EBRAHIM

کپی رایت؟! واقعی یا..؟؟!

Recommended Posts

[color=darkblue]سلام.راستش میخوام مطلبی رو عرض کنم که فکر کنم باید مدت ها پیش خدمت دوستان،علاقه مندان و اساتید نه فقط سایت ما بلکه کل عزیزان وبگرد عرض میکردم.مخاطبم هم بیشتر عزیزان میهمان و بازدیدکنندگان غیر عضو سایت هست.اینکه علاقه دارم تاپیک بر روی اسکرول اصلی سایت برده بشه تا سایر عزیزان هم قدری از درد بنده که فکر کنم درد خیلی از عزیزان وبگرد هست مطلع بشند.
متاسفانه امروزه به دلیل ازیاد وبلاگ ها و انجمن های نظامی شاهد این هستیم که یک مقاله و با چند منبع و نویسنده یافت میشود.چرا؟ چون عزیزانی که زحمتی به خودشون نمیدند و مقالات و ترجمه ها و زحمات دیگران رو که با علاقه برای سایت یا وبلاگ خودشون انجام دادند رو به را حتی کپی میکنند. اما یک زحمت کوپکتری هم به خودشون نمیدند ببینند این نویسنده و منبعی که میخوان زیر مقاله درج کنند موثق هست یا باز هم کپی هستش...
اینطور میشه که عزیزی زحمت میکشند این جور مقالات فنی رو ترجمه میکنند،عزیز دیگری میاد این مقاله رو تنها با اسم سایت و نه نویسنده،برای سایت خودش کپی میکنه،و دوست عزیز بعدی هم که مقاله رو از اون سایت میبینه، کپی+ پست+ منبع: ؟ «سایتی که از اون کپی کرده !!!!»
اینطور میشه که یه سلسله مقالات ایجاد میشه که منابعشون به هم متصلند و در اینجا ارزش و حق سایت نویسنده ضایع میشه...
حقیقتا بنده هم کیج شدم و بسیار متعجب هم شدم مترجم مقاله ای که بنده دیشب به سایت ارسال کردم دوست عزیزمون بلیز از سایت خودمان بود !در حالی که بنده از دو پایگاه اینرتنتی مختلف این مقاله رو جستجو کردم که منابع به هم دادن بودند و منبع آخری نویسنده نداشت....!
کاری به کسانی که حقوق منابع و نویسندگان را ضایع میکنند و به نام سایت خودشان منبع میزنند و یا اصلا نمیزنند ندارم،این گونه افراد حتی ارزش علمی و معنوی سایت خودشان را نیز پایین میآورند.[/color]
[b][color=red]مسله این نیست که کپی و برداشت نکنید،چرا که نه؟ اتفاقا مایه افتخار نویسنده و سایت منتشر کننده است که توانسته است اینگونه مقالات ناب و خام و با ارزش علمی بالا به زبان فارسی را به صورت رایگان در راستای بالابردن سطح علمی عمومی در آن عرصه در اختیار هموطنان فارسی زبانش قرار دهد.اما اگر شما نیز خوشحال میشوید که سایت و و بلاگ خود این را در این امر سهیم سازید این فرصت کوچک را به نویسنده و سایت انتشار دهنده اصلی هم بدهید که از این خدمت کوچک احساس خرسندی و شادی کند.[/color][/b]
[color=darkblue]امیدوارم از این پس شاهد این گونه مشکلات نباشیم.
ابراهیم.چ[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته بنده هم از بعضی از دوستان شاکی هستم ! تاپیکهایی که با زحمت و کلی مرور و گشت و گذار تو نت تهیه میشه عده ای با کم لطفی بدون منبع در سایت و وب لاگ خودشون قرار می دهند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]121[/color]

icon_arrowd کپی رایت اون هم تو اینترنت بابا توی بازار و کسب و کار و تجارت رعایت نمیشه حالا دوستان توقع دارند توی یک فضای مجازی و آن هم در کشور عزیزمان ایران رعایت بشه ؟ عجب خواسته های نامعقولی دارید ! الان در باره یه موضوع نظامی یه سرچ کنید شاید 20 تا 40 صفحه گوگل لینک میده که همه آنها کپی - پیس هستند و شاید یکی دوتاشون منبع ذکر کرده باشند که منبع هم مثل یک دایره میمونه یعنی آخرش نمیفهمی منبع اصلی اصلا کیبوده ! icon_cheesygrin

من میگم این بحث یکی از بیفایده ترین تذکراتی هست که میشه در دنیای مجازی داد فقط خاطر خودمان را پریشان میکنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه مسئله کپی رایت اصلا توی کشور ما رعایت نمی شه

جدا از تذکر دوست عزیزم ابراهیم که در زمینه مسائل نت بود

در مورد فیلم های سینمایی تولید داخل :
یک سری به بعضی از سایت های پر مخاطب بزنید
تا فیلمی در شبکه خانگی پخش می شه ، یک نسخه از آن روی سایت خود قرار می دن تا بازدید از سایتشون بیشتر بشه

انگار نه انگار اون موسسه فرهنگی بدبخت برای خرید این فیلم پول داده

این یک دزدی کامل به حساب می آید و هر گونه کسب درآمد مستقیم یا غیرمستقیم از آن حرام است

در مورد نرمافزارهای تولید داخل هم باید بگم این مشکل وجود داره

یکی از بهترین بنگاههای اقتصادی مولد که به صورت مستقیم شغل ایجاد می کند و در بالا بردن سطح علمی کشور هم سهم زیادی دارند ، همین شرکتهای تولید نرم افزار هستند

یک عده ادم کلاش و دزد که به تکنیکهای شکستن قفل آشنا هستند ، به خود افتخار می کنند که می توانند قفل این نرم افزارها را بشکنند و آنها را با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار دهند

این مغازه های رایت سی دی همگی حرام خوار هستند اگر نسخه های تولید داخلی را غیر قانونی رایت کنند

در مورد بازی های رایانه ای تولید داخل هم همین مشکل وجود دارد

با پخش غیر قانونی این نسخه ها چه قدر خانواده که از نون خوردن نمی افتند و چه ضرر هایی که به اقتصاد مولد این کشور خورده نمی شود

نیروی انتظامی همان گونه که در زمینه مواد مخدر و قاچاق دقیق عمل می کند ، در این زمینه هم باید دقیق عمل کند

در مورد نرم افزار های خارجی هم باید بگم که اگه می خوان قفل برنامه هاشون در ایران شکسته نشه ، نباید ما را تحریم کنند

در بسیاری از برنامه های تولید خارج ، نام ایران در لیست کشورها وجود ندارد و تا وقتی که وضع به همین منوال است شکستن قفل نرم افزارهایشان اشکالی ندارد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همين 2 سال پيش بود با برو بچ ميخواستيم يک سی دی اموزش پاسکال را در راه خدمت به علم خودمان(همان چند نفر)رایت کنیم(قفل داشت)این سی دی درون رایتر ترکید.گویا یکی از این روشهای قفل نرم افزاری برای جلوگیری از رایت ایجاد سوراخ کوچکی روی سی دی است تا با عبور لیزر رایتر دستگاه خراب شود.البته بعدا استاد رایانه مان با یک رایتر خوب (رایتری قدیمی اسمش فکر کنم سوزوکی بود)اون رو برامون رایت کرد.البته اون زمان بحث قانون کپی رایت مطرح نبود و ماهم پی این حرف ها نبودیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اي بابا
كپي رايت ! icon_cheesygrin ببين داداش همين سيستمي كه باهاش داري كار مي كني يك نگاهي به اوون بنداز ببين چند تا نرم افزار قفل شكسته داره ؟

ويندوز ( Seven,Vista,Seven (
اينترنت اكسپلورر
آفيس (Word)
و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ابراهیم جان مشکل جای دیگه ایه!
مشکل از این فرهنگ به اصطلاح زرنگ بازیه که همه میخوان بدون زحمت به همه جا برسند یا زود تر از همه!
این فرهنگ غلط اگر از بین بره خیلی چیز ها درست میشه از رانندگی بگیر تا این کپی رایت و ...

وقتی طرف تز دکترای یکی دیگه رو ور میداره جای خودش و با اسم خودش ارایه میده این تاپیک ها که دیگه .... icon_arrowd icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اميدوارم دوستان رعايت كنند چون كپي بدون نام بردن منبع اخلاقي نيست٠

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه کنید لطفا، کپی رایت یک مسائله اخلاقی هست! که لزوم اجرای آن در داخل الزامی است! [color=red]البته فقط برای محصولات داخلی![/color] بنده دلیلی نمی بینم که ما بخواهیم برای شرکت های کشورهایی که ما را تحریم می کنند درآمدزایی کنیم!! منتهی بنده فکر می کنم منظور ابراهیم جان بیشتر رعایت حقوق مولف در مقالات بود که این همانطوری که گفتم مسائله اخلاقی است و باید رعایت بشه! حالا چه در ابعاد بین المللی و چه داخلی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک یاحساس مسیولیت و دوم اعمال قانونی.
در مورد سایت هم میشه به کاربران گوشزد کرد.
اما اینم بگم یکی از دلالیل سرعت علمی درایران بویژه در رایانه نبودن این قانون در این بخش هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.