یه دستش به کلاش بود با یه دست دیگه اش داشت اون پارچه هارو از رو صورتش کنار میزد بتونه ببینه!
 21. نیروی هوایی روسیه نمیتونه دقیق بزنه؟؟ عجب..!! http://www.mashreghnews.ir/Images/News/Smal_Pic/17-2-1390/IMAGE634404164626250000.jpg ولی سال 1991 روسیه ثابت کرد جایی که لازم باشه دقیق میزنه.. الان که 2015..!! http://www.mashreghnews.ir/fa/news/44536/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%8A%D9%8A%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%D8%B9%DA%A9%D8%B3
 22. پس تانک ها و نفربرهای سوری هم هدیه غیر مستقیم روسیه به داعشه!
 23. خدمتتون عارضم همین پهپاد به ظاهر شما کم ارزش یکی از بهترین طرح هایی میتونه باشه که امیدوارم عملیاتی بشه یه پهپاد دست پرتاب با وزن زیر 5 کیلوگرم که تا شعاع 3-4 کیلومتری نیروها و اسکن کنه و تصاویر بصورت آنلاین بفرسته.. قطعا اگه این دست پهپادها تو پاسگاه های مرزی یا نیروهای عمل کنده تو سریه باشه جلوی هیلی از کمین ها گرفته میشه!! ********************************** در مورد عکس دوم هم شما با چی میخوای جلوی گرد و خاک حاصل از شلیک یه سلاح کالیبر 23 و بگیری؟؟ یه تیکه موکت؟ و عکس سوم...!! کسی که این سلاح و طراحی کرد.. و کسانی که بعدها امتیاز تولیدش و خریدن!! مطمئنا مثل شما دوست عزیز به این قسمت مهم هدفگیری با سلاح هم فکر کردن! شما یه بار سلاح و در فاصله مورد نظر تنظیم میکنی...!! http://www.defapress.ir/IDNA_media/image/2015/10/87714_orig.jpg
 24. برادر من چیزی با اقتدار حل نشد.. معامله کردیم! زبدانی در برابر فوعه کفریا!!
 25. امیدوارم این عکس باعث بشه بعضی دوستان دیدگاه خودشون تا حدودی نسبت به ارتش عوض کنن!! اینطور هم نیست که آب کاملا قطع بشه! اگه ما نمیبینیم دلیلی بر نبود برنامه جایگزینی نیست! http://8pic.ir/images/0u2d53wwbvu3jpkgzvfm.jpg