ALI

مقایسه اسلحه کمری BERETTA 92 FS آمریکایی با اسلحه کمری YARYGIN - PYA روسی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]من به BERETTA 92 FS رای می دم . [/quote]
نباید نظر خودتو میگفتی . دونستن نظر شما که یک متخصص در امر اسلحه شناسی هستین باعث میشه نظرات باقی دوستان هم جهت با نظر شما پیش بره . rolling_on_the_floor
اسی جون گیر دادیا . مگه انتخاباته . rolling_on_the_floor
جمله بالا رو خودم به خودم گفتما . :mrgreen:
[quote]کشنده تر از نمونه روسی . [/quote]
از کجا فهمیدی ؟ جدا دلیلشو میخوام بدونم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از کجا فهمیدی ؟ جدا دلیلشو میخوام بدونم .[/quote]

طول لوله M9 بیشتر از نمونه روسی است و این بر انرژی جنبشی مرمی تاثیر می گذارد و انرژی بشتری به گلوله می دهد .

[quote]
نباید نظر خودتو میگفتی . دونستن نظر شما که یک متخصص در امر اسلحه شناسی هستین باعث میشه نظرات باقی دوستان هم جهت با نظر شما پیش بره .[/quote]

ما چاکریم ، من همیشه سعی می کنم آخر از همه نظرم رو اعلام کنم تا نظر سنجی

جهت دار نشه ، اما این نظر سنجی مثل اینکه خیلی نظر دوستان را جلب نکرد ، به همین

خاطر نظر خودم را هم گفتم تا تاپیک از اسکرول خارج بشه . :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما چاکریم ، من همیشه سعی می کنم آخر از همه نظرم رو اعلام کنم تا نظر سنجی

جهت دار نشه ، اما این نظر سنجی مثل اینکه خیلی نظر دوستان را جلب نکرد ، به همین

خاطر نظر خودم را هم گفتم تا تاپیک از اسکرول خارج بشه .[/quote]
شما سرور مایی .
من فقط شوخی کردم جون آقا سعید . :mrgreen:
ما همیشه از شما اطلاعات خوبی دریافت میکنیم .
تشکر کمترین کاریه که میتونیم از شما بکنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمونه امریکایی دارای طول بیشتر لوله هست که این باعث دقت بیشتر اون میشه و در عین حال قدرت رو هم بالا میبره.
ارگونومی برتا هم بالاتره و لی خوب برتا از لحاظ ذقت عالیتره و از کار در اومده.
هر چند این نظر من ناقصه چون من شخصا با یارگین کار نکردم ولی برتا رو ترجیح میدم ولی اگر می تونستم اون نمونه روسی رو ببینم می تونستم نظر بهتری بدم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
M9 با قیمت 280 دلار برای فروش به کشورهای مختلف در تیراژ بالا . البته با قیمت های مختلف از 900 دلار به بالا ( بسته به

سال ساخت ) در اسلحه فروشی های اروپا و آمریکا یافت می شود .

از قیمت اسلحه روسی اطلاعی ندارم ، اما به احتمال قوی گرانتر از M9 است .
[/quote]

علي جان سلام دوباره

من به M9 راي دادم ، دليل من همان بود كه شما گفتيد .

بحث قيمت باقيست ؟ ! rolling_on_the_floor
[url]http://www.rpgfirearms.com.au/pistol.html[/url]

البته قيمت مدل ورزشي روسي را دارد . اما با اين حال ارزانتر است ! داخل همين صفحه قيمت برتا را هم دارد. تفاوت را ببين!
بعيد مي دونم مدلهاي روسي گرانتر از مدل هاي آمريكائي باشد ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقا عمده سلاحهای روسی از نوع های غربی ارزانتر هستن و فکر می کنم این موضوع در مورد این سلاح هم صدق کنه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
m9 اسلحه مورد علاقه من در بازي call of duty4 بود! واسه همين بهش راي دادم! icon_eek

البته در عمل هم فكر كنم m9 بهتر باشه

[color=darkred]ویرایش شد

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkred]

پست متوالی ارسال نکنید

پست قبلی شما ویرایش شد

همیشه پست قبلی خود را ویرایش کنید و از ارسال پست متوالی خودداری کنید.

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]هیچ سلاحی کاملتر و مطمئنتر از برتا ساخته نشده بخاطرهمین استکه توانسته چندین سال از ازمایشات وتستهای مختلف ومتعدد وسختگیرانه ارتش امریکاموفق بیرون بیاد و بعنوان سلاح رسمی ارتش امریکا مورداستفاده قراربگیره[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چندین سال یک برتای M9 ساخت ایتالیا دستم بوده. از هر نظر تائیدش می کنم. برتا در فاصله 50 متری گروپ 3 اینچی ارائه می ده که فقط هکلر اند کوخ آلمان دقتی بهتر از این ارائه می ده. سلاح های هم رده از این نظر هم والتر آلمان، اف ان بلژیک، سفینکس سوئیس، اشتایر اطریش و لژیون فایرآرمز آمریکا هستن. هر سلاحی توانایی رقابت با برتا رو نداره. حدودا 500 گلوله با این سلاح شلیک کردم و حتی یک مورد گیر کردن هم در کار نبوده.

مورد دیگه اینکه در طی چند هفته و شاید هم چند ماه آینده پنتاگون سلاح دیگری رو جایگزین M9 خواهد کرد. برای این منظور رقابت بزرگی بین سازندگان سلاح کمری برگذار می شه که بهترین طرح از میان طرح های ارائه شده انتخاب خواهد شد. زمزمه این مورد وجود داره که سلاح اطریشی گلاک با کالیبر 45 قراره جایگزین بشه ولی فعلا به صورت حتمی چیزی مشخص نیست ولی ظاهرا شانس گلاک بیشتر از همه است.

مهمترین اصل در مورد کارایی یک سلاح قابلیت اطمینان اون هست که اکثر دوستان اون رو مد نظر قرار ندادن. برتا از این نظر جزء بهترین هاست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من شخصا با کلت 45، سی زد، زیگ زاور و برتا کار کردم.
کلت که دقتش به خار مکانیسم برونیک در برد بالا زیاد خوب نیست.
برتا سیستم مسلح سازی عجیب منحصر به فردی داره و برای همین مثل سیستم برونینگ ته لوله برای بارگذاری مجدد پایین نمیاد و به همین خاطر دقت بالاتری داره ولی قدرت زیادی ارائه نمیده. البته خوب از کالیبر 9 م م بیشتر از این هم انتظاری نیست و شاید من به خاطر کار با 45 کمی پر توقع شدم.
اما من مکانیسم سی زد رو ترجیح میدم این سلاح لوله اش میچرخه تا اسلحه مسلح سازی مجدد بشه. این باعث قدرت بیشتر و دقت عالی سلاح میشه. تقریبا تنها سلاحی هست که به این روش مسلح سازی مجدد میشه. و برتا هم در نوع خودش تنها سلاحی هست نوع مسلح سازی اش با همه فرق داره.
برتا وقتی گلوله شلیک میشه و سلاح به طرف عقب گلنگدن عقب نشینی حرکت می کنه یک زائده داخل خودش داره که باعث میشه چیزی در حدود 1 سانتیمتر لوله و گلنگدن چفت شده با هم عقب بشینن تا گاز پشت مرمی افت نکنه و بعد اون زائده طولش تمام و باعث میشه لوله از حالت چفت خارج بشه و پوکه به بیرون پرتاب و گلوله بعدی بارگذاری بشه درون لوله.
توی سیستم برونیک همین روند چفت لوله هست منتهی با یک تفاوت که بعد از یک سانتیمتر همراهی لوله و گلنگدن ته لوله پائین کشیده میشه و چف باز میشه.

اما سی زد مثل گلنگدن کلاش و... عمل می کنه لوله با بدنه چفت دایره ای هست و بعد از حدود 1 سانتیمتر لوله می چرخه و چفت باز میشه.

ولی جالبه آدم در طول زمان نوع سلیقه اش تغییر می کنه و فکر می کنم امروز استفاده از سی زد و یارگین رو بر برتا ترجیح بدم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]ولی جالبه آدم در طول زمان نوع سلیقه اش تغییر می کنه و فکر می کنم امروز استفاده از سی زد و یارگین رو بر برتا ترجیح بدم. [/right][/font][/color][/quote]

یه مدت بیشتر که بگذره ماکاروف رو به همه ترجیح میدی! باور کن!

اولش همه عاشق دیزرت ایگل میشن، بعدا کم کم عاقل میشن . . .

ولی مکانیزم مسلح سازی دیزرت ایگل منحصر به فرد هست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1407143201' post='398847']
یه مدت بیشتر که بگذره ماکاروف رو به همه ترجیح میدی! باور کن!

اولش همه عاشق دیزرت ایگل میشن، بعدا کم کم عاقل میشن . . .

ولی مکانیزم مسلح سازی دیزرت ایگل منحصر به فرد هست.
[/quote]
بابا محمد خان اون که مکانیزسم نیست معلوم نیست چیه. اصلا خودش هم کلت نیست معلوم نیست چیه icon_cheesygrin
ولی سیستمش مثل آرمالایت هست و تنها همون دیزرت می تونه گلوله های با شارژ باروت زیاد و کالیبر های 45 و 50 AE رو شلیک کنه. واقعا غولی هست برای خودش. ولی همیشه این برام سوال بود و خیلی سنگین و وحشتناک که کسی که گلوله دیزرت می خوره چه شکلی و چه وضعی میشه. باید خیلی دردآور باشه

نه بابا ژنرال دیگه اینقدر بی سلیقه هم نیستم چون یادم رفت بگم با ماکاروف هم کار کردم و تقریبا باید بگم مزخرف هست و هیچ وقت ازش خوشم نیومد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="https://www.youtube.com/watch?v=9nkEyckX1qg"]https://www.youtube....h?v=9nkEyckX1qg[/url]

سوراخ ها رو تو بدنش ببینید :neutral:

دقیقه 1 خوب نشون میده تقریبا !

2 و 37 هم رو هم برای مقایسه اندازه با بدن انسان ببینید !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.