mahdi7243

تاپیک جامع موشک ضد زره HJ-9 پیکان سرخ ( Red Arrow)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]هر چیزیو بهر کاری ساختن
موشک ضد تانک رو برا تانک ترکوندن نه آپاچی زدن[/quote]

فکر کنم منظور سمندون برای نصب رو بالگرد بوده.

اما میشه باهاش بالگردها رو هم زد.تو جنگ هم چندین بار این اتفاق افتاد.حتی تو همین سایت یکبار از یکی که یادم نیست کی بود شنیدم شهید بابایی با AGM-65 یک بالگرد عراقی رو زده که تو جهان همین یک نفر تونست این کار رو انجام بده.حالا راست و دروغش رو نمیدونم.همونطور که میدونین اون موشک برای زدن اهداف سطحی ساخته شده.ما ایرانیها تو استفاده چند منظوره از وسایلمون استادیم. icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما ايراني ها توان عملياتي فوق العاده داريم مخصوصا در استفاده از وسايل مثلا با بالگرد كبري ميگ 21 زدن يا خلبان با تيربار اف 5 ميگ 21 زدن و.......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما ايراني ها توان عملياتي فوق العاده داريم مخصوصا در استفاده از وسايل مثلا با بالگرد كبري ميگ 21 زدن يا خلبان با تيربار اف 5 ميگ 21 زدن و.......[/quote]

زدن میگ 21 با توپ تایگر که خوراکشون بوده.اما یکبار یه بنده خدایی که الان اسمش یادم نیست میگ 25 عراقی رو با توپ هواپیماش میزنه.خلبان میگ هم فکر میکنم سرهنگ محمد ریان بوده که یکی از تکخالهای عراق بوده.البته اگه اسمش رو درست گفته باشم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[زدن میگ 21 با توپ تایگر که خوراکشون بوده.اما یکبار یه بنده خدایی که الان اسمش یادم نیست میگ 25 عراقی رو با توپ هواپیماش میزنه.خلبان میگ هم فکر میکنم سرهنگ محمد ریان بوده که یکی از تکخالهای عراق بوده.البته اگه اسمش رو درست گفته باشم.
]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
عراقیا بامیگ 25 از ارتفاع خیلی بالا اقدام به بمباران می کردن. چطوری با تیر زدنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تا اونجایی که یادمه f14 ما با شیرجه به سمت آسمون و با فونیکس زدش نه تیربار[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][زدن میگ 21 با توپ تایگر که خوراکشون بوده.اما یکبار یه بنده خدایی که الان اسمش یادم نیست میگ 25 عراقی رو با توپ هواپیماش میزنه.خلبان میگ هم فکر میکنم سرهنگ محمد ریان بوده که یکی از تکخالهای عراق بوده.البته اگه اسمش رو درست گفته باشم.
]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
عراقیا بامیگ 25 از ارتفاع خیلی بالا اقدام به بمباران می کردن. چطوری با تیر زدنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تا اونجایی که یادمه f14 ما با شیرجه به سمت آسمون و با فونیکس زدش نه تیربار[/quote][/quote]

در سوم جولا 1986 با بصدا درآمدن آژیر آماده باش در پایگاه چهارم شکاری دو فروند F-5E تایگر از پایگاه خود به قصد رهگیری مهاجمان بر میخیزند.یکی از تایگرها بدلیل ایراد فنی به پایگاه باز میگردد.دیگر جنگنده F-5E مسیر خود را بسوی هورالهویزه ادامه میدهد.در این زمان خلبان موفق به شناسایی Mig25PD عراقی میگردد و سریعا رادار خود را بر روی جنگنده عراقی قفل نموده و اقدام به شلیک موشکو مینماید،ولی بدلیل ایراد فنی موشک رها نمیشود و در نتیجه تنها چاره را در درگیری با توپ میبیند.توپ 20 میلیمتری M39 خود را در حالت اتوماتیک قرار داده و آتش مرگبار تیربار تایگر بسوی میگ مهاجم گشوده میشود.جنگنده Mig25PD در آن زمان همچنان به مسیر خود ادامه میدهد و مدتی بعد رادار سرنگونی جنگنده میگ را اعلام میکند.نکته جالبی که بعدها اعلام شد این بود که خلبان این جنگنده سرهنگ محمد ریان تکخال معروف نیروی هوایی عراق بوده است.

منبع:مجله جنگ افزار،شماره 41

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][زدن میگ 21 با توپ تایگر که خوراکشون بوده.اما یکبار یه بنده خدایی که الان اسمش یادم نیست میگ 25 عراقی رو با توپ هواپیماش میزنه.خلبان میگ هم فکر میکنم سرهنگ محمد ریان بوده که یکی از تکخالهای عراق بوده.البته اگه اسمش رو درست گفته باشم.
]
تا اونجایی که یادمه f14 ما با شیرجه به سمت آسمون و با فونیکس زدش نه تیربار[/quote][/quote]

در سوم جولا 1986 با بصدا درآمدن آژیر آماده باش در پایگاه چهارم شکاری دو فروند F-5E تایگر از پایگاه خود به قصد رهگیری مهاجمان بر میخیزند.یکی از تایگرها بدلیل ایراد فنی به پایگاه باز میگردد.دیگر جنگنده F-5E مسیر خود را بسوی هورالهویزه ادامه میدهد.در این زمان خلبان موفق به شناسایی Mig25PD عراقی میگردد و سریعا رادار خود را بر روی جنگنده عراقی قفل نموده و اقدام به شلیک موشکو مینماید،ولی بدلیل ایراد فنی موشک رها نمیشود و در نتیجه تنها چاره را در درگیری با توپ میبیند.توپ 20 میلیمتری M39 خود را در حالت اتوماتیک قرار داده و آتش مرگبار تیربار تایگر بسوی میگ مهاجم گشوده میشود.جنگنده Mig25PD در آن زمان همچنان به مسیر خود ادامه میدهد و مدتی بعد رادار سرنگونی جنگنده میگ را اعلام میکند.نکته جالبی که بعدها اعلام شد این بود که خلبان این جنگنده سرهنگ محمد ریان تکخال معروف نیروی هوایی عراق بوده است.

منبع:مجله جنگ افزار،شماره 41[/quote]

مگر اینکه تو ارتفاع پایین بوده باشه وگر نه عمرا با f5 با اون سقف پروازیش می تونست به m25 برسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

مگر اینکه تو ارتفاع پایین بوده باشه وگر نه عمرا با f5 با اون سقف پروازیش می تونست به m25 برسه[/quote] مثه اینکه نامردا می خواستن با اون میگه هواپیما مسافربری بزنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته در اواخر جنگ هم یک بار یکی از تامکتهای ما با میگ 25 عراق به خلبانی یکی از خلبانان مزدور شوروی درگیر شد و یک تیر موشک فینیکس بهش شلیک کرد و موشکم به خاطر عمل نکردن فیوزش با برخورد به دم میگ 25 ، اون رو چید و خلبان روس با زحمت اون رو در یکی از پایگاههای عراق نشوند
به نقل از صنایع هوایی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام . با تشکر از آقا مهدی

یک نکته

این خودرو یک ATGM است نه TANK DESTROYER . اصولا تانک دیسترویر ها دارای توپ های بالای 105 میلیمتر و گلوله های HEAT هستند نه موشک ها و راکت های ضد تانک.
تانک دیسترویر ها دارای برجکهای تیپانشن هستند و با سرعت نفس گیر خود ( معمولا بالای 120 کیلومتر بر ساعت ) وارد میدان شده و با قفل کردن برجک خود بر روی تانک دشمن به وسیله گلوله توپ خود تانک دشمن را نابود می کنند .

ANTI TANK GUIDE MISSILE

چند تصویر از خودروهای ATGM

خودروی ATGM کبرا ساخت ترکیه مجهز به موشکهای ضد تانک اسپایک

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Cobra_12%2C7mm_and_Spike_ATGM.jpg[/img]

خودروی ATGM استرایکر M - 1134 ساخت ایالات متحده (به نظر من بهترین خودروی ATGM است . بعدا مفصلا معرفی اش خواهم کرد )

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/M_1134.jpg[/img]

خودروی ATGM ساخت هلند YPR - 765

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/YPR_765.jpg[/img]

برای آشنایی با تانک دیسترویر ها نیز می توانید به لینکهای زیر بروید.

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12631]مطلب جديد ارسال نشده معرفی تانک دیسترویر M 1128 STRYKER ساخت ایالات متحده[/url]

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5899]آشنایی با تانک دیسترویر((TANK DESTROYER )) معروف CENTAURO B1[/url]

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4908]آشنایی با Tank Destroyer معروف ERC-90 F4 Sagaie ساخت فرانسه[/url]

یا علی مدد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من در زمینه ی تانک دیسترویر ها زیاد زمینه ای ندارم ولی فکر کنم اسکورپیون های ارتقا داده شده ما هم تانک دیسترویر باشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه يكي از دوستان لطف كنه و يه فيلم با كيفيت از آزمايش و پرتاب موشك طوفان 5 يا هر كدوم از موشكهاي ضد تانك داخلي داره لطف كنه تو سايت بزاره
راستي اون مدي سوماليايي كپيه يا خودشون ساختن (من كه فكر ميكردم سومالي يه كشور ضعيف و جنگ زده باشه ولي انگار نبايد هيچ كسو دست كم گرفت)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تصحیح می کنم.

خودرویYPR - 765 ATGM ساخت هلند می باشد و به عنوان نیروهای UN در سومالی است .

این روزها به دلیل مشغله زیاد کاری و فکری درصد سوتی های من هم خیلی زیاد شده . شرمنده . icon_rolleyes icon_arrowd

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/32955923fv0.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خودروی ATGM ساخت سومالی یک خودروی تا حدودی عقب مانده و کپی از ATGM های قدیمی آمریکا است که مجهز به موشکهای ضد تانک با هدایت سیمی می باشند و توانایی شلیک موشکهای ضد تانک هدایت تلویزیونی مثل اسپایک و هدایت لیزری مثل AT - 14 را ندارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.