arash_slayer

تحلیل و پیگیری تحولات کره شمالی و جنوبی

Recommended Posts

به نظرم اين عمل بيشتر شبيه يك انتقامجويي از سوي كره شمالي باشه!‌ چون چند ماه پيش يكي از شناورهاي كره شمالي توسط همسايه جنوبي خودش مورد هدف قرار گرفته بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا روسيه سلاحهاي پيشرفته به كره شمالي نميده؟چرا هنوز نيروي هوايي كره شمالي از جنگنده هاي عهد بوقي استفاده ميكنه؟[/quote]
مطمئن باش کشورهایی مثل چین و روسیه به کشوری مثل کره شمالی و ایران فقط به چشم یک بازار و یک سپر بلا نگاه می کنن
و در اولین فرصت نیش می زنند این توهم هست که فکر کنیم می شه به روسیه گفت متحد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كره شمالى از لحاظ قدرت زيرسطحى از توانايى بالايى برخوردار هست اين كشور بيش از 90 زيردريايى داره كه هرچند از لحاظ كيفى قابل مقايسه با زيردريايى هاى كره جنوبى نيستند اما از لحاظ كمى فكر ميكنم حداقل مهلك به نظر برسند و در صورت ماهر بودن نيروى انسانى اين واحدها جدا خطرساز خواهند بود.
آمار نيروى دريايى كره شمالى:
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5351
راستى شناور غرق شده از چه نوع و كلاسى بوده و تجهيزاتش چى بوده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روسیه فقط دنبال پوله و برای هیچ کشوری نمی تونه متحد به حساب بیاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بر دوستان !
راجع به رده بندی هوش نظر خاصی ندارم و فقط همینو میگم که هوش ربطی به تعداد المپیادی ها و مدال های اونا و همچنین مواد مخدر و الکل نداره ! برای اینکه ضریب هوشی یه کشور تعیین بشه یکسری تست ها در سراسر اون کشور انجام میشه ! اگه بخوایم اینطوری ساده انگارانه حرف بزنیم پس آمریکایی ها(الکلی) که تقریبا تو تمام زمینه های علمی از بقیه جلوترند و المپیادی های زیادی هم دارن باید بگن پس ما از همه باهوش تریم در صورتی که اینطوری نیست ! راجع به رتبه ایران فکر کنم بالاتر از اینها باشیم (سه تا اول)! جایگاه کره جنوبی همان اول یا دوم است ! مردمان فوق العاده باهوشی هستند! احتمالا همسایه شمالی اونا(کره شمالی) هم هوش بالایی باید داشته باشند چون این دو کشور هم نژاد هستن اما فکر نکنم شمالی ها به اندازه جنوبی ها از هوش خودشون استفاده کنند!
هر دو کشور کره جنوبی و کره شمالی در واقع بازیچه غرب و شرق شدند. جنگ قدرت بین غرب و شرق بعد از رسیدن به شبه جزیره کره،باعث شد شبه جزیره کره به دو کشور شمالی و جنوبی تقسیم شود. قسمت شمالی آن بدست طرفدارن بلوک شرق و کمونیست ها(کیم ایل سونگ) افتاد و قسمت جنوبی آن به سینگمان ری که طرفدار غربی ها بود رسید. کیم ایل سونگ شخصی بود که در زمان اشغال کره توسط نیروهای ژاپنی بجای ماندن در کشور و دفاع از آن به چین گریخت. با بمباران اتمی ژاپن و فشاری که ژاپن متحمل شده بود این کشور تصمیم گرفت اکثر نیروهای خود را برای دفاع از خاک ژاپن از کره فراخواند. این بهترین فرصت برای بازپسگیری کره بود. کیم ایل سونگ با حمایت مائو (رهبر چین) و استالین (رهبر شوروی) توانست بخش شمالی کره را فتح کند و دولت دست نشانده کمونیستی را مستقر کند. در همین حال بخش جنوبی کره بدست غربی ها افتاد. کیم ایل سونگ که به شدت تشنه قدرت بود آرزوی این را داشت که بتواند در کل شبه جزیره کره حکومت کمونیستی ایجاد کند به همین خاطر به قسمت جنوبی حمله ور شد. این حمله باعث بروز جنگ معروف کره شد که هزاران انسان بیگناه طی آن کشته شدند. در ابتدا شمالی ها که در آن روزها به شدت توسط چین و شوروی مسلح شده بودند به راحتی توانستن سئول (پایتخت کره جنوبی) که در آن روزها در فکر تجهیز نظامی خود نبودند را فتح کنند اما با ورود آمریکا به صحنه نبرد شمالی ها مجبور به عقب نشینی شدند و تا مرزها چین به عقب رانده شدند. کیم ایل سونگ که قسمت شمالی کره را در حال سقوط دید از چین کمک خواست و چین با اعزام هزاران نیرو و استفاده از هواپیماهای پیشرفته روسی به کمک آنها شتافت. برخی از مقامات نظامی آمریکا پیشنهاد حمله اتمی به چین را دادند اما این پیشنهادات برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم رد شدند. سرانجام آمریکایی ها تا مدار 38 درجه عقب آمدند و این مدار به عنوان مرز دو کره تعیین شد! همانطور که اشاره شد بخش شمالی کره همواره برای جنوبی ها که معمولا سرشان به کار خودشان گرم است چنگ و دندان نشان داده و می دهد و تقریبا هر روز کره جنوبی را به حمله نظامی و با خاک یکی شدن تهدید می کند در صورتی که کره جنوبی هیچگاه با این لحن همسایه شمالی خودش را تهدید نمی کند! درسته که بعد از تشکیل کره جنوبی و شمالی قدرت نظامی کره شمالی با حمایت ها بی دریغ شوروی و چین بسیار زیادتر از کره جنوبی بوده ولی با مرور زمان و فروپاشی بلوک شرق کره شمالی کم کم برتری نظامی خودش رو نسبت به کره جنوبی از دست داده است ! امروز بجزء بخش های موشکی ، اتمی و تعداد نظامیان،برتری کامل از لحاظ قدرت نظامی متعلق به کره جنوبی است ! نیروی هوایی،دریایی و زمینی کره جنوبی از تجهیزات بسیار پیشرفته ای استفاده میکنند که شمالی ها با شرایط موجود و ضعف تکنولوژیکی خود حتی خواب استفاده از اونارو هم نمیتوانند ببینند! تعداد نظامیان بیشتر کره شمالی هم چندان نمی تواند برایش در مقابل کره جنوبی برتری محسوب شود. چون اصولا جنگ های امروزی دیگر به نفرات وابسته نیستند و به تجهیزات وابسته اند! یک هواپیمای بدون سرنشین پردیتور ارتش آمریکا میتونه هزاران نظامی بدون سلاح موثر رو از بین ببره! نیروی هوایی کره شمالی حتی اگه 300 هزار نفر هم پرسنل داشته باشد آیا در مقابل مثلا نیروی هوایی ترکیه با حدود 60 هزار نفر پرسنل میتواند حتی 10 دقیقه دوام بیارد ؟ راجع به قدرت موشکی این کشور هم بگم ، موشک های کره شمالی فقط از برد بالایی برخوردارند ولی فاقد هیچ گونه تکنولوژی پیشرفته ای هستند ! این موشک ها طول بسیار زیادی دارند و هنوز از سیستم هدایت ابتدائی Tail Fin برای اصلاح مسیر خودشون استفاده میکنند! برای فهم بهتر این موضوع موشک تائپودانگ-2 را با یه موشک پیشرفته مثل توپول-ام مقایسه کنید! این موشک ها که در طراحی آنها هیچگونه ابتکار و خلاقیت بکار نرفته با این جثه و طول زیاد به راحتی شکار سیستم های ضد موشک میشوند و شانس کمی برای عبور از سیستم ها ضد موشکی دارند! برد بالای این موشک ها هم در جنگ احتمالی مقابل کره جنوبی به داد این کشور نخواهند رسید چون فاصله پیونگ یانگ تا سئول چیزی حدود 70 کیلومتر است! در عوض کره جنوبی با ساخت موشک ها بالستیک پیشرفته هیونموا-1 با برد 180 کیلومتر و هیونموا-2 با برد 300 کیلومتر که تمامی اصول و تکنولوژی ها موشک های پیشرفته در طراحی آنها استفاده شده میتواند تمامی خاک کره شمالی را هدف قرار دهد. کره جنوبی با ساخت این موشک ها یکجور توازن قوا در بعد موشکی در شبه جزیره کره ایجاد کرده است! و اما قدرت اتمی کره شمالی، شاید در نگاه اول تنها و تقریبا مهمترین پارمتر برتری کره شمالی نسبت به جنوبی باشد، در واقع قدرت اتمی کره شمالی تنها جنبه بازدارندگی دارد تا اینکه بتواند واقعا از آن در جنگ با کره جنوبی استفاده کند. اگر کره جنوبی مورد حمله اتمی کره شمالی قرار گیرد بی شک باید شاهد پاسخ شدید هسته ای آمریکا باشیم که احتمالا آنها هم کره شمالی را با تسلیحات اتمی بسیار پیشرفته تر از تسلیحات اتمی کره شمالی هدف قرار خواهند داد. طبق توافق میان آمریکا و کره جنوبی که طی این توافق کره جنوبی خودش را در زمینه ساخت تجهیزات استراتژیک نظیر موشک های بالستیک،کروز و تسلیحات هسته ای محدود کرده آمریکا از آن طرف متعهد به حفاظت از کره جنوبی شده است. یعنی اگر کره شمالی به جنوبی حمله کند انگار به آمریکا حمله کرده و آمریکا متعهد است از هر سلاحی برای حمایت از کره جنوبی استفاده کند! برای مقایسه توان نظامی کره جنوبی و شمالی و همچنین برتری نسبی کره جنوبی به مجله معتبر جنگ افزار شماره های 60 و 61 مراجعه کنید!
و اما بعد اقتصادی و تکنولوژیکی :
کره ی جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در 4 دهه ی اخیر را دارا می باشد. این پیشرفت قابل توجه که کره ی جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته وثروتمند نمود ، اغلب معجزه ی رودخانه ی هان نامیده می شود و در مجامع بین المللی صفت "ببر آسیا" را برای این کشور به ارمغان آورده است. امروزه اقتصاد موفق کره ی جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. کره ی جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافته ی چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای OECD می باشد و توسط بانک جهانی جزء اقتصادهای با در آمد بالا و از دیدگاه IMF و CIA به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجسته ی اقتصادی و مالی جهان است. کره ی جنوبی علی رغم کمبود منابع طبیعی و دارابودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه G 20 به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می شود. اقتصاد کره ی جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن ، صنعتی سازی سریع از دهه ی 1960 کره ی جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده در جهان تبدیل نمود. این کشور هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کره ی جنوبی دومین میزان ذخایر ارزی را درمیان کشورهای توسعه یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست. با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته ، کره ی جنوبی حرکت خودرا به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بالاترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته را ادامه می دهد. (ویکی پدیا)
کره جنوبی واقعا با سرعتی دیوانه بار در حال پیشرفت و جلو رفتن است. برای مثال دو شرکت لوازم خانگی و الکترونیکی ال جی و سامسونگ در یک سال رقم خیره کننده حدود 300 میلیارد دلار گردش مالی دارند. این دو شرکت در طی 4 سال توانستن جایگاه ژاپن را در صنعت الکترونیک جهان به زیر بکشند و خود را به عنوان بزرگترین و مطرح ترین شرکت های لوازم خانگی و الکترونیکی جهان معرفی کنند. شرکت ال جی با ارائه تلویزیون بدون قاب ال ای دی با کانتراست 5 میلیون به 1 و همچنین قطر خیره کننده 2.5 میلی متر و همینطور وزن 4 کیلو گرم برای تلویزیون 42 اینچی توانست رقبای ژاپنی خود را که سالها نامی برای خود داشته اند را تحقیر کند و شوک عظیمی به صنعت الکترونیکی ژاپن وارد کند. سامسونگ الکترونیک علاوه بر تجهیزات الکترونیکی و خانگی و سلطه بر بازار این لوازم در حال تسخیر بازار موبایل و کنار زدن رقبای بزرگ خود نظیر نوکیا و سونی اریکسون نیز است. از این پس باید کره جنوبی را به عنوان یکی از بزرگترین قدرت ها الکترونیکی جهان و بسیار بالاتر از ژاپن در نظر گرفت !
دو شرکت هیوندای و کیا نیز بیکار ننشسته اند. هر چند این دو شرکت نتوانستند موفقیت ها ال جی و سامسونگ را در سطح جهان کسب کنند و رقبا ژاپنی خود را کنار بگذارند اما این دو شرکت نیز با سرعت خیره کننده ای در حال پیشرفت و کسب سهم عمده ای از بازار فروش خودرو جهان هستند. سال هاست که 10 موتور برتر خودرو دنیا را سه کشور ژاپن ، آمریکا و آلمان میسازند و موتور های کشورهای پیشرفته دیگر در صنعت خودروسازی مثل ایتالیا و فرانسه جزء این 10 موتور برتر قرار نمیگیرند اما کمپانی هیوندای کره جنوبی توانست موتوری را بسازد که بتواند جزء 10 موتور برتر جهان شود ! موتور 8 سیلندر هیوندای جنسیس توانست جزء این لیست 10تایی قرار گیرد و کاری را انجام دهد که سال هاست ایتالیایی ها و فرانسوی ها از انجام آن عاجزند.
کیا با ارائه موهاوی و هیوندا با ارئه وراکروز چنان قدرتمند در عرصه ماشین های اس یو وی شرکت کردند که کمتر خودروی اس یو وی در سطح جهان توانایی رقابت با این دو خودرو را دارد.
این را هم باید اضافه کنم که کمپانی هیوندا هم اکنون بزرگترین کشتی ساز در سطح جهان است.
کره جنوبی هم اکنون به تکنولِوژی ساخت انواع ماهواره دست یافته و تقریبا تمام ماهواره های مختلف در وزن و اندازه های مختلف را میسازد. کره هم اکنون سه ماهواره آماده برای پرتاب دارد که هر سه ماهواره بسیار بزرگ و سنگین هستند و وزنی بین 1 تا 3 تن را دارند و قرار است در مدار زمین آهنگ(36000 کیلومتری) قرار گیرند. ساخت انواع ماهواره مثل ماهواره های تلویزیونی بسیار تکنولوژِی بالایی نیاز دارد که در اختیار کشورهای معدودی از جمله کره جنوبی است. کره جنوبی همچنین برنامه هایی را برای پرتاب ماهواره به مدار دارد که به احتمال خیلی زیاد در سال های آینده به یکی از پرتاب کنندگان ماهواره به مدار زمین تبدیل خواهد شد.
قدرت اقتصادی و تکنولوژیکی کره به همین ها محدود نمیشه ولی در این تاپیک بیشتر از این جای بحث در این رابطه نیست ! فکر کنم کره شمالی هنوز رادیو اف ام یه موج هم نمیتونه بسازه !
در آخر اگر فرض کنیم که قدرت نظامی کره شمالی خیلی بالاست(که به هیچ وجه اینطوری نیست) و کره شمالی مثلا فلان موشک را ساخته و آمریکا رو میتونه با خاک یکی کنه اما این به حال مردم این کشور که در فقر و رنج شدیدی هستند و بسیار به آنها ستم می شه فرقی نمیکنه ! مردمی که نان ندارند بخورند برایشان فرق نمیکند که کره شمالی میتونه آمریکا را هدف قرار بده یا نه ! اصولا قدرت نظامی برای حمایت از مردم و همینطور رفاه اقتصادی یه کشور بکار گرفته میشه اما در مورد کره شمالی اینگونه نیست ! مردم کره شمالی با اینکه در محدودیت شدید اطلاعاتی و خبری هستن و هرگونه تماس تلفنی با خارج از کشور اعدام را در پیش داره ولی کمابیش از این خبر دارن که هم نژاد های خودشون(مردم کره جنوبی) در چند کیلومتری اونها در یکی از پیشرفته کشورهای دنیا دارن در رفاه و آسایش کامل زندگی میکنند و اونها(مردم کره شمالی) قربانی تفکرات ضد انسانی رهبران کره شمالی هستند! همین دلیل باعث میشه هرکس تو کره شمالی راه فرار پیدا کنه بره کره جنوبی پناهنده بشه ! ده ها خلبان کره شمالی با هواپیماهاشون به کره جنوبی پناهنده شدند! مطمئن باشید کره جنوبی هم اگه نوکر آمریکایی ها نبود و قرار بود خودش از خودش دفاع کنه به راحتی بعد از چند سال هم موشک هایی میساخت که کره شمالی تو خواب هم نمیتونه ببینه همچین چیزی ساخته هم بمب اتم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه دوست عزيز تبليغات نيست .کافيه به گزارشاتي که خود ايراني ها از کره شمالي ميدن
توجه کنيد همين چند وقت پيش که ايران براي بازي فوتبال رفت به کره شمالي گزارش
خبرنگاراي خودمون رو از وضعيت اونجا بخونيد اينها که ديگه تبليغات غرب نيست ?
تا حالا شما شنيدي کسي از کره جنوبي فرار کنه به کره شمالي ???مگه ديوانه باشه !!!
اين کره شماليه که مرزاي کشور رو مثل زندان کرده وگرنه همه مردومش يک شبه فرار ميکنن !! عکس هايي که از مرز کره جنوبي يا چين يا روسيه ازمرز کره شمالي گرفته شده نگاه کنيد تا به عمق فاجعه پي ببريد.
جالب بدونين خيلي از مردم کره جنوبي موافق اتحاد دوباره دو کره نيستن !
دليلش هم منطقيه مردم کره شمالي فقط به چند دهه رونکاوي احتياج دارن تا اثرات اين پنجاه سال شستشوي مغزي از بين بره در ضمن کره شمالي اونقدر عقب است که براي باز سازيش تمام منابع کره جنوبي رو ميبلعه بخاطر همين در کل کره جنوبي بيخيال اتحاد اين چيزا شده......
در صورت جنگ هم کره شمالي فقط ميتونه روي سلاح هسته اي حساب باز کنه که اون هم به معناي نابوديه خودشه وگرنه چهار تا توب و تفنگ زنگ زده عهد بوق تو جنگ هاي امروز به هيچ دردي نميخوره.
حالا صد مليون هم سرباز داشته باشه فايده نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين يه عكس از مردم كره مشالي

توي عكس هم معلومه كه همچين بگي نگي يكم گشنشونه

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/north-korea-people.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_north-korea-people.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين يه عكس از مردم كره مشالي

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/north-korea-people.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_north-korea-people.jpg[/img][/url][/quote]
آخه hexman خان این هم شد دلیل!! icon_wink مثل اینکه بری از بشاگرد عکس بگیری بگی ایران اینجوریه ... اینکه کره شمالی در بدبختی محض به سر می بره شکی نیست ولی بهتره دلیل درست بیاریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اين يه عكس از مردم كره مشالي

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/north-korea-people.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_north-korea-people.jpg[/img][/url][/quote]
آخه hexman خان این هم شد دلیل!! icon_wink مثل اینکه بری از بشاگرد عکس بگیری بگی ایران اینجوریه ... اینکه کره شمالی در بدبختی محض به سر می بره شکی نیست ولی بهتره دلیل درست بیاریم[/quote]

بله حق با شماس ولي با اين وضعي كه كره شمالي داره و دسترسي بهش خيلي محدوده همين 4 تا دونه عكس هم منبع خوبي يه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دوست عزیز من فکر میکنم اینطور نیست اینا حرف های غربی هاست نون پیدا نمیکنند :oops: مگه میشه در اون صورت کار رژیم تموم میشد اینا تبلیغات دشمنه . برعلیه ما هم تبلیغ میکنن به ما میگنن تروریست و.... و آخریش هم این انتخابات مگه ندیدید چقدر خزعبلات گفتن آیا واقعا اونطور بود . نه icon_wink[/quote]
درسته دوست من،من کاملا حرف شمارا قبول دارم ! این غربی های نامرد علیه ماهم از این حرف ها زیاد میزنند که همش الکیه !
در مورد کره شمالی هم کمی تا قسمتی این غربی ها و به ویژه آمریکایی ها پیاز داغشو زیاد میکنند اما از قدیم میگن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها ! قضیه کره شمالی با ما خیلی متفاوته و اصلا قابل قیاس نیست ! همین 7 یا 8 ماه پیش تو روزنامه فکر کنم همشهری شایدم جام جم بود در مورد زندان های مخوف گولاک کره شمالی مقاله جالبی نوشته بود ! توی مجله همشهری جوان شماره قبل هم مقاله ای در رابطه با غذا های سران کشور ها از جمله رهبر کره شمالی نوشته بود که خیلی جالب بود. نوشته بود رهبر کره شمالی به دلیل همدردی با مردم فقیر این کشور که غذایی جز رشته ذرت و سویا ندارند اوهم همین غذا را میخورد ! البته نوشته بود که اون گاه گداری هم گوشت و غذا های گران میخورد. همینطور نوشته بود او از این که این رشته ها اونو سیر نمیکنن بسیار شاکی و ناراحته به همین دلیل اکثر کارشناسان مطرح غذایی را فراخوانده تا روی ساختن رشته ای کار کنند که بتونه اونو بیشتر سیر نگه داره !
برادر من این هایی که الان گفتم حقایقی که نمیشه اونارو پوشاند ! مردم کره شمالی در فقر عمیقی قرار دارند ! چون شما گفتی منابع غربی معتبر نیستن و منم قبول دارم به منابع داخلی استناد کردم ! البته یکی از مهمترین دلایل فقر موجود در کره شمالی فشار های اقتصادی و تحریم های شدید استکبار به ویژه آمریکاست ! دلیل دومش هم فکر کنم بودجه سنگین نظامی این کشور باشه که با توجه به اقتصاد ضعیفش این وضع رو به بار اورده !
یه چیز بگم تمام ، یادم میاد چند سال پیش در چهارچوب بازی های مقدماتی جام جهانی 2006 که تیم ملی ایران با کره شمالی در کره بازی داشت و ایران تونست کره رو ببره چه وضعیتی اونجا پیش اومد ! یسری نظامی ریختن تو استادیوم و بازیکنان ما به رختکن فرار کردن و نزدیک بود اونجا اتفاقی براشون بیافته ! هیچ وقت مصاحبه علی کریمی درباره اون اتفاق رو یادم نمیره ! میگفت ما تو رختکن پناه گرفته بودیم و درها رو کاملا بسته بودیم و از اون طرف به درها ضربه زده میشد ! میگفت من یه صندلی ور داشتم و آماده دفاع از خودم شدم که بعد از شکسته شدن درها از خودم دفاع کنم و ...
mhm عزیز این دلایل خوب اند !؟
اميدوارم سعيد جان هم افتخار بدن در اين بحث شركت كنند و اگه من يا ساير دوستان جايي چيزي رو اشتباه ميگيم ما رو راهنمايي كنن ! هر چند جاي اين بحث در اين تاپيك نبود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رد آرمی جان دست درد نکنه برادر! ولی خداییش کره شمالی رو ترکوندی ها! اینقدرها هم عقب نیستند بنده خداها! مخصوصا در زمینه تونل زنی! icon_wink اینها خودشون حدود 40 سال پیش مترو زدن برای خودشون! بعد هم در زمینه الکترونیک نظامی کره شمالی قوی است برادر و حتی موفق به اصلاح جی.پی.اس جمرهای روسیه هم شده بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستي دوستاني كه اعتقاد دران كره شمالي ها غذا براي خوردن ندارن و رشته ميخورن مگه ماهيگيري نميكنن اينا؟ژاپني ها هم 80 درصد غذاهاشون رو غذاهاي دريايي تشكيل ميدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا بابا، خیلی از این حرفها تبلیغات غربی هاست که حتی ما خودمون هم گولشو می خوریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رد آرمی جان دست درد نکنه برادر! ولی خداییش کره شمالی رو ترکوندی ها! اینقدرها هم عقب نیستند بنده خداها! مخصوصا در زمینه تونل زنی! :cry: اینها خودشون حدود 40 سال پیش مترو زدن برای خودشون! بعد هم در زمینه الکترونیک نظامی کره شمالی قوی است برادر و حتی موفق به اصلاح جی.پی.اس جمرهای روسیه هم شده بود![/quote]
Lich جان اين قضيه مترو و الكترونيك نظامي جالب بود ! من نميدونستم ، البته اول حرفام گفتم که کره شمالی ها هم مثل جنوبی ها باهوشند اما از هوش خودشون استفاده نمیکنند ! راستي اين حرف هايي كه من زدم چيزهايي بودن كه من از كره شمالي ميدونستم ! خيلي چيزها هم هست كه من نميدونم ! اگه كسي مثل Lich عزيز اطلاعاتي راجع به تكنولوژي تو كره شمالي داره بگه تا منم يكم اطلاعاتم بالا بره و الكي به اين بنده هاي خدا تهمت نزنم كه راديو هم نميتونن بسازند icon_wink (البته اين كه گفتم راديو هم نميتونن بسازند شوخي بود و منظور اين بود كه تو تكنولوژي ضعيفند ! وگرنه كشوري كه سيستم ها الكترونيكي هدايت موشك رو ميسازه راديو ساختن كه كاري براشون نداره !)
ولي خدايش برادر Lich تكنولوژي كره جنوبي با شمالي قابل قياسه ؟ كره جنوبي اگه تا 6 يا 7 سال ديگه به يكي از بزرگترين صادر كننده هاي سلاح تو دنيا تبديل نشد شما هر چي خواستيد به من بگيد ! همين الانم تسليحات خوبي ميسازه ! تانك نسل سومي كا1 كه اونو از لحاظ امكانات با leopard-2 مقایسش میکنند ، تانک کا2 با موتور قدرتمند 1500 اسب بخاری (ساخت موتور تانک تکنولوژی بالایی داره و اکثر کشورهایی که ادعا میکنند تانک میسازند موتور اون تانکشون یا کپی موتورهای دیگه است یا از جایی میخرند) که طبق ادعا کره جنوبی چیزی از تانک ابرامز آمریکا کم نداره ،اف-16 اف-15 و جت آموزشی تی-50 که توسط صنایع هوافضا کره تولید میشند ، ناوشکن های کلاس کی دی ایکس 1(3900تن) کی دی ایکس 2(4400تن) کی دی ایکس 3(7700تن) ، ناوچه جنگی کلاس یولسان، ناو بالگردبر دوکودو ، زیردریایی ها کلاس تایپ214(مشابه کلاس دلفین) و تایپ209(1810تن) و... که همگی ساخت کره هستند و در آخر ساخت بالگرد یو اچ60 بلک هاوک ! در ضمن کره در حال ساخت ناو هواپیمابر نیز هست !
فکر کنم همین سه فروند ناوشکن های بسیار پیشرفته و بزرگ کلاس کی دی ایکس-3 با تناژ 7700 تن با توانایی حمل موشک های استاندارد ، سی رم ، هارپوم و 32 موشک کروز هونامو3 با برد 600 کیلومتر و استفاده از سیستم کنترل آتش بسیار قدرتمند با توانایی رهگیری 100 هدف تا فاصله 160 کیلومتری و یک توپ 127 میلی متری اتوماتیک و همینطور دو توپ 30 میلی متری و لانچر 16تایی پرتاب موشک ضد هوایی سی اسپارو و... و همینطور 2 فروند زیردریایی کلاس تایپ214 که مشابه زیردریایی توانای کلاس دلفین هستند برای کل نیروی دریایی کره شمالی بس باشند !
راستی hexman حرف شما درسته من باید حرفمو اصلاح کنم درستش اینکه باید میگفتم مردم کره شمالی اکثرا به دلیل فقر رشته میخورند ! راجع به ماهی هم که شما بهش اشاره کردید باید بگم که اولا کل جمعیت کره شمالی که نمیدونم چقدر هستن (مثلا 50 میلیون نفر) نمیتونن صبح تا شب برن لب دریاها ماهی صید کنند اولا احتمالا این کار اونجا جرمه (اعدام داره :oops: ) دوما نشدنی چون این همه آدم همشون نزدیک ساحل زندگی نمیکنند تازه اگه زندگی هم بکنند همشون ماهی گیری بلد نیستن تازه اگه بلدم باشند تور و قلاب به این تعداد نیست اگرم باشه در عرض چند ماه کل ماهی های اون مناطق نسلشون منقرض میشه ! برادر من مگه عصر حجره که خودشون برن دریا و غذاشون بگیرند ! یه راه دیگه میمونه اونم اینکه یسری صیاد مثل همه جای دنیا برن ماهی بگیرند و بیان تو بازار بفروشن و مردم بیان از اونا بگیرن اونم نه همه مردم چون ماهی به این تعداد وجود نداره ! برای گرفتن ماهی هم باید پول بدن که پولم ندارن که هر روز بخوان ماهی بخورند پس این راه کلا نشدنیه rolling_on_the_floor ! ژاپنی ها یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا هستن و اصلا با کره شمالی قابل قیاس نیستن ، مردم اونا پول دارن ماهی بخرن اما کره ای ها نه !
[b]من بيشتر رو توان علمي و تكنولوژي بالاي كره جنوبي تاكيد دارم و اون دسته حرفام كه راجع به كره شمالي زدم رو شما خيلي جدي نگيريد ! [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.