ninos

ناگفته هايي از ورود نهاجا به جنگ از زبان امير نمكی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]از فرداي آن روز، روزنامه ها نوشتند خلبانان نيروي هوايي، هليكوپترهاي امريكايي را زدند تا اسناد دست انقلابيون نيفتد، در حالي كه آن 5 هليكوپتر همين امروز در ارتش مشغول فعاليت هستند.[/quote] واقعا چنین حرفی از بعید هست که از زبان امیر نمکی زده شده باشه ! اما اگر اینچنین باشه واقعا تحریف تاریخ هست !! ...

بر اساس مستندات :

از 6 هلیکوپتر یکی از کار افتاد »

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/3_8902051659_L600.jpg[/img]

[b]پس میمونه 5 فروندی که سالم هستند و بقول دوستان عده ای تاریخ تحریف کردند ! .... :[/b]

این یکی :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/b30fr-c59ee3c8.jpg[/img]

و این هم یکی دیگه :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/24986742.jpg[/img]

و

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/i1054_n00087463rb013.jpg[/img]

[b]
پس چطور میشه 5 فروند دیگه مشغول به خدمت در نیروهای مسلح باشند ؟!

[/b]

حالا باید چی بگیم ؟! یا امیر نمکی دروغگو هست ! (که اگر این مصاحبه درست باشه حتما همینطوره) یا اینکه این تصاویر صحنه سازی هستند !!! ....
با توجه به تصاویر تنها نتیجه ای که میشه گرفت باقی ماندن احتمالی 3 فروند هست ! (البته توی تصاویر فقط یک فروند سالم دیده میشه) ....

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/bD25r.jpg[/img][/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
چيزي كه مشخص است شهادت شهيد منتظر قاپم در جريان همين بمباران اتفاق افتاده اما ممكن است در اين بمباران همه هليكوپترها از بين نرفته باشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]از فرداي آن روز، روزنامه ها نوشتند خلبانان نيروي هوايي، هليكوپترهاي امريكايي را زدند تا اسناد دست انقلابيون نيفتد، در حالي كه آن 5 هليكوپتر همين امروز در ارتش مشغول فعاليت هستند.[/quote] واقعا چنین حرفی از بعید هست که از زبان امیر نمکی زده شده باشه ! اما اگر اینچنین باشه واقعا تحریف تاریخ هست !! ...

بر اساس مستندات :

از 6 هلیکوپتر یکی از کار افتاد »

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/3_8902051659_L600.jpg[/img]

[b]پس میمونه 5 فروندی که سالم هستند و بقول دوستان عده ای تاریخ تحریف کردند ! .... :[/b]

این یکی :

و این هم یکی دیگه :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/24986742.jpg[/img]

و

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/i1054_n00087463rb013.jpg[/img]

[b]
پس چطور میشه 5 فروند دیگه مشغول به خدمت در نیروهای مسلح باشند ؟!

[/b]

حالا باید چی بگیم ؟! یا امیر نمکی دروغگو هست ! (که اگر این مصاحبه درست باشه حتما همینطوره) یا اینکه این تصاویر صحنه سازی هستند !!! ....
با توجه به تصاویر تنها نتیجه ای که میشه گرفت باقی ماندن احتمالی 3 فروند هست ! (البته توی تصاویر فقط یک فروند سالم دیده میشه) ....

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/bD25r.jpg[/img][/quote]

دوستان تند نريم !

8 هليكوپتر به ماموريت اعزام شدند. در بين راه يكي معيوب شد و از قرار معلوم يك جايي ، وسط بيابان ، احتمالا اطراف كرمان فرود مي آد و يك هليكوپتر ديگر خلبانان آن را سوار كرده و به ناو هواپيمابر بر مي گردد.

از شش تايي كه به Desert One رسيدن ، يكي كه به c-130 برخورد مي كند و يكي ديگر هم توسط جنگنده هاي ايراني هدف قرار مي گيرد .
مي ماند 4 تا ، كه بعد نيروي هوايي آن معيوب نزديك كرمان را نيز پيدا مي كند ، مي شود پنج تا .

كلا عكس و فيلم بيشتر مورد نياز است . كه آن چهار تاي نزديك طبس را سالم نشان مي دهد . ( گمانم يك فيلمي بود   icon_cheesygrin )
من اينطور فكر مي كنم كه تاريخ تحريف نشده !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]تو يكي از همين تاپيكها بود كه خوندم، يكي از عوامل آسيب جنگنده هاي ايراني در جنگ، اشتباهات تيربارها و پدافندهاي خودي بود كه به جاي هواپيماهاي عراقي ميزدن نيروي خودي رو!!![/quote]
درسته و بیشترشون هم کار پدافند ارتش نبوده چون اونها فرق یک فانتوم ومیگ 23 رومیتونستند از هم تشخیص بدن.

[quote]حسن شکیبی اظهار داشت: 400 هواپیما از طریق ناو هواپیمابر نیکسون وارد خلیج فارس شده و آماده بمب باران ایران بودند.[/quote]
از همین جا سواد این فرد مشخصه!
400هواپیما توسط یک ناوهواپیمابر!!!! میگم شاید اسمش رواشتباه نوشته باشه ومنظورش ناودیگوگارسیا بوده! icon_eek icon_eek icon_eek
(ناو اینتر پرایز تنها 250 خلبان با خودش حمل میکنه حالا شما تعداد هواپیما ها رو حساب کنید!)

[quote]نميدونم فرمانده امير نمكي چه قصدي داشته براي اين مصاحبه!!![/quote]
معلومه روشن کردن حقیقت و روکردن دروغ هایی که تا حالا امثال شما تحویل این مردم دادند!

کجا هستند اونهایی که همش دم از احترام به مسئولین میزدند واگر کسی به یکی از سرداران سپاه اعتراضی میکرد سریع جبهه گیری میکردند و میگفتند که وای به فلانی توهین شد و...
از نوشته های embassador اینطور میشه برداشت کرد که این فرمانده کهدر جنگواینها حضور داشته و کلی پرواز جنگیانجام داده و با خیلی از مسایل قبل ، حین و بعد جنگ آشنا بوده دروغ گو هستش و فقط 4تا کتاب که اعتبارشون درسایه ای از تردید قرار داره درست میگن.
(البته الان میدونم که یکی از مدیران ارشد الان میاد و پست من رو پاک میکنه و طبق معمول من رواز تاپیک اخراج میکنه!)[/quote]
==========================================================================================
با سلام.
ببخشيد اين كه براي بنده منظور امير از مصاحبه اي كه كليه قرائن و شواهد موجود رو برعكس اسناد بدست آمده جلوه داده، سوال باشه، از نظر دوستان آزادي خواه و طرفدار آزادي بيان اشكال داره؟خوبه نه مملكت دست شماس و نه مديريت سايت!!! لابد زبون هركي مخالف رو از حلقش ميكشيدين بيرون يا دهنشو ميدوختين ديگه!!!!

واقعا چه دموكراسي قوي دارين شماها!!!!
كجاي صحبت بنده توهين شد به امير؟
شما خودت به همه گفتي دروغگو و توهين كردي به هرچي امير و سرتيپ و سر لشگر و... اس!!!! بعد انتظار داري با من كه يه سوال ساده پرسيدم برخورد بشه و با شما نه؟
شما همه تفكرات خودتو در قالب يه سوال من جا دادي؟ و ميخواي بگي من منظورم ايناس؟ من خودم بلدم منظورامو برسونم نياز به كمك شما ندارم. عزيزم بيا مرد باش بگو منظور و حرف خودته! لازم نيست برداشتهاتو با توجيه پستهاي من بنويسي!
من منبعي آوردم و ميخوام اين مسئله بحث بشه!
باشه ! فقط صبر كن زمستون بياد برف بباره بعد وقتي منابع من تو كل سايت جلوت رديف شد، سرتو بكن توي برف!!!!
اگر جز تشنج زايي كه ظاهرا براتون روزمرگي شده توان ديگه اي ندارين، اين تاپيكو منحرف نكنين، اينجا بحثها و تحليل هاي مهم تري وجود داره تا دادن جواب به شما!
===========================================================================================
كتاب كودتاي نوژه ص84:
«برژينسكي از طراحان اصلي تجاوز طبس و مسئول اجراي آن مينويسد:
......كارتر دستور داد مقدمات اجرايي اين عمليات و ترتيب فرود آمدن هواپيماها و هلي كوپترها در محل تعيين شده در داخل خاك ايران و سوختگيري آنها براي بازگشتن داده شود...»
ص 85:
« طرح عمليات نجات را من ابتدا به عنوان آخرين چاره يا يك اقدام ضروري در صورت به خطر افتادن جان گروگانها تعقيب ميكردم و به [b]موثر بودن عمليات نظامي نظير محاصره دريايي ايران يا تصرف جزيره خارك و حملات هوايي به هدفهايي در خاك ايران بيشتر اعتقاد داشتم.»[/b]
«اگر اين كار با موفقيت انجام ميشد، آمريكا يك بار ديگر زور بازوي خود را نشان ميداد.چيزي كه بيست سال است به آن احتياج دارد.»
«كارتر گفت كه آبرو و حيثيت ملي ما به خطر افتاده و انور سادات( رئيس جمهور مصر) به او گفته اعتبار و موقعيت بين المللي ما به علت سستي در اقدام نظامي عليه ايران لطمه شديد خورده است.»
ص 86:
« در انجام اين عمليات ما از همكاري صميمانه يك كشور دوست و همكاري غير مستقيم چند كشور منطقه كه از چگونگي اين عمليات و اهداف آن اطلاع نداشتند برخوردار شديم.سادات طبق انتظار بي دريغ امكانات خود را دراختيار ما گذاشت.چند كشور ديگر هم در تدارك اين عمليات در داخل خاك ايران با ما همكاري كردند.»

«اسنادي كه بعدا كشف شد نقش صادق قطب زاده و بني صدر را در راس نيروهاي داخليه شريك در اين عمليات نشان داد.»
مامور سيا ايي كه مسئول برقراري ارتباط با بني صدر بود مينويسد:ص 87
« به من گفته شده بود كه دولت آمريكا به طور اعم و سيا به طور اخص در نظر دارند كه اگر امكاناتي موجود باشد، با افراديكه ميتوانند در انقلاب ايران نقشي داشته باشند تماس برقرار شود.لذا زماني كه امام در فرانسه بود يك مامور سيا در فرانسه به ملاقات بني صدر رفت. هدف ما به استخدام در آوردن او بود.در آخرين جلسه بني صدر موافقت نمود به عنوان مشاور اقتصادي قابل اطمينان اين كمپاني با نام مستعار «اس .دي.لور.ا» با حقوق ماهيانه 1000دلار همكاري نمايد.
در اولين قدم بني صدر در پست سرپرست وزارت امور خارجه اعلام عدم پرداخت ديون ايران به بانكها و شركت هاي خارجي را نمود!!!!
12 آذرماه روزنامه كيهان:
«.....اين بيانيه از طرف يك مقام مسئول و اقتصاددان كه همه انتظار جهت پياده كردن يكي اقتصاد توحيدي بدو دوخته شده بود،‌صورت ميگرفت،‌آن چنان دست اندركاران سياست خارجي و داخلي را حيران نمود و نتيجه آن توقيف تمامي سپرده هاي ايران در بانكهاي خارجي بود.انگيزه و اعلام ضبط سپرده ها هنوز براي هيچ كسي روشن نيست و وزير امور خارجه هم در هيچ يك از گزارشاتش سعي ننموده اين ابهام را توضيح دهد....»
نقش بني صدر در طبس: ص 88
« توسط فرماندهان نظامي كه بني صدر گماشته بود، تيمسار شادمهر، رئيس ستاد مشترك وقت و تيمسار باقري،‌فرمانده وقت نيروي هوايي روز 5/2/1359 به پايگاه يكم شكاري(پايگاه مادر) دستور داده شد، كه سريعا توپهاي 23 ميليمتري ضد هوايي، كه حريم حفاظتي فرودگاه و پايگاه را تامين ميكرد،‌جمع آوري شود. اين عمل در پايگاههاي( شيراز، ايستگاه رادار شرآباد مشهد و... )نيز انجام شد.باند فرودگاه تهران نيز تا روز يكشنبه7/2/1359(‌روز تجاوز) بدون مراقبت بود.»
برژينسكي مينويسد:ص 88
« ساعت 10 و 20 دقيق صبح روز 24 آوريل، ژنرال جونز به من خبر داد كه هواي منطقه مساعد بوده و هر هشت هلي كوپتر در راه ماموريت خود هستند..... اما در ساعت 4:45 دقيقه همه چيز ناگهان تغيير كرد و براون تلفني خبر داد كه يكي از هلي كوپترها به علت اشكال فني در نتيجه طوفان شن نميتواند در ماموريت شركت كند... ....يكي از هلي كوپترها با يك هواپيماي «سي-130» برخورد كرده و آتش گرفته و منجر به تلفاتي هم شده..»
«===========================================================================
اگر دوستان توان مطالعه چند منبع ساده رو ندارند حق ندارند كه نوشتن اين چنين كتابهايي كه ثبت تاريخ معاصر ما رو با زحمت انجام ميدهند رو به سخره بگيرند.بنده شخصا به اونا بيشتر اعتماد دارم تا به دهانهاي بازي پر از هياهو وكله هايي مثل دهل كه طاقت بحث با منابع رو ندارند و همه سر وصداشون توهين و افتراس و شايعه پراكني!!!
طرف خودش داره اعتراف ميكنه چه مشكل روحي و رواني در ما هست كه گوشامونو بگيريم بگيم نه نميشنويم!!!!
مثل ماجراي انتخابات 88 كلينتون و اوباما خودكشي كردن از بس اعتراف كردن آقايون و خانمهاي محترمشون گوشهاشونو دودستي گرفتن كه نشنون!!!حس بي غيرتي و وطن فروشيشون تحريك نشه!
لابد از نظر نظر دوستان عزيز جناب برژينسكي هم دروغ گو هست!!!!! و فقط شما راست ميگي؟ خوبه كه تو دشمني عليه ملت ايران اين آدم از همه تابلوتره!!! وگرنه اينم به وابستگي به نظام جمهوري اسلامي متهم ميكردن!!!! icon_cheesygrin
جالبه كه خدمت به نظام جمهوري اسلامي اينقدر براي بعضيا سخت و طاقت فرساس!!! و چشم ندارن موفقيتهاشو ببينن و از آزار ومظلوميتها و دردها و سختيهاشو لذت ميبرن!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی امکان باز سازی اون هلیکوپتر ها نبود منظورم همونه که به c130 برخورد کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یعنی امکان باز سازی اون هلیکوپتر ها نبود منظورم همونه که به c130 برخورد کرده[/quote]

Ninos جان وسط دعواي اينها تو هم يك چيزي ميگيا ! icon_cheesygrin

به نظرت ميشه يك چنين چيزي را بازسازي كرد icon_eek مگه نون خشكي برش داره ! اونم فكر كنم چون با جنازه آمريكائيها قاطي شده ، نگاش نمي كنه !
icon_eek

اگر در مورد تعداد پرنده ها شك داري پست قبلي من را بخوان !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بجای کشوندن بحث ها به جاده خاکی لطفا مسائل رو به حاشیه ها نکشن ! از همدگر هم دلخوری پیش نیاد تو تاپیک ها ! مسئله سر اثبات حرف این و اون نیست - بحث منطقی کنید با توجه به شواهد و مستندات . توهین هم نداریم دیگه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به جان خودم اگه مدیر سایت بود و این پستهارو میدید اول تاپیک رو قفل میکرد و بعد حداقل دسترسی چند نفر رو برای مدتی از سایت قطع میکرد.احتمال هم داشت که چندتا رو اخراج کنه.معلوم نیست این چند وقته کجا رفته.خبری ازش نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نقل از مرکز اسناد انقلاب اسلامی ..

[quote]راه طبس را با اینکه خاکی و خراب است با سرعت بسیار زیاد طی کردیم . در راه از سرنشینان اتومبیلی که از آنجا گذشته بودند ، سؤال کردیم ، گفتند آمریکائیها یک تانکر را آتش زده مسافرین یک اتوبوس را گروگان گرفته و هرچه داشته‌اند برده‌اند. «وقتی که به چند کیلومتری منطقه‌ی فرود رسیدیم، حدود پانزده نفر از برادران کمیته‌ی طبس در آنجا بودند و عده‌ای از برادران ژاندارمری نیز در آنجا حضور داشتند که یکی از آنها گفت: «منطقه، مین‌گذاری شده و یک فانتوم به طرف ما تیراندازی کرده است». صبح زود چون از فانتوم خبری نبود به منطقه رفتیم و تعداد هشت جسد در آنجا یافتیم. افسر ژاندارمری، برای اطمینان، حکم مأموریت ما را که برای غرب کشور بود، نگاه کرد و به ما گفت: «تا فردا در اینجا نگهبانی دهید»؛
ما که می‌رفتیم یک ستوان گفت : چون فانتومها اینجا پرواز کرده‌اند ، می‌روم بی‌سیم بزنم به نیروی هوائی که بدانند نیروی خودی در منطقه هست .
عده‌ای از پاسداران فردوس و طبس نیز با ما تا 100 متری هلیکوپترها آمدند ولی جلوتر نیامدند ، ولی ما جلوتر رفتیم .
در این موقع متوجه‌ی طوفانی که حدود سه کیلومتر با ما فاصله داشت و معلوم بود که به سوی ما می‌آید، شدیم. در این لحظه فانتوم مزبور در بالای سر ما ظاهر شد، وقتی طوفان شروع شد، مأموران ژاندارمری منطقه را ترک کردند؛ ولی ما پنج نفر پاسدار یزدی و برادران کمیته‌ی طبس باقی ماندیم. طوفان رسید و ما در میان طوفان حرکت کردیم تا اینکه به منطقه‌ی فرود هلی‌کوپترها رسیدیم. دو فروند هلی‌کوپتر در یک طرف جاده و چهار فروند در طرف دیگر جاده قرار داشت، یکی از هلی‌کوپترها در حال سوختن بود و یک هواپیمای چهار موتوره نیز در کنار آن می‌سوخت. ما در وسط جاده از اتومبیل پیاده شدیم و برای شناسایی به طرف آنها حرکت کردیم...»
محمد شهید بدقت مراقب مین‌گذاری یا هر نوع تله انفجاری بود به موتورها و جیپ آمریکایی رسیدیم اول محمد موتورها را بررسی کرد وقتی مطمئن شد که مواد منفجره به آن وصل نیست رفتیم و آنها را روشن کردیم و با هم کنار جاده آوردیم ، همچنین جیپ را .
شهید محمد خوشحال و خندان گفت :
[b]« خوب اینهم 5 هلیکوپترهایی که در کردستان از دست دادیم خدا رسانده است . » [/b]و خودش به سمت یکی از هلیکوپترها رفت . طوفانی که مدتی قبل آغاز شده بود کاملا برطرف شده بود و هوا صاف بود .
«... فرمانده‌ ما خیلی با احتیاط داخل یکی از هلی‌کوپترها شد. پشت سر او من هم داخل هلی‌کوپتر شدم... یک کلاسور محتوی چند ورقه‌ی درجه‌بندی شده در آنجا پیدا کردیم و چون تخصصی در این مورد نداشتیم آن را سر جای خود گذاشتیم تا برادران ارتشی بیایند و آنها را مورد معاینه قرار دهند.» [b]
«.. در داخل یکی از هلی‌کوپترها، یک دستگاه رادار روشن بود. فانتوم ها یک دور زدند، سپس دوباره به طرف هلی‌کوپترها آمدند و به وسیله‌ی تیربار کالیبر 50، یک رگبار به طرف هلی‌کوپترها بستند. این رگبار دقیقاً به طرف هلی‌کوپتری بسته شد که دستگاه رادار در آن روشن بود؛ در یک لحظه آن هلی‌کوپتر منهدم شد. [/b]من به فرمانده مان گفتم: «برادر محمد، بیا از اینجا برویم.» گفت: «فعلاً وقت آن نرسیده، وقتی فانتوم ها دور شدند ما هم می‌رویم»؛«به محض اینکه صدای فانتوم ها کم شد، ما به سرعت از هلی‌کوپترها دور شدیم و به هر صورت که بود، حدود 20 متر دویدیم و بعد روی زمین دراز کشیدیم. برادر عباس سامعی که راننده‌ی ما بود، به طرف من آمد و گفت: « من تیر خوردم، او با سرعت به طرف جاده رفت، برادر رستگاری در حال دویدن بود که من داد زدم تیر خوردم، او در جواب گفت: «من هم زخمی شده‌ام.» و بعد روی زمین افتاد؛ چون از ناحیه‌ی پا زخمی شده بود.»
«برادر عباس سامعی نیز که روی زمین دراز کشیده بود، بلند شد و مانند انسان‌های بی‌حال تلوتلو خورد و به زمین افتاد؛ من فکر کردم که از خستگی این طور شده است. برادر رستگاری خودش را به طرف او کشاند و در کنارش دراز کشید. برادر منتظر قایم هم در طرف دیگر خوابیده بود. ر[color=darkred]فت و برگشت فانتوم‌ها همچنان ادامه داشت و دو هلی‌کوپتر که در آن طرف جاده قرار داشتند؛ هیچ کدام منفجر نشدند [/color][b](البته بعد از آنکه به طبس رسیدیم، با کمال تعجب شنیدیم که فانتوم‌ها مجدداً بازگشته و یکی از آن هلی‌کوپترها را منهدم کرده بود[ند])[/b]. من داد زدم سوییچ ماشین کجاست؟ برادر رستگاری گفت: «عباس زخمی شده و بی هوش است.» برادر محمد منتظر قائم همچنان در آن طرف جاده دراز کشیده بود. من به طرف او رفتم، وقتی نزدیک شدم، دیدم مچ دستش قطع شده و پشت سرش افتاده است. فکر کردم مواد منفجره، دستش را قطع کرده است؛ جلوتر رفتم و او را صدا زدم، ولی جوابی نداد. چشمانش باز بود و چهره‌ی بسیار آرامی داشت، مانند آدمی که در خواب است. زیر بدنش خون زیادی ریخته بود. دیگر دلم نیامد که به او دست بزنم..
برادر زخمی دیگری که همراه محمد به داخل هلیکوپتر رفته است می‌گوید :
« ... در هلیکوپتر اشیاء مختلفی پیدا کردیم . از جمله یک کلاسور که چند ورقه درجه‌بندی شده و مقداری هم رمز در آن بود ... وقتی فانتومها آمدند و رفتند ، برادر شهید و من از هلیکوپترها پائین آمدیم و به سرعت دور شدیم اما بلافاصله فانتومها برگشتند . ما روی زمین خوابیدیم و به حالت خیز درازکش پیش می‌رفتیم . برادر عباس گفت : من تیر خوردم . بعد بلند شد ولی تلوتلو خورد و بر زمین افتاد. فرمانده شهید منتظر قائم هم در طرف دیگر خوابیده بود. رفت و برگشت فانتومها همچنان ادامه داشت . به طرف محمد برگشتم ، دیدم که دست چپش قطع شده و پشت سرش افتاده است . او را صدا زدم ولی جوابی نشنیدم . چهره بسیار آرامی داشت . چشمانش تقریبا باز بود و لبانش مثل همیشه لبخند داشت ، آنقدر آرام روی کتفش بر زمین افتاده بود که فکر کردم خواب رفته است ، اما زیر بغل او پر از خون بود ، فهمیدم محمد شهید شده و به آرزویش رسیده است . ما نتوانستیم پیکر به خون خفته او را ببریم. لذا محمد همچنان بر روی ریگهای کویر ، که با خونش رنگین شده بود ، تا صبح با خدای خویش تنها باقی ماند و صبح هم با اینکه از کانال‌های گوناگون قول هلیکوپتر و هواپیما برای آوردن جسد شهید را به یزد بما دادند و حتی یکبار مردم طبس جمع شدند و با شکوه تمام جسد شهید را تا فرودگاه تشییع کردند و با اینکه برادرانمان حکم برای سوار کردن شهید و زخمیها گرفته بودند ، اما بی نتیجه ماند و سرانجام نزدیک غروب با آمبولانسی که از یزد آمده بود ، شهید و من را به یزد بردند و شهید را فردا صبح با عظمت بی نظیری تشییع کردند ... »[/quote]

-------------
با توجه به این مطالب (که راست و دروغش پای اون مرکزه ! ابتدا 5 هلیکوپتر سالم روئیت شدند بعد یکی از هلیکوپترها که راداری داخلش روشن بوده (احتمالا سامانه مخابرات ماهواره ای بوده) مورد اصابت قرار میگیره .. بعد از اون خبر میرسه که از اون دو هلیکوپتر دیگه یکی دیگه هم توسط فانتوم ها زده شده (این جایی هست که محل بحث ما میتونه باشه) ..
که باید با توجه به تصاویر مشخص بشه (آیا در محل 3 هلیکوپتر منهدم شده وجود داره یا دوتا) ....
دوستان اگر میتونند کمک کنند و تصاویر این حادثه رو پیدا کنند تا بررسی کنیم ....

4- هلیکوپترهای آمریکایی در سه نوبت عصر جمعه 5/2/59 ساعت 6.30و 10.30شب و صبح شنبه 6/2/59 ساعت 7 بمباران شده‌اند. این عمل پس از اعلام وجود اسناد در هلیکوپترها و در حالیکه در دو نوبت عصر و صبح هوا روشن بوده است و همچنین در حالیکه نخستین بمباران نیز به شهادت برادر محمد منتظر قائم منجر شده بود ، وقوع یافته است. این بمباران بدون تردید به نفع آمریکا تمام شد و تجهیزات نظامی پیشرفته و اسناد محرمانه را از دسترس انقلابیون خارج کرد . در برخی از این اسناد ، نام ایرانیانی که مورد اعتماد آمریکا بودند و کماندوهای آمریکایی در صورت نیاز میتوانستند از آنها کمک بخماهند ذکر شده بود و بنابراین این افراد تمام تلاش خود را به کار بستند تا هویتشان فاش نشود. اما شهادت محمد منتظر قائم مردم و مسئولین را نسبت به وجود توطئه حساس نمود و موجب رسوایی توطئه گران شد.
[/quote]
___

یه مورد پیش اومده دوستان بررسی کنند :
سه نوبت بمباران ! 6.30 10.30 و 7 صبح روز بعد !! ..... !! (پس این حرف که هلیکوپترهای روشن (با پروانه در حال حرکت رو زدن خلاف واقع هست) چون نمیتونسته از دو شبانه روز روشن مونده باشند ....

___
[quote]
1- نکته اساسی و مهمی که باید مورد توجه باشد اینست که ارتش در حالت زمان وقوع حمله آماده‌باش جنگی به سر می‌برده است !!
2- در اسفند ماه 1358 بدلیل عدم وجود پوشش هوائی در منطقه شرق کشور، استقرار دو دستگاه رادار به تصویب رسیده بود. این اقدام تا زمان وقوع حادثه انجام نشد . با وجود آماده‌باش نظامی ، رادارهایی که در آن منطقه وجود داشتهاند ، غیر علمیاتی اعلام شدند و خبر ورود هواپیماهای آمریکایی یا اصلا گزارش نشد و یا به این گزارشها ترتیب اثر ندادند .
3-طبق امریه شماره 256-16-1412 مورخ 3/2/59 (دو روز قبل از حمله آمریکا به طبس)معاونت عملیاتی پدافند هوایی مقرر شده بود آتشبارهای ضد هوایی23 میلیمتری مستقر در تهران ، مشهد ، شیراز ، بابلسر با کلیه تجهیزات لازم به مأموریت اعزام گردند . همچنین طبق گزارشات توپهای ضد هوائی مهرآباد و پادگان منظریه نیز برداشته شد و این توپها تا تاریخ 6/2/1359 پس از انتقال از محلهای خود در انتظار و بیهوده در نقطه‌ای می‌مانند و بعدا در کمیسیون مورخه 7/2/1359 و سپس طی نامه شماره 48-2/03-412 به تاریخ 10/2/1359 تعداد آتشبارهای اعزامی تقلیل می‌یابد و بعدا کلا دستور لغو و مسأله منتفی می‌شود . یعنی بدون هیچگونه استفاده یا عملکردی ، تنها در چند روز تجاوز و توطئه آمریکا ، توپهای ضد هوائی از نقاط حساس و مورد توجه دور می‌شوند![/quote]

http://irdc.ir/fa/content/6271/default.aspx

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]یعنی امکان باز سازی اون هلیکوپتر ها نبود منظورم همونه که به c130 برخورد کرده[/quote]

Ninos جان وسط دعواي اينها تو هم يك چيزي ميگيا ! icon_cheesygrin

به نظرت ميشه يك چنين چيزي را بازسازي كرد icon_eek مگه نون خشكي برش داره ! اونم فكر كنم چون با جنازه آمريكائيها قاطي شده ، نگاش نمي كنه !
icon_eek

اگر در مورد تعداد پرنده ها شك داري پست قبلي من را بخوان ![/quote]

والا چیکار کنم وقتی کهc130رو بازسازی میکنن دیگه میشه دیگه ایران کلا استاد بازسازی هواپیما و کلا هوا گرد های 100 سال پیشه ولی ای کاش یه بار دیگه این دفعه با بی2 بیان و بزارن برن تا با چند تا بی 2 حال کنیم چ میشه(خداوندا بی 2 های آمریکایی را به وسیله ی شن نصیب ما بفرما)آمین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
سه نوبت بمباران ! 6.30 10.30 و 7 صبح روز بعد !! ..... !! (پس این حرف که هلیکوپترهای روشن (با پروانه در حال حرکت رو زدن خلاف واقع هست) چون نمیتونسته از دو شبانه روز روشن مونده باشند [/quote]
وریور جان در متن بارها ذکرشده [size=18]بمباران[/size]!
واین در صورتیه که هیچکدوم از عکسها این رونشون نمیده که پرنده ها مورد اصابت بمب قرار گرفته شده باشند.(مثل قضیه 11 سپتامبر که گفتند برجها به علت برخورد هواپیما ها فرو ریختند در حالی که درست عمودی فرو ریخته بودند مثل انفجارهای طراحی شده!) نعش هلیکوپتر ها درسا مثل مال C130 میمونه انگار آتشش زده باشند!
در ضمن در هیچ کدوم از عکسهایی که من تا به حال از این محل دیدم اثری از اصابت بمب به زمین نبود.(فکر نکنم هیچ خلبانی بتونه اینقدر با مهارت بمب سقوط ازاد رو با دقت میلی متری پرتاب کنه!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من توی این عکسها گودالی که نتیجه انفجار بمب باشه نمیبینم...یعنی همه بمبها دقیقا به هدف خوردند ؟
این چه بمبارانی بوده و با چه خلبان حرف گوش نکنی که 3-4 تا هلیکوپتر را سالم ول کرده و برگشته پایگاه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب شد که رفتی یه تحقیقی کردی و در ویرایش به مطلبت اضافه کردی![/quote]
اول که پست دادم اصلا جواب تو رو ندادم چون فکر کردم باعث کسر شانمه ولی 10 دقیقه بعد گفتم ممکنه فکر کنی جوابتو ندارم و کم اوردم اقای نینو و بلیز قیبل از ادیت من پست داده بودند شاید اونها دیده باشند ولی کاش جوابتو نداده بودم اشتباه از خودم بود
اینم ادیت کردم کمتر ناراحت بشی
[quote]اولش فکر کردم به اشتباهت پی بردی و واقعا رفتی دنبال یاد گرفتن، ولی مثل اینکه بعد از دعواهای لفظیت با واریور و سعید و . . . حالا نوبت بنده است!! تو مثل اینکه ذاتا آدم ناراحتی هستی؟![/quote]
اگر ادم عادلی باشی میتونی توی اون تایپیک ها ببینی که من هیچ وقت اول شروع به رد کردن حرف اونها نکردم و حرف خودم رو در مورد تایپیک گفتم و اونها بودن که به دلیل مخالف بودن با نظر من به حالت توهین این رو بیان کردن مثل جناب عالی که حرف من به تو ربطی نداشت ولی توهین کردی مطمئنا در جواب توهین قربون صدقه کسی نمیرن
ولی اگر کسی بوده که من بدون دلیل بهش توهین کردم ازش معذرت میخوام

من حرف اقای هگزم رو که از جناب مدرسی مطلبی رو گذاشتن قبول میکنم ولی تو نمیتونی چیزی رو به من ثابت کنی با عرض معذرت بدت نیاد در این حد نیستی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند تا عکس میزارم شاید برای رفع ابهام مفید باشن

http://babulilmlibrary.com/news/wp-content/uploads/2010/04/tabas-9f.jpg
http://www.rohama.org/files/fa/news/1389/2/5/7166_295.jpg
http://www.rohama.org/files/fa/news/1389/2/5/7165_913.jpg
http://www.aftabnews.ir/images/docs/000087/n00087463-r-b-007.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]علت برخورد هواپیما ها فرو ریختند در حالی که درست عمودی فرو ریخته بودند مثل انفجارهای طراحی شده!) نعش هلیکوپتر ها درسا مثل مال C130 میمونه انگار آتشش زده باشند!
در ضمن در هیچ کدوم از عکسهایی که من تا به حال از این محل دیدم اثری از اصابت بمب به زمین نبود.(فکر نکنم هیچ خلبانی بتونه اینقدر با مهارت بمب سقوط ازاد رو با دقت میلی متری پرتاب کنه!)[/quote]

درسته منم قبول دارم شاید خود امریکایی ها تجهیزاتشون رو اتش زدند

یک نکته رو هم بگم دو فروند از این بالگردها سالم مونده که یکیش در بندر عباس زمین گیره و دومی عملیاتی هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
سه نوبت بمباران ! 6.30 10.30 و 7 صبح روز بعد !! ..... !! (پس این حرف که هلیکوپترهای روشن (با پروانه در حال حرکت رو زدن خلاف واقع هست) چون نمیتونسته از دو شبانه روز روشن مونده باشند [/quote]
وریور جان در متن بارها ذکرشده [size=18]بمباران[/size]!
واین در صورتیه که هیچکدوم از عکسها این رونشون نمیده که پرنده ها مورد اصابت بمب قرار گرفته شده باشند.(مثل قضیه 11 سپتامبر که گفتند برجها به علت برخورد هواپیما ها فرو ریختند در حالی که درست عمودی فرو ریخته بودند مثل انفجارهای طراحی شده!) نعش هلیکوپتر ها درسا مثل مال C130 میمونه انگار آتشش زده باشند!
در ضمن در هیچ کدوم از عکسهایی که من تا به حال از این محل دیدم اثری از اصابت بمب به زمین نبود.(فکر نکنم هیچ خلبانی بتونه اینقدر با مهارت بمب سقوط ازاد رو با دقت میلی متری پرتاب کنه!)[/quote]

بلیز عزیز من خودم لغت بمباران رو قبول ندارم ! (البته شاید در بمباران از ماوریک یا راکت استفاده کرده باشند) اما توی متن گفته شده فانتوم ها شروع به تیراندازی به سمت هلیکوپتر ها کردن (و احتمالا هلیکوپتر ها منفجر شدن که ناظر زمینی گفته بمباران هدف از بکار بردن این لغت اشاره به عمل فانتوم ها بوده که فلان کردن ) ...

در نهایت اینطور نتیجه بگیرم :
از 8 فروند یکی در بیابان رها میشه (و با خراب کردنش با اون یکی فرار میکنند) ..
که میشن 6 عدد ...

از 6 عدد یکی به هواپیما میخوره (که قاعدتا نعششون باید با هم یکی باشه (البته اگر افسانه درست گفته شده باشه) ... !

زمانی که نیروهای سپاه برای اولین بار میرسند 5 تا روی زمین و سالم دیده میشه ...

یکی رو فانتوم ها میزنند و سپاهی ها فرار میکنند ... (سوالی که اینجا مطرح هست : اینه که ارتش چطور با خبر شده ؟ و ارتش زودتر با خبر شده یا سپاه )

زمانی که نیروهای سپاه بر میگردن میبینند یکی دیگه هم نابود شده ...

[quote]درسته منم قبول دارم شاید خود امریکایی ها تجهیزاتشون رو اتش زدند[/quote]

پس چرا با همه اینکار نکردن ؟! انداختن یدونه نارنجک توی هر کدوم خیلی خرج نداشت و زمان نمیبرد !! اونها حتی اجساد رو هم ول کردن و پشت سرشون رو هم نگاه نکردن ....
این حرف شما در مورد اون هلیکوپتری که به طبس نمیرسه میشه پذیرفت ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.