Blaze

سامانه دفاع هوایی میم-3 -نایک آژاکس ( MIM-3 Nike Ajax)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون از آقا رضا که ما رو با این موشک آشنا کردند.

[quote]واقعاً قابليت پرتاب عمودى رو داشته؟! خيلى حرفه ها[/quote]

چرا تعجب می کنی؟!

آلمانها 7-8 سال قبل از این موشک، موشک زمین به هوای واسرفال با قابلیت VLS ساختند! و البته آمریکایی ها و روسها سارقین خوبی بودند!

[quote]چیزی که منو به فکر وا میداره و باعث تعجب من میشه فناوری های نظامی دهه 1940 و 1950 مثلا فناوری الکترونیکی و راداری این موشک با امکانات اون زمان که کامپیوتر به معنای امروزیش نبود چطور وجود داشته و طراحی شده و این که اونه چطور 60 سال پیش با این سطح از فناوری درگیر بودن [/quote]

توی تاپیک موشک واسرفال ( توی بخش پدافند هوایی) یه اشاره ای کردم، می تونید مطالعه کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آلمانها 7-8 سال قبل از این موشک، موشک زمین به هوای واسرفال با قابلیت VLS ساختند![/quote]
[align=justify]آخه عزيز دل برادر چرا اين ها رو با هم مقايسه مى كنيد؟! آيا شما اولين موشك ضدهوايى جهان رو با فناورى پرتاب سرد «تور إم-يك» و «إس-400» نظير مى دانيد؟! اون موشك به خاطر اين عمودپرتاب بود كه از روى موشك بالستيك ساخته شده بود و هدايتش و كلاً تمام قضاياش با الآن فرق مى كرد... ولى اين كه هدايت رادارى باشه و با بوستر راكتى شليك بشه ولى باز هم عمودپرتاب باشه٬ يك مقدارى براى من جذابيت به وجود مى آره. بدين جهت كه من فكر مى كنم براى پرتاب عمودى بايد هر چه زودتر پس از شليك اوليه جهت گيرى موشك به سمت هدف اصلاح بشه ولى بوستر [size=14][color=darkblue][b]راكتى[/b][/color][/size] گمونم چنين كارى نكنه...[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش میکنم محمد اقا

راستی یادم رفت اول مقاله بگم که NIKE اسم خدای پیروزی افسانه های یونان بوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]توی تاپیک موشک واسرفال ( توی بخش پدافند هوایی) یه اشاره ای کردم، می تونید مطالعه کنید.[/quote] سلام ... اصفهانی شدی رفتا ... icon_cheesygrin خوب اون لینک تاپیکش رو هم بزار ...

در مورد الکترونیک این موشک ها راداری روی این موشک ها وجود نداشته و بیشتر با بدست آوردن اطلاعات موقعیت موشک و هدف در حال حرکت موقعیت موشک رو در صفحه رادار با استفاده از (دیتالینک :هدایت دستی در ابتدا و بعد ها کنترل ریاضی) تا رسیدن به نزدیکی هدف کنترل میکردن و بعد دیگه کلاهک های ترکش شونده شدیدالنفجار مرسوم در اون دوران باقی کار رو انجام میدادن ! البته هواپیماهای اون دوران هم مثل انواع بمب افکن ها و ...
[quote]كلاهك: انفجاری شدید و ترکش شونده با وزن 5.44 کیلوگرم (در نوک) و 81.2 کیلوگرم در مرکز و 55.3 کیلوگرم (در دم) موشک[/quote]
انچنان از مهارت های ویژه امروزی مثل سرعت بالا تحمل جی زیاد و قدرت مانور بهره مند نبودن که بتونند براحتی از این موشک ها فرار کنند ...

با تشکر از بلیز عزیز ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آخه عزيز دل برادر چرا اين ها رو با هم مقايسه مى كنيد؟! آيا شما اولين موشك ضدهوايى جهان رو با فناورى پرتاب سرد «تور إم-يك» و «إس-400» نظير مى دانيد؟! اون موشك به خاطر اين عمودپرتاب بود كه از روى موشك بالستيك ساخته شده بود و هدايتش و كلاً تمام قضاياش با الآن فرق مى كرد... ولى اين كه هدايت رادارى باشه و با بوستر راكتى شليك بشه ولى باز هم عمودپرتاب باشه٬ يك مقدارى براى من جذابيت به وجود مى آره. بدين جهت كه من فكر مى كنم براى پرتاب عمودى بايد هر چه زودتر پس از شليك اوليه جهت گيرى موشك به سمت هدف اصلاح بشه ولى بوستر راكتى گمونم چنين كارى نكنه...[/quote]

آخه سجاد عزیز، این موشک یه جورایی کپی همون واسر فال بود، ضمنا موشک با بوستر هم می تونه در مراحل اولیه پرواز هدایت داشته باشه و چیز عجیبی نیست.

[quote]سلام ... اصفهانی شدی رفتا ...[/quote]

سلام از ما هست اخوی ، نه بابا!! رفته بودیم برای گردش و از این حرفها! به قول معروف هویجوری!

[quote]خوب اون لینک تاپیکش رو هم بزار .[/quote]

بفرما:

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11269

[quote]در مورد الکترونیک این موشک ها [color=red]راداری روی این موشک ها وجود نداشته [/color]و بیشتر با بدست آوردن اطلاعات موقعیت موشک و هدف در حال حرکت موقعیت موشک رو در صفحه رادار با استفاده از (دیتالینک :هدایت دستی در ابتدا و بعد ها کنترل ریاضی) تا رسیدن به نزدیکی هدف کنترل میکردن و بعد دیگه کلاهک های ترکش شونده شدیدالنفجار مرسوم در اون دوران باقی کار رو انجام میدادن ! البته هواپیماهای اون دوران هم مثل انواع بمب افکن ها و ...[/quote]

بفرما سجاد جان شاهد از غیب رسید! icon_cheesygrin icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.