ALI

بالگردهای تهاجمی سبک آ.اچ-6جی / ام.اچ-6 جی ( AH 6J/MH 6J)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دستت درد نکنه

واقعا هلی کوپتر عالی ای برای پشتیبانی نزدیک از نیروهاست

یاعلی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز اكثر تيربار هاي هليكوپتر ها قابل چرخيدن به اين طرف و آن طرف هستند و اين زمان واكنششون رو كم ميكنه . به نظر من اين هليكوپتر در نقش پشتيباني ضعيفه چون به راحتي كمين ميخوره ولي براي ترابري نيرو خيلي طرح خوبيه و جثه كوچيكي هم داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزيز اكثر تيربار هاي هليكوپتر ها قابل چرخيدن به اين طرف و آن طرف هستند و اين زمان واكنششون رو كم ميكنه . به نظر من اين هليكوپتر در نقش پشتيباني ضعيفه چون به راحتي كمين ميخوره ولي براي ترابري نيرو خيلي طرح خوبيه و جثه كوچيكي هم داره .[/quote]

دوست عزیز ، این هلی کوپتر به واسطه کوچکی خود دارای تحرک بسیار بالایی است . همچنین

حجم کوچک این هلی کوپتر سبب می شود که به راحتی نتوان آنرا ره وسیله تیر بار شکار کرد .

این هلی کوپتر به راحتی می تواند خود ار در بین درخت های کم ارتفاع استتار کند . همچنین

می تواند به راحتی و به سرعت به اطراف گردش کند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید یه سوال داشتم :
از هلی کوپتر تهاجمی AH 6J تو جنگ آمریکا و سومالی استفاده نشده بوده؟؟؟ icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببخشید یه سوال داشتم :
از هلی کوپتر تهاجمی AH 6J تو جنگ آمریکا و سومالی استفاده نشده بوده؟؟؟ icon_eek[/quote]

به وفور استفاده شدند .

اگر فیلم BLACK HAWK DOWN را دیده باشید ، این هلی کوپتر و همچنین MH 6J نقش موثری را ایفا کردند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آره اون فیلم دیدم..
به خاطر نجات جون یه سرباز کلی سرباز تلف کردن!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی تمام صحنه های فیلم یه طرف
صحنه رفتن راکت آرپی جی به شکم اون سرباز آمریکایی یه طرف..
خداییش کلی حال کردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

معرفی هلی کوپتر ترابری سبک MH 6J

[align=center]MH6J26As.jpg[/align]

[align=center]mh-6.jpg
[/align]

این هلی کوپتر در واقع نمونه پایه هلی کوپتر AH 6J به شمار می رود . این هلی کوپتر پیش از AH 6 ساخته شد و از طرح این هلی کوپتر در ساخت هلی کوپتر تهاجمی سبک AH 6J استفاده شد . این هلی کوپتر توان حمل شش رنجر کاملا مسلح را به مناطق عملیاتی دارد . این هلی کوپتر بر مبنای طرح هلی کوپتر سبک MD 530 F ساخته شد . این هلی کوپتر مجهز به سیستم مکان یابی GPS / I می باشد و همچنین دارای سیستم دید FLIR می باشد . این هلی کوپتر دارای بیشنه وزن برخاست 3950 پوند (( معادل 1890 کیلوگرم )) می باشد . موتور این هلی کوپتر به نسبت هلی کوپتر AH 6J دارای قدرت بیشتری می باشد و می تواند وزن نا خالص 2300 کیلوگرم را جابجا کند ، موتور این هلی کوپتر مدل MD 600 می باشد و دارای 510 اسب بخار قدرت است . با توجه به اینکه این مدل به نسبت مدل تهاجمی دارای استحکام بدنه بیشتری می باشد ، وزن خود هلی کوپتر معادل 950 کیلوگرم می باشد و می تواند ماکزیمم بار 1350 کیلوگرم را جابجا کند که این بار می تواند نیروهای خودی ، مهمات و تجهیزات لجستیک باشد . پروانه اصلی این هلی کوپتر شش پره و دم آن دارای چهار پره می باشد .

پرواز گروهی

thumb_MH-6JS2.jpg

thumb_mh-6_003.jpg

تصویر کاکپیت هلی کوپتر

thumb_MH-6J_Little_Bird2.jpg

هلی کوپتر MD 530 F که این هلی کوپتر بر اساس طرح آن ساخته شد .

thumb_MD_530f.jpg

تصویر مختلف

thumb_mh-6_004.jpg

thumb_littlebird2.jpg

thumb_oh-6_copter.jpg

thumb_oh6-002.jpg

thumb_oh6-001.jpg

thumb_mvc-113f.jpg

در حال جابجایی رنجر

thumb_rangers-littlebird.jpg

thumb_AIR_MH-6J_Little_Bird_Rangers_lg.j

طرح گرافیکی این هلی کوپتر

thumb_oh6-0010.JPG

هلی کوپتر MD 500

thumb_md500_vue2.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از DASHALI عزیز بخاطر مطالب مفیدشون icon_eek

البته نیروهای نظامی ما دست به ساخته این کلاس از بالگردها زده که نمونش ساخت (Shahed-278(Oh-78 بود که به Shahed-285 منتهی شد .

[URL=http://irupload.ir/viewer.php?file=02654098871966062660.jpg][img]http://irupload.ir/images/02654098871966062660_thumb.jpg[/img][/URL]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هلی کوپتر خیلی خوبیه ،سبک و عالی. نمیدونید چقدر سواریش حال میده من سوارش شدم شما هم امتحان کنین
یادش به خیر اون ماموریتها ؟؟
ببخشید یه لحظه دچار توهم شدم icon_eek از دست این بازی Call Of Duty!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از علی آقای عزیز
تفاوت اینجور بالگرد ها که گرد هستند با بالگرد هایی که زاویه دار ساخته میشن مثل کبرا چیه؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از علی آقای عزیز

تفاوت اینجور بالگرد ها که گرد هستند با بالگرد هایی که زاویه دار ساخته میشن مثل کبرا چیه؟؟؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم هدف اصلی از طراحی باریک کبری برای کاهش احتمال برخورد گلوله از روبرو بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نكنه علي جان
كبري فقط براي نبرد ساخته شده به خاطر همينم باريكه چون بايد در خط اول بجنگه و اگر بزرگ طراحي بشه به راحتي بايك كلاشم ميشه انداختش
اين بالگردم بيشتر براي تجسس و نجات ساخته شده تا در گيري در خط مقدم اين تجهيزاتم بيشتر براي دفاع از خودش حمل ميكنه نه تهاجم تقريبا مثل جت رنجر خودمونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.