Ehsan_animator

در چشم باد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

.... :| :( یعنی بیاییم و فقط به به و چه چه کنیم؟؟؟ خوب اگه اینطوری بود که دیگه نقد چیه. حتماً باز هم مسخره می کنید که شما چه می دونید!!!
یه انتقادی هم به شما دارم آقا مصطفی و فکر می کنم این از استراتژی های شماست. اول یه نظر کوتاه و کوبنده میدید و برای مدتی دیگه ازتون خبری نیست در این مدت همه ما ها رو با یه ؟ تنها میذارید. بعدشم که میاید ...
در ضمن به نظر شما تا زمانی که جوان امروزی حقیقت اتفاقات کشور رو درک نکرده میشه با تخیلات پرورشش داد؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفی جان راست گفت

عقده حقارت در ما ایرانی ها نهادینه شده

در مورد این سریال چه بخواهید چه نخواهید یک کار بزرگ صورت گرفته

من 6 سال پیش در برنامه شما و سیما پشت صحنه قسمت های میانی این سریال رو دیده بودم

شما خودتون حساب کنید که چه مقدار زحمت کشیده شده تا این سریال به چنده قسمت 50 دقیقه ای تبدیل بشه و شما هفته ای 1 بار بشینید اون رو نگاه کنید

همین سریال امام علی هم همراه با بعضی از تخیلات آقای میرباقری همراه بوده

اساسا در سریال های تاریخی یک مقدار تخیل لازم است وگرنه همگی به سرنوشت یوسف پیامبر دچار می شوند

ما ایرانی ها اصلا نمی تونیم باور کنیم که یک کار بزرگ انجام داده ایم

Phantom3 عزیز شما درست می گید

بحث نقد سریال بود ولی گفتن این جمله که این سریال یک فاجعه تاریخی است نقد به حساب می یاد ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ايراد گرفتن چه آسان ... اتهام زدن چه آسان‌تر ...!!
گويي ناف ما ايراني‌ها رو با مخالفت بريدن!!

خداوند نظير اين ملت، به امريكا و اروپا عطا بفرمايد تا شاهد نابودي كشورهاي امپرياليست و ليبراليست، در يك چشم به هم زدن باشيم!
ان شاءالله![/quote]
منظور؟ یعنی میفرمایید کسی نظر نده دیگه؟ نقد و بررسی منتفی؟ پس چرا این تاپیک راه افتاده؟
آقای جعفری جوزانی انقدر شرف و مردونی داره که با این چیزا خراب نشه. ایشون بزرگترین مستند ساز جنگ هستند و در خارج ایشون رو با مستندهای جنگ ایران و عراق میشناسند. بازم بگم یا کافیه؟
در ضمن بنده اهل مشاجره نیستم اما این جمله ای که نوشتید: ناف ایرانی ها.....، مگر شما کجایی هستید؟ حداقل بنده بیگانه پرست نیستم و الگوی بنده مبارزان جهان اسلام هست نه جوجه چریکهای کمونیستی.[/quote]

اين تاپيك رو چند بار ديدم ولي موفق نشدم بخونمش . ظاهرا شما مشكل شخصي با برادر مصطفي دارين نه نقد و .....
لحن و برخورد شما هم نسبت به مدير ارشد و با سابقه صحيح نيست. اين هم ماده قانون :

[quote]- در این سایت دو نوع سیستم درجه بندی کاربران وجود دارد که یکی بر اساس تعداد پست و دیگری بصورت دستی توسط مدیر سایت به کاربران ارایه میشود. بنابراین اگر بصورت دستی به کاربری درجه ای داده شده باشد بخاطر فعالیت مفید و اطلاعات کافی و اخلاق خوب وی میباشد.[color=red] پس از هرگونه مشاجره ، توهین ، تمسخر ، انتقاد و ... با کاربرانی که درجه بالاتری نسبت به شما دارند جدا خودداری کنید تا محیط سایت متشنج نشود. اگر تخلفی از کاربران درجه بالای سایت دیدید میتوانید آنرا به در پیغام خصوصی به مدیر سایت یا همکاران وی ارسال کنید[/color]. هرگونه برخورد شخصی باعث جریمه ، تحریم ، محدودیت دسترسی یا اخراج متخلف خواهد شد. [/quote]

در ثاني شما كه اتش تندي دارين و خطابه پرشوري در زمينه ايمان داشتين با اين نام كاربري ، عكس مناسبي انتخاب ميكردين. به نظر شما اسم كاربري با عكس هم خوني داره ؟ به نوعي تمسخر سيد بزرگوار سيد حسن نصرالله نيست ؟

رعايت بزرگتر و كوچك بودن و سابقه عضويت رو در سايت مراعات كنين. در صورت تكرار برخورد خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول والاخر

[quote] رعايت بزرگتر و كوچك بودن و سابقه عضويت رو در سايت مراعات كنين. در صورت تكرار برخورد خواهد شد. [/quote]
این برادر آرمانی که ماشا الله دست برخوردش ملسه :| (این شکل ترکیب بندی ادبیات رو نابود ی کنه :( )

اما برادر مصطفی در دانایی شما شکی نیست! اما شما خود بهتر می دانید!که هر نقدی (انتقادی!) هر چند سطحی خود می تواند منبعی برای

منتقد دیگری باشد! این طور نیست؟! خوب هرکسی نظری دارد و یک جوری می بیند! همه انتقادها هم انگشت اشاره به یک سمت واحد ندارند که!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]در باره‌ی میلیتاری[/b]
چیز عجیبی که در این انجمن(میلیتاری)دیدم این بود که نسبت به خیلی از تخلفات برخورد جدی میشه‌ ولی وقتی یه نفر بحث رو منحرف میکنه گاهی مدیران هم همراه میشن...
حتی دیدم یکی از مدیران اول پست نوشته بودند که بحث رو منحرف نکنید و این حرفا بعد خودشون دامن زده بودن.

نمونه عالی انحراف از موضوع اصلی تاپیک "تاکتیک زمین مسلح" بود. اصلا انحراف از بحث اصلی تو این انجمن مثل حاشیه در فوتباله. موضوع فرعی که در کار نباشه دیگه کسی وارد نمی‌شه. باز هم نمونه تاپیک "تاکتیک زمین مسلح". آخرین پست آن:
[quote]
بهتره برگردين به اصل تاپيك.
[/quote]
و دیگر چیزی فرستاده نشد!!!

حالا که تو حاشیه دارم یه چیزایی میگم، اینم بگم که اعضای این فروم خیلی با نمکن. جداً تیکه هایی که میندازن آدم رو یک ساعت میخندونه icon_arrowd :mrgreen:
---------------------------------------------------------------------------------------------
==============================================
---------------------------------------------------------------------------------------------
[b]درباره ی در چشم باد[/b]

دقت کردین وقتی مسلسل هوا پیما ها رو نشون میداد که هنگام پرواز شلیک می‌کردن، دود حاصل از شلیک گلوله همونجا تو هوا پخش میشد انگار دارن تو فضا میجنگن و بادی وجود نداره که دود رو به عقب ببره icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر من شاه کار هنری بود ببینید دوستان الان حتی هالیوودی ها هم فیلماشونو تخیلی می کنند چه برسه به ما نمونش پست فدرت های لعنتی که ما توش شاهدیم اقایون پست فدرت هیتلر وگوبلز رو 40 50 تا تیر می زنند یا توی سریال های دیگه و......
الان دوستان خدایی کمی فکر کنید بنظر شما به غیر ایران کشوری توانایی ساخت سریال به این عظیمی و زیبا رو داره ؟ کشور های خلیج فارس که نمی تونند حتی سیم خاردار درست کنند هیچ
(البته عربستان بعد ها شاید بتونه با کمک امریکا یک سریال که انگشت کوچیکه این سریال هم نیست رو سازه ) من بشدت از کارگردانانی مثل اقای حسن فتحی یا همین اقای جعفر جوزانی به علت باز کردن این مبحث(جنگ جهانی دوم) متشکرم وامیدوارم سیل این فیلم ها ادامه پیدا کنه
البته مثل اینکه اقای جعفر جوزانی در حال تهیه در چشم باد 2 هم هست ! امیدورام این سریال از سریال قبل بهتر هم باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]این سریال در هر زمان که پخش شده باشه برام مهم نیست. ایرادات بسیاری داره. البته نمیشه گفت افتضاح بود. خیلی خوب هم نبود که الکی به به! و چه چه! کنم.

ای خدا !!! باز شروع شد؟ چه اشکالی داره مثلاً من فقط انتقاد کنم. حتماً دوستانی هم پیدا میشن که صرفاً ازش تعریف میکنند. اگه این دو تا در کنار هم باشند، باعث پیشرفت میشن. انتقاد و تمجید رو هم نمیشه از یک نفر انتظار داشت. اگه کسی عاقل باشه، از هر دوش استفاده میکنه.

ممکنه یک فرد عادی، اشکالاتی در فیلم ببینه که 100 تا کارشناس ندیده باشن. اشکالی داره که به گوش کارگردان برسه؟ icon_cheesygrin واقعاً خودش هم خوشحال میشه. اگه همین تعداد ایراداتی رو که بچه های سایت ذکر کردند، در تولیدات آینده صدا و سیما مد نظر قرار بگیره، یه فیلم بهتر از آب در میاد.

البته درک میکنم که چرا امروزه با تفکر انتقادی در تمامی ضمینه ها! برخورد میشه و خوشایند نیست. :mrgreen: عادت کردیم که دوست داشته باشیم، همه مثل ما فکر کنند. در مورد فیلم : مثل ما ببینند، مثل ما از فیلم لذت ببرند و در پایان مثل ما فقط متجید کنند. کسی هم که غیر از این باشه حتماً ... تشریف داره. icon_arrowd دور از جون دوستان. [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فقط از خدا میخواهم زودتر این سریال تمام بشه .
واقعا بد ساخته شد ایکاش به جای الگو گرفتن از فیلمهای هندی یکم از خودشون خلاقیت میگذلشتند.

[color=brown]صحنه آخر :

عباس

پدررررر

بوم (پدر شهید میشود) . [/color]

همین اوج هنرنمائی یک نویسنده و کارگردان .

بابا جان من حداقل اگر نمی تونیم صحنه های بدیع توی سینما ایجاد کنیم یه فیلمنامه درست و حسابی بزاریم رو میز کار این آقایون فیلم نجات سرباز رایان را حتی اسمش هم نشنیدند جلوه های ویژه چندانی نداره ولی میبرتد توی بتن جنگ با خوشحالی بازیگر میخندی با گریش گریه میکنی به خدا صحنه های جنگ تحمیلی ای سریال که مثل ...
اون هلیکوپتر های میل و دیدید ؟! ای بابا دیگه چه برسه به جنگ توی آسمان !

یکی تکلیف رو رو شن کنه این سریال برای چه سنی ساخته شده ؟ نوزادان . کودکان و نوجوانان . جوان و میانسال ؟ ولی عقیده خودم برای کهنسالانی که دید چشمی خوبی ندارند !

اگر این میکس صحنه های واقعی نبود که قسمت دفاع مقدسش هم بسان اکثریت کارهای نا موفق میشد. (هرچند....)

در آخر : یه مصاحبه ای دیدم که توی اون یکی از هنر مندان بسیار خوب سینما گفت سریال در چشم باد بهترین سریال ساخته شده از بعد انقلاب تا کنون از نظر فیلمنامه و کارگردانی بالاخص جلوه های ویژه خواهد بود ! icon_cheesygrin واسه همین خواستم شاهکار تلویزیون ایران را ببینم ! ولی واقعا شاهکار بود . بعض از صحنه هاش از خنده دار ترین صحنه های فیلمهای کمدی هم خنده دارتر بود.

این ره که میروند به.........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
بله دو سال پیش قسمت آخر این سریال در پایگاه دریایی خرمشهر فیلم برداری شد و الحق هم کار زیاد برد خاکریز آخری که نشون میده مال اون پایگاه هست یک هفته ای اونجا کار میکردن و سیاهی لشکارشون هم هم از سرازهای پایگاه دژ خرمشهر بودن عصر که میشد بچه ها میگفتن بریم سر فیلم برداری اصلا کل پایگاه دریایی خرمشهر پر از صحنه های بکر و دست نخورده جنگ هست حتی چند بار من خمپاره های عمل نکرده رو توی خونه هاش دیدم اون صحنه که خبرنگار داره با شهید باقری صحبت میکنه توی میدون صبحگاه بود گه هفته ای سه بار توش رژه میرفتیم
البته اون موقع با هزار جور ترس از حفاظت اطلاعات و دژبان ارتش دوربین رو بردیم تو و عکس های زیادی گرفتیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]با سلام.
آقا مصطفي حضور شما و در فروم ها بيشتر خواستارم چرا كه هم بالا برنده قدرت مانور در تاپيك هست و هم مفرح ذات!
همونطور كه دوستمون اشاره كردن انگار اينجا كسي فيلم Inglourious Basterds رو نديده! كه البته اشكالي نيست و تكليفي نبوده! كارگردانش برادر كوئنتين تارانتينو هست.ايشون كارگردان فيلمهايي مثل دسپرادو، بيل را بكش 1 و 2 هستند!!!!
اگر فيلمهاي ايشون رو ديده باشيد كمابيش با شخصيت جالبش آشنا ميشين! انگار فيلماش امضاشن!!!!
اين برادر عزيز در اين فيلم آخر سرانجام جنگ جهاني دوم رو هرجور دوست داشته ساخته!!!
يعني جناب هيتلر رو با همه اطرافيانش برده در فرانسه و در يك سالن فيلم با 40-50 تا گلوله ميكشه و كل سالنم آتيش ميزنه كه ديگه آثاري از اين از خدا بيخبر نمونه روي زمين!!!! icon_arrowd
==================================
[b]حالا چرا وقتي فيلم كه بهترين نشانه ذوق هنري يك كارگردان و نويسنده اش هست بايد از تخيل به دور باشه؟
چون آقاي جوزاني ايراني هست و مثل ايراني ها آخر فيلم رو نوستال‍ژيك ميكنه؟
چون آقاي جوزاني نه در نسبت خوني و نه در محوطه جغرافيايي و نه در مليت و نه در ابزار و امكانات به پاي آقاي تارانتينو نميرسه، جيز و اخه؟
من به شخصه به عنوان كسي كه فيلم دوست دارم ميگم آقاي جوزاني خسته نباشي جوون!!! اگه تو فيلم بعديت S300 هم بسازي من باهات حال ميكنم!!!
من بلد نيستم يك تيزر تبليغاتي آدامس خروس هم بسازم پس به هنرت احترام ميذارم!!!!
ان شاءالله از صحبت هاي دوستان همه فن حريف ما كه زماني [color=red]استنلي كوبريك، [/color]جورج لوكاس[/b] و[color=red] اسپيلبرگ [/color]و [color=red]اسكورسيزي[/color] در پاي محضرشان تلمذ ميكردن ناراحت و دلخسته نشي!!!! icon_cheesygrin
"تازه خيلي هم سريالت زشت بود و ما هم هرشب نديديمش و آب بسته بودي و لوس بود و كلتش زنگ زده بود و صحنه هاي ميكست ضايع بود و خودتم ضايعي و ما هم دوستت نداريم!!!(اين قسمت آخر براي اينه كه بگم من هم ميتونم خوش بين نباشم و همه چي رو زير كلماتم له كنم! تازه اوديسه فضايي رو هم من ساختم!!! :mrgreen: [/b]
از فردام خواستي بري سر صحنه 3 بار مياي جلوي من كوتو ميكني بعد ميري!!![/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من زیاد اهل بحث نیستم . اما بعد از دیدن این فیلم به یک حقیقت تلخ پی بردم :mrgreen:

[size=18]اولش اینه که خرمشهر هنوز آزاد نشده[/size]
[size=18]
دوم ما در حمله به نیروهای عراقی برای آزاد سازی خرمشر با آن روشی که در فیلم نشان داد بیش از ( [u]153231[/u] نفر) تلفات دادیم.[/size]

سوم تمام فرمانده های ما خنگ و ساده لوح هستند . [size=9]( با عذر خواهی تمام )[/size]

icon_arrowd

به ادامه ی پست توجه کنید icon_cheesygrin

این چه فیلمیه با این جلوه های ویژه----- 2 . 3 هزار نفر تو روز روشن ایستادند جلو تیر بار عراقی ها . بعد تازه فرمانده ایرانی میگه ( یه الله اکبر بگو کارشون تموم کن ) .

وقی بیژن جو گیر میشه میخواد ادای تک تیراندازها در بیاره تفنگشو روی فاصله بالای 400 متری تنظیم میکنه در صورتی که حداکثر فاصله با تخفیف میشه [u]153.25[/u] متر .

چطور میشه قبول کرد که این فیلم کارشناس نظامی داشته . وقتی که هر فرمانده رده پایین هم میداند . در جنگ اصل اول غافلگیری و استفاده از استتار شب . و پدافند در روز است . چطور تاکتیک اصلی جنگ یعنی دور زدن خاکریزها ی اصلی و پر تراکم دشمن و همچنین قیچی کردن دشمن بود را نداند .

چطور نمی دانند که تجمع عامل اصلی تلفات در جنگ است .

یا در جنگ شهری
بدون آنکه از خالی بودن شهر مطمئن باشند ، مستقیم میروند سر حوض آب منوشند :( میگن : (عراقی ها میدونستند یه گروه خشن قرار بیاد همه فرار کردند )

یا بعد از پیان در گیری همه مثل بچه های دبستانی صف میکشند میرند میرند سراغ عراقی ها جالبتر اینکه خبر نگار جلوتر از همه مثل مبسرها حرکت می کند ( خبر نگار یه کت و شلوار کم داشت )

یا اون بسیجیه که توپ 106mm شلیک میکرد . یه گلوله خورد تو پاش بعد شدت خونریزی مرد ( از بس خون ازش رفته بود شلوارش کاملا قرمز شده بود و تقریبا با بیهوشی کامل رانندگی می کرد )

نقد کافیه حالا نوبت تعریفه

تقریبا این اولین فیلم در سالها ی به نسبت طولانی قبل بود که حجم زیادی از تجهیزات را در یک فیلم ( سریال ) نمایش داد که حتی دوئل هم که یکی از ویژگی هایش استغاده از تجهیزات واقعی بود به پای این فیلم نمی رسد . باید یه تشکر وقدر دانی در خور شئن از مسئولان نظامی ارتش و سپاه شود .

ابهت شینوکهای ارتش بی نظیر بود . لذت بردم .

( یه چیزی بگم زیاد جدی نگیرید ، تجهیزات نظامی آنقدر زیاد بود که اگه تانک ذوالفقار-3 رو هم میدیم زیاد تعجب نمی کردم ) :(

به هر حال نقدهای مثبت زیادی به این فیلم وارد است که چون پست طولانی می شود در پستها بعدی نظرم را ارسال میکنم .

یه نکته ( خاطره ) هم در مورد mostafa_by دارم که بعدا میگم .

[size=18]در پایان هم باید از مسئولان صدا سیما برای تولید این فیلم که یک نمره قابل قبول ( اما نه بالا ) برای آنها است ، تشکر کرد .[/size]

ITNOG

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من يادمه در جلسه اي كه يكي از بچه هاي بسيجي از خاطراتش تو خرمشهر ميگفت، اين بود كه امكانات خيلي كم بوده و مردم محلي اونجا اون اوائل خمپاره ها رو سعي ميكردن با بيل بزنن!!!
ما همه اول كلي خنديديم بعد خدايي اشك تو چشمامون جمع شد!!!
شرايط موجود تو ميدون جنگ خيلي با نظريه هاي كلاسيك فرق ميكنه!
اون صحنه آخر كه بچه ها جلوي گلوله ميرفتن و هي شهيد ميشدن به نظرم اصلا اغراق نبود! اونم با اون همه ميدون و معبري كه عراق بعثي سر راهشون گذاشته بود! مثل اينكه بگيم امكان نداره بچه ها خودشونو روي مين انداخته باشن تا معبر باز بشه!!!!
وقتي دستور و حكم اينه كه كار بايد تموم شه و فلان جا بايد گرفته ميشده، باور كنيم كه واقعا به زور الله اكبر و كشته شدن هزاران جوون پاك اين مرزو بوم اين كار انجام شده!!!
نه توپخانه خيلي مجهزي بوده نه ارتش درست درموني!
خدايي فقط ايمان بچه ها به امام و اسلام بود و شجاعتشون!!و البته فضل خدا.
من نتونستم جلوي گريه مو تو اون سكانس بگيرم. خيلي درد داشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقا قضيه زدن ميلها با ارپي جي 7 حقيقت داشته؟[/quote]

پس چی شک داری به کارگردانهای ایرانی اینکه فکر میکنم حقیقت داشته باشه پاش بیفته با سنگ هم میشه میل زد. icon_arrowd
مگه ما از هالیوود و بالیوود چی کم داریم خدارو شکر بعد از 20-30 سال رامبو هم وارد سینمای ایران شد پیرمرد 60-70ساله از جنگ جهانی دوم مثل ببر میدوید مثل عقاب تیز بین بود و به قول دوستمون تک تیر انداز خبره ! الله اکبر

از پیشتیبانی هوائی که لذت فراوان بردیم فقط دوتا شنوک ودیگر هیچ.icon_cheesygrin

اون عراقی هابالای پشت بوم به ظاهر کمین کرده مثل این افریقائی ها که وووزیلا میزنند فقط میتونستن به جلوشون شلیک کنند از کنار راحت میتونستن بزننشون (جالب بود خدائی) .

ولی بازم خسته نباشند تحت تاثیر خنده قرار گرفتم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.