Stuka

تصويري ناياب و منحصر به فرد از موشک خم پي جي !

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]کسی جواب نداره بده ؟[/quote]
دوست عزیز این کار از مجبوری بوده.ب بردش هم که کم بوده .شاید یه وقع دیدی از لانچر بیرون نشده هم ترکید! و یک دلیل دیگه هم این چون ایران موفق به ساخت گلوله ار پی جی خیلی زود شد و دیگه لازم نبود همچین چیز ضایعی رو بسازن
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان ميدونن قيمت هر موشك ار پي جي 7 چنده؟[/quote]
میخوای برات مجانی پیدا کنم :| من یه جا دیدم قیمتش ۵۰ دلار هر گلوله اگه از قاچاقچیهای اسلحه بخری اونم از نوع رومانیش.کلاش ساخت رومانی هم قیمتش ۴۰۰ دلار و لی کلاش روسی تقریبا هزار دلاره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ماشاا..خوب وارديا سمندون جون..يه ليست قيمت كلي هم به ما بده ببينيم كلا بازار اسلحه چطورياس؟دوش پرتابم قيمت داري؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ماشاا..خوب وارديا سمندون جون..يه ليست قيمت كلي هم به ما بده ببينيم كلا بازار اسلحه چطورياس؟دوش پرتابم قيمت داري؟[/quote]

اقا هکسمن اگه میتونی برو اینجا. اینجا قیمتها اینجان و قطعات اسلحه ها هم موجوده البته این یه اسلحه فروشی امریکای هست .جدی گفتم قاچاقچیها ارزانتر میفروشن :| http://www.gilbertsguns.com/Handguns

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دمت گرم سمندون.چه باحال بود خريد اينترنتي اسلحه..چه حالي ميده ها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما تو اون سایت سمندون جان هرچی گشتی پیدا نکردیم ولی تو این چرا
http://www.impactguns.com/store/romanian_ak47.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از دوستان كسي هم تجربه شليك با ار پي جي داره؟[/quote]

اینو باید از نجف بپرسی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما تو اون سایت سمندون جان هرچی گشتی پیدا نکردیم ولی تو این چرا
http://www.impactguns.com/store/romanian_ak47.html[/quote]

ببینم مگه فرق کلاش رومانی با روسی چیه که نوع روسیش گرونتره میدونی :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آقا ببخشید . اگر این مدل موشک درست کردن ، محاسن خوبی داره ، پس چرا در اون بازنگری و طراحی مجدد مهندسی صورت نگرفت و به صورت انبوه نرسید ؟
اگر هم به تولید انبوه رسیده یکی بیاد و این خبر خوب رو به ما بده[/quote]

[quote]کسی جواب نداره بده ؟[/quote]

[quote][quote]کسی جواب نداره بده ؟[/quote]

دوست عزیز این کار از مجبوری بوده.ب بردش هم که کم بوده .شاید یه وقع دیدی از لانچر بیرون نشده هم ترکید! و یک دلیل دیگه هم این چون ایران موفق به ساخت گلوله ار پی جی خیلی زود شد و دیگه لازم نبود همچین چیز ضایعی رو بسازن[/quote]

[quote][quote]از دوستان كسي هم تجربه شليك با ار پي جي داره؟[/quote]

اینو باید از نجف بپرسی.[/quote]

بسمه تعالی

با سلام

خدمت دوستان عارضم که(بقول معروف به ترتیب و یکی یکی) اول آقا مهدی آرمی عزیز تا اونجا که یادمه این دست ابتکارات توسط برو بچه های مهندسی رزمی و جهاد و بچه های وزارت سپاه اون موقع انجام میشد و با پیشنهاد بچه های با تجربه که توو میادین نبرد حضور داشته و مشکل رو از نزدیک دیده و حس کرده بودن انجام میگرفت. این ابتکار و ابتکارات دیگه ای که صورت گرفت در راستای رفع مشکل تا علاج واقعی اون بودمثلاً وقتی بچه هامون تونستن اس پی جی 11 (که اون موقع معروف شده بود به آر پی جی 11 !) رو طوری حمل کنن تا تووی خطوط مقدم نبرد و ازش برای زدن تانک های تی 72 بهره بگیرن و یا از مالیوتکا و بردِم و دراگون هم تا اونجا که یادمه استفاده گسترده ای برای زدن تی 72 ها بکنن دیگه از این ابتکار کمتر شاهد بودیم .لا اقل من که دیگه ندیدم چون لشکرمون بطور گسترده از چندین سلاح و موشک جدید بهره گرفت مثل یه نوع دوش پرتاب که شبیه سهند بود لازم به ذکره که ما توو زدن تانکهای دیگه دشمن مثل تی 62 و تی 55 و ... نفربراشون با آر پی جی 7 مشکلی نداشتیم و فقط تی 72 ها بودند که مشکلساز شده بودند که با این ترفند و استفاده گسترده از اس پی جی 11 و توپ 106 و موشک تاو و مالیوتکا و بردم و دراگون و حتی یه مدل تاو که با ابتکار بچه ها قابل حمل شده بود حسابی از خجالت تی 72 ها در اومدیم.....

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/scan0012.jpg[/img]
[b][color=blue](یک نمونه استفاده از موشک تاو در زمان دفاع مقدس)اینجا حقیر و یکی ار همرزمانم، حسین..... که در حال حاضر یکی از سرداران سپاه ولشکر هست در منطقه عملیاتی بدر هستیم و اونی که پشت فرمون جیپ هست حقیر هستم که اون موقع برای ادامه حضور در جبهه و نبرد برای خدمت بصورت بسیجی با پیشنهاد همین دوست بچه محلمون که توو عکس میبینید به واحد ضد زره تیپ ذوالفقار لشکر27 رفته بودم .این عکس مال بهار سال 1364 هست فکر کنم اردیبهشت ماه. که قرار بود در ادامه عملیات بدر توو همون محور عملیات جدیدی بکنیم که متاسفانه بعداً لغو شد.[/color][/b]

دوم. سمندون جان بله برد این بقول دوستان خم پی جی کمتر از آر پی جی 7 بود ولی باید بدونی که گلوله های آر پی جی هفت رو همون موقع و حتی قبل از انقلاب هم در ایران ساخته میشد ولی یک نمونه خاصی بود که مثل مدلهای روسی و کره ای و چینی نبود. مدل ساخت صنایع دفاع فاقد چاشنی ضامن دار سر گلوله که مدلهای روسی و کره ای و چینی داشتند، بود و تنها چاشنی ضربه ای داشت. بخاطر همین خیلی هاش درست عمل نمیکرد و حساسیتش بالا نبود! کافی بود که زاویه برخوردش با هدف مایل باشه تا چاشنی بخوبی عمل نکنه چون مقدار نیروی وارد شده بهش کافی نبود. ولی مدلهای روسی و کره ای و چینی چاشنی سر گلوله دارای ضامنی بود که باید حتماً قبل از شلیک موشک اون رو مثل ضامن نارنجک دستی میکشیدی تا در صورت برخورد به هدف عمل کنه و این مزیت خوبی بود که بچه هامون در صورت بی احتیاطی در موارد حمل و نقل و حین رزم تا قبل از وقت استفاده علیه اهداف از خطر ضربه و انفجار احتمالی در اثر بی احتیاطی محفوظ بمونن چیزی که در گلوله های ساخت داخل اون موقع نبود و یه سری در مواقع حمل ونقل در اثر ضربه منفجر میشد.گلوله های خارجی خریداری شده مزیتهای دیگه ای هم داشت. ولی خب پس از مدتی بچه های صنایع دفاع عین نمونه های خارجی رو ساختن و برای استفاده به جبهه ها ارسال کردن ولی همونطور که گفتم این گلوله های آر پی جی 7 فقط برای زدن تانکهای تی 62 و 55 و 54 و نفربرا و خودروهای سبک و سنگین و سنگرها و ... کاربرد داشت و نه بر روی تی 72 البته بچه هامون با آر پی جی 7 تونستن شنی تی 72 ها رو هدف قرار بدن که این موجب توقف کامل تانک و عدم پیشرویش بود ولی سیستمهای آتش و تیربارهاس تا زمانی که ما بخوایم خودمونو بهشون برسونیم کار میکرد.

سوم خدمت دوستان عزیزم hexman و Guardian عارضم که : بله حقیر تجربه شلیک با آر پی جی و 106 و ..... رو دارم و اون هم نه به تعداد کم و نیز در صحنه های نبرد بارها ازش بهره کافی بردم...خب یه چند تایی تانک و نفربر و سنگر تیربار و دوشکا و... هم توفیق داشتم که بزنم.واقعاً یه وجد خاصی به انسان دست میده... نه فقط بخاطر زدنشون نه... بلکه بخاطر پیروزی به دشمن اسلام و میهن اسلامی و عزیزمون و حالت معنوی که از نصرت حق به آدم دست میده و اینکه میدونی در پرونده اعمالت انشاءالله ثبت و ضبط میشه....

یا علی مدد.
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و تشكر از برادر نجف عزيز بابت توضيحات بسيار خوبشون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه چیزی هم تو یه فیلم یا مستند دیدم نمیدونم برای چی بود(سوال)

در قسمت انتهایی خمپاره 60 قبل از پره ها پارچه بسته بودن(مثل شال گردن) دلیل خاصی داره؟

من استنباطم این بود که برای استفاده حداکثری از نیروی پیش برنده گاز حاصل از انفجار این کار را کردن

تا نظر علما چی باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من هم یک بار با آر پی جی شلیک کردم..البته تا دو سه روز گوشم سوت میکشید :mrgreen:

یه توصیه به بچه ها می کنم...میخایین بزنین یادتون نره دهان مبارکتون واکنین ها؟؟؟ موجش شاید باعث

بشه از چشم و گوشتون خون بیاد..درهرصورت سلاح خفنیه!!صدای شلیک مهیبتری از انفجار راکتش داره

اون شلیک من هم یک متری هدف خورد..باید سرسلاح بالاتر می آوردم icon_cheesygrin

البته شرمنده ازنجف جان!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.