SAEID

مبحث مقایسه جنگنده های MiG-29 و F-18 و F-16

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

میگ29 در برابر اف14 تقریبا شانسی ندارد مگر اینکه در فاصله نزدیک الی متوسط و کمتر از 50 کیلومتری باشد.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث جالبيه . من همين الان ديدمش ولي بسيار جاي بحث داره .

اول بايد به ترتيب شروع كنيم /

اف-16 اساسا يك جنگنده پشتيباني براي جنگنده هاي بزرگ تر مثل اف-15 و اف-18 هست . و عملا در غير اين صورت براي نبرد هاي هوا به زمين كاربرد داره . البته بايد به اين امر توجه داشت كه اف-16 هم در نبرد هاي هوا به هوا و هم در نبرد هاي هوا به زمين شانس زيادي در ژيروزي داره ولي ما اگر نگاهي به جنگ افزار هاي اف-16 بندازيم متوجه اين موضوع مي شويم كه ميزان جنگ افزار هاي زميني اف-16 بيشتر از ميزان موشك هاي هوا به هوا هست .

براي مثال اف-16 قادر به حمل 5 نوع موشك هوا به هوا از نوع AIM-120 با برد 95 هست که البته اگر از نوع AIM-120Dباشه . از طرفی دیگه قادر به حمل AIM-7 با برد 50 تا 60 کیلومتر است .

البته موشک های دیگری به نام های AIM-9 Sidewinder و IRIS-T و همچنین Python-4 هست که همگی بردی معادل 10 تا 30 کیلومتر دارند .

البته موشک Python-4 که در نوع خود یکی از بی نظیر ترین موشک های گرمایاب هست رو نباید فراموش کرد ولی اشکال در برد کم این موشک هست که در نبرد های نزدیک به کار گرفته می شه .

در صورتیکه از طرفی دیگه ما با طیف وسیعی از بمب ها و موشک های هوا به زمین روبرو می شیم . اف-16 قادر به حمل 11 نمونه بمب از جمله بمب B61 هسته ای هست .

در اصل برد موشک های هوا به هوای اف-16 رو باید در بین 80 تا 95 کیلومتر بررسی کرد . این برد همان برد هایی موشک های هوا به هوای اف-16 هست .

در امر سیستم ها نباید سیستم های حرارت یاب قدرتمند FLIR رو فراموش کرد و همچنین رادار قدرتمند AN/APG-68 . و یکی دیگر از ویزگی های اف-16 قادر بودن به انجام انواع ماموریت ها در همه ی شرایط آب و هوایی در شب و روز است .

مهمترین اصل در این است که احتمال به کار گیری اف-16 توسط اسرائیل علیه ایران بیشتر از آمریکا خواهد بود بنابراین باید به نمونه ها و مدل هایی که در اسرائیل وجود دارند توجه داشت . و طبق اطلاعاتی که من در اختیار دارم F-16I در اسرائیل وجود داره .

تصویر

در مورد اف-15 باید گفت که این جنگنده در جنگ های هوا به هوا از سیستم های زیادی بهره می گیره . و همچنین جنگ افزار های تسبتا خوبی . جنگ افزار های اف-15 عبارتند از :
AIM-7F Sparrow
AIM-120 AMRAAM
AIM-9 Sidewinders

که در مورد اف-16 به نوع و برد این دو موشک پرداختیم . یکی از ویزگی های خوبی که در اف-15 وجود داره سیستم های جنگ الکترونیک و ضد جنگ الکترونیک و همچنین رادار قدرتمندی به نام AN/APG-70 هست که بردی بین 150 تا 180 کیلومتر رو داره که البته این رادار مدل بهینه سازی شده AN/APG-63 هست . در امر سیستم های اف-15 ما سیستم های AN/APX-76 رو داریم که یک سیستم برای تشخیص دوست از دشمن هست و از طرفی دیگه ما سیستم جنگ الکترونیک AN/ALQ-128 رو داریم که برای اخلال در رادار های دشمن و در حقیقت در همون عمل جیمینگ استفاده می شه .

تصویر

در پست دیگه هم میگ-29 رو می گم . البته آقا سعید باید چند چیز مشخص بشه :

چه نمونه های میگ-29 ، اف-18 و اف-16 باید با هم مقایسه بشن . چون ما یک میگ داریم که در جنگ های امروزی تقریبا شکست خوردست البته باید وضعیت اون جنگنده رو هم بسنجیم و یک نمونه میگ 29 داریم که می تونه حرف های زیادی در جنگ های هوا به هوا بزنه . در زمینه اف-15 و اف-16 هم احتمالا این امر صادق هست .

ان شا ان الله در پست بعدیم اف-18 و میگ-29 رو هم بررسی می کنم .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آرش جان من مدلهای اولیه رو در صفحه دوم تاپیک بررسی کردم. شما اگر فرصت کردی مدلهای جدیدتر رو بررسی کن که بشه یه نتیجه گیری کلی از بحث گرفت. در ضمن موشک AIM-120D فقط برای اف15 طراحی شده و قابل استفاده در اف16 نیست. برد مفید AIM-120C هم با توجه به رادار اف16 حداکثر 50 کیلومتر است. ولی در جنگ بالکان بیشتر از 18 کیلومتر نرفت!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا سعید mig29 های ما رو میگی یا مال روسیه رو :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگ29 در برابر اف14 تقریبا شانسی ندارد مگر اینکه در فاصله نزدیک الی متوسط و کمتر از 50 کیلومتری باشد.

آقا اگر كسي انگليسيش خوبه مطالب اين سايت :mrgreen: رو ترجمه كنه ببينيم نظر اونوريها چيه؟
http://www.strategypage.com/militaryforums/9-55.aspx

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه اشتباه نکرده باشم شما دارید میگ های اصل روسیه رو مورد مقایسه قرار میدید چون روسای کثیف وقتی میخان چیزی بفروشن میگیرن یکی دودست توش میرینن بعد با قیمت دوبله شایدم ثوبله میدن به ما و بقیه جهان سومی ها واقعا که با این که از هر دوشون بدم می آد ولی یه تار موی یه آمریکایی می ارزه به 100 لشکر روس واقعا که نه انسانیت دارن نه شرف ویرایش شده در توسط lordashrafi
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اگه اشتباه نکرده باشم شما دارید میگ های اصل روسیه رو مورد مقایسه قرار میدید چون روسای کثیف وقتی میخان چیزی بفروشن میگیرن یکی دودست توش میرینن بعد با قیمت دوبله شایدم ثوبله میدن به ما و بقیه جهان سومی ها واقعا که با این که از هر دوشون بدم می آد ولی یه تار موی یه آمریکایی می ارزه به 100 لشکر روس واقعا که نه انسانیت دارن نه شرف[/background][/right][/font][/color]
[/quote]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]این بحث مال 5 سال پیش تقریبا تمام افرادی ک این بحث رو میکردن الان در سایت حضور جدی ندارن در ضمن کلا میگ 29 جنگنده به درد نخوری هست حتی smt حالا در مورد ovt یه سری شایعات هست که اینده نشون میده [/background][/right][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='death' timestamp='1375140424' post='324981'][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#000000][right][background=rgb(248, 248, 255)]این بحث مال 5 سال پیش تقریبا تمام افرادی ک این بحث رو میکردن الان در سایت حضور جدی ندارن در ضمن کلا میگ 29 جنگنده به درد نخوری هست حتی smt حالا در مورد ovt یه سری شایعات هست که اینده نشون میده[/background][/right][/color][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][/quote][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]هر جنگنده رو باید بر اساس استراتژی که پشت تولیدش بوده تحلیل کرد ، میگ-29 یک جنگنده دفاع نقطه ای هست با قابلیت داگفایت بالا ، توانایی های این جنگنده مثل برد عملیاتی و ظرفیت حمل تسلیحات برای نقشش مناسب و در برخی موارد مانند مانورپذیری بالاتر از رقبا هست مثل مانورپذیری برتر [/font]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یکی از اقواممون خلبان میگ29 هستش ازش سوال کردم میگفت صندلیش فوقالعاده هستش مانور پذیری خوبی هم داره یعنی خیلی خوبه و در مقابل F16ساخته شده من فکر میکنم میگ هواپیمایی هست برای اسکورت کردن و دفاع هوایی نه بمباران و ...که البته از پس اون وظایف هم بر میاد نه به خوبی هواپیماهیی که برای بمباران و... ساخته شده اند به نظرم اف18 رو باید با میگ 33سوپرفالکروم مقایسه کرد

در ضمن نهایتا این خلبان هستش که هواپیما رو میتونه پیروز کنه ما تو جنگ با عراق داشتیم اف 14 هایی که از میگ21 شکست میخوردند که بی تجربگی خلبان یا شایدم حواسش نبوده ندیده دشمنو

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اف 18 از اف 16و میگ 29 خیلی قوی تره.

[quote name='aZ0zA9' timestamp='1375171707' post='325020']
من یکی از اقواممون خلبان میگ29 هستش ازش سوال کردم میگفت صندلیش فوقالعاده هستش مانور پذیری خوبی هم داره یعنی خیلی خوبه و در مقابل F16ساخته شده من فکر میکنم میگ هواپیمایی هست برای اسکورت کردن و دفاع هوایی نه بمباران و ...که البته از پس اون وظایف هم بر میاد نه به خوبی هواپیماهیی که برای بمباران و... ساخته شده اند به نظرم اف18 رو باید با میگ 33سوپرفالکروم مقایسه کرد

در ضمن نهایتا این خلبان هستش که هواپیما رو میتونه پیروز کنه ما تو جنگ با عراق داشتیم اف 14 هایی که از میگ21 شکست میخوردند که بی تجربگی خلبان یا شایدم حواسش نبوده ندیده دشمنو
[/quote] دوست عزیز اف 14 در مقابل میگ 21 شکستی نداشته.
  • Upvote 1
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 17 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 17 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است

این بحث مال 5 سال پیش تقریبا تمام افرادی ک این بحث رو میکردن الان در سایت حضور جدی ندارن در ضمن کلا میگ 29 جنگنده به درد نخوری هست حتی smt حالا در مورد ovt یه سری شایعات هست که اینده نشون میده

ای کاش میتونستیم تعداد۲۰۰فروند از همین مدل میگ ۲۹اس ام تی به درد نخور بصورت دست دوم منتها بروز شده رو از روسیه بگیریم چون روسیه داره اونا رو با میگ ۳۵جایگزین میکنه اونوقت عربهای حاشیه خلیج فارس نمیتونستن مثل الان نیروی هواییمون رو به چالش بکشن و برامون خط و نشون بکشن
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.