FLANKER

Barzan (Vita) Class ناوچه ضربتی نیروی دریایی قطر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]...... فعلا شافتش شكسته .... توي داك پهلو گرفته .... همه ي نقطه ي اميد من اين بود كه شافت ...... رو خودمون ساختيم كه اونم ياورش استاد شد[/quote]

منبع ؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جماران تسلیحاتش خیلی قویتره و اگر هلی کوپتر بتونه هدف رو شناسایی کنه و یا با پهباد این کار رو بکنه می تونه با فاصله بالای 250 ک م این فسقلی رو بدون اینکه حتی متوجه حمله بشه یه صخره مرجانی کنه.
[/quote]

با کدوم موشک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان نسنجیده و بی علم و از روی تعصب حرف نزنید
همین تعصب کورکورانه هست که جلوی پیشرفت رو میگیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با کدوم موشک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همین تعصب کورکورانه هست که جلوی پیشرفت رو میگیره[/quote] منظورش این هست که نور یا کوثر رو روی پهبادی هلیکوپتری ببندند و شلیک کنند ...

[quote]جماران تسلیحاتش خیلی قویتره و اگر هلی کوپتر بتونه هدف رو شناسایی کنه و یا با پهباد این کار رو بکنه می تونه با فاصله بالای 250 ک م این فسقلی رو بدون اینکه حتی متوجه حمله بشه یه صخره مرجانی کنه.[/quote]

موشک نور بردش 300 یا 250 نیست این موشک بردش ارتقا یافته و از 120 به 180 و در ارتقاع جدید از این بیشتر شده ولی 250 یا بیشتر نیست ...

[quote]...... فعلا شافتش شكسته .... توي داك پهلو گرفته .... همه ي نقطه ي اميد من اين بود كه شافت ...... رو خودمون ساختيم كه اونم ياورش استاد شد[/quote] احسان جان منظورتون شفت پروانه است دیگه ؟ یا همون محور اتصال پروانه به گیربکس ..

حالااین حرفتون منبعی هم داره یا از شنیده ها هست >؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]با کدوم موشک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همین تعصب کورکورانه هست که جلوی پیشرفت رو میگیره[/quote] منظورش این هست که نور یا کوثر رو روی پهبادی هلیکوپتری ببندند و شلیک کنند ...

[quote]جماران تسلیحاتش خیلی قویتره و اگر هلی کوپتر بتونه هدف رو شناسایی کنه و یا با پهباد این کار رو بکنه می تونه با فاصله بالای 250 ک م این فسقلی رو بدون اینکه حتی متوجه حمله بشه یه صخره مرجانی کنه.[/quote]

موشک نور بردش 300 یا 250 نیست این موشک بردش ارتقا یافته و از 120 به 180 و در ارتقاع جدید از این بیشتر شده ولی 250 یا بیشتر نیست ...

[quote]...... فعلا شافتش شكسته .... توي داك پهلو گرفته .... همه ي نقطه ي اميد من اين بود كه شافت ...... رو خودمون ساختيم كه اونم ياورش استاد شد[/quote] احسان جان منظورتون شفت پروانه است دیگه ؟ یا همون محور اتصال پروانه به گیربکس ..

حالااین حرفتون منبعی هم داره یا از شنیده ها هست >؟[/quote]

چه عجب یکی حرف ما رو فهمید !!!
ما که هرچی میگیم هیچکسی تحویلمون نمیگیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جماران...... فعلا شافتش شكسته .... توي داك پهلو گرفته .... همه ي نقطه ي اميد من اين بود كه شافت ...... رو خودمون ساختيم كه اونم ياورش استاد شد[/quote]
مگه جماران همين الان توي درياي سرخ در حال ماموريت نيست ؟ يكي توضيح بده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وريور جان شافت اتصال به پروانه در جماران ساخت داخله
متاسفانه من چند روز پيش مهماني داشتم كه خودش با چشماش ديده بود كه جماران پهلو گرفته و شافتش شكسته

ايشون از افسران نيروي دريايي هستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا یکی توضیح بده این چی معنی میده --------> [size=18]شافت اتصال به پروانه[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقا یکی توضیح بده این چی معنی میده --------> شافت اتصال به پروانه[/quote]یک میله فلزی هست که محور اتصال و انتقال قدرت از گیربوکس به پروانه هست ...

البته خبر همچنان مستند نیست . اما این خرابی ها طبیعی هست ! چون اون شفت محور انتقال قدرت از موتور به پروانه ای هست که 1500 تن وزن رو در آب رو با سرعت بالا به حرکت در میاره ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام .

با تشکر از جناب فلانکر عزیز بابت این مطلب ارزنده ، که حال و هوای سایت رو از رکود و رخوت در آورد .

دوستان عزیز لطفا تاپیک را منحرف نکنید . ویژگیهای ناوشکن جماران و مقایسه آن با ناوشکن ها و فریگیت های مشابه را می توان در تاپیکی مجزا انجام داد .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم اتفاقا نمی فهم کجای حرف من ابهام داشت.
جماران موشک نوری رو استفاده می کنه که برد 250 کیلومتر رو تست کردند و جواب داد و فرمانده نیروی دریایی صریحا اعلام کرد ما یه منطقه 300 کیلو متری رو برای این کار آماده کرده بودیم و اگر فضا به ما جا می داد بیشتر از این هم می تونست طی کنه.
6 تا اژدر آماده شلیک داره.
یه توپ 76 ساخت داخل و 40 م م و 2 تا 20 م م داره و راه برای استفاده از موشکهای بسیار قویتر و با برد بالاتر از این هم وجود داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من هم اتفاقا نمی فهم کجای حرف من ابهام داشت.
جماران موشک نوری رو استفاده می کنه که برد 250 کیلومتر رو تست کردند و جواب داد و فرمانده نیروی دریایی صریحا اعلام کرد ما یه منطقه 300 کیلو متری رو برای این کار آماده کرده بودیم و اگر فضا به ما جا می داد بیشتر از این هم می تونست طی کنه.[/quote]

این بردها برای سواحل ممکن هست و یا پشتیبانی هوایی که توسط یگان شناسایی هوایی ناو متوجه حظور یک کشتی در این فاصله بشه و اینکه حتما بدونه که متخاصم هست ... !
خود رادارهای ناو بعید میدونم بتوانند از فواصل دور ناوی رو کشف کنند (بیشتر بخاطر خط افق).

اما برد نور 250 کیلومتر نیست ! از 180 بالاتره ولی به 250 نمیرسه ... فرمانده نیروی دریایی هم منظورشون از 300 کیلومتر موشک دیگریست ...

برد این موشک ها رو به هر مقداری تا هزار کیلومتر هم میشه افزایش داد ! چون از موتور جت استفاده میکنند و بالچه دارند بنابراین هر چقدر سوخت بیشتر باشه برد هم بیشتر خواهد بود ! (دقیقا مثل هواپیما) اما مسئله یافتن ناو در این فواصل هست و اینکه مدت زیادی طول میکشه که موشک به ناو برسه یعنی در فاصله 300 کیلومتری با سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت چیزی در حدود 15 الی 20 دقیقه ! که این مدت کمی نیست و در زمان رسیدن موشک ناوی با حداکثر سرعت (مثلا 60 کیلومتر) میتونه 15 یا 20 کیلومتر با جای قبلیش فاصله داشته باشه ! که در اصله 1000 کیلومتری میشه چیزی در حدود 60 کیلومتر و ممکنه هیچ وقت رادار داخلی موشک هدفی رو پیدا نکنه ... ! (مگر اینکه ناو در هر لحظه از 1000 کیلومتری در حال رهگیری باشه و اطلاعات بواسط یک خط امن !! به موشک داده بشه ... ) که چنین کاری از عهده یک ناو به تنهایی خارج هست و باید توسط ماهواره ها در کنار اواکس ها و ایستگاههای زمینی انجام بشه ....

پس میبینید که برد به تنهایی آنچنان هم نمیتونه کارساز باشه . مگر برای اهداف ثابت .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد برد این موشک اتفاقا فرمانده نیروی دریایی ذقیقا به برد این موشک اشاره کردن نه موشکی دیگر.

در مورد سیستم او تی اچ تی یه چیزیایی می دونم ولی شما پست قبلی من رو با دقت نخوندین من گفتم هلی کوپتر یا از اون مهمتر پهباد که ما توی این مورد مشکل خاصی نداریم و می تونیم از روی ناو به راحتی تا فواصل 300 ک م رو رصد کنیم در این شرایط مثل قضیه اون ناو امریکایی می حتی می تونیم فقط موشک رو بدون قفل رادار شلیک کنیم و در لحظه اخر در چند ثانیه اطلاعات می تونه به موشک از پهباد منتقل بشه .
و موضوه دیگه اگر درگیری بین این دو ناو پیش بیاد در خلیج فارس یا دریای ایرانه که هر دو تا در محدود اطلاعاتی ما هستن.

در مورد فاصله دور هم حتما این موضوع مورد نظر قرار گرفته و راداری با دید بازتر یا با بالا بردن سرعت میشه مشکل رو حل کرد مثلا با 1100 کیلومتر شدن سرعت این زمان کمتر میشه.
و مورد بعدی اینکه در این نوع موشکها معمولا وقتی برد رو بالاتر می برن الگوریتم تلاقی رو به کار می برن به این معنی که سرعت هدف رو محاسبه و نقطه تلاقی رو طوری در نظر میگیرن برای موشک که در منتها علیه سمت چپ خط دید رادار قرار بگیره با این تفاسیر اگر هدف به مسیر خودش دقیقا با زاویه 90 درجه با موشک حرکت کنه روی نقطه تلاقی به هم می رسن و درصورت تغییر جهت در هر جهتی نمی تونه از دید رادار دور بشه مگر به عقب که خود دور زدن و دوباره سرعت گرفتن و در رفتن از منطقه دید رادار سختتر از حالتی هست که بخواد مستقیم و با همون زاویه 90 درجه فرار کنه.
مورد بعدی اینکه رادار موشک معمولا در فاصله دوری روشن میشه و هدف رو حدود از 20 تا 50 ک م شناسایی ی کنه و سپس شیرجه میره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مورد برد این موشک اتفاقا فرمانده نیروی دریایی ذقیقا به برد این موشک اشاره کردن نه موشکی دیگر.

در مورد سیستم او تی اچ تی یه چیزیایی می دونم ولی شما پست قبلی من رو با دقت نخوندین من گفتم هلی کوپتر یا از اون مهمتر پهباد که ما توی این مورد مشکل خاصی نداریم و می تونیم از روی ناو به راحتی تا فواصل 300 ک م رو رصد کنیم در این شرایط مثل قضیه اون ناو امریکایی می حتی می تونیم فقط موشک رو بدون قفل رادار شلیک کنیم و در لحظه اخر در چند ثانیه اطلاعات می تونه به موشک از پهباد منتقل بشه .
و موضوه دیگه اگر درگیری بین این دو ناو پیش بیاد در خلیج فارس یا دریای ایرانه که هر دو تا در محدود اطلاعاتی ما هستن.

در مورد فاصله دور هم حتما این موضوع مورد نظر قرار گرفته و راداری با دید بازتر یا با بالا بردن سرعت میشه مشکل رو حل کرد مثلا با 1100 کیلومتر شدن سرعت این زمان کمتر میشه.
و مورد بعدی اینکه در این نوع موشکها معمولا وقتی برد رو بالاتر می برن الگوریتم تلاقی رو به کار می برن به این معنی که سرعت هدف رو محاسبه و نقطه تلاقی رو طوری در نظر میگیرن برای موشک که در منتها علیه سمت چپ خط دید رادار قرار بگیره با این تفاسیر اگر هدف به مسیر خودش دقیقا با زاویه 90 درجه با موشک حرکت کنه روی نقطه تلاقی به هم می رسن و درصورت تغییر جهت در هر جهتی نمی تونه از دید رادار دور بشه مگر به عقب که خود دور زدن و دوباره سرعت گرفتن و در رفتن از منطقه دید رادار سختتر از حالتی هست که بخواد مستقیم و با همون زاویه 90 درجه فرار کنه.
مورد بعدی اینکه رادار موشک معمولا در فاصله دوری روشن میشه و هدف رو حدود از 20 تا 50 ک م شناسایی ی کنه و سپس شیرجه میره.[/quote]

شما چند نکته رو در مورد موشک های ضد کشتی نمی دونید
فناوری OTH به این سادگی که شما میگید نیست
پهپاد یا هلی کپتر مورد نظر حتما باید دارای رادار باشه چون موشک های ضد کشتی عموما رادارای با برد حدود 40 کیلومتر دارند و تا بیش از نیمی از مسیر و به کمک رادار ناو و یا هلیکپتر یا پهپاد میرن ( حالت PASSUVE) و در حدود 40 کیلومتری رادارشون هدف رو شناسایی و رو اون قفل می کنه، حتی رادار کشتی هم عملا به خاطر انحنای زمین بیش از 200 ک م برد نداره ، ضمنا یادمون نره موشکهای نور C802 ایرانی ابتدا 120 تا 150 کیلومتر برد داشتند که با ارتقا به 180 کیلومتر بردشون افزایش پیدا کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پهباد و هلی کوپتر رادار رو به خاطر شناسایی هدف می خوان حال هلی کوپتر هیچی ولی پهباد از خود ناو یا می تونه توسط ماهواره کنترل بشه به همین دلیل مکان اون نسبت به محل ناو تقریبا قابل محاسبه هست . فقط نیاز این مقدار رو به دست آورد و به مرکز فرماندهی و از اونجا به ناو در صورتی که کنترل پهباد جایی دیگه باشه فرستاد و اگر در خود ناو باشه که هیچی مووع راحتر میشه و با گرای همون پهباد که ناو هدف رو شناسایی کرده موشک رو شلیک کرد.
بله تا حدود 50 کیلومتر برد داره رادار موشکها ولی در مورد طی مسیر این روش شما فقط در صورتی هست که در بین مسیر ناو سعی در اصلاح مسیر موشک داشته باشه.
ولی روش عمده موشکهای دریایی فایر اند فورگت هست به این شکل که فاصله و گرای هدف رو گرفته و شلیک میشن و یا در بین مسیر می تونن بگیرن مثل هیمن چیزی که شما گفتین و یا در نزدیکی هدف این اطلاعات رو از پبهاد و یا هلی کوپتر بگیرن ولی مسیر حرکت رو با استفاده از رادار ارتفاع سنج و سیستم ای ان اس طی می کنن و نیازی به هیچی ندارن.
نزدیکی هدف همون 50 کیلومتر تقریبا (البته در هر موشکی فرق میکنه در بردهای کوتاه این برد رو کم می کنن تا دیرتر موشک شناسایی بشه و در بردهای بالا این مقدار رو بالا میگیرن تا هدف راحتتر شناسایی بشه و از دید خارج نشه) اگر رادار موشک زاویه دید 22 درجه در هر طرف داشته باشه یعنی کلا دید 45 درجه رادار در برد 50 ک م می تونه 40 ک م در عرض رو کاوش کنه و این برای زدن هدفی با سرعت حدود 60 ک م کافی هست.
تازه این در صورتی هست که اطلاعات این موشک ریفرش نشه و فقط همون اطلاعات اولیه پرتاب باشه.
اگر سرعت هدف رو 100 ک م در ساعت فرض کنیم و سرعت موشک رو 1000 ک م در ساعت در این صورت موشک برای رسیدن به برد 300 ک م یعنی سه دهم ساعت زمین می خواد و این یعنی 18 دقیقه در این زمان ناو هدف می تونه حداکثر در 18 دقیقه 30 ک م از مکان اولش قرار کنه حالا آیا به نظر شما حت با تنظیمات اولیه موشک در برد 50 ک م که رادار موشک روشن میشه م تونه از محدوده دید رادار موشک فرار کنه یا نه.
می بینین که با یه حساب سر انگشتی ساده میشه فهمید زدن یه ناو در 300 ک م با این موشک حتی بدون رفرش اطلاعات هدف کار نشدنی نیست حالا بحث شناسایی یه حرف دیگست ولی این موشک با سیستم آی ان اس و فراز یاب و ردار فعال توانایی این کار رو داره.
در مورد 200 ک م زیاد گفتین این مقدار 120 ک م برای هر راداری هست و از این بیشتر در افق زمین قرار میگیره.
در مورد برد این مو شک هم برادر من مستقیم بگین شما دروغ میگی من راحتتر حضمش می کنم برادر من این موشک در 250 ک م هد فش رو زد و فرمانده نیروی دریایی هم صریحا گفتن از معذورات سیاسی و حسن همجواری نبود همین موشک ما می تونست بیشتر از این برد رو هم حتی بالاتر از 300 ک م رو هم می زد .حالا یا من و فرمانده نیروی دریایی دروغ میگیم و یا دروغ میگیم.
در ضمن 250 ک م که دیگه حرفی درش نیست چون امتحانش رو پس داده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.