ColonelShak

کمین بر ضد هلیکوپترهای امریکایی در عراق

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]در مورد اون کلیپ های پی کا کا من نیاز به اجازه از مدیریت و بررسی توسط مدیران ارشد دارم .[/quote]
درسته , ميتوني قسمتهاي مورد دار رو حذف کني .....

icon_eek[/quote]

همش مورده داداش اخه - باید مدیریت اجازه بده :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]در مورد اون کلیپ های پی کا کا من نیاز به اجازه از مدیریت و بررسی توسط مدیران ارشد دارم .[/quote]
درسته , ميتوني قسمتهاي مورد دار رو حذف کني .....

icon_eek[/quote]

همش مورده داداش اخه - باید مدیریت اجازه بده :oops:[/quote]
با سلام
خوب یه لطفی بکنین از مدیریت اجازه اش رو بگیرین !!
icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما كه با پی کا کا كاري نداريم . اونچكه ما باهش كار داريم موشك + هليكوپتره = آهنپاره
icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه اینگونه موشک ها امروزه در مقابله با هواپیماهای نظامی و حتی بالگرد های نسل جدید (از دهه 90 به بعد) هیچ گونه کاریی ندارند...
با تولید موشک های دوش پرتاب روسی ( سام 7 و سام 14) ایگلا ( سام 16 و سا18 ) و موشک امریکایی استینگر و فروش نزدیک به 500000 قبضه در سراسر جهان به فروش رسید .
روشهای متنوعی برای مقابله با اینگونه موشک ها ارائه شده است بخشی از این روشها الکترونیکی و بخشی پروتکنیکی می باشد .
در روش الکترونیکی با هدایت امواج مادون قرمز به سمت موشک باعث انحراف ان می شود .
در روش پروتکنیکی بوسیله نورافشانهای پروتکنیکی باعث انحراف موشک میشود این نور افشانها منبعی از نور درخشان مادون قرمز می باشند در این روش که امروزه رایج تر است با موازات توسعه موشک های دوش پرتاب توسعه پیدا کردند چون در انواع پیشرفته تر این موشک ها از هدایت تصویری استفاده می شود .
تجهیزات پروتکنیکی دستگاههای بسیار ساده ای هستند که پیرفته ترین انها بوسیله والوپ وکوبهام در اروپا ،ارمتک در امریکا ،ای ام آی در اسراییل درحال تولید و توسعه است .
محصولات دو کشور نخست که برروی بالگردها و هواپیما های نظامی نصب شده است امتهان خود را در برابر موشک های دوش پرتاب به خوبی پس داده است تنها یک مورد برخورد موشک با هواپیمای غیر نظامی در بغداد گزارش شد که ان هم فاقد این سیستم بود البته در ان برخورد با وجود خسارت به هواپیما ، هواپیما به سلامت به زمین نشست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلنلجان مستندهای ایرانی که فرستادم بزار بچه ها استفاده کنن icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.