call-of-duty

تاپیک جامع موشک ضد زره FGM-148 جاولین ( Javelin)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]من تو این موندم این تاپیک چه جوری اومد بالا و بحث شما شروع شد!!!؟!؟! :([/quote]

صحنش از پست برادر مهدی ارمی با عنوان اصلاحیه بعد از چند وقت شروع شد مسعود جان . . . . بی خیال قضیه !!! :( :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در هر حال بیشتر موشکهای امروزی حال چه لیزری و چه حرارتی و سیمی و بی سیم به صورت همین طرح عمل می کنن و با ارتفاع گرفتن به طرف هدف شیرجه می رن و این مورد در جاولین از اوجب واجباته چون این موشک کلاهک قوی در برابر موشکی مثل تاو یا کورنت نداره مجبوره از بالا به هدف زرهی حمله کنه.
اما این طرح شما برای شلیک موشک از یک ناحیه و هدایت از جای دیگه طرح خوبی هست اما مجری این سوال دوستمون برای حمله از بالا نبود مگر اینکه خود موشک به صورت ذاتی اینطور ساخته شده باشه و در صورتی هم که هدایت لیزری باشه حاشیه امنی برای کاربر به وجود نمی اره و در نهایت جای کاربر قابل شناسایی هست و به جای اینکار میشه از راکتها و توپخانه هدایت شونده و هوشمند برای حمله از بالا استفاده کرد(البته با کلاهک چند مرحله ای برای نفوذ به زره)مثلا شرایطی رو در نظر بگیرین که فرد کاربر با شناسایی هدف راکت رو به محدود 300 متری بالای سر اون شلیک کنه در این صورت بقیه مسیر و هم خود راکت ادامه و روی سر هدف می خوره و می شه راکت رو به صورت تکی مثل راکتهای حزب الله ساخت که فرد سریع منطقه رو ترک کنه و کسی هم نتونه نیروی انسانی کاربر راکت رو هدف قرار بده این همه اسمون و ریسمون هم برای زدن تانک نداره.
اصولا فقط موشکهایی رو می شه به اینصورت که دوستمون گفتن شلیک کرد که هدایت سیمی و یا لیزری برای هدایت داشته باشن وگرنه از نقطه گذار لیزری برای این کار نمی شه استفاده کرد.
و در اون دو سیستمی هم که گفتم دقت بسیار بالایی می خواد شما فرض کنین فرد فقط چند میلیم در هدفگیری اشتباه کنه و این در فاصله 1000 متری به چند ده متر تبدیل می شه و این یعنی زدن یا نزدن هدف و ریسک این هدف خیلی بالاست در خوردن به هدف.
نهایتا یا باید از موشکهایی با هدایت حرارتی و یا لیزری استفاده کرد که از ابتدا برای حمله ا بالا طراحی شده باشن و یا عطای این روش رو به لقاش بخشید.
و از روش های توپخانه ای و راکتی استفاده کردو یا حتی خمپاره ای.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته روش توپ خانه ای فقط در مواردی کاربرد داره که تانک های دشمن کمپ کرده باشن وگرنه در غیر این صورت خیلی سخته اونارو مورد هدف قرار داد.
در مورد هدایت به وسیله لیزر در جایی دیگر و شلیک در مکانی دیگر فقط برای رد گم کنی مناسبه و در این حالت خیلی سخته که بشه ارتفاع موشک رو با زمان انداختن لیزر روی تانک هماهنگ کرد که موشک به روی تانک فرود بیاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه جنگ شد و خدا توفيق حضور رو به ما داد و خلاصه در و تخته خوب به هم جور شد ، ((ما ميكنيم)) ، شما هر جور صلاح ميدوني تانك بزن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]تاپیک به لطف دوستان از بحث اصلی منحرف شده و قفل میشه. هر کسی مطلب علمی داشت بهم PM بزنه تا تاپیک رو دوباره باز کنم.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشک ضد زره جاولین یکی از پیشرفته ترین موشک های ضد زره حال حاضر دنیاست.
دو قابلیت فایر اند فورگت و همچنین قابلیت برخورد از بالا ویژگیهای اصلی این موشک هست
تاپیک موشک جاولین برای آشنایی بیشتر

Javelin_11.jpg

thumb_javelin-missile-simulator-4.jpg

thumb_jav.gif

thumb_Army-fgm148.jpg

دانلود فیلم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فیلم جالبی بود دستتون درد نکنه
لینک معرفی تو سایتشم خوندم مفید بود بسیار زیاد
البته کاش از تست های ناموفقش هم می زاشتین
عکس های بهتر از جستوگر ومانیتورش ندارین؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]سلام خدمت اساتید.[/size]
[size=4]تا حالا کلیپی از موشک جاولین دیده شده که به یک هدف متحرک شلیک بشه؟[/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='elit' timestamp='1385893742' post='350846']
[size=4]سلام خدمت اساتید.[/size]
[size=4]تا حالا کلیپی از موشک جاولین دیده شده که به یک هدف متحرک شلیک بشه؟[/size]
[/quote]
سلام ، من که ندیدم
بیشتر برای زدن سنگر هایی که وسط مناطق مسکونی بودند استفاده میشد ولی اریکس رو دیدم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوستان
من چند تا نکته رو درباره ی تانک مرکاوا لزوم دونستم که بگم تا برخی شبهات از بین برن.
چند سال پیش یه مستندی دیده بودم دربارهی 10 تانک برتر هان که تانک مرکاوا(احتمال 99% مرکاوا4)جزو یکی از اونا بود و در مصاحبه ای که با خدمه اون داشتن خدمه گفتن ای تانک امن ترین تانک جهانه و بعدش گفتن تنها نقطه ضعف این تانک دقیقا همون فاصله ی بین برجک و شاسیه تانکه که اونو با چندتا چیزه اونگ مانند پوشش داده بودند!ایده ی جالبی بود چون برجک هم میتونه راحت بچرخه و هم با زاویه ی 0 درجه شلیک کنه ولی فکر نکنم در برابر rpg29 بتونه دووم بیاره.قابل توجه اینکه تانک ذولفقار هم این نقطه ضعفو داره و همچنین به نظر میرسه تنها جایی از ابرامز که ذولفقار میتونه با شلیک به اونجا ابرامزرو نابود کنه هین قسمت ظریف فاصله ی بین شاسی و برجکه(به تاپیک ذولفقار مراجعه کنید)
hires_060202-F-7823A-034~0.jpg
File_5159_92887.jpg
نکته ی بعد درباره ی سیستم trophy هستش.(به طور کلی به سیستم هایی مثل این سیتم حفاظت فعال میگن. )اولا فکر کنم این سیستم ترکش شلیک میکنه نه صوت ثانیا یک بار یکی از فرماندهان روسی گفته بود که این سیتستم راکت هایی رو که کلاهک دو انفجاره دارند(اسمشو یادم رفت یه چیزی نوشتم منظورم مثل rpg29 و javelin هستش)نمیتونه کاملا خنثا کنه چون که فقط یکبار بهش شلیک میکنه که در اینصورت کلاهک تقلبی که برای خنثی سازی زره واکنشی هست نابود میشه نه کلاهک اصلی.شاید دلیل زدن مرکاوا ها با rpg29 توسط حزب الله هم هین ضعف باشه.که متاسفانه اسراییلی ها این ضعفو بدن پوشش دادن و الان سیستم های حفاظت فعال رژیم صهیونیسم چند بار به راکت در حال اومدن شلیک میکنن که دیگه rpg29 هم میپوکه.http://www.military.ir/forums/topic/13140-%D8%B3%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA%D9%8A-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B1%DA%98%D9%8A%D9%85-%D8%B5%D9%87%D9%8A%D9%88%D9%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D9%8A-trophy-%D9%88-iron-fist/
در اخر از ادمین عزیز هم خیلی خیلی معذرت میخوام ولی گفتم اگه دیگران به پاسخ هاشون برسند شاید بهتر باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.