call-of-duty

تاپیک جامع موشک ضد زره FGM-148 جاولین ( Javelin)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

(با اجازه برادر آرمانی) حالا اگه من بهتون بگم که بچه های حزب الله با نوع خاصی از مالیوتکا مرکاوا میزدن حتما باور نمی کنید؟!

موشک رو میزدن به ............. البته انهدام صد در صد نداشت ولی از کار افتادگی صد در صد داشت.

----------------------------

[quote]فکر می کنم منظور شما سیستم حفاظت فعال trophy ساخت ارتش اسرائیل برای دفاع از مرکاوا ها در مقابل موشکهای ضد تانک هست که این سیستم پس از قریب یک دهه طراحی و تست در سال 2008 توسط وزارت دفاع اسرائیل تایید و نصب آن بر روی مرکاوا ها آغاز شد. البته این سیستم در مقابل موشک های جدید که قابلیت فریب رادار سیستم trophy رو داره آسیپ پذیره(دست رو دست زیاده). نمیدونم توی سایت نحوه کار سیستم Trophy بحث شده یا نه. اگر موجود نبود انشاءالله مصور خدمت دوستان ارائه می دم[/quote]

:mrgreen: :(

این برادر mhm هم آدم واردیه ولی خب خیلی رو نمیکنه، تعدا پستهاش کمه اما پر معنی و پر مطلب هستند.

[quote]مگه از اون ناحیه محافظت نمیشه؟!![/quote]

بنا به دلایل فنی خیلی نمیشه زره به اون ناحیه اضافه کرد مسعود جان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله امیر جان حق با شماست اینجوری که من گفتم مانع چرخش روان برجک میشه! :mrgreen:
اما میشه از روی شاسی یه قسمت دیوار مانندی رو از زره ساخت که اون قسمت اتصال برجک به شاسی رو هم پوشش بده! (بهتره چیز یاده این صهیونیست ها ندیم!)
اگه درباره اون مالیوتکا اطلاعاتی داری ممنون میشم به اشتراک بذاری..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[code]موشک رو میزدن به ............. البته انهدام صد در صد نداشت ولی از کار افتادگی صد در صد داشت. [/code]

این جای خالی کجای تانک بود ؟ نکنه صندلی راننده است ؟ :mrgreen: :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیزان ! یه راه بهتون یاد میدم که همین موشکهای هدایت شونده خودمون رو مثل چاولین بزنید تو سر تانک ! اونم اینکه کاربر از ابتدا یا بعد از شلیک موشک و با توجه به برد نهایی موشک ، اون رو به سمت بالا هدایت کنه ! دوستان مستحضر هستند که انواع موشک هدایت لیزری ، به اون سمتی حرکت میکنند که هدایتگر لیزری به اون سمت نشانه رفته و انواع دیگر که فایر فورگت هم ندارن در هر حال به وسیله کاربر هدایت میشن ! شما موشک رو شلیک کن و اون رو بفرست بالا ، تو یه ارتفاع خوبی که رسید بعد با کمک همون دستگاه هدایت کننده اون رو شیرجه بده به سمت تانک ! البته نظر من اینه که تا لحظات آخر شما لیزر رو مستقیماً روی بدنه تانک ننداز که دستگاههای پیش اخطار فعال بشه . بغل تانک رو هم نشانه رفتی قبوله ! بعد از اینکه مطمئن شدی خدمه تانک فرصت واکنش ندارند سریعاً لیزر رو بنداز روی تانک تا موشک بخوره تو مغز آقا تانکه ! البته این روش تمرین لازم داره و نیروی کاربر برای این باید آموزش دیده باشه ! خلاصه کلام ((شدنی هست)) !
نمونه مجازیش رو هم بنده توی battlefield2 امتحان کردم و جواب هم داد و کلی هم حال داد ! پشت یک سنگر رو که نیرو توش بود و مستقیم نمیشد بهش حمله کرد رو همین جوری زدیم ! و همین طور در مورد تانک ها ! خلاصه خودم تو کفش مونده بودم ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] اینجوری که من گفتم مانع چرخش روان برجک میشه![/quote]

دقیقا. برجک از کار می افته.

[quote]اما میشه از روی شاسی یه قسمت دیوار مانندی رو از زره ساخت که اون قسمت اتصال برجک به شاسی رو هم پوشش بده! (بهتره چیز یاده این صهیونیست ها ندیم!)[/quote]

نه برادر نمیشه چون جلوی زوایای منفی حرکت برجک رو میگیره(برجک نمی تونه زاویه زیر صفر رو بزنه که اتفاقا خیلی هم حیاتیه برای یه تانک)

در مورد مالیوتکا هم اگه اجازش صادر شد چشم.

[quote]این جای خالی کجای تانک بود ؟ نکنه صندلی راننده است ؟[/quote]

نه برادر مگه اون صندلی صاحب نداره؟!!!:mrgreen:

ضمنا روشی که برادر مهدی آرمی فرمودند کاملا عملی هست منتها باید موشک از نوع هدایت لیزر و با هدایت SACLOS باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند تا عکس از مرکاوا

گمونم چپ شدن تانک ها به دلیل دید نداشتن راننده اون ها و دلیل دید نداشتن راننده اون ها دید نداشتن پریسکوپ های تانک و دلیل دید نداشتن پریسکوپ های تانک ها خرابی اون ها و دلیل خرابی اون ها رزمنده های حزب الله هستن
:mrgreen: :(

thumb_merkava%7E1.jpg

thumb_Image00011.jpg

thumb_Image00010.jpg

thumb_Image00009.jpg

thumb_Image00008.jpg

thumb_Image00003.jpg

thumb_Image00002.jpg

دو عکس پایینی رو مطمئن نیستم مربوط به مرکاوا باشه

thumb_Image00001.jpg

thumb_aaaaaaaaaaaaaaa3jw.jpg

icon_cool :mrgreen:
thumb_6a00d8341c630a53ef010536a342a4970b

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امشب یه تصویر از عملیات والفجر8 تو تلویزیون نشون داد که دوتا رزمنده با یه قبضه مالیوتکا یه دستکاه تانک رو (فکرکنم تی -72 بود) هدف قرار دادن.

واقعا محشر بود. موشک مالیوتکا به سمت آسمون رفت و بعد کله کرد و اومد تو سر تانک و بعدش... فریادهای الله اکبر بود که به هوا میرفت.
فکر کنم با همین مالیوتکا هم میشه خیلی از این تانکهای غربی رو مورد اصابت قرار داد.
این جاولین هم بیشتر جنبه ی کاسبی داره.

سلام.

فکر کنم که اون تصویری که شما گفتید رو پیدا کردم.

این کلیپی هم که میگذارم مال عملیات والفجر8 هست. که به هدف هم میخوره.

http://www.mediafire.com/?jmgroyuuw4y

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان برای آشنایی دقیق تر با جاولین ویدیوی 10 دقیقه ای زیر رو حتما دانلود کنند. صحنه های عملیات به همراه تست این سلاح پیشرفته توسط کارشناس انجام میشه.

[url=http://www.4shared.com/file/GxCf8Scl/Javelin_Missile_test_High_Qual.html]دانلود با کیفیت بالا [/url]

[url=http://www.4shared.com/video/seJO2IRP/Javelin_Missile_test_Low_Quali.html]دانلود با کیفیت پایین[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان برای آشنایی دقیق تر با جاولین ویدیوی 10 دقیقه ای زیر رو حتما دانلود کنند. صحنه های عملیات به همراه تست این سلاح پیشرفته توسط کارشناس انجام میشه.

دانلود با کیفیت بالا

دانلود با کیفیت پایین

عالی بود.

با دیدن این فیلم فهمیدم که این مکانیزم برخورد هم چندان کارایی در مقابل مرکاوا4 نداره. البته به نظر من. چون چندان هم زاویه اش عمودی نبود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تانک مرکاوا از زیر بدنه و همچنین روی برجک دارای زره ضعیفی هست زره روی برجک فقط برای مقابله با حملات توپخانه ای یا خمپاره ای هست ولی در برابر مهمات زد زره که از خرج گود استفاده میکنند اسیب پذیره ولی واقعا شاید نشه تانکی با این تعداد نقطه ضعف کم در جهان پیدا کرد
یک نقطه ضعف دیگر تانک فکر کنم عقب تانک باشه که به علت وجود درهایی برای ورود و خروج باید زره ضعیفتری داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطلبي در مورد TROPHY

[url]http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3551[/url]

reza4087 در عكس پنجمي اصلا تانك منهدم نشده،داره از شيب بسيار تند پايين مياد و اين كار رو

با موفقيت انجام داده ناكس!عكس هفتمي هم ماكت مركاوا-3 هست كه در اصل يك T-55 بوده و

با نصب زره شبيه مركاوا-3 شده.اين عكس از موزه‌ي حزب الله گرفته شده.

عكس هشتمي انهدام يك آبرامز هست.عكس نهمي برخورد گلوله‌ي تانك سوري به برجك

مركاوا-2 و تاثير ناچيزش رو نشون ميده و عكس آخري هم مركاوا رو در حالي كه در گل گير كرده

نشون ميده.

mhm عزيز اگر اين فيلمي كه گذاشتيد همون برنامه‌ي مشهور FUTURE WEAPONS شبكه‌ي

ديسكاوري هست من ديدمش.فوق العاده هست.بخصوص مجري برنامه(مك) كه خودش 10

سال از سربازان(جنايتكاران) USMC بوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مسعود جان
باز میبینم که دست پر برگشتی :mrgreen:
ژاولین اگر نگیم بهترین موشک ضد تانکی هستش که توسط نفر حمل میشه ولی قطعا یکی از بهترین های تاریخ تا به امروزه و همین کخ به سمت بالا پرتاب میشه کافیه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان موشک جاولین موشک خوبیه اما ارزش این همه تعریف رو نداره به هر حال هر سلاخی توانایی های خودش رو داره مثلا طوفانهای ما برد بیشتر و کلاهک قویتری دارن و در مورد هدایتشون هم چون از پشت و از لیزر برای ارسال اطلاعات اصلای در اون استفاده شده تانک هدف از حمله اگاه نمی شه.
در ضمن توفان اینقدر کلاهکش قوی بوده که مسئولین ما به فکر حرکت شیرجه وار اون نبودن وگرنه این کار فناوری بسیار پیچیده ای هم نداره.
در ضمن هدف از ساخت جاولین رو باید فهمید تا بدونیم چقدر توانا می تونه باشه
ارتش امریکا استراتژی خودش رو بر حمله با تانکهیاابرامز که با توپخانه ، هلی کوپتر و نیروی هوایی پشتیبانی می شه استوار کرده که واقعا به خاطر توان بالای این ارتش در فناوری و تجهیزات در بعد کمی و کیفی بسیار کارا است البته برای حمله به مناطق عادی و جنگ کلاسیک و در نبرد نامتقارن به هر رو تلفاتی در پی خواهد داشت تلفاتی که این استراتژی اصلا برای اینکه رخ نده طراحی شده.
این سلاح برای گروههای کماندویی و ویژه که به صورت منفرد عملیات انجام می دن ساخته شده و در ضمن تانکی مثل مرکاوا و ابرامز در اختیار کشورهای دشمن امریکا نیست و لزومی برای استفاده از موشکهای با کلاهک قویتر هم حس نمیشه.
این موشک نفسا ساخته شده تا در مواردی که این نیروهای ویژه دسترسی به پشتیبانی هوایی ] هلی کوپتری و توپخانه ای ندارن بتوننن راه خودشون رو باز کنن و این گروه ها پس از عملیاتشون سریع منطقه رو ترک می کنن که درگیر جنگ فرسایشی نشن که نهایتش نابودی این یگانهاست.
شما قدرت کلاهک این سلاح انفرادی رو با طوفان ایرانی که بیشتر یک موشک سنگین درکلاسی هست که باید لانچر و موشکش توسط خودرو هم بشه قیاس نکنین این موشک قابل قیاس با دراگن از لحاظ انفرادی بودن و اسپایک هست.
اما این سلاح سلاحی بسیار توانا در دست کماندوهای هر کشوری می تونه باشه.
این موشک قرار نیست مثل استراتژی ما برای مقابله جدی در برابر تانکهای دشمن استفاده بشه وگرنه در این زمینه خود امریکا هنوز از تاو داره استفاده می کنه.
این رو هم اضافه کنم کل توان این موشک برای نفوذ به زره در حدود 800 م م است که در برابر موشکی مثل کورنت با حدود 1000 به بالا و یا نمونه های اولیه تاو با حدود 600 م م که 100 درصد این در ایران ارتقا چشمگیری داشته قابل قیاس نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در ضمن تانکی مثل مرکاوا و ابرامز در اختیار کشورهای دشمن امریکا نیست و لزومی برای استفاده از موشکهای با کلاهک قویتر هم حس نمیشه. [/quote]

این 2 تانکی که نام بردید رقبای برتری هم دارند ! نمونه های جدید تانکهای T-72 و T-80 و T-90 شاید از لحاظ تکنولوزی مقداری پایین تر این 2 تانک باشند ولی براحتی می توانند با توپ قدرتمند و موشکهای شلیک شونده از لوله از پس این 2 گزینه بر ایند .

جاولین سلاح قدرتمند و دقیقی است ولی از ان بهتر هم موجود می باشد . یکی از مزایای بزرگ جاولین قابلیت تحرک بالا و استفاده راحت از این سلاح است و گرنه قابلیت شلیک کن و فراموش کن در مسافتهای درگیری مدرن با زرهی این دوره زیاد به کار نمی اید ! چون یافتن سربازی پنهان در بوته در فاصله +2500 تقریبا غیر ممکن و در صورت شناسایی وی اقدام اتش برگشتی کاملا بی تاثیر است !

این سلاح همانطور که دوست خوبم اشاره کرد برای ماموریتهای ویزه و در کمین ها مخصوصا برای انهدام دقیق تانک و یا جلوگیری از نزدیک شدن تانک و زرهی دشمن به منطقه عملیات بسیار مناسب است . به عنوان مثال با استفاده از این سلاح با هلی برن نیرو ویزه بر روی یک تپه براحتی می توان یک کمین موفق بر ضد زرهی در حال عبور دشمن پیاده کرد یا براحتی از پس نفربر های دشمن در نزدیکی نیروهای خودی برامد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سرگرد عزیز برای زدن این تانکهایی که شما اشاره کردید اونها جنگ تانک راه نمی دازن مگر اینکه مجبور باشن و توی ماجرا بیفتن نمونه اون رو در عراق دیدیم که اول همه جا رو با موشک کروز بعد نیروی هوایی و بعد توپخانه و در نهایت با حمایت و پشتیبانی هوایی و هلی کوپتری شروع به پیشروی کردن و جز در مواردی که شاید کمین می خوردن خودشون رو با تانکهای عراق درگیر نمی کردن و با هلی کوپترهای اپاچی و کبرای سپاه تفنگدارانشون کار رو پیش می بردن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.