ColonelShak

جلیقه های ضد گلوله ساخت ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نظر من باید مقداری بیشتر به فکر تجهیزات نفر باشیم نمیدونم چرا خیلی کم به این زمینه اهمیت داده میشه
نمونش بعضی از دوستان حتما اون ویدیویی که یک ناو امریکایی به مرز ابیه ما اومده بود رو دیدین اگه یادتون باشه اون رزمنده حتی یک دوربین دوچشمی نداشت که بتونه باش شماره اون ناو رو بخونه و مجبور بود به نزدیک ناو بره تا شماره رو بخونه خوب این میتونه خطر آفرین باشه (اگه اشتباه میکنم بگید) تنکس

و هنگام جنگ تجهیزات نفر در رزم و نجات و حفاظت جون یک سرباز میتونه تعیین کننده باشه. به امید تجهیزاتی کامل برای رزمنده هامون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید عزیزان ، برای هیچ کشوری (حتی خود آمریکا) مقدور نیست که تمام نیروهاش رو به جلیقه ضدگلوله تجهیز کنه ، چون هزینه خرید ، نگهداری و تعمیرش سر به فلک می ذاره و کشوری نیست که بتونه از پس این هزینه بربیاد .
در مورد استفاده از جلیقه های ضدگلوله باید بگم بسیاری از یگان های ما به این جلیقه ها مجهز شدن و جلیقه هایی که توی رژه استفاده می شه مطمئنن در زمان خودش استفاده خواهد شد ، یادمه دوران خدمتم هر وقت آماده باش به ما می خورد ، اول عناصر حساس گردان ، بعد از اون هم تامین های عقب و جلوی ستون موتوری گردان و بعد از اون هم تعدادی از سربازان به جلیقه مجهز می شدن ، در مورد کلاه های طرح جدید هم باید بگم از این کلاه ها داره به صورت وسیعی توی ارتش استفاده می شه ، اما جایی که من خدمت می کردم این کلاه ها ساخت آمریکا بود که حتی آدرس کارخونه و نحوه استفاده از کلاه رو توی جعبه هاش داشت و این برام خیلی جالب بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بازار سیاه احمد جان.
نمونش رو توی بچه های حزب الله می بینین که همه چیز دارن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببینید عزیزان ، برای هیچ کشوری (حتی خود آمریکا) مقدور نیست که تمام نیروهاش رو به جلیقه ضدگلوله تجهیز کنه ، چون هزینه خرید ، نگهداری و تعمیرش سر به فلک می ذاره و کشوری نیست که بتونه از پس این هزینه بربیاد .[/quote]

سرهنگ از شما چنین حرفی بعید هست icon_cheesygrin :mrgreen: icon_arrowd :oops:
آخه دولتمردان خیلی از کشور ها دوست ندارن تلفات نیرو هاشون بالا بره و اینکه سربازان آمریکایی و خیلی دیگر از کشور های دنیا امروزه بدون جلیقه و دیگر تجهیزات از این قبیل حاضر نیستن به میدان جنگ بروند.

هزینه چنین تجهیزاتی هر چند زیاد هم که باشد از هزینه تلفات انسانی و [size=18]درمانی[/size] اون بیشتر نمیشه عزیز دل برادر . این همه جانباز در کشور داریم که هیچی ........... بیخیال :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سم جان احمدخان درست میگن مثلا توی امریکا هم نیروی های زمینشون که جلیقه ندارن چون تهدیدی نیست و هزینه هم نمی کنن ولی وقتی نیرو میاد منطقه جنگی بهش میدن نمونش هم خودمون نیاز نیست که 24 ساعت جلیقه به نیرو بدیم هر وقت لازم شد میدن و مناطق حساس هم استفاده میشه.
در ضمن مقایسه ما با کشوری مثل آمریکا درست نیست اونجا کشوری با میزان تهدید بالا هر روز قتل و کشتار و درگیر مسلحانه باندهای مسلح ولی توی کشور ما نه اینکه این موضوعات نیست نه بلکه ضعیف تره حدش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ببینید عزیزان ، برای هیچ کشوری (حتی خود آمریکا) مقدور نیست که تمام نیروهاش رو به جلیقه ضدگلوله تجهیز کنه ، چون هزینه خرید ، نگهداری و تعمیرش سر به فلک می ذاره و کشوری نیست که بتونه از پس این هزینه بربیاد .[/quote]

آخه دولتمردان خیلی از کشور ها دوست ندارن تلفات نیرو هاشون بالا بره و اینکه سربازان آمریکایی و خیلی دیگر از کشور های دنیا امروزه بدون جلیقه و دیگر تجهیزات از این قبیل حاضر نیستن به میدان جنگ بروند.

هزینه چنین تجهیزاتی هر چند زیاد هم که باشد از هزینه تلفات انسانی و [size=18]درمانی[/size] اون بیشتر نمیشه عزیز دل برادر . این همه جانباز در کشور داریم که هیچی ........... بیخیال :cry:[/quote]

دوست عزیز بذارید حرفی رو که یکی همپا خدمتی هام بهم گفت به شما هم بگم ، ایشون توی هنگ مرزی خدمت میکردن و بارها و بارها در گشت های روزانه شون نیروهای گشتی آمریکایی رو در منطقه صفر مرزی مشاهده می کردن و گه گاهی هم باهاشون درگیر شدن که این دوستمون می گفت برخلاف چیزایی که توی تلویزیون میبینیم نیروهایی آمریکایی تا بن دندان مسلح نیستن (یا حداقل اونا اینجوری نبودن) ، یعنی تنها تجهیزاتشون سلاح و جیب خشاب بود ، نه از جلیقه خبری بود ، نه از هیکل آرنولدی و نه از کوله های چند ده کیلویی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب قرار هم نیست خبری از این چیزها باشه چون آمریکا خودش رو پشت هالیوود پینهان میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کاری به هیکل یا چیزای دیگه ندارم (از کجا معلوم شاید سرباز خود اون کشور بودن که لباس آمریکایی تنشون بوده چون من هم از سربازای عراقی و هم افغانستانی دیدم که از همون نوع لباس تنشون هست)
سربازای آمریکایی تجهیزات نفر کاملی دارن روی همه کلاهاشون قطعه ای هست برای نصب دوربین در شب
اگه اشتباه نکنم قطعه ای مثل فلاشر که نور فوق العاده کم داره دارن که این به معنی نفر خودی و کشته نشدن اون
و...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان با کدوم سام هستین اینجا :mrgreen: icon_arrowd

احمد جان اگر از نزدیکان یا دوستانی که جدیدا به عراق برای زیارت رفتن سوال کنید نیروهای امنیتی و ارتش عراق جدیدا چطوری هست تجهیزات انفرادیشون متوجه میشید که همچین هم نیست که خالی از تجهیزات باشن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته من شک دارم خیلی نزدیک مرزهای ما بشن بیشتر فقط برای شناسایی و این جور موارد میان و مرزها رو به گروه های خاصی دادن.
خوب با این برداشتی که من گفتم محتمل هست که اصلا آمریکایی نبوده باشن.
ولی خوب باز عرض می کنم تا جایی احساس نا امنی نباشه جلیقه و تجهیزات خاص هم کمتر استفاده میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در تایید فرمایشات احمد آقا باید خدمتتون عرض کنم که نیروهای آمریکایی به کرات در نقاط صفر مرزی کشور دیده می شوند .

گاهی پیاده ، گاهی با خودروهای تند رو

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی آقا من که عرض کردم بیشتر برای شناسایی و موارد مشابه میان نه برای مرزبانی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیز منور من این نبود که هیچوقت تجهیزاتشون کامل نبوده ، بلکه بیشتر منظور من این بود که شما هر چیزی رو که توی فیلم های هالیوودی و تصاویر گلچین شده تلویزیونی می بینید رو باور نکنید ، چون همه ارتش آمریکا اون تصاویر نیست ، نمی دونم کسی از شما مستند شکست هیمنه رو دیدید یا نه ، اگه دیدید (به طور کامل) متوجه منظور من میشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]ببینید عزیزان ، برای هیچ کشوری (حتی خود آمریکا) مقدور نیست که تمام نیروهاش رو به جلیقه ضدگلوله تجهیز کنه ، چون هزینه خرید ، نگهداری و تعمیرش سر به فلک می ذاره و کشوری نیست که بتونه از پس این هزینه بربیاد .[/quote]

هزینه چنین تجهیزاتی هر چند زیاد هم که باشد از هزینه تلفات انسانی و [size=18]درمانی[/size] اون بیشتر نمیشه عزیز دل برادر . این همه جانباز در کشور داریم که هیچی ........... بیخیال :cry:[/quote]

دوست عزیز بذارید حرفی رو که یکی همپا خدمتی هام بهم گفت به شما هم بگم ، ایشون توی هنگ مرزی خدمت میکردن و بارها و بارها در گشت های روزانه شون نیروهای گشتی آمریکایی رو در منطقه صفر مرزی مشاهده می کردن و گه گاهی هم باهاشون درگیر شدن که این دوستمون می گفت برخلاف چیزایی که توی تلویزیون میبینیم نیروهایی آمریکایی تا بن دندان مسلح نیستن (یا حداقل اونا اینجوری نبودن) ، یعنی تنها تجهیزاتشون سلاح و جیب خشاب بود ، نه از جلیقه خبری بود ، نه از هیکل آرنولدی و نه از کوله های چند ده کیلویی[/quote]

البته ممکنه اونها نیروهای اطلاعاتی پلیس افغانستان بودند یا نیرو مخصوص های امریکایی ولی در کل تردد امریکایی در منطقه افغانستان اون هم نزدیک مرز ایران بدون جلیقه ضد گلوله امکانش صفر است !!! اگر فقط از جلیقه خشاب استفاده می کردند که از نیروهای اطلاعاتی سازمان سیا یا نیرو ویژه های کهنه کار بوده اند . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.