Ehsan_animator

ناوچه های کلاس "Talwar" ، متعلق به نیروی دریایی هند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote] موفق ترين سامانه ساخته شده در مقابله با موشك هاي كروز ...[/quote]

جایی تستی، چیزی ازش دیدید، در شرایط واقعی؟

مشابه های غربیش که افتضاح بودند(استارک و ساعر). . .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مشابه های غربیش که افتضاح بودند(استارک و ساعر). . .[/quote] اين يكي واقعا كار ميده ... ! البته استفاده در جنگي نشده ! چون كلا روسيه و هند جديدا وارد درگيري دريايي نشدن .

[quote]جایی تستی، چیزی ازش دیدید، در شرایط واقعی؟
[/quote] بر خلاف فالانكس كشتان يك سامانه دفاعي كامل هست كه از موشك هم در برد كوتاه استفاده ميكنه ...

http://www.youtube.com/watch?v=nIEioMy5EU0
http://www.wat.tv/video/kashtan-anti-aircraft-anti-vm13_2gvqt_.html
http://www.56.com/u33/v_MjIyNjI4Nzg.html
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فقط میدونم همه چی برای یک جنگ دریایی تمام عیار مهیاست اونوقت معلوم میشه این شناورهای غول‌پیکر و این موشک‌های سوپرسونیک و این سیستم‌های دفاع نزدیک و... چقدر کارایی دارند! :evil:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="worior"][quote]مشابه های غربیش که افتضاح بودند(استارک و ساعر). . .[/quote] اين يكي واقعا كار ميده ... ! البته استفاده در جنگي نشده ! چون كلا روسيه و هند جديدا وارد درگيري دريايي نشدن .

[quote]جایی تستی، چیزی ازش دیدید، در شرایط واقعی؟
[/quote] بر خلاف فالانكس كشتان يك سامانه دفاعي كامل هست كه از موشك هم در برد كوتاه استفاده ميكنه ...

با سلام

برای من یک سوال هست البته بی غرض ...

چرا بعضی از دوستان عمدتا نخبگان سایت تعصب بی دلیلی به سلاح های روسی دارند؟؟ و سلاح های روسی رو شکست ناپذیر میپندارند؟؟ در حالی که در تمام رویارویی های سلاح های غربی و شرقی غربی ها موفق تر بودند ؟؟

سلاح سلاح هستش و فرقی نداره همانطور که قبل از آزمایش عملیاتی و محیط جنگ واقعی

همه فالانکس رو شکست ناپذیر میدونستند ولی پیشرفت موشک های کروز از ضد کروز بیشتر بوده و هر گاه این روند پایین آمدن قیمت موشک های کروز و بالا رفتن تکنولوژی اون و سادگی در طراحی و ساختشون و منتاژ بسیار آسان موشک متوقف شود میتوان امیدوار بود که سامانه های ضد کروز خودشونو به تکنولوژی موشک ها برسونند و به موقع اونو کشف و اقدامات لازم را انجام دهند

شما یک محاسبه سر انگشتی انجام بدید همین سلاح های روسی به ازائ هر 10 موشک فوق پیشرفته با تکنولوژی زبر صوت و فراصوت با هدایت گرهای فعال و غیر فعال و نیمه فعال و سینه مال و مانورپذیری بسیار بالا که همین موزکیت 30 سال پیش رو هم بسیار خوفناک ساخته چه برسه به تکنولوژی کلاب دهه90 و همین براهموس هندی دهه 90 و ..... یک سامانه ضد موشک تمام عیار به قول خودشون طراحی شده که

درباره کاشتان هم چشم آب نمیخوره بتونه کاری از پیش ببره

به نظر من تواناییهای پنهانکار این کشتی به توانمندیهای ضد موشکی کاملا میچربه و توانایی موشکی اون هم یک توانایی بسیار بالقوه و خوفناکه با توجه به موشک های کلاب 3M-54E و 3M-14E و برد متوسط 91RE1

البته در نبرد های امروز جنگنده ها کار سختی در برابر این نوع کشتیها خواهند داشت زیرا سطح مقطع راداری این گونه ناو ها به قدر پایین هست که جنگنده باید به ناو نزدیک و بعد اونو شناسایی کنه که کار بسیار خطرناکیه

برای همین هم هست که اونا دارن روی سیستم موشکی دیگری در کنار شیتل 1 به نام ایگلا کار میکنند البته بسیاری از شکارها مربوط به هلکوپتر هم میشود که در اینصورت اون هم به مشکل کشف به موقع ناو دچار میشود که احتمال هدف قرار گرفتنش بالا میره

دقیقا به این دلایلی که در بالا ذکر شد نظر بنده این هست که توانایی پنهانکاری اون بسیار خطر ناکتر از کاشتان اون هستش ولی بازم به نظر در مقابل موشکهای کروز و اژدر همچنان مانند 100% ناو های کنونی جهان آسیب پذیر هست

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا بعضی از دوستان عمدتا نخبگان سایت تعصب بی دلیلی به سلاح های روسی دارند؟؟ و سلاح های روسی رو شکست ناپذیر میپندارند؟؟ در حالی که در تمام رویارویی های سلاح های غربی و شرقی غربی ها موفق تر بودند ؟؟ [/quote] تعصب رو كجا ديدي ؟! ...

فيلم مستند اون سلاح نشون ميده كه چندين موشك كروز رو منهدم كرده البته فيلم هاي زيادي ازش ديدم ..

كشتان از دو توپ استفاده ميكنه و يه چيزي بالاتر از تانگوسكا يا حتي پانسير هست !!! پس چرا موفق تر و قدرتمندتر سامانه تك توپي فالانكس ... به عبارتي اصلا قابل قياس نيستن ...

كاراتر بودن كشتان نسبت به فالانكس در ظاهر ! در تست و در وسايلي كه روش استفاده كردن محرز هست و نيازي به تعصب و .. نيست ....
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تشکر از Ehsan animator
من هم با worrior موافقم.
در فیلمهایی که من از kashtan دیدم، هم عملکرد توپ هاش که اصلا انگار یکپارچه آتیشه ، هم موشکهاش، فوق العاده قدرتمند و جذاب نشون میده.

جذاب ترین چیزی که من در مورد یک ناوشکن ساخت داخل می تونم ببینم، مشاهده سامانه ای مثل kashtan و همینطور سامانه هایی مثل SM-6 (RIM 174) یا SM-2ER Block IV (RIM 154-A) بر روی اون هست. دستیابی به توانایی ساخت موشکی تنها با 6.5 متر طول ، 3.5 ماخ سرعت و 240 کیلومتر برد در SM-6 بسیار جالب توجه است.و نه استیلث بودن طرح اون و نه حتی وزن جابجایی بالاتر اون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال برای من مطرحه، اونم اینه که شناوری با این ابعاد که حتی در مورد نمونه های اصطلاحا استیلثش مثل این شناور، سازه های غیر استیلث بسیاری بر روی اون دیده میشن، استیلث بودن طرح اون در این حد چقد می تونه کمکش باشه؟

طراحی استیلث ساعر 5 کمکی بهش نکرد، اما شاید اگه رادارها و سامانه پدافند هواییش در حالت کاملا فعال می بودن، شانس بیشتری برای دفاع از خودش می داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]طراحی استیلث ساعر 5 کمکی بهش نکرد، اما شاید اگه رادارها و سامانه پدافند هواییش در حالت کاملا فعال می بودن، شانس بیشتری برای دفاع از خودش می داشت.
[/quote] در اون بردي كه ساعر مورد اصابت قرار گرفت ! هيچ قابليت ضد راداري نميتونه كمكش كنه ..

اصولا ضد راداري براي شناورهاي بزرگ معني نداره ! فقط كاهش برد كشف توسط رادار جنگنده ها هست ! مثلا از 300 كيلومتري در شناورهاي معمولي به 80 يا 50 كيلومتري كاهش پيدا ميكنه كه در برد موشك هاي اون قرار بگيره ...
شايد ناوچه هاي كوچك يا قايق ها بتونند رادار گريز باشن ...

[quote]در فیلمهایی که من از kashtan دیدم، هم عملکرد توپ هاش که اصلا انگار یکپارچه آتیشه ، هم موشکهاش، فوق العاده قدرتمند و جذاب نشون میده.
[/quote] دوباره تكرار كنم :
فالانكس يك توپ متوسط هست ! ...
كشتان يه چيزي تو مايه هاي پانتسير يا بالاتر هست ! و اصلا اين دو قابل قياس نيستن ... !
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از worior

[quote]فيلم مستند اون سلاح نشون ميده كه [color=darkblue]چندين موشك كروز [/color]رو منهدم كرده البته فيلم هاي زيادي ازش ديدم .. [/quote]

اگر واقعا اینطور باشه جواب قانع کننده و متقاعد کننده ای بود

شاید باید مطالعاتم رو روی تسلیحات روسی بیشتر کنم و حتی تسلیحات دریایی باید خودمو آپدیت کنم :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از worior

ممنون استاد لطف داري ..

<
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.