Phantom3

تاپیک جامع موشک بالستیک MGM-5 کورپورال

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

mgm-5-2.jpg

موشک (MGM-5 Corporal) اولین سلاح هدایت شونده ساخته شده توسط ایالات متحده به منظور حمل سر جنگی اتمی بود. موشک هدایت شونده زمین به زمین MGM-5 می توانست سر جنگی اتمی یا انفجار شدید را تا برد 75 ناتیکال مایل (139 کیلومتر) حمل کند.
این موشک با مشارکت ارتش ایالات متحده و شرکت های فایر استون، کمپانی رابر ، برادران گیلفیلان ، کمپانی هوایی داگلاس و... توسعه یافت.
MGM-5 به عنوان یک موشک اتمی تاکتیکال مستقر در شرق اروپا و متعلق به ایالات متحده در دوران جنگ سرد طراحی شده بود. اولین Corporal ارتش ایالات متحده در سال 1955 و در اروپا توسعه یافت و ساخته شد.شش عدد از این موشک ها در میدان نبر مستقر شده و تا سال 1964 ، یعنی تا زمانی که سیستم با موشک MGM-29 Sergeant تعویض شد ، در میدان نبرد حضور داشتند.
این موشک درنتیجه تجربه و حضور متخصصانی بود که آمریکا از پروژه V-2 آلمان پس از جنگ جهانی دوم به دست آورده بود.پس از فروش این موشک به بریتانیا در سال 1954 این موشک به اولین موشک هدایت شونده ای تبدیل شد که ایالات متحده به منظور خدمت در یک کشور و ارتش خارجی تعیین کرده بود.
تست آتش بریتانیا و آلمان در جزیره اسکاتلند و در سال 1959 انجام شد . این مکان ، مکانی بود که توپخانه مخصوص رویال به نام "محدوده راکتی " در سال 1957-58 در آنجا ساخته شده بود .
thumb_MGM-5_Corporal_03.jpg
برای آنچه خط مقدم دفاع اتمی نامیده می شد ، MGM-5 به شکل بدی غیر قابل اطمینان و بی دقت بود. این موشک از سوخت مایع استفاده می کرد.که به زحمت آماده می شد و زمان مورد نیاز برای تهییه و آماده سازی فوری آن به حدی بود که پاسخگویی تاکتیکالی آنرا زیرسوال می برد.
به منظور هدایت این موشک از سیستم فرستادن اطلاعات راداری بازبینی شده جنگ جهانی دوم استفاده می شد.تا سال 1955 دقت در پرواز این موشک %50 بود .
در سال اول تست این موشک توسط بریتانیا در سال 1959 تنها دقتی برابر با %46 گزارش شد.این رکورد ملامت انگیز سبب افزایش پرسش ها پیرامون تاثیر عملیاتی کردن آن در آلمان شد.
موشک MGM-5 همچنین به عنوان مدلی برای اسباب بازی بچه ها استفاده شد. این اسباب بازی توسط شرکت های Corgi و Dinky ساخته می شد .مارک این موشک که توسط Corgi ساخته می شد این جمله را بیان می کرد: راکتی که می توانید آنرا پرتاب کنید!
طول:13.8 متر
اندازه بال:2.1 متر
وزن:5000 کیلوگرم
سرعت: 3500 کیلومتر بر ساعت
برد: کمترین= 48 کیلومتر ؛ بیشترین=139 کیلومتر
سرجنگی: W-7_20KT

مترجم:Phantom3
استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام مترجم و لینک به سایت Military.ir مجاز می باشد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]دستت درد نکنه فانتوم جان

به بخش موشکهای زمینی انتقال یافت.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ممنون بابک جان.
[color=red][size=18]این هم صحنه شلیک این موشک.[/size][/color]
[color=blue]روی تصویر کلیک کنید.[/color]
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/MGM-5.rar][img]http://gallery.military.ir/images/thumb_rar.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام
موشک کاملا ناکارامدی بود،با وجود دقت 50% تنها میتوانست با کلاهک هسته ای کارایی داشته باشد که البته به دلیل برد پاین موشک،باز هم چنین قابلیتی هم بلاستفاده میماند...
...
امروزه موشک های کوتاه برد تا میان برد(همانند فاتح-110) به دلیل سرعت بالا در فاز نهایی بسیار خطرناک و غیر قابل مهار هستند و با توجه به دقت بالا،اندازه کوچک وسرعت شلیک بالا کاملا این توانایی را دارند تا سیستم های ضدموشکی را غافلگیر کنند...
...

[quote]موشک MGM-5 همچنین به عنوان مدلی برای اسباب بازی بچه ها استفاده شد. این اسباب بازی توسط شرکت های Corgi و Dinky ساخته می شد .مارک این موشک که توسط Corgi ساخته می شد این جمله را بیان می کرد: راکتی که می توانید آنرا پرتاب کنید! [/quote]
:lol:
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون فانتوم جان

به عنوان قدم اول بد نبوده. البته فقط به درد استفاده علیه شهر ها میخورده چون واقعا دقتش محشر بوده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

با اين برد كم اسم < شليك كن و بيخيال سربازات شو > بهترين اسمي بود كه به نظرم رسيد.
به هر حال در زمان خودش ممكنه مشخصات موشك برد رواني بيشتريا ز جنگي اون داشته.
ممنون كه زحمت كشيدي.

جالبتر بخش فيلمهايي كه ميذاري. حجم و تنوع اون قابل توجه بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فاتح حداقل برای امریکاییها یک کابوسه دقت 10 متر در 250 کیلومتر یک توانایی بالاست اونم با هدایت مرحله اخر تلویزیونی.
دستتون درد نکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فانتوم جان دستت درد نکنه

کلیپ های که میزاری خیلی خوب هستند راست کار من هست :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر دوستان.
در مورد کلیپ ها چون فکر کردم دوستان زیاد توجهی ندارند و زمان می بره کلیپ ها رو خلاصه می کنم. در صورتی که دوستان بخواهند زمان و کیفیتشون رو بیشتر می کنم. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مورد کلیپ ها چون فکر کردم دوستان زیاد توجهی ندارند و زمان می بره کلیپ ها رو خلاصه می کنم. در صورتی که دوستان بخواهند زمان و کیفیتشون رو بیشتر می کنم.[/quote]

حتما این کارو بکن اقا مرتضی. ممنون

برای اینترنت نفتی ها هم یه لینک کم حجم بذار.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.