nemo

حمله اسکندر به ایران،بزرگترین دروغ تاریخ

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نوشته زیر بر گرفته از وبلاگ انوش راوید ((مجموعه مقالات و نظرات شخصی در تاریخ و جغرافی)) می باشد و دلیلی بر صحت آن نیست اما همان گونه که از تیتر مشخص است مطلبی بسیار جالب توجه می باشد که ایشان بنا به گفته خودشان از منابع معتبر استخراج کرده اند و می توانید نظرات خود را به ایشان ارسال نمایید: از ابتدای تمدنهای بشری، حکام بوجود آمدند. تمدن اولیه یعنی شهر نشینی و ایجاد طبقات اجتماعی و نوشتن، به روایات مختلف حدود 7 یا 8 یا 10 هزار سال پیش، از بین النهرین و ایران آغاز گردید. کسی بدرستی نمیداند اول حاکمان بودند، یا اول مردم درست مثل: تخم و مرغ . در هر صورت حاکمان، برای به تبعیت کشیدن مردم، دست به ترفند های مختلف زدند، از فرقه ها و دین های عجیب و غریب، تا خرافات و دروغ گفتن و نوشتن، ( در کتیبه معروف داریوش ذکر است ). بسیاری از نوشته ها و کتیبه ها و داستانها از، این ترفند ها ست، که هنوز تا همین لحظه ادامه دارد. یکی از مهمترین آنها، دروغ حمله اسکندر به ایران است. پردازندگان داستان اسکندر مقدونی، که حدود ششصد سال پس از مرگ او، داستانش را بدین صورت پرداخته اند، توجه نکردن که نخستین عا مل پیروزی در جنگها، فـزونی شمار جنگ جویان، و برتری سلاح و سازو برگ، و سابقه و تجربه فرمانده هان در لشکر آراییها و نبرد هاست، همراه با آگاهی دقیق از سرزمین های، دشمن و اقتصاد آن. جوان بیست ساله تهیـدست، و بی تجربه از سرزمین کم جمعیت، و با اقتصاد ناچیز نمی تواند، بدین آسانی به پا خیزد، و بزرگترین امپراطوری تاریخ را سرنگون کند. سرزمین مردم دلیری را بگیرد، که در هر خانه شمشیر و تیر و کمان جزء زندگیشان بوده، انگار دشمن به کشور معتادان و اواره ها آمده،امروزه میبینیم، اشغالگرها با اینهمه امکانات در مانده اند، چه برسد به آنزمان.و و و ... اما باید ما ایرانیان واقعیت را به دنیا بگوییم، ولی جای تعجب است! که چگونه است؟ تاریخ دانان ایرانی نمی توانند، این دروغها را تشخیص بدهند، اندازه های نظامی دروغی، مسافتهای دروغی، جنگهای دروغی، شهر های دروغی، وغیره وغیره دروغی. ای تاریخ دانان ایرانی بیایید با حوصله ای جدید، و دیدی نو، این دروغها را بررسی کنید. مقدونیه کجا بود؟ مگه دونیا، که در گبت ها قدیم مصری مگه دونی بود.و به تلفظ عرب مقدونیه گردید. به هنگام پیدایش اسکندر از مراکز مهم آئین مهر در شمال آفریقا بود.یا قوت حموی ، جهانگرد و جغرافی دان در کتاب معجم البلدان گوید مقدونیه نام مصر ، بزبان یونانی است. ابن الفقیه احمد همدانی، جغرافیدان و مورخ سده چهارم هجری، بنقل از ابن یسار گوید، مقدونیه خاک مصر است. المقدسی جغرافیدان سده پنجم اسلامی در حسن التقا سیم . ابن خرداذ به در دالمسالک و الممالک. مسعودی در کتاب مروج الذهب. بسیاری دیگر گویند، درآن زمان مقدونیه یا مگه دونیا خاک مصر است. غیر از مورخان و آگاهان سده های نخستین اسلامی ، ابن مقفع ، طبری و دینوری، در تالیفات خود اسکندر را ایرانی خوانده اند.درباره پردازندگان داستان اسکندر، و قلب و تحریف و جعل و دستبرد، که بخاطر این موضوع صورت گرفته، باید به سیاستهای خاص امپراطوران دینی غاصب، و حاکم بر دولت روم شرقی، و انگیزه اقدام آنها توجه نمود. در فواصل سده های هشتم تا یازدهم میلادی، طی سیصد سال متناوب سیزده مرد و هشت زن ارمنی، از ساکنان غرب رود آلیس ( قزل ایرماق )، و شهر آنی ( شهر هزار کلیسا ) ، که از خانواده کنستانتین نبودند و شور قدرت طلبی داشتند، با استفاده از شرایط، و گاه با کمک سازمان مخفی یهود، به امپراطوری روم شرقی در قسطنطنیه، که مرکز جهان بود دست یافتند. اینان که برای حفظ مقام تظاهر به، یونانی و مقدونی مآب بودن میکردند، بدنبال جدال شرق با غرب، یا جدال مهر پرستی و عیسی پرستی، داستان اسکندر را بدین صورت مدون و منتشر گردانیدند، تا بر اعتبار خود بیفزایند. اینان از زبان کالیس دنس، که وی را پزشک اسکندر قلمداد کردند، کتابی تدوین و حوزه متصرفات او را به چین و هندوستان کشانیدند، و با همکاری عمال عباسیان، اسکندر را بلند آوازه ساختند ، تا اذهان جوامع نو خواسته را از عظمت تمدن، و فرهنگ و قدرت تشکیلاتی ایرانیان باستان دور بدارند. تالیف کتب به زبان یونانی که زبان کلیسا بود، در آن دوره رونق گرفت، تا آنجا که این روز گار را عصر فرهنگ یونان میخوانند. از سوی دیگر، دین عیسی ناصری تا سده سیزدهم میلادی در شبه جزیره بالکان عمومیت نیافت، و مهر پرستان که در این نواحی استیلا داشتند، این آئین را الحاد و تحریفی از دین خود میشمردند. در جدال قلمی وزبانی این دو دین توجه کوتاهی به شاهنامه را که با استفاده از، خداتای نامک ( خدای نامه ) سروده شده است سودمند است. مازندران در عهد خسرو انوشیروان، به استناد نسخه خطی کهن و موجود در کتابخانه ملی تهران، پزش خارگر نامیده میشد. هند یا اند تا پایان سده دوازه میلادی بگفته، طبری و مسعودی نام خوزستان بود. هفده محل در خوزستان به مانند هندیجان و اندیمشک و.... با این نام یاد میگردد، هندوستان آریا ورته و بهارات نامیده میشد . ما که نمی توانیم به جهان بگوییم چه بنویسید، چه ننویسید چه بساز ید چه نسازید، در تاریخ ما از این تحریفات به کرات اتفاق افتاده. باید اول پیروزی دروغی اسکندر، از کتابهای درسی ایران حذف شود، ده پانزده سال پیش، بارها به مولفین کتابهای درسی نامه نوشتم که عکسها و نوشتهای اسکندر مقدونی را بر دارید، ولی جواب ندادند یا جواب سر بالا دادند. مهم: چه خوب میشود، اساتید تاریخ ایرانی از دانسته های داستانی گذشته چشم بپوشند، وبا حوصله جدید، و دیدی نو، دانش تاریخ را مجدد بررسی نمایند، تاریخ داستان نیست، یک علم است، مانند همه علوم. ما به خود رحم نمیکنیم انوقت از غربی های مغرور انتظار داریم به تاریخ ما دستبرد نزنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز حدود 1 سال پيش در روزنامه ايران در چند شماره به اين قضيه بصورت كاملا علمي و بر پايه مستندات پرداخته شد و در آخر نتيجه اي ( با كمي اختلاف ) با شما گرفته شد اگر مطالب فوق را در آرشيوم پيدا كردم براي اطلاع دوستان مي گذارم icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود ارسال خوبی بود بالاخره صدای حقیقت داره از زیر خروارها خاک بیرون میاد یه سری هم به این تاپیک بزنید http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=82

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولي نبايد به قضيه با ديد تعصب نگاه كرد چون خود من خيلي جاها يه چيزايي خوندم كه 180 درجه با تايپيك بالا فرق مي كرده واصلا غير قابل باور بوده مثلا در كتاب تاريخ تمدن ويل دورانت كه كتاب معتبري هم هست كمبوجيه رو پسر ديوانه كوروش ناميده بود يا گفتن اين مطلب كه ايراني ها هنر خاصي نداشتن و اين معاري هم كه باقي مونده تلفيق معماري بابل و فنقيه و ... بوده در مورد اسكندر كه امار گيج كننده است شكست ارتش 1800000 نفري داريوش در برابر فقط 48000 سپاه اسكندر . واقعا باور نكردنيه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که به شخصه آمار و ارقام تاریخ نویسنان یونانی را قبول ندارم. آن زمان امکان جمع آوری و تدارکات یک سپاه صد هزار نفری بسختی ممکن بود حال آنکه هرودت میگوید ایران با یک میلیون نفر به یونان حمله کرد و این یک میلیون نفر در تنگه کوچکی بنام ترموپیل جا شدند! خیلی جالب است! یا مثلا در مورد همین اسکندر حرف و حدیث زیاد است. نبود هیچ اثر تاریخی بجای مانده از حکومت به اصطلاح سلوکیان (یه مدارکی بود بعدها مشخص شد متعلق به دوره اشکانیان است!) و نبود قبر اسکندر بسیار عجیب است. اسکندر در جوانی مرد ولی میگویند نصف آسیا را تصرف کرد! به هر حال زیاد مهم نیست اگه اسکندری هم بود و حمله کرده باشه دیگه گذشت و تموم شد. الان رو بچسبید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان هیچ کس قبول نداره! فقط توی داستان نویسی کارشون خوب بود! بشخصه از خواندن اساطیر یونان لذت می برم!!! icon_cheesygrin :mrgreen: :evil: :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا من اطلاع دقیق دارم که امام خمینی هم جعل تاریخ بوده چون چه طور یه آدم روستایی میتونه پنجمین ارتش بزرگ دنیا و یکی از اقتصادها ی برتر دنیا رو سرنگون کنه تازه یه نگاه به هیتلر بندازید اونم تکذیب میکنم چه طور یه آدم از اول بیکاره( هیتلر) میتونه بخش عطیمی از اروپا رو به تصرف در بیاره تازه اسلام هم یه دوغ بزرگه چه طور یه دین (که حکومتی داره و دشمنان فراوان و اقتصاد داغان و علم عقب مانده و ...)در عرض چند ده سال کلی از امپراطوری های برتر رو میزنه داغون میکنه البته دروغ زیاد میگن تو تاریخ شما توجه نکنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا من اطلاع دقیق دارم که امام خمینی هم جعل تاریخ بوده
چون
چه طور یه آدم روستایی میتونه پنجمین ارتش بزرگ دنیا و یکی از اقتصادها ی برتر دنیا رو سرنگون کنه

تازه یه نگاه به هیتلر بندازید اونم تکذیب میکنم چه طور یه آدم از اول بیکاره( هیتلر) میتونه بخش عطیمی از اروپا رو به تصرف در بیاره

تازه اسلام هم یه دوغ بزرگه چه طور یه دین (که حکومتی داره و دشمنان فراوان و اقتصاد داغان و علم عقب مانده و ...)در عرض چند ده سال کلی از امپراطوری های برتر رو میزنه داغون میکنه
البته دروغ زیاد میگن تو تاریخ شما توجه نکنید

شما باید توجه کنید که بسیاری از بزرگ مردان جهان از هیچ به قدرت رسیدند!

مثلا همون برادر هیتلر! یا همون صدام که آخرش هم معلوم نشد پدرش کیه! icon_cheesygrin حتی کوروش کبیر هم فکر می کنم اولش روستایی بوده باشه؟ اما مقایسه امام خمینی با هیتلر چندان کار درستی نیست! شما برو یکم اطلاعات جمع آوری کن ببین ایشون در بدترین وضعیت جنگی چطور کشور رو نگاه داشتند! درضمن به طریقه زندگی ایشون هم لطفا نگاه کن! من حتی ندیدیم ایشون روی مبل بشینند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقایون اعتراض نکنید بابا من خیر سرم مثلا تیکه پروندم منظورم مقایسه نبود منظورم این بود که این قضیه اسکندر هم شاید خدایی نکرده زبونم لال واقعیت داشته باشه حالا شما هم بهتون بر میخوره که اسکندر ایران رو فتح کرده خوب جوری تاریخ رو عوض کنید که مثلا ایران رو نگرفته و بقیه کشور ها رو گرفته دیگه چرا میزنید چشم تاریخ رو کور میکنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقایون اعتراض نکنید بابا من خیر سرم
مثلا تیکه پروندم
منظورم مقایسه نبود منظورم این بود که این قضیه اسکندر هم شاید خدایی نکرده زبونم لال واقعیت داشته باشه
حالا شما هم بهتون بر میخوره که اسکندر ایران رو فتح کرده خوب جوری تاریخ رو عوض کنید که مثلا ایران رو نگرفته و بقیه کشور ها رو گرفته دیگه چرا میزنید چشم تاریخ رو کور میکنید

دوست عزیز هیچ مدرکی وجود نداره! اصلا من می خوام بدونم این سلوکیان چی هستند؟! چرا من حتی توی ویکی پدیا چیزی از اینا پیدا نمی کنم؟! دوست عزیز اینا زایده تخیل هرودت احمق هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما یه سر به این آدرس بزن http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_the_Great عزیز من تاریخ این قدر ها هم کشک نیست تو همین سایت ویکیپدیا یه سری از مدارک هست اگه هم مدرک معتبر تر میخواید یه سری تو سایتهای تخصصی تارخ شناسی بزنید حسابی دستگیرتون میشه این مسائل هم که تو روزنامه ها مطرح میشه جزئی از بازی روانیی هست که با ساخت فیلم اسکندر بر ضد ایران شروع شد و خدا میدونه کجا تموم میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز مدرکی ارائه می دید که در وجود داشتن آن شک هست؟ من می خوام ببینم اگر یک شهری رو آتش بزنند خراب می شه یا اثر آتش سوزی بر اون باقی می مونه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم چی بگم فکر میکنم که بحث بی فایده هست چون احتمالا مشکل از تاریخ نیست مشکل از یه جای دیگه هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث هم نه تنها بی فایده نیست بلکه بسیار مفید و مناسب است. به خود ایمان داشته باشید و هر چه را گفتند قبول نکنید یعنی اول فکر کنید بعد قبول کنید. ما هم در این بحث میخواهیم در مقوله فکر کردن بحث کنیم. سوال این است که اگر اسکندر بوده و حکومتی به نام سلوکیان تشکیل داده باید حداقل چند اثر تاریخی از آن بجای مانده باشد یا نه؟ چرا هیچ اثری از آن نیست؟ چرا اشیای باستانی متعلق به ده هزار سال قبل هم پیدا میشود اما از حکومت اسکندر و رد پای لشکر کشیهای آن کوچکترین اثری نیست! چرای مهمتر اینکه چرا اسکندر قبر ندارد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داستانهای اسکندر بیشتر توسط مورخین غربی و بعضی از مورخین شرقی نقل شده در عقاید قبل از اسلام هم اسکندر وجود داشته مثلا در اوستای ساسانی ولی در اونجا اسکندر رو نماینده اهریمن میدونستن سکه های اسکندر هم پیدا شده که وجود اون رو ثابت میکنه دامنه حکومتش هم قابل اثبات هست چون سکه ها از هند تا لیبی به صورت پراکنده پیدا شده اسم شهرهای زیادی هم در این ناحیه ها اسکندریه هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.