1969

Members
 • تعداد محتوا

  106
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

235 نشان افتخار

3 دنبال کنندگان

درباره 1969

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. سلام ببخشید وضع دفاع یک چنین اکرنوپلانی در برابر بالگردهای دشمن چطور است؟ مثلا آیا بالگردها که بنظرم سرعت مشابهی دارند میتوانند در ارتفاع مناسب با مسلسل یا راکت این وسیله را هدف بگیرند؟ بیشتر در مورد اکرنوپلانهای خودمان نگران هستم.
 2. 1969

  "اخبار برتر نظامی "

  سلام. به هیچ عنوان نباید ناامید بشویم. راههایی هست برای فریب همین سیستم و یا پشت سر گذاشتن آن که از مدتها قبل توسط قدرتهای جهانی آزمایش شده اند و بکار گرفته میشوند. فقط مسئله اینجا است که ما هم با صرف زمان و بودجه باید این راهها را بکار ببریم و ابزار های لازم را بدست بیاوریم یا بسازیم.
 3. سلام. از اینکه برخی از دوستان مقهور یک جنایتکار شده اند بسیار متاسفم. اینکه او دشمن دشمن ما بود درست است ولی گناهان او را پاک نمیکند. در ضمن فراموش نکنید که اگر به کشور ما دست درازی میکرد بهتر از دشمنان ما نمیشد. اگر میخواهید از او و زندگی او درس بگیرید بسیار خوب است ولی ما نباید هرگز او را الگوی خودمان قرار بدهیم. در مکتب ما جنگ افروزی و قتل افراد بی گناه را مایه افتخار نمیدانند بلکه مایه سر افکندگی و بدبختی میدانند هرچند به ظاهر از فرط غرور دیگران را خوار بدانند  ما باید از تمام تجربه و دانش دشمن و دوست استفاده کنیم و توانایی خودمان را بالا ببریم ولی باید بسیار مراقب باشیم که تسلیم طرز فکر و ایدئولوژی دشمن نشویم. لطفا فراموش نکنید که با عقلتان به دشمن نگاه کنید نه با احساسات زودگذر و هیجانی. متشکرم..  
 4. سلام مجدد. ببخشید دو نکته را فراموش کردم اول اینکه اول باید ثابت کنیم آمریکا عامل حمله بوده و دوم اینکه اگر راههای مسالمت آمیز جواب نداد و آنها اینگونه حملات را تکرار کردند یک راه میانبر برای جواب دادن به آمریکایی ها این باشد که با انتقال یکسری محموله موشک ضد هوایی (از هر نوعی که امکان داشت و لازم بود) به سوریه و با کمک اطلاعات دریافتی وقتی که فهمیدیم هواپیمای آمریکایی در هوا حضور دارد اگر امکان داشت آنرا سرنگون کنیم.
 5. سلام. اول از همه اینکه امیدوارم خبر شهید شدن نیروهای ما در سوریه بدلیل حمله هوایی آمریکایی ها غلط باشد. ولی اگر خدای نکرده درست بود (البته من متخصص روابط بین المللی نیستم ولی) بنظرم پاسخ ما از اعتراض رسمی به دولت آمریکا از طریق احضار حافظ منافع امریکا در ایران و یا مستقیما از طریق ارتباط شخص وزیر امور خارجه با وزیر امور خارجه آمریکا شروع میشود و احتمالا آمریکایی ها هم عذر خواهی رسمی میکنند و قول میدهند که تکرار نشود. در این صورت ناچاریم مسئله را تا همین حد تمام کنیم و البته اگر امکان داشت درخواست کنیم که هر حمله ای توسط هر کشوری در سوریه با اتحاد ما و روسها و سوریه ای ها هماهنگ شود تا دیگر این اتفاق نیافتد. چنین تقاضایی از یک نظر به معنی پذیرش قانونی بودن این حملات و از یک نظر به منزله پذیرش آمریکا در این اتحاد هم هست  که برای ما سنگین و غیر قابل قبول است. اگر اینکارها را نکردند یا چنین حملاتی را تکرار کردند باید از طریق اتحادی که با روسها (فعلا در حال حاضر) داریم اقدام کنیم و علیه آمریکا به شورای امنیت شکایت کنیم. این شکایت حتی اگر به نتیجه برسد قطعا توسط آمریکا که خودش در شورای امنیت عضو است وتو خواهد شد ولی شاید زمینه را برای اقدامات جدی تر ما بر علیه آمریکا آماده کند مثلا اگر شد با همکاری روسها اجازه ورود جنگنده های آمریکا به حریم سوریه را ندهیم یا به انها اخطار بدهیم یا ... که این مرحله متاسفانه تا حدود زیادی از اختیار ما خارج است و یک جورهایی غیر ممکن بنظر میرسد  
 6. سلام. یک نکته ای که به نظرم جالب آمد این است که کاربران عزیز همین سایت کلی بحث داشتند که آیا باید در ناوشکن جماران و موارد مشابه مثل دماوند و غیره باید محل فرود بالگرد داشته باشیم یا نه. نکته این عکسها که دوستمان جناب آقای چکا در این جا ارائه فرموده اند این است که هر سه ناو جنگی که از قضا مثل جماران خودمان فریگیت هستند محل نشست و برخواست بالگرد و حتی آشیانه آن را دارند.
 7. 1969

  اس300 در ايران

  سلام. متشکرم. فکر میکنم خیلی مناطق هستند که خارج از کریدور پروازی هستند و کنترل پروازهای نظامی و غیر نظامی در مورد این نقاط استقرار که تقریبا ثابت هم هستند میتوانند راهنمایی و هدایت کنند همانطور که حتما در مورد خیلی نقاط حساس دیگر که پرواز ممنوع هم هستند هدایت و راهنمایی میکنند.  بنابراین اینکه برای عدم ایجاد اختلال در پروازها از بالن استفاده نمیشود یک کمی غیر عادی است.
 8. 1969

  اس300 در ايران

  سلام. ببخشید یک سوال داشتم. چرا در شرایطی که ما هواپیمای آواکس یا سیستم مشابه نداریم از بالونهایی که قابلیت حمل رادار های برد بلند را دارند استفاده نمیکنیم؟ البته میدانم که هدف قرار دادن این بالونها اسانتر از هواپیما است ولی خوب اولا این بالونها (با وجود حجم زیادشان) معمولا در مناطق داخلی کشور مستقر میشوند و بنابراین تحت حفاظت هستند و دوما اصلا زدن آنها اعلان جنگ است و باعث هوشیاری میشود. منظورم این نیست که از سیستمهای راداری زمینی چشم پوشی کنیم. منظورم این است که این رادارها در پوشش مناطق دورتر از مرزها و همان فعالیتهای آواکسها میتواند مفید باشد
 9. 1969

  اس300 در ايران

  سلام. ببخشید یک سوال داشتم. چرا در شرایطی که ما هواپیمای آواکس یا سیستم مشابه نداریم از بالونهایی که قابلیت حمل رادار های برد بلند را دارند استفاده نمیکنیم؟ البته میدانم که هدف قرار دادن این بالونها اسانتر از هواپیما است ولی خوب اولا این بالونها (با وجود حجم زیادشان) معمولا در مناطق داخلی کشور مستقر میشوند و بنابراین تحت حفاظت هستند و دوما اصلا زدن آنها اعلان جنگ است و باعث هوشیاری میشود. منظورم این نیست که از سیستمهای راداری زمینی چشم پوشی کنیم. منظورم این است که این رادارها در پوشش مناطق دورتر از مرزها و همان فعالیتهای آواکسها میتواند مفید باشد.
 10. سلام. ببخشید دلم نمیخواست دخالت کنم چون بحث جالبی در جریان است ولی بنظرم برخی دوستان فراموش کرده اند که روسیه و صد البته ترکیه هیچکدام دوست ما نیستند. بلکه همه بر اساس منافع موقت و حال حاضر خود با ما رفتار میکنند. لطفا فراموش نکنید که روسها به مجرد آنکه نفعشان اقتضا کند ما را و منافع ما را خواهند فروخت. بنابراین ما باید برای آن روز که روسها ما را رها خواهند کرد برنامه دقیقی داشته باشیم. مثلا اینکه روسها اس چهارصد را در سوریه مستقر کرده اند زیاد مهم نیست چون این سلاح هرگز بر علیه اسرائیل بکار نخواهد رفت (و اصلا مهم نیست که چه نوع سلاحی به ما میفروشند اس سیصد یا هر چیز دیگری). ما باید بدنبال تولید و عملیاتی کردن باور خودمان باشیم. چون تنها آن چیزی که ما خودمان ساخته ایم در موقع لازم بدرد ما و متحدان واقعی ما خواهد خورد. متشکرم. 
 11. ببخشید بنظرم ما باید بسیار مراقب داخل مرزهای خودمان هم باشیم. این نامرد های داعش مترصد فرصت هستند تا در داخل ایران هم عملیات کنند. تا حالا که به لطف خداوند و تلاش برادران سازمانهای مسئول امنیت برقرار بوده ولی بعد از این باید بیشتر دقت کنیم. مثل اینکه عراقیها هم یک هشداری داده اند. که سه کشور ایران و فرانسه و آمریکا در معرض خطر هستند.
 12. سلام. البته من کاملا موافقم که آقای روحانی رئیس جمهور محترم باید بلافاصله وبا رعایت زمان مناسب هر دو فاجعه را محکوم میکرد و ایشان یک اشتباه مهم مرتکب شده اند. با این همه لطفا توجه بفرمایید که در هر واکنشی از سوی سیاستمداران لزوما احساسات درونی و تمایلات اعتقادی آنها دخالت ندارد. به این معنی که اگر آقای روحانی در واکنش به فاجعه پاریس بهتر و سریعتر پیام داده به این معنی نیست که برای او پاریس مهم تر بوده است بلکه به این معنی است که واکنش دیگران به پیام او درباره پاریس مهمتر بوده است (توجه کنید). لازم به یادآوری نیست و کاملا معلوم است که ما عملا به کدام یک از این دو کشور (لبنان در مقایسه با فرانسه) اهمیت میدهیم یا به کدامیک کمک نظامی بدون عوض میکنیم یا در کدام یک متحدینی بسیار مهم داریم. بنابراین اگرچه هر دو جنایت از نظر انسانی به یک اندازه محکوم هستند ولی از نظر منافع ملی ما، کوچکترین صدمه ای به خودمان یا برادران یا متحدینمان در منطقه بسیار مهمتر از هر جای دیگری در دنیا است حتی اگر آن جا پایتخت فرانسه باشد.  نکته دوم که باید عرض کنم در باره رفتار به ظاهر زیبا ولی عجیب عده ای در روشن کردن شمع در مقابل سفارت فرانسه در تهران است. اینجا هم ضمن اینکه از نظر انسانی همدردی با هر آسیب دیده ای خوب و پسندیده است باید به خاطر داشت که مردم در کشور مقابل هرگز در برابر دردهای ملت ما چنین رفتاری را بروز نداده اند. اگر حتی برای یک بار چنین رفتار انسانی از جانب آنها دیده شده باشد من رفتار متقابل را میپذیرم و تایید میکنم. با این همه باید توجه کرد که آیا چنین رفتاری از جانب ملت ما چه تاثیری در رسانه های دنیا دارد؟ اگر این رفتار در روشن کردن شمع در برابر سفارت فرانسه جایی در رسانه های دنیا دیده میشود یا در رفتار لااقل کارکنان سفارت فرانسه در تهران با ایرانیها اثر مثبتی میگذارد خوب پس چنین برخوردی مفید بوده و فایده داشته است. متشکرم.
 13. سلام. باور کنید که اگرچه اوضاع دنیا اصلا جوری نیست که خنده دار باشد ولی مدتی داشتم به این موضوع میخندیدم. متشکرم..