ALI

تاپیک جامع مقایسه تانک M1A2 - ABRAMS آمریکایی با تانک T 90 روسی (به روز شده)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

زره اورانیومی فقط در مدل a2استفاده شد و یک آپشن صادراتی نیست که بگیم قیمت صادراتیش زیاده پس خوبه چون زره اورانیومی نداره در ثانی نمونه صادراتی ابرامز یه جورایی ضعیف تر از اصلیه که خوب دلیلش هم معلومه.به نظر من قدرت اصلی ابرامز در گلوله های ضد زره اورانیوم ضعیف شدس که هر زرهی رو حریفه که البته باز هم این آپشن صادراتی نیست پس کشورایی که ابرامز رو از امریکا خریدن تانکاشون نه زره اورانیومی داره نه گلوله های اورانیومی که قطعا تواناییش کمتره وبه اورجینال آمریکایی نمیرسه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من جايي خوندم كه قيمت تي-90 3 ميليون دلاره اما قيمت ابرامز 9 ميليون(البته اورجينال آمريكا)
كه با اين حساب قطعا تي-90 بهتره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]به عنوان تانک منفرد هم دوستان فقط میگن تی 90 برتر اما هیچکی نمیگه چرا توان اتش ام-1 بیشتره بدنه مقاوم تری داره و شتاب بیشتر پس چرا تی 90 به صورت منفرد بهتره؟؟؟[/quote]
این مورد به سیاست استفاده از تانک توسط کشوری که از تانک استفاده می کند باز می گردد. کشوری که در نظر دارد لشکرهای متعدد زرهی ایجاد کند (بدون در نظر گرفتن صرفه اقتصادی) آبرامز بهتر از تی 90 است. چرا که به واسطه داشتن سیستم کنترل آتش fbcb2 و سیستم یکپارچه مدیریت نبرد ، می توانند با همه تانک ها به صورت لینک عمل کنند. به عنوان مثال یک ستون زرهی متشکل از 50 آبرامز می توانند به صورت کاملا یکپارچه با هم عمل کنند. وقتی یک تانک هدفی را دید ، در واقع همه تانک ها آن هدف را می بینند. وقتی یک تانک احساس خطر کرد ، همه تانک ها احساس خطر می کنند. به این ترتیب مقابله با چنین ستون زرهی بسیار بسیار دشوار خواهد شد و این ستون زرهی می توانند به خوبی علیه اهداف خود به اجرای عملیات بپردازند.

اما کشوری که تصمیم دارد از تانک به منظور پشتیبانی از پیاده نظام و یا عملیات های غیر گروهی استفاده کند ، نیازی به خرید تانک گرانقیمت آبرامز نیست و می توانند از تانک هایی مثل تی 90 استفاده کنند.

البته بایستی این مورد را هم در نظر داشت که این به معنای ضعف مطلق تی 90 نیست. بلکه این ضعف حالت نسبی دارد. در مجموع برای عملیات های گروهی آبرامز بهتر از تی 90 عمل می کند.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:mrgreen: من فکر میکنم در اصل شما باید تانک آبراماز را با تانک بلک ایگل T94 مقایسه کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]:mrgreen: من فکر میکنم در اصل شما باید تانک آبراماز را با تانک بلک ایگل T94 مقایسه کنید.[/quote]

برادر جان مقایسه یک تانک عملیاتی مثل آبرامز با یک طرح کنسل شده مثل بلک ایگل ، قیاس مع الفارغه.

والا باید نسل M1A3 آّبرامز رو با بلک ایگل مقایسه کرد.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]
این مورد به سیاست استفاده از تانک توسط کشوری که از تانک استفاده می کند باز می گردد. کشوری که در نظر دارد لشکرهای متعدد زرهی ایجاد کند (بدون در نظر گرفتن صرفه اقتصادی) آبرامز بهتر از تی 90 است. چرا که به واسطه داشتن سیستم کنترل آتش fbcb2 و سیستم یکپارچه مدیریت نبرد ، می توانند با همه تانک ها به صورت لینک عمل کنند. به عنوان مثال یک ستون زرهی متشکل از 50 آبرامز می توانند به صورت کاملا یکپارچه با هم عمل کنند. وقتی یک تانک هدفی را دید ، در واقع همه تانک ها آن هدف را می بینند. وقتی یک تانک احساس خطر کرد ، همه تانک ها احساس خطر می کنند. به این ترتیب مقابله با چنین ستون زرهی بسیار بسیار دشوار خواهد شد و این ستون زرهی می توانند به خوبی علیه اهداف خود به اجرای عملیات بپردازند.

اما کشوری که تصمیم دارد از تانک به منظور پشتیبانی از پیاده نظام و یا عملیات های غیر گروهی استفاده کند ، نیازی به خرید تانک گرانقیمت آبرامز نیست و می توانند از تانک هایی مثل تی 90 استفاده کنند.

البته بایستی این مورد را هم در نظر داشت که این به معنای ضعف مطلق تی 90 نیست. بلکه این ضعف حالت نسبی دارد. در مجموع برای عملیات های گروهی آبرامز بهتر از تی 90 عمل می کند.
[/b]
جناب سرتیپ برداشت من از حرف شما اینه که چون ابرامز گرون تره پس تی 90 بهتره؟
راستی در مورد اهمین بیشتر شتاب نسبت به سرعت نظر تون چیه؟؟
در ضمن هر کسی به من نقل قول بیاموزه خیلی لطف کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از آقا ali که مختصر و مفید نوشتن مثل همیشه
هیچ کدام عالی نیستن تا وقتی لئوپارد 2 و type 10 هست اما اگر بنا بر گزینش باشد من آبراماز را برمی گزینم
چون موتور پر قدرت تری دارد و از یک توپ فوق العاده بهره می بره اما نکاتی هست که دوستان نسبت به آنها بی توجه هستند :
1- در چند ماه اخیر مشخص شده که چقدر سامانه موقعیت یاب جهانی ماشینهای جنگی آمریکا آسیب پذیر است {در برابر یک قدرت سایبری} این مسئله زمانی ارزش دارد که بدانیم فرماندهان ارتش آمریکا بارها اعلام کرده اند که همین سامانه باعث پیشروی بی وقفه و سریع ستون های زرهی آمریکا در بیابان های گسترده عراق شده
2- این تانک کاملا مجرب است اما آزموده نیست چرا که در عراق در برابر مشتی t72 و t62 و t55 قرار گرفت که به دلیل مشکلات عراق با غرب و شرق و نبود دانش کافی به روز نبودند و در افغانستان هم که وضع از این برای ائتلاف بهتر بود !
:mrgreen:
3- موتور تانک بسیار قوی است و آمریکایی ها هم نشان داده اند که موتورهای خوبی می سازند اما وزن زیاد تانک سرعت و مانور را از آن گرفته است
در مقابل هم t90 را داریم که با وجود طراحی ساده و در عین حال کاربردی اش اما موتور ضعیفش واقعا تو ذوق می زند اگر قدرت موتور 1200 تا 1500 اسب بخار بود با توجه به وزن کمش می توانست سرعت فوق العاده داشته باشد که ضعف سامانه های الکترونیک و احتمالا تسلیحاتش را از بین می برد
ببخشید اگر وقتتان را گرفتم به هر حال شما دوستان همه استادید و من تازه کار :mrgreen:
دوستان کسی می تواند لطف کند بگوید چطور می شود تاپیک باز کرد و در آن هم عکس و هم متن قرارداد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تانک تی 90 از همه نظر برتر از ابرامزه.ابرامز هنوز در یک جنگ واقعی شرکت نکرده.تی نود هزینه تولید کمتری داره.ابرامزو زیادی پیچیده کردن و تبلیغات هم بی اثر نبوده.
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیشه همین جا و یا در تاپیک دیگر تانک های لئوپارد ، ابرامز ، تی 90 و لکلرک با هم مقایسه کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تانكي كه تو جنگ واقعي شركت نكرده آبرامزه يا تي 90؟
دوستان كسي اطلاع داره روسيه چه تعداد تي 90 داره؟ چند تا صادر كرده و به كدوم كشورها؟ امريكا چند تا آبرامز داره و به كجا صادر كرده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]در ضمن هر کسی به من نقل قول بیاموزه خیلی لطف کرده[/quote]
دوست عزیز جناب death

شما به دو طریق می توانید نقل قول کنید

زمانی که می خواهید بخشی از نظر یک کاربر را نقل قول کنید ، برای این منظور کافیست که متن مورد نظرتون رو بین تگ[quote] قرار بدید.
یعنی متن مورد نظرتون برای نقل قول رو انتخاب کنید و اون رو کپی کنید و بعد در پست خودتون قرار دادید ، بعد از اون در اول و آخر اون تگ [quote] را استفاده کنید.
و یا می تونید متنی را که در داخل پستتون کپی پیست کردید رو به طور کامل انتخاب کنید ( drag کنید ) بعد یک بار کلید [quote] را بزنید. در این صورت متن مورد نظر شما نقل قول می شود.

اما زمانی که می خواهید تمام یک پست را نقل قول کنید می توانید کلید quote را در گوشه بالا سمت چپ را بزنید ، در این صورت تمام یک پست نقل قول می شود.

[quote]راستی در مورد اهمین بیشتر شتاب نسبت به سرعت نظر تون چیه؟؟ [/quote]
در این باره در صفحات قبلی توضیح دادم.

آبرامز با موتور قدرتمند و سیستم انتقال قدرت متناسب خود دارای شتاب بیشتری نسبت به تی 90 است. البته تی 90 زمانی که از موتور با قدرت 1250 اسب بخار استفاده می کند ، در این حالت دارای شتاب بیشتری نسبت به آبرامز است.
[quote]
جناب سرتیپ برداشت من از حرف شما اینه که چون ابرامز گرون تره پس تی 90 بهتره؟ [/quote]
خیر ،

منظور من این است که آبرامز برای عملیات های گروهی بهتر از تی 90 عمل می کند. یعنی وقتی بخواهیم در قالب لشکر زرهی به دشمن حمله کنیم ، آبرامز بهتر از تی 90 است.

منظور من از عبارت (بدون در نظر گرفتن صرفه اقتصادی) این بود که این عامل را موقتا در انتخاب دخیل نکنیم و یا به عبارتی اصلا فرض کنیم که قیمت هر دو تانک یکسان است.

[quote]
2- این تانک کاملا مجرب است اما آزموده نیست چرا که در عراق در برابر مشتی t72 و t62 و t55 قرار گرفت که به دلیل مشکلات عراق با غرب و شرق و نبود دانش کافی به روز نبودند و در افغانستان هم که وضع از این برای ائتلاف بهتر بود ! [/quote]
دوست عزیز جناب ssadeghs

ورودتون رو به سایت تبریک می گم. امیدوارم بتونیم از اطلاعات خوب شما استفاده کنیم.

در رابطه با این نظرتون اجازه بدید کمی با شما مخالفت کنم. وظیفه یک تانک صرفا درگیری با تانک دیگر نیست. وظیفه یک تانک [size=18]اجرا آتش مستقیم[/size] است. حال این آتش مستقیم هم می تواند به وسیله تیربارها و هم به وسیله توپ اصلی آن باشد. مهم این است که این تانک در عراق به طور عملی قدرت فوق العاده بالای خود را در اجرای آتش مستقیم نشان داد. حالا اینکه با تانکهای ضعیفتر از خودش رودررو شده باشه ، دلیل بر آزموده نبودن آن نیست. وقتی که آبرامز تونست از فاصله 3500 متری نفربر عراقی رو شکار کنه ، معنی این موضوع این است که دقت و قدرت این تانک به حدی پیشرفته است که توانست از این فاصله به اجرای آتش مستقیم با قدرت و دقت فوق العاده بالا بپردازد و یا به عبارتی این تانک توان فوق العاده ای برای اجرای آتش مستقیم با قدرت و دقت بالا را دارا می باشد.

حالا اینکه این تانک با تانک قویتر از خود در عراق مصاف نشده است ، به نظر من دلیلی بر آزمودگی این تانک نیست. چرا که توان زرهی و همچنین قدرت آتش بسیار بالای خود را در این جنگ به خوبی نشان داد.

[quote]
3- موتور تانک بسیار قوی است و آمریکایی ها هم نشان داده اند که موتورهای خوبی می سازند اما وزن زیاد تانک سرعت و مانور را از آن گرفته است[/quote]
در صفحات قبل در باب مقایسه موتورهای این دو تانک نیز عرض کردم که آبرامز علی رغم داشتن موتور 1500 اسبی و وزن حدود 63 تن باز هم دارای سرعت و شتاب بالاتری نسبت به تی 90 است. موتور توربینی این تانک دارای گشتاور بسیار بالایی است که می تواند شتاب فوق العاده ای برای تانک فراهم آورد. البته برای تی 90 نیز سه موتور در نظر گرفته شده است. به ترتیب با قدرت 840 / 1000 / 1250 اسب بخار. زمانی که تی 90 از موتور 1250 اسبی استفاده می کند نیز شتاب آن بیشتر از آبرامز است.

[quote]
دوستان کسی می تواند لطف کند بگوید چطور می شود تاپیک باز کرد و در آن هم عکس و هم متن قرارداد ؟[/quote]
شما بایستی در بخش های مخصوص ایجاد تاپیک گزینه NEW TOPIC را انتخاب کنید و در صفحه باز شده تاپیکتون رو ایجاد کنید. برای قرار دادن تصویر می تونید لینک اون رو در تاپیکتون کپی کنید.

مدیران هر بخش تاپیک شما را در صورت صلاحدید به بخش های مناسب سایت بر روی اسکرول منتقل خواهند کرد.

[quote]تانک تی 90 از همه نظر برتر از ابرامزه.ابرامز هنوز در یک جنگ واقعی شرکت نکرده.[/quote]
مگه تی 90 تا بحال شرکت کرده ؟؟

اگه منظورتون در داغستانه ، خوب آبرامز هم در عراق با گروه هایی شبیه به همون داغستانی ها ( از نظر عملکرد ) جنگیده است.
[quote]
تی نود هزینه تولید کمتری داره.ابرامزو زیادی پیچیده کردن و تبلیغات هم بی اثر نبوده.[/quote]
هزینه تولید کمتر همیشه به معنای بهتر بودن یک جنگ افزار به شمار نمی رود. پیچیدگی آبرامز هم بی علت نیست و در نتیجه زره و سیستم های کنترل آتش بهینه است.
در باره تبلیغات هم باید در نظر داشت که همه کشورهای جهان تبلیغات دارند و تبلیغات فقط برای آمریکا نیست.

همین کشور خودمون هم از این کارها کم انجام نمی ده...

[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ترجمه دقیق قسمتی از چت من و دوستم که 2 سال توی عراق راننده آبرامز بوده.

من : توی خیلی از کلیپا دیدم که تانک تی 90 میره و میپره و تو هوا شلیک میکنه.... با سرعت حدود 60 کیلومتر از روی قلوه سنگایی به بزرگی بشکه رد میشه حتی ضربه میخوره و یک ورش 45 درجه میره بالا اما برمیگرده سر مسیرش و ادامه میده یا با سرعت خیلی بالا بسیار وحشیانه روی موانع بالا پایین میپره و رد میشه. اما آبرامز همیشه مثل یک حلزون از روی موانع میخزه و هیچوقت ندیدم بپره... واقعا چرا؟

دوستم: آبرامز هم میتونه این کارو بکنه.... اما خوب اینکه بعدش بتونه به راهش ادامه بده رو نمیدونم!

من: منظورت چیه؟

دوستم: ببین ابرامز 62 تنه! با زره آپشنال وزنش بالاتر هم میره که خدارو شکر یونیت من از اونا داشت... اگر بخواد بپره و فرود میاد احتمال آسیب غلطک های هرز گردش خیلی بالائه. در ضمن زنجیرش هم ممکنه پاره بشه!

من: خوب تی 90 هم خیلی سنگینه...

دوستم: آره اما حتی یک تن سبک تر با داشتن شاسی ای با همون قدرت خیلی موثره. اینارا فراموش کن... اگه زیر آبرامز آلیاژ تیتانیوم هم بذاری نمیتونه بپره و توی شرایط جنگی نمیتونه با سرعت بالا از روی موانع بزرگ رد شه

من: چرا؟

دوستم: چون که موتورش توربینیه... تازه این ***** ها به عقلشون رسیده حالا دارن تند و تند موتور های توربینی رو با دیزل عوض میکنن.... نمیدونم قدرتش چقدره اما مطمئنا کمتره... به حرفم اعتماد کن پسر اما اون هیکلی که کیسی (اسم تانکشونه حتی تو کل یونیت اون تانک رو به اسم کیسی میشناسن) داره فقط یک موتور توربینی از پسش بر میاد... اما از اون طرف موتور توربینی افتضاحه (SUCKS!) میدونی من تا حالا چند بار وسط نا کجا اباد خاموش کردم مجبور شدیم تا 18 ساعت با کمک یک تیم مکانیک شن از تو موتور کیسی بکشیم بیرون؟ حتی بعضی جاها رو مجبور شدیم با بلوور تمیز کنیم! بعد صاف همون موقع یک باد میاد شن میاره دوباره از اول! دلم واسه ام 60 آموزشیمون تنگ شده!

من: شن چه ربطی به پرش و مانور داره؟

دوستم: هیچی من دلم پر بود از موتور توربینی اینارو گفتم... اگه با آبرامز بخوای بپری و یا حرکت ناگهانی و شدیدی روی موانع بلند انجام بدی ممکنه توربین موتورش از محور خارج شه و جام کنه.... یا بدتر... بشکنه یا موتور بترکه! این اتفاق واسه من نیفتاده اما تا حالا 7 تا از بچه ها وقتی محکم رفتن روی یک مانعی توربینشون جام کرده و تانک از کار افتاده! این یعنی حداقل 12 ساعت بلا تکلیفی! 12 ساعت عیت سیبل بودن! (Sitting Duck) فکر اینکه تو شرایط جنگی وسط صخره ها گیر کنم و بخوام مثل یه بانوی محترم دامنمو بگیرم بالا و پاورچین پاورچین از روی صخره ها و قلوه سنگا رد شم دیوونم میکنه! اگه یه تی 90 زیر پام بود میتونستم بزنم دنده 3 و با تمام قدرت از روشون گاز بدم رد شم. آبرامز تانک برتره نبرده... جایی که زمین صاف باشه و شن و ماسه ای هم در کار نباشه!

من: دلت از آبرامز پره ها!

دوستم: نه اصلا! عاشقشم! بهت اجازه نمیدم حتی یک کلمه به قدرت و دقت توپش و سیستمای سینکش توهیم کنی! لول!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]به به ، ، ، به به

ببین کی اومده ..

مهرداد جان شما کجا ، میلیتاری کجا :mrgreen: مشتاق دیدار.

خدا رو شکر که باز هم مهردادمون رو دوباره در سایت دیدیم.

خیلی خیلی ممنونم از مطلب جالبی که پست کردی.

الهی که مرسی :evil: [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.