Ehsan_animator

گوگل دسترسي به برخي از خدمات خود را براي كاربران در ايران آزاد كرد

Recommended Posts

[size=18][color=blue][b]گوگل : دانلود "google earth " در ايران آزاد مي شود[/b][/color][/size]

مسئولان شركت اينترنتي گوگل اعلام كردند كه از روز چهارشنبه (19 ژانويه = 29 دي ماه 1389) دانلود نرم افزارهايي چون " گوگل ارث = google earth" ، " پيكاسا = picasa" و موتور جستجوي اينترنتي " كروم= chrome " را براي كاربران ايراني آزاد مي كند.

به گزارش عصر ايران و به نقل از وب سايت روزنامه لوس آنجلس تايمز آمريكا ، نيل مارتين يكي از مديران شركت گوگل با اشاره به اين موضوع گفت : " توليدات ما به مردم كمك مي كنند تا عقايد و اطلاعات خود را با يكديگر به اشتراك گذاشته و به اطلاعات جديد دست پيدا كنند و از نظر ما دسترسي بيشتر به توليدات ما به معناي حق انتخاب بيشتر ، آزادي بيشتر و در نهايت قدرت فزون تر مردم در ايران يا در همه جهان است ".

رفع محدوديت هاي استفاده از امكانات اينترنت براي كاربران ايراني يكي از سياست هاي دولت اوباما است. دولت اوباما در مارس سال گذشته ميلادي اعلام كرد كه در جهت رفع محدوديت هاي كاربران ايراني براي استفاده از امكانات نرم افزاري شركت هاي بزرگ اينترنتي آمريكا حركت خواهد كرد. بدين منظور دولت اوباما صادرات نرم افزارهاي اينترنتي شركت هاي آمريكايي به ايران را از شمول قانون محدوديت هاي تحريمي ايران استثنا كرده است .

يك سخنگوي گوگل گفته است كه علي رغم رفع محدوديت دانلود نرم افزارهاي اين شركت در ايران ، اما هنوز كاربران اينترنت در كشورهايي چون كوبا ، سوريه ، سودان و كره شمالي مجاز به دسترسي به نرم افزارهاي اين شركت نيستند.

[url=http://www.asriran.com/fa/news/153504/%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-google-earth-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%8A-%D8%B4%D9%88%D8%AF]Link[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center]

icon_eek

.

گوگل موتور جست و جوي اينترنتي، مي گويد بخشي از خدمات خود را براي كاربران ايراني آزاد كرده است و كاربران در ايران براي نخستين مي توانند سرويس‌هاي نقشه تصويري (Google Earth)، مرورگر كروم (Chrome) و سرويس عكس پيكاسا (Picasa) را دانلود كنند.

نيل ماتين، يكي از مديران ارشد گوگل، با اشاره به كاهش برخي از تحريم هاي آمريكا براي دسترسي به فناوري اينترنت در ايران گفته است: با اين حال ما متعهد به اجراي قوانين صادرات آمريكا و تحريم ها هستيم و به مثابه يكي از شروط مجوز صادراتي، از دسترسي آدرس يا «اي پي» هاي وابسته به نهادهاي دولتي ايران به اين برنامه ها جلوگيري خواهد شد.

نيل مارتين در وبلاگ رسمي گوگل همچنين نوشته است: «محصولات ما براي اين طرحي شده اند تا به مردم كمك كنند كه تا خلاقيت داشته، با يكديگر ارتباط بگيرند، عقايد خود را باديگران در ميان گذاشته و اطلاعات به دست بياورند.»

آمريكا پيشتر در ماه مارس سال ۲۰۱۰ برخي از محدوديت هارا در اين زمينه لغو كرده بود. طبق گزارش وزارت خزانه‌داري، با تغيير مقررات مربوط به صادرات نرم‌افزار توسط شركت‌هاي آمريكايي به كشورهاي ايران، كوبا و سودان، به شهروندان اين كشورها اجازه داده شده بود كه از سرويس‌هاي ارتباط اينترنتي شركت‌هاي آمريكايي استفاده كنند.

وزارت خزانه‌داري آمريكا گفته بود مقررات مربوط به تحريم‌ها را به گونه‌اي تغيير داده است كه شركت‌هاي آمريكايي مانند مايكروسافت و گوگل بتوانند سرويس‌هاي پيام كوتاه، پست الكترونيكي و شبكه‌هاي اجتماعي خود را در كشورهاي ايران، كوبا و سودان ارايه كنند.

...

شركت‌هاي آمريكايي مايكروسافت و گوگل در سال ۲۰۰۹ ميلادي با استناد به مقررات تجاري ايالات متحده آمريكا استفاده از سرويس‌هاي ارتباط اينترنتي و چندين سرويس ديگر خود را براي شهروندان كشورهاي ايران، سوريه، كوبا و سودان منع كرده بودند.

اما پس از آن، وزارت امور خارجه آمريكا خواستار تغيير مقررات مربوط به صادرات نرم‌افزار شده و تاكيد كرده بود، مردم در سراسر جهان بايد بدون هيچ‌گونه محدوديتي به اطلاعات دسترسي داشته باشند، «چرا كه اين امر در چارچوب منافع ملي ايالات متحده آمريكا نيز هست.»

[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هنوز همه بخش هاشو باز نکرده google code هنوز از ایران قطعه
اما خودمونیم این کارای گوگل خیلی پاچه خواری زیادی بود!
حالا فکر کردن ما اون مرورگر داغونشون رو دانلود میکردیم چی میشد؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستشو بخواید گوگل کروم اصلا هم چیز داغونی نیست. یکی از سریع ترین مرورگر های دنیاست. گرچه من فایرفاکس رو به علت سادگی بیشتر ترجیح میدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سریع بودنش قبول اما واقعا جلو فایرفاکس به نظر من مفت گرونه!
ورژن های قبلیشو که من نصب کردم rss هم نداشت!
فقط اگه دیال آپ باشی یه کم چون اول متن رو میاره سرعتت میره بالا و گرنه با adsl تفاوتش برا کاربر اصلا محسوس نیست.
البته بحث سلیقه ای هست و سلیقه همه هم محترم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما تمام اون چيزايي رو كه از ما دريغ كردن داريم و استفاده هم ميكنيم.حالا چه تحريم بكننو چه نكنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب بود از اول دسترسي رو محدود نميكردند الان بعد اين همه مدت تازه .......... چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

به نظر من این بخش از تحریم نرم افزاری به این دلیل برداشته شده که میتونه در جهت منافع آمریکا برای به اصطلاح افزایش ضریب نفوذ جریان اطلاعات آزاد در ایران موٍثر باشه.

چیزی که به واسطه اون دست به شست و شوی عمومی اذهان مردم میزنن. مثلا انواع آنتی پروکسی ها رو با واسطه مختلف در اختیار مردم ایران قرار میدن.

گوگل هم اگه برای همه رول مادر مهربون رو بازی میکنه وا سه ما از اون زن بابا هاست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]

[align=justify]
من فکر میکنم این ها هرچی به ایرانی ها خدمات راحت ارائه بدن بدمون میاد...
مثل اینکه بریم با هزار بدبختی بگردیم دنبال کروم و نسخه دزدیشو پیدا کنیم به مزاجمون سازگارتره تا مستقیم از خود سایت گوگل دانلود کنیم...
تازه کلی منت هم میزاریم این مرورگر بیخودشون ، این برنامه های بدرد نخورشون ، این سیستم عامل داغونشون .... ما اصلا از اینا استفاده نمیکنیم...... icon_eek

بعد هم باید شک کنیم ببینیم این ابزار جاسوسیه حتما ! اینها می خواهند تمامی اطلاعات کاربرهای اماتور ایرانیارا بدزدند !!! حالا واسه چی ؟ نمیدونم (البته یه حدس هائی میزنم)

من میگم برای اینگه بهشون بی احترامی کنیم از سایت گوگل یا مایکروسافت دانلود نکنیم تا بهشون ضربه روحی بخوره !!!! :oops:

[color=green]واقعا که.....[/color]

[/align]
[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تایپیک ها تکراری شده.

لطفا ادغام شود.

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=143553#143553

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دلشون خوشه ها
اینا که سهله من ( یعنی ما) ویندوز و فتو شاپ و گوگل ارتز و انواع انتی ویروس و ... همگی بصورت پکیج توی یه دی وی دی با نازل ترین قیمت تهیه میکنیم.
نرم افزار های گرون فنی و تخصصی رو هم به همین سبک در اختیار داریم .
فکر کنم تو خونه هر ایرانی معادل هزاران دلار و بلکه بیشتر نرم افزار هست .
نبودن کپی رایت اگه کلی عیب داشته باشه حد اقل این یه مزیت رو داره icon_eek.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اينا پيشه خودشون چي فكر كردن.ما ايرانيا كه هميشه بهترين نرم افزارهارو ميتونيم حتي از وبلاگهاي شخصي دوستامون دانلود كنيم.حتما ميخاستن با اين كار بيشتر از اين خودشونو سبك نكنن icon_eek .در ضمن در مورده جنگه نرم هم بايد در اين اقدام بحث بشه.اين كاره اونها مثله اينه كه خودشون اسلحه رو براي خودكشيه فرهنگيه جوانها در اختيارشون ميزارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که از یه سال پیش از picasa استفاده میکنم! اینا حالشون خوش نیستا! اگه آزاد هم نمیکردن بازم ما استفاده میکردیم! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوبه ولي هنوز چيزاي بدرد بخورش مثل جي تالك فيلتره. و نميذاره دانلود بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه چیزی همیشه برای من جالب بود اونم اینکه اگه برای ایرانی ها مسدوده پس چرا سایت گوگل ارث به زبان فارسیه اصلا چه لزومی داشت؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.