safir-omid

دستیابی به‌ دانش سفیدکردن رادار دشمن/ جایگاه نیروی هوایی ایران در دنیا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]سلام لینک کار نمیکرد[/quote]
حجمش كمي زياد هست پي دي اف رو آپلود كردم ..

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_iran-monitor-mil-17-1.jpg[/img]

اين هم لينك پي دي اف :<

http://gallery.military.ir/albums/userpics/form-optic_Part6.pdf

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای بابا F-22 نخواستیم یه جلیقه و کلاه ضد گلوله بدین سرباز بیچاره تنش کنه ، حالا شما هی بیا بگو با سلاح ایمان جلوشونو می گیریم ، برادر من ترکش خمپاره و گلوله سپر ایمان حالیش نیست از یه ورت میره از اون ور درمیاد !

حداقل پروپاچه سرباز بیچاره تیر بخوره بهتر از اینه که ترکش بخوابه تخت سینه اش !!!!!

اگه زمان جنگ همه سربازان ما جلیقه ضد گلوله داشتند به نظرتون چندتاشون الان زنده بودن ؟!؟!؟! :mrgreen:

نمیدونم این جلیقه ها دونه ای چند میافته ولی هرچقدرم که گرون باشه بازم به اندازه ارزش جون یه انسان که نیست ؟!:mrgreen:

حداقلش اینه سرباز باورش میشه که واسه جونش ارزش قائلن !

[b]قانون اول جنگ اینه که سعی کشته نشی ! [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من ترجیح میدم راجع به نظرات [size=18]واقع بینانه[/size] :mrgreen: :mrgreen: :lol: برخی از اعضا چیزی نگم. چون یا خودشون رو زدن به کوچه علی چپ یا با خوندن مقالات همین سایت میتونن علم خودشون رو به روز کنن.

فقط یه چیزایی رو واقعا نمیتونم درک کنم.
گفتین "ما متخصص مسائل نظامی هستیم"!!! فقط یه سوال دارم: آقایون متخصص کدومتون میتونین یگین چند نوع ربات در نیروی زمینی استفاده میشه؟ و چند نوع از اونها داخلیه؟ کاربردشون چیه؟

نیازی هم نیست اینجا بنویسین. بهم pm بزنین. هرکدومتون تونستین بگین من همینجا و تو همین تاپیک اعلام می کنم که متخصص واقعی مسائل نظامی هستین!

چند تا آدم از خود راضی نشستن پای اینترنت و دوتا مقاله نظامی خوندن فکر می کنن متخصص شدن.

همون حرفهایی که راجع به صاعقه و سواد وزیر دفاع (!) گفته شد برای اثبات سواد بعضیها کافیه.

این که بگیم ما پنجمین نیروی هوایی دنیاییم چیزیه که خبرنگار گفته. حتی در تیتر هم به اون اشاره کرده. ولی درمورد قدرتمند بودنمون شکی نیست و جزو کشورهای قدرتمند هستیم. در مورد انواع موشکهای هوایی ساخته شده در ایران هم بهتره کمی بیشتر مطالعه کنین.

درمورد اینکه ما چطور میتونیم درمقابل امریکا بایستیم، برای مثال من چند تا نکته رو بصورت کلی عرض می کنم بدون اینکه وارد جزئیاتش بشم.

هواپیمای اف22 که مهمترین دستاورد هوایی امریکاست:
1) درمورد ضد رادار بودنش، این هواپیما فقط در راستای افق از دید رادار مخفی میمونه
2) موقع پرواز، توانایی حرکت با سرعت بالا در مسیر دایره ای نداره. (هرچند قدرت مانورش فوق العاده است)

این 2 مورد رو داشته باشین کافیه.

ما فقط همین ضعفها رو شناسایی کنیم و راه ضربه زدن از طریق اونها رو پیدا کنیم واسمون کافیه.

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همه دوستان که 3 ساله تقریبا هر روز از معلومات و داشته هاشون بهره میبرم.
اولین ارسال من و اونم بی ارتباط با موضوع!!!!!!!؟؟

"hexman
هر جور حساب كنيم از 7 كشور زير كه ديگه سر تر نيستيم!!

امريكا
روسيه
انگليس
فرانسه
چين
هند
اسراييل"

با کمال احترام مجبورم با توجه به تکرار عنوان ک ش و ر اسراییل برای رژیم خون خوار و فراماسونی اسراییل در اغلب پستهای بعضی دوستان (مخصوصا این اواخر!!!!)که متاسفانه با توجه به کم لطفی دوستان شرکت کننده در مباحث و مدیران فعال!در سایت که هیچگونه عکس العملی رو در این باره نشون نمیدن! در حالی که........
تذکری رو که در حدش نیستم!(ولی چیکار کنم که نتونستم تحمل کنم اونم تو این سایت و در این برهه!؟) رو برای یاد آوری و رعایت کامل نه بیشتر! داشته باشم.[size=7](میدونم برخلاف قوانین سایت عمل میکنم و احتمالا دوستان این کارمو تصدیق نکنن ولی..)[/size]
از همگی از بابت ارسال پست بی ارتباط با موضوع عذر خواهی میکنم. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان چند مطلبي روبه ذهنم رسيد خواستم به اطلاع آن دسته از دوستان كه يك مقدار زود قضاوت ميكنند برسونم مصاحبه با يك فرد خلبان اونهم يك خلبان جنگنده نظامي كه دست بر قضا به احتمال زياد از نوع اف 14 ميباشند خداي نكرده قصد جسارت به بعضي از دوستان رو ندارم اگه ايشان يكم پياز داغش رو هم زياد كرده باشه 20 ٪ از صحبت هاش با واقعيت تناقض داره ولي در عين حال ايشان يك فر مطلع و متخصص يعني اگه من توصيف موشك فونيكس رو شنيده باشم شايد ايشون شليك هم كرده باشه ايشون اطلاع و تخصص كافي راجب انواع جنگنده ومهمات اونهارو داره و صحبتها شون اعتبار كافي رو داره چون شغل وتخصص ايشان خلباني و نظامي گري در نيروي هوايي يك مثال براي دوستان بزنم شما فرض كنيد در وسط دريا هستيد آيا هدايت كشتي رو به يك ناخداي زبده ميديد يا نه به فردي كه فقط از روي مقالات و كتاب فقط مشخصات فني كشتي رو ميدونه ! اظهار نظر دوستان محترم ولي بهتر با توجه به تخصص بودن سايت يكم موضوعات رو با ديد باز و بيطرفانه مورد بررسي قرار بديد با تشكر بازهم ميگم من قصد جسارت به هيچكسي رو ندارم و از همه دوستان معضرت ميخوام اميدوارم منو ببخشيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام !
من همين جا هتك حرمت به ساحت مقدس قرآن كريم رو كه توسط مشتي ملعون صورت گرفتو تسليت ميگم ! من توي عمر تاحالا اينقدر ناراحت نشدم ! انشاا... به سزاي عملشون خواهند رسيد ! حافظ اصلي قرآن (حضرت ولي عصر (عج) ) به همين زودي ها خواهد آمد و بدست مباركشان اينان را بسزاي اعمال كثيفشان خواهد رساند ! انشاا... !
[quote]
برادر اس-300 يكي از معدود ابزار آلات نظامي بدرد بخور روسيه است! فوق پيشرفته نيست ولي پيشرفته است![/quote]
برادر ليچ اينو خوب اومدي ! البته حالا همه چيه روس ها هم بدرد نخور نيست ولي قبول دارم اكثر چيزاشون بدر نخوره :mrgreen: ! زيردريايي هاشون ( هر چند كه روس ها هم به دليل دوستي نزديك با چيني ها يه جورايي تنشون به تنه ي چيني ها خورده و توليداتشون بي كيفيت شده ، مثلا همين زيردريايي اتمي جديدشون كه چند وقت پيش به آب انداختن سيستم ضدحريق بي دليل شروع به كار كرد و چند نفر از جمله چند چيني كه براي بازديد اومده بودند كشته شدن ) ، اس-400 شون ، موشك هاي بالستيك و كروزشون خدايش بد نيستند !
واقعا نيروي هوايي ما تو سال هاي بعد انقلاب فعاليت هاي چشمگيري داشته و تجهيزات خوبي تونسته بسازه و كارهاي بزرگي انجام داده ! در اين سال ها خريد جنگنده از خارج امكانش وجود نداشته و عملا ما بعد از خريد ميگ هاي-29 توسط شهيد بزرگوار ستاري خريد ديگه اي نداشتيم ! تنها گزينه اي كه جلوي ما بود و هنوزم هست ساخت جنگنده هاي بوميه ! ساخت يك جنگنده كاملا بومي كاري بسيار مشكل و بسيار هزينه بره و چون ما تجربه اي در ساخت موتورهاي جت و بدنه با طراحي مستقل نداشتيم سال ها بطول مي انجامه ، به موارد قبل بايد تحريم هاي غير قانوني سازمان ملل هم اضافه كنيم كه دسترسي مارو به يسري از تجهيزات مشكل و زمان بر ميكنه !
به نظر من مسولين بهترين اقدامو انجام دادن كه تمركز اصلي صنايع نظامي به ساخت موشك هاي بالستيك معطوف كردن ! براي ما و با توجه به تهديدات هميشگي دشمنان ساخت موشك بالستيك خيلي بهتر از ساخت جنگنده است چون زود به نتيجه ميرسه و نسبتا هزينه كمتري ميبره ! ما الان توان ضربه زدن به دشمنانمونو داريم اما اگه بجاي موشك بالستيك به دنبال ساخت جنگنده رفته بوديم بعيد ميدونم تو اين سال ها ميتونستيم جنگنده اي رو بسازيم كه از پس جنگنده هاي ناتو با اون توان عملياتي و پشتيباني بالا بربيان ! به نظر من ما اگه رو ساخت موشك هاي پدافندي دور برد و ساخت رادارهاي قدرتمند متمركز بشيم براي دفاع از خودمون خيلي بهتر از ساخت جنگنده است !
دوستاني كه همش دم از ساخت جنگنده ميزنند بايد بدونند كه ساخت يك جنگنده كه بتونه تو دنيا حرفي براي گفتن داشته باشه بسيار مشكل و پيچيدگي هاي اون خارج از تصور من و شماست ! براي مثال كشورهاي انگليس ، آلمان ، ايتاليا و اسپانيا كه هم از لحاظ علمي ، صنعتي و اقتصادي بسيار قوي هستند هم سابقه ساخت جنگنده رو داشتند چيزي بيش از 15-10 سال روي طرح يوروفايتر كار كردند تا تونستن اونو بسازند !

اينم يه آمار از كشورهايي كه موشك بالستيك تونستن بساز و كشورهايي كه تونستند جنگنده بسازند
كشورهاي سازنده موشك هاي بالستيك بطور مستقل :
جمهوري اسلامي ايران - ايالات متحده - روسيه - چين - هند - فرانسه - پاكستان - كره جنوبي - كره شمالي - رژيم اشغال گر قدس - رژيم بعث عراق (شنيدم ونزولا هم ميخواد موشك بالستيك بسازه ! شايد سوريه هم اين موشك هارو بسازه اما هنوز كسي تاييد نكرده ! )
احتمالا تعداد اين كشورهاي بيش از ايناست ولي اونايي كه من تونستم گير بيارم اينا بود !!
كشورهاي سازنده جنگنده بطور مستقل :
ايالات متحده - روسيه - فرانسه - انگليس( يوروفايتر توسط كمپاني BAE سيستمز طراحي و ساخته شده) - سوئد - چين - هند
به نظرم چين نبايد تو اين ليست باشه چون هنوز جنگنده ي كاملا بومي توليد نكرده ! البته تو ليست فوق بايد ايران هم قرار بگيره اما به دليل اينكه موتورهاي جنگنده صاعقه بومي نيست ايران تو اين ليست قرار نگرفت !

[b]در آخر دوستان نه خودمونو دست كم بگيريد نه دشمنو ![/b] درباره اف-22 كه بعضي ها ميگن هيچي نيست و ميشه با كلاشينكفم زدش بايد بگم كه يكي از مقامات وزارت دفاع چين البته با كمي بزرگنمايي براي اينكه از وضع پدافندي چين انتقاد كنه گفته كه اف-22 با وضع كنوني ميتونه بياد پكن رو بمبارون كنه ما نفهميم !!!!! تهديد جدي تر از اف-22 بمب افكن بي-2 هستش ! البته همانطور كه دوستان هم گفتند اين هواپيماها نقاط ضعفي دارند كه 100 درصد توسط كارشناسان ما رصد شدند و ما براي مقابله با اونا برنامه ريزي كرديم و اينچنان هم دستو پا بسته نيستيم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستیابی به فناوری ساخت موشکی تواناتر از فونیکس ، نشانه ای از نزدیکتر شدن ایران به توانایی ساخت سامانه پدافند هوایی (سطح به هوا) دوربرد حد اقل در حوزه موشک هست. البته منظور من بیشتر بحث سرعت موشک (در حد 5 ماخ) و هدایت راداری فعال هست . ( نه بحث برد مثلا برای نمونه زمین به هوای اینچنین موشکی که مسلما دیگه در این حالت آنچنان دوربرد نخواهد بود.خلاصه منظورم اصلا این نیست که از این موشک برای پدافند سطح به هوای دوربرد استفاده بشه، البته برای میانبرد شاید خوب باشه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقایون عزیز من با شما به بی احترامی صحبت نکردم که تو میگی اگه درست صحبت می کردی درست جوابتو میدادم!

متنی که من نوشتم جنبه طنز داشت نه جدی وگرنه خودم میدونم امیر جان کتبی صحبت نمی کنن !!

من متاسفانه مدیر نیستم و من هم واقعا متاسفم که تو این سایت مطالب رو مدیران سایت انتخاب می کنن و بقیه باید نظر بدن وگرنه من جواب شما رو میدادم .

تو واقعا فکر می کنی صاعقه با اف-18 برابره و اصلا جلوی اف -18 شانسی داره .
اف-18 تا چند سال دیگه جای خودش رو به اف-35 میده . یعنی حتی اف-18 هم دیگه برای اونه جوابگو نیست .
تو یه عکس از صاعقه به من نشون بده که داره مهمات پیشرفته شلیک می کنه .
فکر می کنی علت برتری نیروی هوایی ایران بر نیروی هوایی عراق در جنگ تحمیلی ایمان بود؟ فکر می کنی اگه اراده کنی کتاب بنویسی با خودکار بدون جوهر میشه کتاب نوشت . حالا هرچی هم که اراده قوی باشه .
تا حالا تاریخ خوندی ؟
میدونی چندتا جنگ رو ایران به خاطر توپ و تفنگ سر پر از ترکها باخت و یا با همین توپ و تفنگ به هندی ها پیروز شدیم.
فکر کردی طالبان بی ایمان بودن؟ اونها خوارج هستن یعنی خیلی دوآتیشه تر از ما هستن . بودجه دفاعیشون هم کم نبوده . قاچاق مواد مخدر به شدت براشون درامد داشت .
فکر می کنی با آرپی جی و تاو میشه تانک آبرامز رو زد ؟ اگه میشد مطمئن باش تو عراق قتلگاه راه میانداختند.
میدونی APTS چیه و الان وضعیت عملیاتیش به چه صورته ؟
نگو تو لبنان مال اسرائیل رو زدیم . که اونجا شرایط منطقه ایش فرق داشت . مناطق کوهستانی و صعب العبور که یگانهای زرهی باید از بین کوهها رد میشدن . اما اگه قرار باشه با آمریکا بجنگیم باید دو دستی خوزستان و تمام شهرهای ساحلی و پست ایران رو تقدیمشون کنیم .
آیا با پدافند برد متوسط ساخت دهه 60-70 هواپیماهایی که از آخرین فن آوری های بروز دنیا استفاده می کنن و در ارتفاع بالای جو پرواز میکنن رو میشه منهدم کرد ؟
حالا کسی که پشت اون نشسته با ایمان باشه یا نه
فکر می کنی اگه یکی از سلاحها موثربود مسئولین این نظام مدام از نیروی شهادت و شهادت طلب صحبت می کردن .

در پاسخ به اون رفیقمون هم بگم درسته که من نرفتم دانشکده افسری اما مطمئنم اطلاعاتم اونقدر هست که فرق ممکن رو از غیر ممکن تشخیص بدم .
در ضمن اینقدر فونیکس ، فونیکس نکنید . کسی فیلمی چیزی از شلیک و اصابت یه موشک مثل فونیکس دید مارو خبر کنه .

اگه توهینی شده ببخشید و اگه میخواید جواب بدید و بگید اطلاعات نظامیتون کم نیست از جملات " من واقعا برات متاسفم " و ... استفاده نکنید دلیل علمی بیارید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
وی پیش از پذیرفتن مسئولیت معاونت هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش، مدیر جنگال معاونت عملیات نهاجا و همچنین [b]معاون اطلاعات نهاجا[/b] بوده است.
[/quote]
بدون شرح...!

[b]در مورد جنگنده صاعقه: [/b]
[align=justify]مگر چقدر اطلاعات راجع به اين جنگنده منتشر شده است؟ اصلا يكي از دوستان اطلاعات رسمي منتشر شده در مورد صاعقه (منظور فقط اين چند فروند ساخته شده نيست، بلكه برنامه هاي آينده آن و ارتقاهايي كه قرار است صورت بگيرد و ...) را ليست كند، ببينيم چند خط مي شود، فكر نمي كنم به يك سطر هم برسد.
به نظر مي رسد روند انتشار اطلاعات عمومي از نيروي هوايي، بسيار محدود و سخت گيرانه است، يك مثال: همين چند هفته قبل كه گانري نيروي هوايي برگزار شد، گزارشگري، در حين انجام گانري، جهت تهيه گزارش رفت، تنها چيزي كه توي گزارشش بود مصاحبه با چند خلبان بود كه تازه داخل آن هم در مورد حرفه خلباني صحبت شده بود.

مي دانم، خيلي از ما دوست داريم شبيه همان عكس ها و فيلم هايي كه از جنگنده هاي روز دنيا منتشر مي شود را در مورد جنگنده هاي داخلي ببينيم و توانايي هاي آنها را به قضاوت بنشينيم، اما چنين اتفاقي نخواهد افتاد زيرا: 1. شايد مسئولين لزومي براي اين كار نمي بينند. 2. شايد حفاظت اطلاعات اجازه چنين كاري را نمي دهد. 3. شايد توانايي فني براي توليد اين محصولات جند رسانه اي وجود ندارد.[/align]

[b]در مورد رونمايي:[/b]
وعده دو رونمايي مهم داده شده بود: اول. بمب هوشمند قاصد 2 دوم: بي سرنشين سفره ماهي

[b]در مورد مقايسه جايگاه نيروي هوايي:[/b]
[align=justify]خود امير داخل صحبتهايشان فرموده اند: "مهمترین دستاورد ما درسالهای اخیر تجهیز جنگنده بمب افکن هایمان به مهمات هوشمند است" حالا من نمي دانم دوستان چه اصراري در مورد خود جنگنده بمب افكن ها دارند.
[/align]
[align=justify]از طرف ديگر: "می توانم به جرات بگویم که نیروی هوایی ما از نظر ابعاد گوناگون از جمله توان رزمی عملیاتی بسیار بالا غیر از یکی دو کشور صنعتی همتای سایر کشورهای دنیا است" و در جاي ديگر: "معتقدم ما نباید به ارتش آمریکا نگاه کنیم و خود را با آن مقایسه کنیم"، اين موضوع نشان مي دهد كه تصور عمومي ما در مورد اين كه كدام نيروي هوايي قوي است و كدام قوي نيست، نياز به بازنگري جدي دارد. (البته بماند كه در طول اين سالها هر قومي كه اراده كرده است كه روي پاي خودش بايستد، با دست نسبتا خالي هم توانسته اين كار را انجام بدهد) در واقع انحصاري بودن توسط استكبار جهاني با چنان شدتي اعمال مي شود كه عملا پنج شش كشور قدرتمند در مورد نيروي هوايي بيشتر وجود ندارند كه ايران هم با انحصارشكني يكي از قدرتمندان است.[/align]

[b]در مورد آئروديناميك:[/b]
[align=justify]اگر خاطر گراميتان باشد، مدتها پيش، گزارش كوتاهي از تلويزيون پخش شد كه بازديد رهبر معظم انقلاب را از تونل باد مافوق صوت نشان مي داد. تصور كنيد كه اين پرو‍ژه چقدر مهم بوده است كه رهبر فرزانه انقلاب شخصا از آن بازديد كردند. پس بدانيد كه كار زياد مي شود اما ما بي خبريم.[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز اینطور که من اطلاع دارم بزرگترین تونل باد ایران تو دانشگاه مالک اشتر و از [b]نوع کم سرعت[/b] و مدار بستس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] ( نه بحث برد مثلا برای نمونه زمین به هوای اینچنین موشکی که مسلما دیگه در این حالت آنچنان دوربرد نخواهد بود.خلاصه منظورم اصلا این نیست که از این موشک برای پدافند سطح به هوای دوربرد استفاده بشه، البته برای میانبرد شاید خوب باشه)
[/quote] موشك كاوشگر 3 رو فراموش نكنيد ! يك محموله متوسط داشت و بوسترش اون رو بصورت عمودي از جو خارج كرد ! حداقل 50 كيلومتري بايد عمودي بالا رفته باشه ! حالا اين رو افقي كنيد ببينيد چه بردي ممكنه بدست بياد ! ... انصافا سرعت بالايي هم داشت .. فناوري هاي مربوط به تي وي سي هم در ايران موجود هست و اين هم بدونيد ساخت موشك بهتر از فونيكس چيز پيچيده اي نيست !..

وقتي موشك شاهين ساخته ميشه با جستجو گر آرايه ساخت موشك بهتر از فونيك با وجود توانايي ساخت انواع راكت خيلي مهم نيست ! فقط بايد جستجوگري براي موشك ساخت كه 40 كيلومتري برد داشته باشه و اين خيلي مهمه كه جنگنده ما بتونه هدفي رو در بيش از 150 كيلومتر كشف كنه ... تا موشك فونيكس رو شليك كنه ... ! واگرنه موشك با برد زياد دردي رو دوا نميكنه ! مگر اينكه براي پدافند زميني ساخته بشه ... ! ...

موشك خوب با برد 100 الي 120 كافي هست ! ... نيازي نيست حتما مثل فونيكس 200 كيلومتر برد داشته باشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه واقعا فونیکس رو ساخته باشن و بتونن سامانه پدافندی مرصاد رو برای پرتاب اون بهسازی کنن اونوقت کار آرزشمندی انجام گرفته .
همین کارو اسرائیل با موشک آرام-120 وسامانه پدافندی هاک انجام داده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
terminatorboy دو تا تذکر:

1. اولا شما واقعا در پست اولی که دادی به مقامات کشوری و لشکری توهین کردی، پس بهتره دوباره تکرار نشه ...

[quote]وزیر دفاعمون هم اگه سواد داشت می فهمید که فونیکس رو ایجوری می نویسن : phoenix [/quote]

فکر نکنم این حرفی که زدی از روی ادبت بوده باشه، چون اگر قصد توهین نداشتی پس می خواستی چی بگی ؟؟؟

2. وقتی می خوای اطلاعاتت رو به رخ دیگران بکشی و انتظار داری دیگران علمی جوابت رو بدن، بهتره اول خودت علمی حرف بزنی نه اینکه بیای مقامات کشوری رو مسخره بکنی ...

[quote]اگه توهینی شده ببخشید و اگه میخواید جواب بدید و بگید اطلاعات نظامیتون کم نیست از جملات " من واقعا برات متاسفم " و ... استفاده نکنید دلیل علمی بیارید .[/quote]

در ضمن چند تا مطلب:

[quote]من متاسفانه مدیر نیستم و من هم واقعا متاسفم که تو این سایت مطالب رو مدیران سایت انتخاب می کنن و بقیه باید نظر بدن وگرنه من جواب شما رو میدادم . [/quote]

خوبه که با این طرز بیان مدیر نیستی، وگرنه حتما سایت رو ...یلتر می کردند، از بس که به مسئولین کشور بی احترامی می کردی. در ضمن شما می تونی تو انجمن در قسمت اخبار کاربران مطلب بدی، در صورتی که مطلبت مفید باشه حتما می یاد رو اسکرول ...

[quote]فکر می کنی علت برتری نیروی هوایی ایران بر نیروی هوایی عراق در جنگ تحمیلی ایمان بود؟[/quote]

ببخشید پس این برتری از چی بود ؟؟؟ یعنی اینکه برای فرار از دست موشک های پدافندی SAM 6 فشار بسیار بالایی رو تو پرنده ای مثل F4 تحمل کردن ( آن هم پرنده ای که کنترلش همین طوریش خیلی سخت هست و هر کسی که می خواد با این پرنده بپره باید دوره ی آموزشی مخصوص به خودش رو بره ) از روی خوب بودن پرنده است ؟؟؟ یا اینکه کسی برای اینکه اجلاس غیرمتعهدها در عراق برگزار نشه می ره هواپیماش رو می کوبه به ساختمان هتل شرایتون عراق از تجهیزات پیشرفته است ؟؟؟ یا اینکه طرف برای اینکه عملیات رو به پایان برسونه از جونش می گذره ولی هدف رو می زنه این از تجهیزات پیشرفته است؟؟؟ واقعا یه آدم چقدر می تونه کوته فکر باشه و بچه گانه فکر بکنه ؟؟؟

[quote]تا حالا تاریخ خوندی ؟ [/quote]

شما که تاریخ خوندی تا حالا در کدوم دوره از تاریخ ایران دیدی یه بچه 13 ساله واسه دفاع از وطنش به خودش نارنجک ببنده و عملیات انتحاری بکنه، کجا دیدی برای رد شدن از میدون مین و ضربه زدن به دشمن از جونشون بگذرند و روی میدون مین بدوند، کجا دیدی که طرف برای اینکه تو اروند عملیات لو نره انقدر زیر آب می موند تا خفه می شد و جسدش هیچ وقت پیدا نمی شد، کجا دیدی که یه پدر ( این فرد در شهر ما زندگی می کنه ) 4 تا بچه اش شهید بشه، 3 تا دامادهاش شهید بشه، 3 تا از برادرهاش شهید بشه ؟؟؟ تو اصلا تو این کشور زندگی می کنی ؟؟؟ اگر تو این کشوری پس چطور این مردم رو نمی شناسی ؟؟؟

[quote]نگو تو لبنان مال اسرائیل رو زدیم . که اونجا شرایط منطقه ایش فرق داشت . مناطق کوهستانی و صعب العبور که یگانهای زرهی باید از بین کوهها رد میشدن . اما اگه قرار باشه با آمریکا بجنگیم باید دو دستی خوزستان و تمام شهرهای ساحلی و پست ایران رو تقدیمشون کنیم . [/quote]

نگو که با این همه اطلاعاتی که داری به رخ بچه های سایت می کشی نمی دونی بچه های حزب الله از کجا شدند حزب الله، از کجا آموزش دیدند و شهید چمران رو هم که ان شا الله نمی شناسی، نمی دونی این جهاد اکبر در لبنان و فلسطین از کدوم تفکر داره نشات می گیره، در کل بگو هیچی نمی دونی تا خیالم راحت بشه فکر نکنم که داری از خارج از ایران به سایت سر می زنی و نمی دونی تو ایران چه خبره ...

[quote]آیا با پدافند برد متوسط ساخت دهه 60-70 هواپیماهایی که از آخرین فن آوری های بروز دنیا استفاده می کنن و در ارتفاع بالای جو پرواز میکنن رو میشه منهدم کرد ؟
حالا کسی که پشت اون نشسته با ایمان باشه یا نه
فکر می کنی اگه یکی از سلاحها موثربود مسئولین این نظام مدام از نیروی شهادت و شهادت طلب صحبت می کردن . [/quote]

بعد می شه یکمی راجع به این هواپیمایی که از بالای جو ( طبق گفته خودتون، مثلا در ارتفاعی که MIG31 می پره ) بیاد و یه بمب Bunker Busting رو بزنه رو یه آشیونه و آن هم ردخور نداشته باشه و بخوره به هدف، من اطلاعاتم در این زمینه ضعیفه، حتما بیا یه توضیحی بده ای آقای با سواد ...
تا حالا برخورد یه قایق انتحاری رو با 100 کیلو TNT به یه ناو دیدی ؟؟؟ خوب پس بدون آن الاغی که تو آمریکا از شهادت طلبی می ترسه قبلا به سرش رفته که می ترسه ...

[quote]در پاسخ به اون رفیقمون هم بگم درسته که من نرفتم دانشکده افسری اما مطمئنم اطلاعاتم اونقدر هست که فرق ممکن رو از غیر ممکن تشخیص بدم .
در ضمن اینقدر فونیکس ، فونیکس نکنید . کسی فیلمی چیزی از شلیک و اصابت یه موشک مثل فونیکس دید مارو خبر کنه . [/quote]

بعید می دونم که اطلاعاتت در حدی باشه که بتونی فرق بگذاری بین اطلاعات درست و نادرست، با این همه غروری که تو حرف زدنت داری باید بگم که تقریبا هیچی نمی دونی ... چون غرور مقدمه نادانی است ...

Opera جان یکی پیدا شد رو دست من بلند بشه ... هوها، دیگه بی خیال من شو OPERA جان ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا رضا در ابتدا از اینکه راهنماییم کردید که چطور میتونم پست بدم ممنون
من زیاد تو فروم ها فعالیت نداشتم و زیاد بلد نیستم . میشه لطفا بگید چطور میشه این نقل قولها رو هم قرار داد تا جملات شما دوستان رو بشه نمایش داد . ممنون

بریم سر صحبتهایی که فرمودید :

1- زدن فانتوم به ساختمون یه کار انتحاری بود.قرار نبود فانتوم برگرده . اینکارو با هواپیما ملخی هم میشد انجام داد . صحبت من اینه که اگه میگ 21 و 17 ها عراقی دست ما بود و فانتوم ها و تامکت هادست عراقیها ، می تونستیم نیروی هوایی عراق رو در ابتدای جنگ تارو مار کینم . تو یکی از همین پست ها یکی از عزیزان تعداد پیروزی هوایی های ایران رو نوشته بود .
صحبت من اینه که وقتی یه اف-22 مثلا از فاصله100 کیلومتری موشک آمرام-120 خودش رو به سمت یه اف-4 یا اف-14 ایرانی شلیک میکنه مشکل اینجاست که اصلا خلبان شهادت طلب ایرانی هواپیمای دشمن رو تو رادار نمی بینه که بخواد خودش رو بکوبه بهش !!

2-دیگه نارنجک جواب نمی ده ، به بچه های 13 سالمون یاد بدیم مواد منفجره قویتر به خودشون ببندن و برن زیر تانک تا شاید تانکهای آمریکایی منفجر شد . گرچه اگه بری یوتیوب اونجا می بینی تانکهای آمریکایی از چه انفجارهایی جون سالم بدر می برن .
مشکل من این اینه که چرا جوانهای ایرانی جون خودشون رو از دست بدن . حالا اسمش هرچی که باشه .شهادت یا انتحاری.
خدا کنه هیچوقت جنگ نشه که حداقل ایران 30 سال برمیگرده عقب و در بهترین حالت میشیم مثل عراق که نفت میداد غذا و دارو میگرفت .

3-نیروهای حزب الله تو سوریه و توسط سپاه آموزش می بینن . تجهیزات سبکشون هم از ایران تهیه میشه . پولی که ما برای آبادانی خرمشهر و آبادان خودمون باید خرج کنیم خرج آباد سازی لبنان بعد از جنگ میشه . میدونستی تو شهرهایی که گفتم تو مرکز شهر جای گلوله و خمپاره هست بهد از این همه مدت و این شهرها هنوز آب لوله کشی درست و حسابی ندارن ؟
تو احتمالا خونتون تهرانه آب و گاز و برق و تلفن و ای دی اس ال پر سرعتت جوره . باور کن اگه تو گرمای تابستون هر روز برقتون رفت و آبتون قطع شد اون موقع یکم لحنت عوض میشه . خوزستان اینجوریه .
میدونی همین فلستینیها زمان جنگ چیکار کردن؟
ناصر عرفات گفت " ایران دوست ماست ولی عراق برادر ماست " و رفتن طرف عراق!

4- مهمات هدایت ناپذیر احتیاج به شیرجه جنگنده داشت .
مهمات لیزری ، هدایت جی پی اس و تلویزیونی رو میشه از فاصله های بسیار دور رها کرد و دقت اینگونه تسلیحات بسیار بالاست .در مورد مهمات هدایت شونده توسط جی پی اس دقتی در حدود 1 متر رو دارن از فاصله چند کیلومتریو تغریبا لازم نیست اصلا خابان وارد منطقه مورد نظر بشه . برو در مور بمب Apache یه سرچ بکن نتیجش رو بهم بگو . این بمب مال دهه 70-80
در ضمن هواپیمای میگ-31 یه هواپیمای رهگیره و تجهیزات لازم رو برای بمباران ندارن!

میتونم بپرسم این قایق چطور میخواد به یه ناوگروه برسه در حالی که بشدت ازش توسط هوا و دریا محافظت میشه . میدونی همون 100 کیلو تی ان تی اگه بپکه دخل قایقهای انتحاری کنار خودش رو هم میاره و این یعنی حتی اگه حمله گروهی باشه مجبورن از هم فاصله بگیرن و این یعنی زمان بیشتر برای پدافند موشکی و توپخانه ای مستقر بر روی ناو گروه برای شکار تک تک قایق ها
میدونی آمریکا داره رو یه نوع خاص از تور کار میکنه که وقتی به اطراف کشتی شلیک میشه باعث از کار افتادن پروانه قایقها میشه . فکر کن خدایی نکرده قایق انتخاری یکی مثل تو با این اعتقاد راسخت تو 100 متری یه ناو آمریکایی از کار بیوفته و لوله توپ هم بچرخه به طرفت . این یعنی مرگ برای هیچی نه شهادت !
ببخشید سرتون رو درد اوردم
بای

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify]يك جنگنده در نهايت يك جنگنده است نه بيشتر!!
خيلي تفاوت بين كسي كه f22 را منظر فني و مهندسي (به صورت مجموعه ي از سيستمها) تحليل مي كند و كسي كه f22 را از ديدگاه فيلم "ترنسفورمرز" مي نگرد، وجود دارد.
همانطور كه دوستان فرمودند، ممكن است حمل يك كيلوگرم ماده منفجره به هدف، توسط يك جنگنده هزينه كمتري نسبت به حمل همان ميزان توسط يك موشك بالستيك داشته باشد، اما توجه داشته باشيد كه جلوگيري از يك موشك بالستيك بسيار دشوار (در حد محال) است، اما جلوگيري از يك جنگنده كمي دشوار است (در حد نرمال).[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم