Ramtin

تاپیک جامع بررسی ناوگان بالگردی ایران ( و بالگردهای بومی )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام
دو تا سوال داشتم
اینکه ما الان چند درصد از این بالگرد رو خودمون تولید می کنیم ؟
حرف اون دوست عزیزمون در موزد موتورهای رویز رویس و تعداد آنها تا چه حدی درست می باشد ؟
اگر واقعا محدود به این تعداد باشیم مشکل اورهال و جانشینی موتورها رو در آینده خواهیم داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقا منتظر اين حرف بودم .

قابل توجه آقاي كماندو :

http://www.mediafire.com/?9f1bs3im57aqnni

( آقا من اكانت گالري ندارم يكي بزاره . در ضمن آقا سعيد يه لطفي بكن به ما هم اكانت بده .‌ )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عجب دست سنگینی داری صدرا جان ...آخ آخ آخ بی انصاف[/quote]
مخلص برادر اپرای عزیز .....
لیکن بعضی دوستان با نگاه سطحی که بعضی پروژه های داخلی دارن- خیلی زود در مورد این گونه مسائل قضاوت میکنن که گذشته از پایین امدن بار علمی سایت نشان از طرز تفکر اشتباه اونها در مورد اینگونه پروژه ها دارد!
[align=center][color=red]خانه از پای بست ویران است .............. صاحب خانه در فکر نقش ایوان است![/color][/align]
جدا" با طرز تفکراتی که بعضی دوستان دارن خدا اخر عاقبت این مملکت رو ختم به خیر فرماید!
جسارتا" دوستان برن تحقیق بفرماین که این قطعه زیر رو چند تا کشور تو دنیا تولید میکنن بعد به صندلی و مباحث ایمنی و چه میدونم قیافه و .... گیر بدن!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/4%7E126.jpg[/img]

اینم عرض کنم که طراحان این پروزه از بهترین متخصصان امر در این زمینه با مدارک دکتری و ... می باشند که این طرحهایی که اخیرا" دوستان شاهد رونمایی از اون هستند حداقل مربوط به چندین و چند سال پیشه !
به عنوان مثال در نمونه جنگی این پروژه که اتفاقا" همین امسال در نمایشگاه بین المللی کیش هم پرواز کرد قابلیت هایی برای درگیری با شناورها - هواگرد ها و ... دشمن در نظر گرفته شده که اگر مباحثی مثل تک سرنشینه بودن و استفاده از ایونیک پروازی پیشرفته - سطح مقطع راداری کم در کنار استفاده از مواد کامپوزیتی + توان مقابله با مشکهای دوش پرتاب + مقاومت در برابر گلوله های 12.7 mm و قیمت ارزان تولید اون در کنار چابک بودن و حتی توانایی استفاده از رادار در بعضی نمونه های اون رو در کنار هم بچینیم به این نتیجه خواهیم رسید که متخصصان این پروژه (شاهد) اسب زین کرده ای رو ساختن که بنا به نیازهای عملیاتی نیروهای مسلح تسلیح و به کار گیری خواهد شد!
در هر صورت این اسب ساخته شده .... مصفا کردنش به انواع و اقسام تجهیزات دیگر در حال انجامه ![size=7]( ضمنا" این هواگردها به گونه ای طراحی شده که محتاج به نمونه موتور خاصی نباشد)[/size]
زیاده عرضی نیست ![size=7]( ماهم دوباره بریم تو همون خواب زمستونی خودمون ... بهتره)[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اپرا جان هر دومون داريم يك چيز رو ميگيم ، منم گفتم که برای تبدیل به یکی هلیکوپتر که پایش جنگی باشه باید تغییرات زیادی بکنه دقیقا همونی که شما فرمودید !

ممد جان من گفتم هلیکوپتر شاهد 278 نمیشه روش راکت یا مسلسل بست ؟ من اصلا کاری با یکی دو تا راکت ندارم ، چون تو کارهای ترابری هم میتونه ازشون در صورت نیاز استفاده کنه و الان روی هلیکوپترهای ترابری تو جهان این کار انجام میشه ، خودمونم این کار مسلح کردن رو روی بالگردهامون انجام میدیم ! ولی بحث من سر اینه که میگم این هلیکوپتر برای تبدیل شدنش به یک هلیکوپتری که توان ضد تانک و .... رو داشته باشه به صرفه نیست ! و باید تغییرات زیادی بکنه که میشه یه طرح دیگه ، کسی با حرفای من مشکل داره تا توضیح بیشتری بدم ؟! والسلام .... ! icon_eek

صدرا جان من تا شروع کردم به نوشتن شما پست دادی ! من همه حرفات رو قبول دارم فقط نکته اینه که من نیازی نمیبینم که این هلیکوپتر ترابری بخواد ماهیتش تغییر کنه چون خودمون شاهد 285 رو داریم ! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام .دوستان این عکسی که اقا صدرا قرار دادند مربوط به چیه؟ واقعا شاهد 285 در مقابل کالیبر12.7 مقاوم است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا كماندو من گفتم :

[quote]دوستان خيلي وقته كه شاهد مسلح شده علسش با دو تا راكت انداز هست روي نت برين ببينين [/quote]

و شما گفتين :

[quote]ممد جان اونی که شما میفرمائید شاهد 285 هستش که برای پشتیبانی هوایی شاخته شده و وظیفش همون جنگه ![/quote]

من خواستم جواب اين مطلب شما رو بدم كه شاهد 287 هم مسلح به راكت شده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام
دو تا سوال داشتم
اینکه ما الان چند درصد از این بالگرد رو خودمون تولید می کنیم ؟
حرف اون دوست عزیزمون در موزد موتورهای رویز رویس و تعداد آنها تا چه حدی درست می باشد ؟
اگر واقعا محدود به این تعداد باشیم مشکل اورهال و جانشینی موتورها رو در آینده خواهیم داشت.[/quote]

شما نگران نباش. اگه تونستن دفعه ی قبل با واسطه موتور وارد کنن، حالا هم میتونن.
وقتی هم که شاهد 278 رو برای صادرات گذاشتن، یعنی این که میزان زیادیشو خودشون میتونن بسازن و قطعات پیچیده و سختش رو هم میتونن وارد کنن.

[url=http://www.modlex.ir/cgi-bin/store.pl/page=product.html/pid=MXF09-000050]لینک صفحه صادرات شاهد 278[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اپرا جان هر دومون داريم يك چيز رو ميگيم ، منم گفتم که برای تبدیل به یکی هلیکوپتر که پایش جنگی باشه باید تغییرات زیادی بکنه دقیقا همونی که شما فرمودید !

ممد جان من گفتم هلیکوپتر شاهد 278 نمیشه روش راکت یا مسلسل بست ؟ من اصلا کاری با یکی دو تا راکت ندارم ، چون تو کارهای ترابری هم میتونه ازشون در صورت نیاز استفاده کنه و الان روی هلیکوپترهای ترابری تو جهان این کار انجام میشه ، خودمونم این کار مسلح کردن رو روی بالگردهامون انجام میدیم ! ولی بحث من سر اینه که میگم این هلیکوپتر برای تبدیل شدنش به یک هلیکوپتری که توان ضد تانک و .... رو داشته باشه به صرفه نیست ! و باید تغییرات زیادی بکنه که میشه یه طرح دیگه ، کسی با حرفای من مشکل داره تا توضیح بیشتری بدم ؟! والسلام .... !

صدرا جان من تا شروع کردم به نوشتن شما پست دادی ! من همه حرفات رو قبول دارم فقط نکته اینه که من نیازی نمیبینم که این هلیکوپتر ترابری بخواد ماهیتش تغییر کنه چون خودمون شاهد 285 رو داریم ! [/quote]
كاملا با حرفات موافقم مهدي جان . دقيقا درست ميگين . :mrgreen:
صدرا جان دوستان اومدن اينجا چيز ياد بگيرن . شما هم كه مادرزاد اين چيزا رو بلد نبودي .
اگه همين صحبتهاي ساده انگارانه دوستان نبود شما و بقيه دوستان نيازي به توضيح نمي ديدين و اونها هم توي ندونستن خودشون ميموندن .
با تشكر از صدرا . مهدي . اپرا . محمد و بقيه دوستان شركت كننده در بحث .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا صدرا يادم رفت بپرسم اين عكس چيه كه گذاشتي ؟ خودمون ميسازيم ؟!؟!؟!!؟

اسي جون ما كوچيكتيم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممد جون من فكر كردم منظور شما از شاهد مسلح با راكت انداز شاهد 285 هست میدونستم که شاهد 278 مسلح به راکت انداز میشه ولی چون شما ذکر نکرده بودید کدوم شاهد اونو گفتم! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جسارتا" دوستان برن تحقیق بفرماین که این قطعه زیر رو چند تا کشور تو دنیا تولید میکنن بعد به صندلی و مباحث ایمنی و چه میدونم قیافه و .... گیر بد[/quote]

Sadra جان خودت توجه کن ببین چی میگی؟؟
چون ما با زحمات بسیار زیاد و تلاش های شبانه روزی موفق به تولید چنین قطعات پیچیده ای شدیم باید قید استفاده از قطعات کابین متداول و بسیار پیش پا فتاده و و سایل ایمنی رو بزنیم ؟؟؟

واقعا این دلیلتونه؟؟ نوع بحثیه که شما داری؟؟ عزیز من همو رو با یه چشم نبین و همرو هم با یه چوب نزن.

در هر صورت نباید کار به این خوبی و ارزشمندی که انجام داده شده و بسیار هم منحصر به فرد بوده با دید ضعیف و ناسنجیده امثال من زیر سوال بره و این نکته کوچک منفی چون اینقدر مشهوده بعضی از کلیتها رو زیر سوال میبره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همين كه بتونيم يه هوابيماي بومي بسازيم خيلي خوبه اينم قشنگه ياد او اتوبوساي قديمي ام به خير
همه چي كاش برمي گشت قديما
اينم افتخاري يه واسه ما
:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقای opera حرف شما کاملا درسته و متشکر از توضیحاتون
راستی جالبه که روی هم چین هلیکوپتری راکت انداز نصب کردند.
دست برادران متخصص درد نکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.