امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من چندتا سوال دارم شايد پيش پا افتاده به نظر بيايند ولي خب...

1-چرا سطح مقطع امريكاييها (البته سطح مقطع لانچر از نوع امريكاييها) گوشه دار و يا به عبارتي مربع شكل ولي اس-300 و اس-400 گرد يا دايره اي هستند؟ ايا به تكنولوژي انها بر مي گردد و يا صرفا طراحي انها چنين است؟

2-چرا انها (هر دو هم امريكا و هم روسيه) از كاميون هاي پهن جسه (با ارتفاع كم) استفاده مي كنند و ما از كاميون هاي معمولي (به طور مثال سامانه ي پدافندي كه روز 29 فروردين به نمايش درامد)؟

3-اگر مي توانيد ان را با اس-400 مقايسه كنيد (جزء به جزء و مرحله به مرحله)

ممنون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
ايا ميشه در مورد سامانه ايراني كه در رژه 29 فروردين گذاشتند هم صحبتي بكنيد ؟؟
بلاخره سرانجام اين طرح چي شد‌؟؟ خارجيها ميگن كه يه ماكت بود ولي من قبول ندارم و اميدوارم اين سامانه بتونه جاي اس 300 و اس 400 رو بگيره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=green]سلام به همگي
=========================

[quote]دستت درد نکنه خدا به علمت اضافه کنه.فکر کنم من این مطالبتو همین تایپک دیدم[/quote]
خواهش مي كنم . كار مهمي نبود . من قبل از گذاشتن مطلب از جستجو استفاده كردم و چيزي پيدا نكردم . اگر يافتي به من هم بگو !

[quote]عالی بود
دست شما درد نکنه
تا پیش از اطلاعاتم درباره تاد خیلی کم بود.
راستی جز امارات و آمریکا چه کشوری تاد داره؟
اسرائیل هم تاد داره دوستان؟؟
[/quote]

اسرائيل تاد نداره ، با همكاري آمريكائيها از يك سيستم مشابه استفاده مي كنه ( 'گنبد آهني ، Iron Doom) 

ژاپن و كره جنوبي هم دنبال بكار گيري چنين سيستمي با مشاركت آمريكائيها هستند.

[quote]حالا این یعنی چی ؟؟؟[/quote]
icon_rolleyes icon_eek icon_cheesygrin
بهش قول داده بودم اين مطلب را بگذارم .

[quote]با سلام به دوستان عزیز
این سامانه دفاع هوایی واقعا می تونه رقیبی جدی برای سامانه هایی مثل اس 300 باشه؟
[/quote]

براي اس 300 نه ، به گفته عالم هاي سايت اس 300 نمي تونه با اهداف با سرعت بالا ( اشتباه نكنم بالاتر از 4 ماخ )در گير بشه ، اما اس 400 يك رقيب قوي تر هست !
همين نكته كافيه كه امارات دنبال تاد هست و عربستان مي خواد اس 400 بخره . از جنبه زد و بندش كه بگذريم مشخصه كه اس 400 قابليت دفاعي خوبي داره . icon_cheesygrin

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=169&highlight=s+400]اس 400[/url]

========================

[quote]من این قسمت رو متوجه نشدم . یعنی سه موشک چطوری با هم ترکیب شدند که بعد از ورود به جو چند قسمت می شدند؟[/quote]

من نگفتم سه تا موشك ، گفتم قطعات سه تا موشك !

اگر به خاطرتان باشد وقتي عراق به اسرائيل موشك شليك مي كرد . اسرائيلي ها براي نابودي موشك هاي اسكاد از 2 يا تعداد بيشتري پاترويت براي نابودي اسكادها استفاده مي كردند.

بعد از اشغال عراق و انتشار بعضي اسناد ، يكي از دلايلي كه براي عدم موفقيت پاتريوت ها ذكر شد ، همين دليل بود. (يعني همين چند كلمه كه من گفتم را بيان كردند!)
از اينجا به بعدش را بايد به حدس و گمان متوسل بشيم :
احتمالا عراقي ها با افزودن قطعاتي به موشك و تغيير طراحي سر جنگي ( مثل ادغام دو سرجنگي) ، كاري مي كردند كه موشك بالستيك بعد از ورود به جو و روبرو شدن با مقاومت هوا به چند قسمت تقسيم مي شد . از اين به بعد شناسايي سر جنگي توسط رادار و پاتريوت مشكل مي شود !

=============================

[quote]من چندتا سوال دارم شايد پيش پا افتاده به نظر بيايند ولي خب...

1-چرا سطح مقطع امريكاييها (البته سطح مقطع لانچر از نوع امريكاييها) گوشه دار و يا به عبارتي مربع شكل ولي اس-300 و اس-400 گرد يا دايره اي هستند؟ ايا به تكنولوژي انها بر مي گردد و يا صرفا طراحي انها چنين است؟

2-چرا انها (هر دو هم امريكا و هم روسيه) از كاميون هاي پهن جسه (با ارتفاع كم) استفاده مي كنند و ما از كاميون هاي معمولي (به طور مثال سامانه ي پدافندي كه روز 29 فروردين به نمايش درامد)؟

3-اگر مي توانيد ان را با اس-400 مقايسه كنيد (جزء به جزء و مرحله به مرحله)
[/quote]

جواب هيچكدام از سوالات شما را نمي دانم icon_cheesygrin اما :

براي سوال اول : چند دليل به ذهن مي رسه ، روسها در زمان جنگ سرد سعي مي كردن همه چيزشون با غرب متفاوت باشه از نحوه نگارش حرف N تا فاصله دو ريل راه آهن .
در اين مورد شايد شرايط آب و هوايي و احتمال يخ زدگي ، باعث بشه لانچرها را در مقطع خارجي گرد بسازند!
2- ما هرچي دم دستمون برسه و راحت تر فراهم بشه مهيا مي كنيم ! ببر 400 . آنها هم يك مناقصه برگزار مي كنند و كلي زدو بند ! البته اكثر ماشينهاي آمريكائي پهن هستند مثل كاديلاك :oops:

3- لينك اس 400 را بالا گذاشتم .

بابا فكر كرديد من چيكاره ام icon_rolleyes از اين سوالا مي پرسيد . من هم مثل شما ، چند تا مقاله خوندم و ترجمه كردم . توي سايت ميليتاري با هم مطلب ياد مي گيريم .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خیلی جالب بود .
یک سوال من یک فیلم مستند به دستم رسید از سلاح های آمریکایی و اسراییلی می خواستم خوردش کنم برای هر سلاح یک تاپیک بزنم اما نمی دونم چطوری و یا عکس و یا فیلم بزارم فکر کنم خیلی جالب بود اگه راهنماییم کنید ممنون می شم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر مي رسد كه سيستم تاد و باقي سيستم هاي ضد موشكي موجود آمريكا، قادر به ايجاد برتري مطلق ضد موشكي بالستيك نيستند. خودتان قضاوت كنيد، در حالي كه در مقابله با موشك هاي اسكاد (يا بهتر است بگوييم "موشك هاي عتيقه اسكاد")، ضعف دارند، چگونه مي خواهند مقابل موشك هاي بالستيك پيشرفته ايستادگي كنند؟. بنابراين چاره اي جز تلاش پيوسته براي تغيير و نوآوري سيستم هاي ضد موشكي ندارند و صد البته طرف مقابل هم پيوسته تكنولوژي بالستيك خودش را نوآوري و به روز رساني مي كند icon_cheesygrin . به قول معروف "بگرد تا بگرديم"

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hajrezvanmoghi
ساخت خودرو و طراحي اون چيري نيست كه بشه با توانمندي هاي داخلي و با اراده مديران داخلي و به راحتي انجامش داد !!!! ( گذشته از تفاوت تكنولوژيكي سمند و 405 و غيره با بي ام و و بنز و غيره- مينياتور و پي كي و تيبا و ون هاي سايپا رو ببينيد متوجه عرض بنده هم ميشيد تازه توليد خودروي عمومي مي تونه توجيه اقتصادي زيادي هم داشته باشه كه هيچ كدوم از اينهايي كه من عرض كردم موفق نبودن فقط چون شهر نا امن بود قورباغه هفت تير كش شد !!!!! و در نبود رقيب مناسب و شرايط خاص بازار بعضي از اونها يكم موفق بودن ) نمي خوام ناراحتتون كنم اما صنعت ساخت اتومبيل در ايران و هيوندايي كره با هم شروع بكار كردن كه الان كاملا ميتونن با هم از نطر نوع و تنوع محصولات با هم رقابت كنن !!!
ضمن اينكه علي الخصوص در مورد صنايع نظامي بايد بومي سازي لحاظ بشه مخصوصا در مورد كشور ما كه در تحريم قرار داره
البته مي تونستند از كشنده هاي جديدتر مثل ولو و ايويكو و رنو استفاده كنن كه علت عدم اون براي من ناشناخته است
آخه استفاده از كشنده 2624 يا 1921 بنز كه طراحيش به قبل از المپيك مونيخ بر ميگرده امروز مناسب استفاده در يكي از حساس ترين بخشهاي كشور ( صنايع نظامي )
هست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
b_hoseinpour عزیز سلام-

با کلیات حرفهاتون موافقم ولی تابه حال به این نکته فکر کردین که چرا 2624 که ذکر کردین بالای 120 میلیون تومن قیمت داره؟؟؟

برید بپرسید - وقتی دلیلش رو متوجه شدید می فهمید که چرا هنوز هم در صنایع نظامی ما با وجود خودروهای روزی مثل کشنده های وولو ، اسکانیا ، رنو و . . . ارجحیت با بنزهای 2426 مونده!!

در ثانی خودروهای نظامی مورد استفاده در صنایع نظامی ما صرفا به کشنده های بنز محدود نیست و ما از برند های دیگه هم کشنده داریم . البته باید کشنده ای مورد استفاده قرار بگیره که از لحاظ استقامت و مداومت کاری ایده آل باشه و سیسامهای هیدرولیکی و الکترونیکی اون در شرایط جنگی به پیچیدگی ذاتی امور لجستیکی اضافه نکنه و . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به خاطر قولي كه به يك ملا داده بودم

بهش قول داده بودم اين مطلب را بگذارم .

جدا" این برادر xx222ir چقدر ادم دوست داشتنی هست ! باید دستش رو ماچ کرد!!!
اما این داستان سامانه ی تاد حاشیه هایی هم داره ....
دوستان عنایت داشته باشن که امریکا در سال 2012 این سامانه رو در خاک امارات وارد کشیک میکنه و با لینک کردن اون به سامانه های اجیس مستقر در خلیج فارس و همچنین ناوهای انگلیسی و .... سپس سامانه های دفاعی رِژیم صهیونیستی قصد ایجاد یک چتر پدافندی گسترده رو برای دفاع از هم پیمانانش داره ....
خاورمیانه ی جدید مورد نظر ایالات متحده باید بتونه از داخل خود کشورهای منطقه با تهدیدات مقابله کنه که به کار گیری این سامانه ها جزیی از اونه ....
جالبه که بدونین ایالات متحده اول به ترکها پیشنهاد اسقترار این سامانه رو داد که اونها سر باز زدن ....
یانکی ها دوباره با پیشنهاد استقرار این سامانه چند ملیون دلاری و یه صورت رایگان ( به شرط استفاده از رادار اون ) پیش ترکها برگشتن که باز اونها قبول نکردن ....
اما دست اخر شیوخ لی لی پوتی خلیج فارس قافیه رو با پرداخت کلیه ی هزینه های کاشت - داشت و برداشت ... باختن !
البته این اواخر اخباری در خصوص استقرار این سامانه در خاک ترکیه هم به گوش میرسه !
در هر صورت استقرار این سامانه در اطراف کشور ما نمیتونه مانع جدی بر سر راه قدرت بازدارندگی ما باشه لیکن اون رادار لعنتیش میتونه اطلاعات ....
زیاده عرضی نیست !!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كاش ما هم بتوينم هرچه زودتر اين سيستم پدافندي كه هي حرفشو ميزنن رو رونمايي كنيم اونم با تست گرم كه جلوي اينا كم نياريم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.