ColonelShak

معرفی مسلسل های سنگین ساخت چین

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

البته این طرز فکر اشتباهه دوست من - بسیاری از کالاهای چینی درجه یک و در زمینه مسائل نظامی بسیار پر کاربرد و امتحان پس داده هستند . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا شدی کلنل قدیم خودمون .... مرسی خیلی جالب بود

احتمالا موقع شلیک آدم احساس می کنه یه بلبل داره واست می خونه .... عین بلبل می نوازه

icon_question icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حالا شدی کلنل قدیم خودمون .... مرسی خیلی جالب بود

احتمالا موقع شلیک آدم احساس می کنه یه بلبل داره واست می خونه .... عین بلبل می نوازه

icon_biggrin B)[/quote]

کلنل قدیم بلبل بود دیگه ؟ ها ؟ icon_eek تیپ-77 که خیلی شلیک نرم و خوش صدایی داشت ! البته زمانی صدای شلیکش نرم میشه که کنارش واست با دشکا یکهو یک 5 تیر در کنن ! icon_question :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]البته دوستان توجه کنید که چین دوازده استاندارد کیفیت تولید دارد . محصولات چینی با استانداردهای برتر این کشور با اجناس ساخت

اروپا و آمریکا رقابت می کند . به عنوان مثال تانک های جگوار و تیپ 98 مدلهای ام 3 و ام 4 ساخت چین با تانک هایی مثل چلنجر 2

و تی 90 مقایسه می شوند و بسیار با کیفیت و دارای عملکرد عالی می باشند .

برخی دیگر از محصولات نظامی ساخت چین به صورت مدلهای چند گانه تولید می شوند ، مدلهای با کیفیت بالا مخصوص کشورهای با

بودجه نظامی بالا و مدلهای با کیفیت پایین مخصوص کشورهای با بودجه نظامی پایین طراحی شده اند . متاسفانه بازرگانان ایران

که اجناس چینی وارد می کنند ، همیشه بدترین و بی کیفیت ترین محصول چین را وارد می کنند . این است که ما نسبت به اجناس

چینی دیدگاه خوبی نداریم . یک مثال دیگر بزنم : در مغازه های سوپر مارکت شهر ما عسل چینی می فروشند با قیمت کیلویی 1000 تومن

متاسفانه بازرگانان ایرانی همیشه اجناس بی کیفیت را از چین وارد می کنند و تنها به فکر سود خود هستند .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه این بخش تسلیحات قابلیت ادیت ندارد و مجبور به ارسال پست متوالی شدم .

[quote]ایکاش میشد در قالب نظر سنجی ها این انتخابها رو به واسطه یک جامعه آماری انجام بدین. در این یک مورد که خیلی جا داره[/quote]

تیربار kord در حال حاضر بهترین تیربار کالیبر 50 جهان است و در مقایسه با همه تیربارهای کالیبر 50 غربی با کالیبر 12.7X99 mm پیروز میدان

خواهد شد .

عملکرد بی نقص ، وزن بسیار کم ، قابلیت تحرک بالا ، طراحی رسیور عالی ، از همه اینها مهمتر مکانیسم ساخت لوله این تیربار که در نوع

خود بی نظیر است . لوله تیربار KORD به این روش ساخته شده است که ترکیبات کروم در قالب مخصوص قرار می گیرد و سه مرتبه با

فشار 220 هزار پوند فورجینگ می شود . یعنی سه بار ذوب می شود و سپس قالب زده می شود و تحت فشار شدید 220 هزار پوند ( نزدیک

به 100 تن فشار ) ملکولهای تشکیل دهنده لوله ارتباط بسیار قوی با هم برقرار می کنند . لایه درونی لوله تیربار KORD نیز از یک لایه

بسیار مقاوم از جنس نیکل سخت تشکیل شده است . در ساخت لوله تیربار اسنایپر SVU هم از این تکنولوژی استفاده شده است .

به نظر بنده تنها لوله تیربار KORD از کل تیربار های کالیبر 50 غربی بیشتر ارزش دارد . icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]. 50 های آمریکایی هم که یکی از یکی دیگر مزخرف تر و به درد نخور تر .[/quote]

ببخشید داش علی، چرا؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]. 50 های آمریکایی هم که یکی از یکی دیگر مزخرف تر و به درد نخور تر .[/quote]

ببخشید داش علی، چرا؟[/quote]

ریتم آتش 50 های آمریکایی همگی 260 گلوله در دقیقه است . تیربار ام 2 دارای ریتم آتش 300 گلوله

در دقیقه ، که در برابر تیربارهای روسی با ریتم آتش متوسط 550 گلوله در دقیقه ، بسیار ضعیف تر است .

برد موثر 50 های آمریکایی کمتر از 50 های روسی است . بقاپذیری 50 های روسی

بیشتر از نمونه های آمریکایی است . طراحی کلاسیک قبضه در تیربارهای روسی باعث افزایش

دقت این تیربارها به نسبت تیربار های دو دستی آمریکایی شده است .

درگیری با هواگردها به وسیله 50 های روسی بسیار آسانتر از 50 های آمریکایی است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم موافقم با داش علی - 50 های امریکای نواخت تیر پایین و دقت کمی دارند نسبت به 50 های روسی ! در کل در زمینه 50 روس ها حرف اول رومی زنند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل اسای تیربارهای امریکایی که گردن کلفت ترین اونها برونینگ هست سیستم اونها هست که همون سیستم قفل لوله برونینگ هست یعنی همونی که توی کلت 45 استفاده شده و این سیستم مشکل ساختاری داره نه می تونه ریتم بالایی داشته و در عین حال از لحاظ اطمینان هم شاید برای یک کلت کمری کالیبر پایین خوب باشه ولی برای یک تیربار کالیبر 50 اصلا جالب توجه نیست در حالی که سیستم های روسی معمولا اطمینان بالایی داره مثلا تیربار گرینف که من تجربه کار باهاش رو دارم بسیار عالی و مطمئن هست و به شکلی شاید در زمان خودش هیچ رقیبی نداشته ولی خوب مشکلاتی هم داره که میشه حلش کرد مثلا نمونه های اولیه بدنه ای پرچ کاری داشتن و باز و بسته کردن اونها فقط با امکانات خاصی قابل انجامه.

ولی کورد رو من دیروز دیدیم واقعا عالی هست و شاید بگم برتر به دل من که نشست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشین من اینم یادم رفت بگم که حق با آقا علی هست و مشکل اینکه ما در مورد اجناس چینی همیشه فکر بد می کنیم همین هست که تجار ما برای سود بیشتر وراحت فروش رفتن اجناس عملا بن جلترین اجناس رو وارد می کنن و این باعث شده ما دید بدی در این مورد داشته باشیم.ولی دولت نمدتیه داره یک مقرارتی برای این کار تبیین می کنه که فکر می کنم وضعیت بهتر بشه .
در کل باید بازار ایران رو هم در نظر گرفت که کشش جنس گران قیمت رو نداره و اگر قرار باشه جنس گرانتر بخرن هم گزینه ایرانی هست و هم اروپایی.

نمونه اجناس خوب هم همون میثاقهای خودمون هست که کپی و بهینه سازی یک موشک چینی هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
icon_eek
نه برادر فرمودین دیروز تیربار کورد دیدین ، کنجکاو شدم بفهمم کجا بودین !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا توی سایت منظورم بود روسیه نرفتم به خدا، عجب سایتی ها نمی شه حرف هم زد icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.