FLANKER

رژه 31 شهریور 1389 از نگاهی دیگر!(عکس)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

worior ژيروسکوپ رو فراموش کردي با کمک يک ژيروسکوپ پهپاد ميتونه بفهمه الان کجاست.يک مسير مشخص رفت و برگشت رو به کامپيوترش ميدي و با کمک ژيروسکوپ تو همون مسير ميره و بر مي گرده نمونه دانشجويي اين رو من ديده بودم تازه توي پهپاد نظامي از ژيروسکوپ هاي دقيق نظامي ميشه استفاده کرد مثل موشک بالستيک .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]worior ژيروسکوپ رو فراموش کردي با کمک يک ژيروسکوپ پهپاد ميتونه بفهمه الان کجاست.يک مسير مشخص رفت و برگشت رو به کامپيوترش ميدي و با کمک ژيروسکوپ تو همون مسير ميره و بر مي گرده نمونه دانشجويي اين رو من ديده بودم تازه توي پهپاد نظامي از ژيروسکوپ هاي دقيق نظامي ميشه استفاده کرد مثل موشک بالستيک [/quote]
دقیقا ...

جایروسکوپ یکی از عناصر اصلی وجودی هر هواپیمای بدون سرنشین هست منتها نه برای یافتن موقعیت جهانی بلکه برای تعیین وظعیت محلی..

کار کرد جایروسکوپ بیشتر برای کنترل وظعیت محلی هواپیما بکار میره ..مثلا نوک هواپیما به چه زاویه ای رو به بالا قرار داره یا میزان چرخش رول یاو و ... در چه زوایایی انجام بشه ..
جایروسکوپ کمک میکنه تا در زمانی که هواپیما میخواد مسیرش رو به سمت سیستم تکن (محل بازگشت) تغییر بده بتونه با کمک اون به دقت زوایای گردش و تغییر وظعیت خودش رو بدست بیاره ....

به غیر از این سیستم پیشرفته تری به نام رادالت هست که در جنگنده ها ازش کنار جایروسکوپ و ... استفاده میشه ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فلانكر جان خدائي دستت درد نكنه كلي حال كردم
رژه بدون عكسهاي تو صفا نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته دوستان در مورد پهپاد به نظرم اون بمب جنبه تزیینی و فریبنده داره،
به نظر من ساخت پهباد کرار از چند جهت خیلی مهمه :
1- کشوری که به تکنولوژی ساخت این نوع پهباد با برد حدود 800 کیلومتر میرسه قطعا قادر به تولید موشکهای کروز هدایت شونده یا خودکار با همین برد وبیشتر رو داره ( به دلیل طراحی بسیار نزدیک این نوع پهپاد با موشکهای کروز )
2- معمولا این نوع پهپاد ها ( که نمونه ای بسیار شبیه به سری bqm-74 هستش) اغلب به صورت خودکار هستند و دارای رادار و بیشتر مورد استفاده نیروی دریایی هستند با توجه به وجود رادار به نظرم اولین تصویری که در اخبار از کرار با دوموشک ضد کشتی دیده شد محتمل تر هستش تا بمب سقوط ازاد
البته اینها نظرات شخصی بندست و لی به نظرم این پهپاد برای رهگیری و انهدام شناورهای دشمن یا شناسایی اونها گزینه ایده ال تریه تا خشکی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته دوستان در مورد پهپاد به نظرم اون بمب جنبه تزیینی و فریبنده داره،
به نظر من ساخت پهباد کرار از چند جهت خیلی مهمه :
1- کشوری که به تکنولوژی ساخت این نوع پهباد با برد حدود 800 کیلومتر میرسه قطعا قادر به تولید موشکهای کروز هدایت شونده یا خودکار با همین برد وبیشتر رو داره ( به دلیل طراحی بسیار نزدیک این نوع پهپاد با موشکهای کروز )
2- معمولا این نوع پهپاد ها ( که نمونه ای بسیار شبیه به سری bqm-74 هستش) اغلب به صورت خودکار هستند و دارای رادار و بیشتر مورد استفاده نیروی دریایی هستند با توجه به وجود رادار به نظرم اولین تصویری که در اخبار از کرار با دوموشک ضد کشتی دیده شد محتمل تر هستش تا بمب سقوط ازاد
البته اینها نظرات شخصی بندست و لی به نظرم این پهپاد برای رهگیری و انهدام شناورهای دشمن یا شناسایی اونها گزینه ایده ال تریه تا خشکی[/quote]
بله همين بس كه ان روز خبرشهمه جا بود و ازش تعريف ميكردند

ايران امروز با ايران 30 سال پيش خيلي خيلي فرق داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا بچه هاي ميليتاري از خيلي از خبرگزاري ها در مسايل نظامي بهتر عمل مي كنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از الان خدمت دوستان عرض کنم که منتظر عکسهای نمایشگاه نیروی انتظامی باشید
این نمایشگاه طی 5 تا 8 مهر در محل مصلای تهران برگزار میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
معلومه که ایران با 30 سال پیش خیلی فرق کرده، این که چیزی نیست تازه افغانستان هم با 30 سال پیش خیلی فرق کرده !!!! یا مثلا ترکیه هم خیلی فرق کرده!!!!
به نظر من باید خیلی بیشتر از اینها با 30 سال پیش فرق داشت
30 سال زمان کمی نیست icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی می دونه این پاد جنگ الکترونیک در رژه چرا این شکلیه و کارش چیه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

هر چند به این تایپیک ربطی نداره ...

ولی باید بپرسم

کسی از دوستان در مورد طرح های جعرافیای وزارت دفاع اطلاعات دقیقی نداره ،،

ردیابی کل سامانه های موشکی در نقشه

ردیابی کل شناورهای نظامی کشور در خلیج فارس

فکر کنم حداقل جای زدن یه تایپک رو داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کسی می دونه این پاد جنگ الکترونیک در رژه چرا این شکلیه و کارش چیه icon_cheesygrin[/quote]

خداییش قیافش به خیلی چیزا میخوره،غیر از پاد جنگ الکترونیک.بیشتر شبیه مخزن سوخت اضافی هست.اگه برای نصب روی هواپیما باشه شکلش روی آیرودینامیک هواپیما تاثیر زیادی میزاره.البته احتمال داره برای نصب روی تجهیزات زمینی و دریایی باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسمه تعالی

با سلام

حقیر موندم توو اینکه ارتقای تانک ام60 اونهم با داشتن ضعف مفرط بدنه میتونه برای ما مفید باشه؟! البته اگه در مورد بدنه اش فکری نشده باشه.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0871.JPG[/img]

چون اون دوستانی که در خوزستان هستند و یا از مسیر دشت های شوش و هفت تپه و اطراف رود کرخه و شهرهای اندیمشک و دزفول تا اهواز رو دیده باشن حتما لاشه های زیاد این تانک رو که در عملیات فتح المبین و طریق القدس در درگیری با تانک های روسی عراق از بین رفته دیدن. که بعد از اون دیگه در جبهه ها از این تانک بطور گسترده استفاده نشد. وگرچه کلاً نیروی زرهی ارتش بغیر از چند مورد معدود از تانکهاش حتی چیفتن و اسکورپیون هم بخاطر همین ضعف بهره نگرفت و حضورش بیشتر با نفربرهای زرهی خشایار و بی ام پی1 و ام113 بود و البته دلایل دیگه ای هم داشت که بگذریم...

یا علی مدد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بستگی داره چه ارتقائی داده باشن.با ارتقا مناسب میشه هر چیزی رو موثرتر و بهتر از روز اولش کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بستگی داره چه ارتقائی داده باشن.با ارتقا مناسب میشه هر چیزی رو موثرتر و بهتر از روز اولش کرد.[/quote]

بسمه تعالی

با سلام

اشاره حقیر دقیقاً به بدنه تانک ام 60 که صمصام نام گرفته هست که بغیر از قرار گرفتن زره واکنشی آنهم تنها بر روی قسمتی از برجک تانک به نظر تفاوت دیگه ای نکرده. که این هم فکر نمیکنم برای دفاع از این تانک کافی باشه.

یا علی مدد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
به نظر من الا همین تانک تو عکس رو میشه تو یه سنگر مخصوص تانک به صورت استتار و خیلی حفاظت شده قرار داد که به صورت ثابت استفاده بشه
البته ناگفته نماند اسمش هم قشنگه "سمسام" کلا نام گذاری ارتش بهتر از سپاه و وزارت دفاعه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.