WA-2000

نحوه آموزش یک کماندو

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فعالیت و آموزش کماندوها
آموزش های یک کماندو آموزش های سخت و طاقت فرسا هستند که پشتکار میخواد،اگه شما فقط تو خونتون بخور و بخوابه باید بگم که اصلاً یک کماندوی خوب نمیشید،یک کماندو فرد بسیار فعال از جامعه ی نظامیه!
آموزش های یک کماندو که شامل گذروندن دورهای آبیخاکی، عملیات ویژه، چتربازی اتوماتیک ( و بعد از اون سقوط آزاد)، رزم انفرادی پیشرفته و کلی دوره دیگه که عمومی هستند.یعنی تمامی پرسنل ارتش باید اونها رو بگذروونند.بعدش دوره ی تخصصی شروع میشه که فرق بین یک کماندو،
یک تکاور و یک نقشه کش رو هم مشخص میکنه.
مثلاًوقتی یک کماندو دوره ی عمومی اش تمام شد دوره ی تخصصی شروع میشه.یعنی یک کماندو در یک رشته از فعالیت های نظامی خبره میشه.مثلاً وقتی که دوره های عمومی تموم شد یک کماندو باید این دوره ها رو بگذروونه.
آبیخاکی، دوره تخصصی غواصی، دوره تخصصی تخریب ( شامل تخصص های دریایی، الکترونیک) و دوره تخصصی ناوبری و تکاور غواص، ناوبر، کمین و ضدکمین، تخریب دریایی، کوهستان، جنگل، راپلیسم ، بیابان، تک تیرزن، رهایی گروگان ، عملیات روانی ، جنگ نوین ، مخابرات و جنگ الکترونیک ، پشتیبان ، نفوذ ، پاکسازی، تخصص هر یک از سلاح های موجود در یگان خدمتی.
حالا من براتون این دوره ها رو توضیح میدم .

1)آبیخاکی:شما باید از طریق دریا به نقطه نفوذ کنید که احتمال درگیری بسیار شدید وجود داره.شما باید چگونگی رزم در اینگونه مناطق رو یاد بگیرید یا مثلاً شما باید یک کیلومتر رو شنا کنید(پس از جدا شدن از کشتی یا قایق مادر)سپس باید عملیات محموله رو انجام بدبد.

2)چتر بازی اتوماتیک:شما رو مثلاً هلی برن میکنن(جابجایی با هلی کوپتر یا هواپیما رو میگن)شما باید چگونگی استفاده از این وسایل که شامل چتر هم میشه رو یاد بگیرید و باید بدونین که چتر بازی معمولی با چتر بازی اوتوماتیک و پیشرفته از زمین تا آسمون فرق داره(شما تو چتر بازی بلدید چطوری وسایلتون رو حالا نظامی هم که هست بچینید که دست و پا گیر نباشه؟)

3) سقوط آزاد:تمامی پرسنل کماندویی این درسشون رو باید با دقت یاد بگیرنند چون وقتی شما از هواپیما میپرید میتونین هر وقت خواستید چترتون رو باز کنید.اما در سقوط آزاد باید چگونگی محاسبه ارتفاع هوایی،به موقع باز کردن چتر رو بلد باشید و گر نه مثلاً همرزماتون در یک زمان چتر رو باز میکنن اما شما 10 دقیقه بعد باز میکنین که باعث میشه شما در حدود شاید یک کیلومتر از دوستاتون عقب بیوفتید(تو مناطق جنگلی،صحرایی،برفی یا جایی که شما اصلاً نمیشناسید )

4) دوره تخصصی غواصی:شما فقط در مناطق باز مثل جنگل نمیجنگید.مثلاًدشمن کنار رودخونه پایگاه زده،شما نمیتونین که مستقیم تو شکم دشمن برید در این گونه موارد هست که میفهمین که غواصی به چه دردی میخوره

5)تخریب:شما باید بدونین که در بعضی مواقع نمیشه که فقط دفاع یا حمله کرد.مثلاً دشمن استحکامات و یا وسایلی برای مقابله با شما داره.شما باید در این گونه موارد از یک تخریبچی استفاده کنید.این نظامی چگونگی تخریب تمامی وسایل نظامی رو بلده به طوریکه اصلاًقابل تعمیر نباشه!!!

6)ناوبری : نبردی در دریا اتفاق میافتد،کماندو ها تمامی افراد دشمن را کشته اند و یک افسر نیروی دریایی هم با آنها نیست ، نیروی کمکی دشمن نزدیک میشود ،آیا باید کشته شدن خود را تماشا کرد؟ در حالی که یک نفر از آنان هم ناوبری را بلد نیست؟؟؟

7) کمین و ضد کمین : شما میخواهید که با کمترین تلفات به دشمن ضربه بزنید،ضربه ای که خیلی سخت باشد. در این گونه موارد کمین زدن بهترین راه است.یا برعکس دشمن به شما کمین میزند باید راه دفاع را بلد بود.

8)جنگل و کوهستان : در این دوره ها شما باید چگونگی زنده ماندن در شرایط سخت در بیابان و جنگل و کوهستان رو در تمامی فصول بلد باشید.ماموریت شما ممکنه تا یک هفته طول بکشه.شما میتونین که یک کامیون غذا با خودتون ببرید؟؟؟ به غیر از غذا شما باد چگونگی استفاده از این محیط ها را در تاکتیک های اختفا،استتار و پوشش بلد باشد.

9)راپلیسم : راپلیسم یا راپل یعنی این که شما بتوانید از یک صخره،دیوار یا کوه بالا برید اونهم با طناب.فقط بالا رفتن نیست بلکه پایین اومدن هم مهمه به این کارا میگن راپل.

10) تک تیر زن:شما باید تیر اندازی با انواع و اقسام اسلحه ها رو بلد باشید.تفنگ های تک تیر اندازی رو هم شامل میشه.

11)رهایی گروگان:نیروهای کماندویی یا تکاوران هم باید این دوره رو پشت سر بگذرونن که شایداصلاً ربطی به عملیاتاشون نداشته باشه(نظامه دیگه باید طی کرد)

12)مخابرات:شما باید چگونگی استفاده از بیسیم های کوله ای و یا دکل های مخابراتی برای ارسال پیام رو بلد باشید.

13) جنگ الکترونیک: جنگ الکترونیک یعنی جنگی که تمامی وسایل آشکار کننده ی دشمن اعم از ردیاب،دور بین و ... رو از کار بندازه که بیسیم هم جزوشه.شما باید چگونگی اجرای این جنگ و راههای مقابله ی آنرا بلد باشید.

14) ، پشتیبان : در بعضی موارد شما نمیتوانید بجنگید بلکه وظیفه ی شما پشتیبانیه.شما باید حتماًچگونگی کار با توپ های جنگی برای پشتیبانی از راه دور یا فرستادن نیروی کمکی رو بلد باشید.

15) نفوذ : یعنی پیدا کردن راههای نفوذ به منطقه ی دشمن.حالا میخواد شهری باشه، قرارگاهی و ...

16) پاکسازی :پاکسازی دشمن یا سلاحهای دشمن برای تصرف یک منطقه یا برای ایجاد آفند(حمله) یا پدافند(دفاع) در برابر دشمن.

17) تخصص هر یک از سلاح های موجود در یگان خدمتی : یک کماندو باید طرز به کار انداختن نمامی سلاحها رو بلد باشه.مثل توپخونه،تانک،هواپیما،قایق و...

این ها دوره های فاش شده بود و گر نه اونقدر دوره ی نظامی مثل نقل و نبات وجود داره که حد نداره.

عمیات: یک کماندو باید توانایی انجام عملیات های آبی، خاکی و یا هوایی رو داشته باشه.
عملیات شما یا برون مرزی یا درون مرزیه. شما در پادگان چند تا زبان رو یاد میگیرید باید عملیات برون مرزی هم انجام بدید(ترور،آشفتگی،برداشتن زیر بنای اقتصادی مثل سیلوها،ربودن افراد و ....)
خوب بید :|
[url=http://nazaja.blogfa.com/]منبع[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من كه الان اينها رو خوندم كماندو نميشم؟؟؟؟؟؟[/quote]

موضوع تاپيك :lol: كه نحوه آموزش

[quote]نحوه آموزش یک کماندو [/quote]

نه كه چگونه كماندو شويد :|


خوب بود ولي اطلاعات كلي بود

مثلا نوع ورزش هاي رزمي و شرايط ها و زمان دوره و هر دوره آموزشي و.... بيان نشده بود

ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز مطالب خوبي بود
البته لازم به ذكره كه يكي از مهم ترين اموزش هاشون اينه كه توي يه محيط دور مثلا وسط يه جنگل با چتر پيادشون ميكنن تا مسيرشون رو پيدا كنن و توي اين مدت بتونن زنده بمونن(غذا جاي خاب و ...)

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته يه دوره معموليشون اسارته كه در اون حسابي با بندساچمه و زنجير و شكنجه و ...پذيرايي ميشن ولي نبايد بجز مشخصات خودشون حرفي بزنن!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]]من شنیدم دوره ای دارن به اسم دوره عقرب که در یک صحرا باید با یک قمقمه آب و یک قطب نما(عموما خراب) :lol: دووم بیارن
خوب من زبان های ترکی و فارسی و انگلیسی بلدم :mrgreen:
همینطور شما به خواب ارادی و راه رفتن در حین خواب در مسیر درستicon_arrowd اشاره نکردین!!!!! icon_arrowd [/color][color=darkred]دوست عزیز در پست خود از حروف بزرگ استفاده نکنید

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عالمی داره شنیده ها و نه دیده ها !!! :mrgreen: :lol: icon_arrowd

به هرحال فکر کنم راجبه کلاه سبزها و نیروهای صابرین شایعات بسیار بیشتر از واقعیات باشه به خصوص راجبه دوره اموزشی شون که به جز چتربازی ازاد و اتوماتیک اونم از بس اعلام علنی شد و دو سه مورد دیگه مثل رزم در بیابان و زنده ماندن توش بقیه چیزی راجبشون نمیدونند !

کلا هرکی هرچیزی میشنوه رو میگه و البته گاهی مطالب جالب و واقعی ازشون درز میکنه ولی خوب اغلب نباید زیاد باور کرد البته بحثم راجبه کلیه فروم هاست ....

یا مثلا برخی هاشون اونقدر بدیهی هست که دیگه نمیدونم چطور جز چیزای شاخ محسوب میشه .... ؟ مثلا دوره بیابانی که باید 70 کیلومتر پیاده روی بکنند و ...

اینا جز مواردی هست که هرجا که اصول کماندویی و حتی سربازی عادی رو گفته (برا کماندوها دوره ها سنگین تر هست و حرفه ای تر و سخت گیرانه تر) برخی از این دوره ها اسمشون هست و چیز شاخی نیست یا جدید نیست


در کل در تمام دنیا راجبه کماندوها و دوره های اموزشی شون اطلاعات درز نمیکنه یا کمتر درز میکنه تا کسی نتونه ضد اون دوره ها رو برا تضعیف کشور مذکور بزاره مگر یه سری استانداردهای ثابت در جهان که اونم فرقی نمیکنه دونستن یا ندونستن ش به خصوص که تمرین و ممارست و انتخاب درست نیرو حرف اول و اخر رو میزنه

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اديب جان حرف دلمو زدي ! :mrgreen:
من نميدونم اين حرفا رو بچه ها از كجا در ميارن ؟؟؟
البته مطمئنم كه همش تو سايت موجوده مثلا همون دوره عقرب كه يكي از بچه ها تو تاپيك كلاه سبزها زبده ترين نيروهاي جهان هستند حرف زده ولي حرف شما كاملا درسته آموزش هاي مخصوص هيچ وقت لو نميره البته اين آموزش عقرب همچين هم خاص نيست :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.