TANK

تاپیک جامع موشک ضد زره RPG-22

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

** .............................. ام.۱۳۶ ............ ار پی جی .۲۲
کالیبر............................ 84میلیمتر .......... 5 /۷۲میلیمتر
طول ............................ ۱۰۲۰میلیمتر ......... ۸۵۰میلیمتر
وزن ............................... ۷/۶کیلوگرم .......... ۸/۲کیلوگرم
وزن موشک ................... ۸/۱کیلوگرم ..... ؟
طول موشک..................... ۴۶۰میایمتر ........ ۴۰۰میلیمتر
برد موثر ...................... ۳۰۰ متر ............۲۵۰متر
برد نهایی ...................... ۲۱۰۰ متر ....... ۱۰۰۰متر
سرعت موشک ............... ۲۹۰متر برثانیه ............. 250متر بر ثانیه
ساخت ....................... امریکا .................... روسیه

موشک ضد تانکM.136

تصویر
تصویر
RPG.22
منبع تفنگداران دريايي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

rpg22-2.jpg
RPG-22 سلاحی ضد تانکیکبار مصرفی است که اواخر سال دهه 70 میلادی با رفع مشکلات قبلی RPG-18ساخته شد وطرح ان در سال 1980 در ارتش شوروی پذیرفته شد

rpg-22.jpg

وتولید ان در سال 1983 به علت ناکافی بودن قدرت نفوذ در زره متوقف شد وسلاح RPG-26 جایگزین ان شد
خصوصیات RPG-22نسبت به RPG-18 شامل : تقویت موتور راکت مواد منفجره بیشتر کلاهک بزرگتر از کالیبر وافزایش 25% سوراخ کردن زره از جمله کارایی های RPG-22 نسبت به RPG-18 است

rpg22-1.jpg

در این سلاح نیز مانند سلاح قبلی تا شعاع 15 متری شخصی نباید قرار داشته باشه. موشک این سلاح دارای سرعت 133متر بر ثانیه است
وکلاهک ان با 360 گرم مواد منفجره قابلیت نفوذ در 400 میلیمتر زره را دارد

42-21861620.jpg

یک rpg-22 مورد استفاده قرار گرقته در حملات لاهور پاکستان
مشخصات:
کالیبر:
وزن:72.5
طول:785/850 میلیمتر
نفوذ: در 400 میلیمتر زره RHA
1200میلیمتر اجر
1000میلیمتر بتن
برد موثر:200 متر

weaponslahore1.jpg

استفاده از مطلب منوط به ذکر نام سایت میلیتاری ونام مترجم است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]مختصر و مفید. ممنون.
عکس آخر رو چرا آر پی جی گذاشتی؟

به بخش لوازم و تسلیحات انفرادی انتقال یافت.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نفوذ ار پی جی ۷ 300 م م هست و از این لحاظ از ار پی جی ۷ قویتره و چند خاصیت دیگه هم داره یکی اینکه نیاز به لانچر نداره و در صورتی که ار پی جی ۷ لانچرش در دسترس نباشه راکتش غیر قابل استفاد است و لانچر ار پی جی هم خودش ۵ ۶ ک گ وزن داره که با این وزن میشه تعدادی راکت حمل کرد اما خاصیت این راکت و لاو در اینه که نیازی به لانچر نیست و به راحتی توان استفاده بیشتری از مهمات هست.

مثلا یک راکت ار پی جی و لانچرش در حدود ۸ ۹ ک گ وزن داره ولی با همین مزن شما ۳ تا لاو و یا ۲ تا از این راکتهای ار پی جی ۲۲ م تونید استفاده کنید و بعد از استفاده هم نیازی به حمل وزن بیشتری در قالب لانچر پرتاب نیستین و خیلی راحت پوسته رو رها و منطقه رو ترک می کنین و یا حمل و نقلتون راحتتره.

در کل من این نوع راکت رو بیشتر از ارپی جی ۷ که دارای لانچر هست دوست دارم و در عین حال برای نیروهای ویژه عالی به نظر میرسه .
هر چند قدرت نفوذ این نوع کم بود ولی نوعهای بعدی ارپی جی هم نفوذ بالاتر و هم وزن کمتری پیدا کردن.

میشه در بدنه اونها از پلیمرهای مخصوص استفاده کرد که باعث سبکی بیشتر اون میشن و در عین حال اگر موتور اونها دو مرحله ای بشه به راحتی میشه اون رو به طرف بالا هم پرتاب کرد ضعفی که در ار پی جی ۷ و ۱۶ مشهود هست ولی باید سرعت حرکت و برد رو هم برد بالا فکر می کنم با یک بازنگری در راکتی مثل لاو ما می تونیم یک راکت بهتر جایگزین ار پی جی ۷ های فعلی کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون علي جان ...

سلاح كم حجم و مناسبي هست فقط اين وزن واحدش چي هست ؟ :وزن:72.5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برعکس تایپ شده سرهنگ به خاطر سیستم صفحه کلید راست به چپ هست فکر کنم ۵ کیلو و ۷۵۰ گرم باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم همين حدس رو ميزنم ! فقط ميخوام بدونم اشكال از چي هست ...

اگر روي كمر يا در كوله پشتي گذاشته بشه هر نفر احتمالا بتونه دو تا 3 تاش رو حمل كنه و يكي هم در دست البته نه براي مدت زياد ... كه اين يك مزيت هست نسبت به آرپي جي 7 كه يك نفر بايد پرتابگر رو حمل كنه و يك نفر 3 گلوله ...كه اين به نظر من براي جنگ شهري بسيار مناسب هست .. خصوصا زماني كه سركارت با هاموي هاي آمريكايي باشه ...

بقولي ميتونه حجم آتش رو بالا ببره و خسارت بيشتري وارد كنه ... بالاخره هر چيزي كاربرد خودش رو داره ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همون جور که اپرای عزیز اشاره کردند ظاهرا این سلاح برای استفاده در نیروهای ویژه و چترباز طراحی شده ولی قدرت نفوذش (400 میلمتر) برای اون دوره خیلی کم بوده و از روبرو به هیچ تانک هم دوره ای خودش نمی تونسته نفوذ کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب با عوض کردن کلاهک اون میشه اون رو خیلی قویتر کرد جناب سرگرد کیانی.

در مورد حمل باید بگم نیروهای ویژه اگر توجه کرده باشید دارای کوله پشتی بزرگی هستن که در دو طرف اون جاهایی برای این راکت تعبیه شده که دوتا رو می تونن حمل کنن طول این راکت ها هم عمدتا بجز این مورد در حدود 80 س م هست که برای نگه داری به این روش عالی هست .
می تونن یکی دو تا هم با بندهاش به گردن بندازن خوب این روی هم رفته میشه ۴ تا البته اگر قرار باشه کوله رو پر کنن به ۱۰ تا هم می رسه (البته خارج از احتساب وزن و از لحاظ حجم گفتم) مثلا ار پی جی ۱۸ فقط 1.5 ک گ وزن داره که بسیار عالی هست ولی اگر اون رو بهینه و 2.5 ک گ هم بشه 4 تا از اون میشه 10 ک گ که برای یک نیروی ویژه هم وزن زیادی نیست و هم در صورت داشتن کلاهک های دوتایی می تونه چهار و یا حداقل ۲ هدف عمده رو از کار بندازه و این قدرت بسیار بالایی به یک نفر نیروی انسانی میده.

من باز تاکید می کنم ما در ایران نیاز به راکتی با وزن حدود 2.5 تا 3 ک گ وزن و کلاهک دوتایی و سرعت حدود 300 متر برد مفید 300 متر و شلیک امن داریم که جایگزین راکتهای ار پی جی ۷ و۸ و۱۶ کنیم که چون دیدمشون بسیار نا ارگونوم و سنگین و شاید بشه گفت دیگه غیر موثر هستن با طول زیاد و راکت کم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام متاسفانه بخش تسلیحات دکمه ادیت نداره اما من می زارم بعد دوستان مدیر ادیت کنند
کالیبر:72.5
وزن: 2.8 kg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سربازان روس تو چچن از این سلاح بسیار استفاده کردند ! همچنین نیروهای مقاومت چچنی - سلاح پر کاربردی است مخصوصا تو جنگ شهری !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.