Ehsan_animator

در چشم باد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=blue][b][align=center]با سلام خدمت دوستان عزیزم

با اجازه از مدیران محترم قصد دارم تاپیکی برای نقد و بررسی سریال در چشم باد ایجاد کنم

این سریال دو جنگ معاصر ایران را نشان می دهد و از طرف دیگر با هزینه ی بسیار زیاد و زحمت فراوان ساخته شده است

فکر کنم در این سایت امکان نقد و بررسی این سریال وجود داشته باشد[/align][/b][/color]

به نظر بنده این سریال از معدود سریال های ایرانی است که واقعا ارزش نگاه کردن و فکر کردن را دارد

سازندگان این مجموعه با نگاهی واقعگرا سعی کردند حوادثی از تاریخ معاصر ایران را در ارتباط با شخصیت اصلی فیلم به نمایش بگذارند که انصافا از عهده این کار به خوبی بر آمده اند

در ادامه ی این سریال شما شاهد صحنه هایی از جنگ تحمیلی خواهید بود که از نظر تکنیکی تفاوت چندانی با صحنه های فیلم نجات سرجوخه رایان ندارد

آقای جعفری جوزانی سال های زیادی ساکن آمریکا بوده اند و به دلیل نفوذی که در بخش سینمایی آمریکا داشتند توانستند از تکنیک های روز دنیا در ساخت برخی از صحنه های سریال استفاده کنند که همین کار باعث شده بیننده در تماشای صحنه های اکشن جذب شود ..... این کار تا به حال در هیچ ساخته ی تلوزیونی سابقه نداشته و در معدود فیلم های سینمایی ما شاهد این چنین تکنیکی بوده ایم

سریال در چشم باد همانند یک زندگی نامه است ..... زندگی بیژن از بدو تولد تا هنگام مردن ..... در کنار پرداخت زیبای شخصیت های فیلم ما شاهد حوادث مهم معاصر کشور خود نیز هستیم که شخصیت های فیلم به گونه ای با این حوادث در ارتباطند ....

شنیده شده این سریال برای پخش از سیما دچار مشکل بوده که آقای جوزانی با تلاش فراوان توانسته اجازه ی پخش آن را بگیرد .....

در جایی خواندم به نقل از کارگردان مجموعه : این اثر حاصل عمر من است ، من راضی هستم این سریال به صورت رایگان از صدا و سیما پخش شود

این مجموعه در کنار مجموعه ی امام علی ، ولایت عشق ، امام حسن و مردان آنجلوس از جمله تولیدات موفق تلوزیون کشور ما هستند

دوستان لطف کنند نظر خود را در باره ی این سریال بیان کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این سریال دو جنگ معاصر ایران را نشان می دهد و از طرف دیگر با هزینه ی بسیار زیاد و زحمت فراوان ساخته شده است [/quote]

به واقع این سریال ارزش دیده شدن دارد و بر پایه حقایق ساخته شده است

دیشب داشتم این سریال را نگاه می کردم، وقتی صحنه های جنگ را با دلاوری های مردم ایران نشان می داد و بعد همزمان نشان دادن سخنرانی های امام، برای من بسیار جالب بود.

آن صحنه ها بسیار تاثیر گذار بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولي متاسفانه كيفيت گريم دوران پيري پارسا پيروزفر و كامبيز دير باز افتضاحه.خيلي مبتديانه كار كردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه به تاریخ نگاه کنیم روشن میشه که بسیاری از حوادث ( دوران اشغال ایران) خلاف واقعیتند و ساخته و پرداخته ذهن نویسنده هستند.
یکی از این صحنه ها درگیری هوایی با هواپیماهای انگلیسی هست که صحت نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موقتا به بخش دکترین استراتژی تاکتیک منتقل شد.

درباره فیلم در چشم باد باید گفت داستان خوبی دارد اما نمی دانم این چه روش سینمایی ابتکاری است که در فیلم یوسف پیامبر هم دیدیم که صحنه هایی را با موسیقی متن خسته کننده کش میدهند تا بروند رو اعصاب طرف! واقعا اشتباه است این روش و از ارزش کار کم میکنه. کل این سریال و ساخته های مشابه رو اگر خلاصه کنیم طوری که به محتوای اصلی آسیب وارد نشود در 10 قسمت خلاصه میشود!

برخی تحریفات تاریخی هم که اشاره شد از ارزش اثر کم میکنه. درگیری با هواپیماهای متفقین رخ نداده و در واقع چند نفر از خلبانان خواستند که بروند با هواپیما جلوی ورود دشمن به تهران را بگیرند که با شلیک ضدهوایی مواجه شده و بازگشتند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه به تاریخ نگاه کنیم روشن میشه که بسیاری از حوادث ( دوران اشغال ایران) خلاف واقعیتند و ساخته و پرداخته ذهن نویسنده هستند.
یکی از این صحنه ها درگیری هوایی با هواپیماهای انگلیسی هست که صحت نداره.[/quote]

چرا صحت نداره :mrgreen:

در آنزمان گروهی از خلبانان ایران برای مقابله با نیروهای مهاجم آماده شدند. هر چند از سرنوشت درگیری آنها بی اطلاع هستم

از جمله یکیشون که بنده میشناسم و با هواپیماش به سمت یک از املاک پدرش رفته بود و هواپیما را در میان کاه ها پنهان کرده بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برخی تحریفات تاریخی هم که اشاره شد از ارزش اثر کم میکنه. درگیری با هواپیماهای متفقین رخ نداده و در واقع چند نفر از خلبانان خواستند که بروند با هواپیما جلوی ورود دشمن به تهران را بگیرند که با شلیک ضدهوایی مواجه شده و بازگشتند.[/quote]

فکر کنم در مجله صنایع هوایی بود که نوشته شده بود تعداد کمی از هواپیماهای ایرانی با نیروی هوایی روسیه درگیر شدند که متاسفانه همگی از بین رفتن فکر کنم درگیری روی قزوین اتفاق افتاده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من موافق فانتوم نیستم

اینا قطعا مرجع تاریخی داره و میشه پیداش کرد

ولی چند تا نکته بنظرم رسید که بگم

اولا اون موقع موتور های هوندا سیستم برق CDI نداشتن و چراغ های موتور ها همه گرد بود

بعدش

اون آقا تو محله های پایین شهر قدم میزد خونه ها گاز شهری داشتن!!!!!!!!!!!!!!!!

از لحاظ فضا سازی و مقایسه انتظاری که قهرمان در برابر تجاوز دشمن داشت و عکس العمل مردم رو دید جالب بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببينيد
مسئله تاريخ نيست
مسئله مقايسه رويداد هاي تاريخيه . مقايسه رهبرانه . مقايسه مردمه . مقايسه آگاه شدن مردم و بيدار شدن از خواب خرگوشيه
مقايسه فرار اعلا حضرت ها و استقامت طلبه ها
مقايسه اربده كشي هاي مستانه و توكلهاي عاشقانه
مقايسه فرار از خاك و دفاع از خاك و جان ناموس مردم و به خطر انداختن آبروي خود براي بقاء اسلام
مقايسه آن اربده كش مست و [size=18][b]حضرت روح الله[/b]
[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانى كه با من مخالفند سرى به كتاب هاى تاريخى مربوط به اون زمان مثل تنش بزگ بزنند در ضمن بخش هاى تحريف شده در اين فيلم با مخالفت بسيارى از مورخين روبرو شده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين سريال بيشتر به عشق و عاشقي بيژن خان ميپردازه تا مسايل تاريخي! اسم سريال رو

ميشد LOVE STORY گذاشت.به نظر من نه مشاوران تاريخي فيلم،تاريخ ميدونستن نه مشاوران

نظامي.همگي به هم كمك كردن تا يك افتضاح پر خرج شكل بگيره.كارگردان اين سريال بيش از

هر چيزي سعي داشت كپي فيلم پرل هاربر رو بسازه كه موفق نبود و خودتون ديديد اين همه

سرمايه‌ي مملكتمون چطوري به باد رفت!از اون گذشته مثل اينكه جناب كارگردان علاقه‌ي

شديدي به رضا خان مخلوع داره.تو سريال لاو استوري آه ببخشيد در چشم باد،رضا قلدر يك

قهرمان ملي ترسيم شده ولي افراد انقلابي همگي يك مشكل شخصيتي و رفتاري دارن.فكر

ميكنم ما تنها قوم دنيا هستيم كه با دست خودمون و با پول ملتمون براي دشمنمون فيلم

تبليغاتي ميسازيم.

مثل مدار صفر درجه،ملك سليمان،فرمانروايان مقدس و يوسف پيامبر(ع) .

در مورد مسايل نظامي اشتباهات آقايان مشاور واقعا خنده داره!هواپيماهاي ايران كه حدود 30

سال از اون دوران جلوتر هستن از تهران بلند ميشن و خودشون رو به شمال كشور كه در اختيار

روسها بوده ميرسونن و با انگليسيها! درگير ميشن.در اين درگيري موفق به سرنگوني

هواپيماهاي دشمن هم ميشن!خدمه‌ي پدافند هوايي ايران از مسلسل دوشكا استفاده ميكنن!

ماشين نيروي هوايي و شهرباني جيپ ويليس هست كه تا زمان اشغالايران اصلا وارد ايران

نشده بود.در مورد نوع هواپيماها هيچ دقتي نشده و از هواپيماهاي آموزشي نسبتا جديد

استفاده شده.هواپيماهاي دشمن هم همگي همين وضع رو دارن يا اصلا با اون رنگ نارنجيشون

به صورت اسپشيال افكت هستن.ماموران آلماني شبيه هر ملتي هستن غير از آلمانيها!

ميرسيم به دوران جديد.بيژن خان هنوز خلباني با هواپيماي جنگنده رو فراموش نكرده.مثل اكثر

فيلمهاي امروز سينما و تلويزيون عقده‌ي نشون دادن زنهاي سرلخت خودشون نشون ميده ولي

حتي به حذف صحنه‌هايي كه دو زن آمريكايي با مايو در ساحل قرار داشتن اقدام نشده!

تو سفارت ايران در آمريكا (بلافاصله بعد از انقلاب) قاب عكسهاي مذهبي نصب شده!

همه‌ي انقلابيون بد برخورد و تند هستند!

و اما دفاع مقدس.

بلافاصله بعد از اومدن بيژن خان دو تا ميگ-21 عراقي در ارتفاع كمتر از 200 متري زمين به تهران

ميرسن و شهر رو بمباران ميكنن و اين عمل در روزهاي بعد هم تكرار ميشه!

هيچ خبري از نيروي هوايي ايران نيست.همينطور هيچ خبري از ماجراي سفارت آمريكا نيست.

بلافاصله همون شب حمله تلويزيون تصاويري مربوط به اواسط جنگ تحميلي پخش ميكنه كه

مردم دسته دسته دارن براي رفتن به جبه آماده‌ي خداحافظي ميشن!

اينهم آمار نبرد براي اشغال ايران كه تلفات حقيقي رو عنوان كرده.

جالبه بدونيد هيچ كدوم از جنگنده‌هاي ايراني مسلسلشون رو از انگليس تحويل نگرفته بودن!

[url]http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B4%D8%BA%D8%A7%D9%84_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%D8%AC%D9%86%DA%AF_%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%AF%D9%88%D9%85[/url]

منتظر افتضاحات بعدي صدا و سيما هستيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب رایش مارشال عالی بود واقعا دقیق نقد فرمودید،

خصوصا اون دوشکا و هواپیمای سسنا کفر منو در آورده بود!

البته دوستان توجه داشته باشند درگیری هوایی محدودی با روسها داشتیم ولی ظاهرا با انگل لیسی ها درگیر وجود نداشته،

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم چرا بعضی وقتها فکر میکنم این اثر کار یک کارگردان نیست و حداقل پنج یا شش کارگردان داشته
دلیلش هم اینه که به برخی از صحنه های فیلم که دقت کنید چنان با مهارت و قدرت کار شده که احساس میکنید دارید یک اثر هالیوودی سطح بالا میبینید و برعکس برخی صحنه ها مثل همین گریم دوران پیری پیروزفر و برادرش و یا اون یارو دختره تو آمریکا واقعا سطح فیلم رو پایین میاره

صحنه تعقیب و گریز در جنگلهای شمال و بازی هنرپیشه ها فوق العاده بود

این حسام دوو برره هم خیلی باحاله :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

این سریال رو کامل ندیدیم ولی بیشتر نون اون بازیگر زنش ( لیلی یا لیلا ) رو می خورد تا ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.