saman_777

ناوچه های موشک انداز کلاس کمان/پیکان ، پروژه ی سینا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10292/6~14.jpg

کیفیت جوشش افتضاح هست . من بودم تائیدش نمی کردم .

با این نوع جوش کاری ، عمر مفید این ناو بسیار پائین هست ... برای مثال ، در یک قسمت هایی از این عکس شما جوشکاری رو به صورت ناپیوسته می بینید ، این نوع جوشکاری برای ساخت سازه های ایستا مثل سیلوهای فلزی هست نه برای یک شی دینامیکی مثل ناو که توی امواج در هر لحظه انواع نیروها بهش وارد می شه ... حالا احتمال برخورد موشک و انفجار داخلش هست ...

علت ناپیوستگی عدم اعوجاج در صفحه است که موجب تاب ور داشتن صفحه می شود 

بعضی از قسمت ها از نظر تحمل نیرو تحت ضربه یا نیروی شدیدی قرار نمی گیرند حتی در موقع انفجار از این رو نیاز به جوشکاری در حد قسمت های دیگر ندارند

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرمانده ناوگان شمال خبر داد؛
الحاق ناو موشک انداز سینای 4 به ناوگان شمال
انزلی - ایرنا - فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا(ع) ارتش، از الحاق ناو موشک انداز سینای 4 به ناوگان شمال در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا دریادار دوم عرشه افشین رضایی حداد روز یکشنبه در حاشیه برگزاری مراسم صبحگاه مشترک در ناوگان شمال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این ناو موشک انداز در ردیف ناوهای کلاس سینا بوده که هم اینک در ناوگان شمال نیز موجود است.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرمانده ناوگان شمال خبر داد؛
الحاق ناو موشک انداز سینای 4 به ناوگان شمال
انزلی - ایرنا - فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا(ع) ارتش، از الحاق ناو موشک انداز سینای 4 به ناوگان شمال در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا دریادار دوم عرشه افشین رضایی حداد روز یکشنبه در حاشیه برگزاری مراسم صبحگاه مشترک در ناوگان شمال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این ناو موشک انداز در ردیف ناوهای کلاس سینا بوده که هم اینک در ناوگان شمال نیز موجود است.

همونی نیست که زمان ساخت دماوند داشتن میساختنش؟
عکس هوایی میشه از الانش بذارید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همونی نیست که زمان ساخت دماوند داشتن میساختنش؟
عکس هوایی میشه از الانش بذارید؟

از 2014 به داخل سوله منتقل شده !

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امیر رضایی حداد در گفت‌وگو با فارس

«سپر» موشک‌انداز ارتش به آبهای خزر می‌آید
فرمانده ناوگان شمال ارتش از ساخت جدیدترین ناو موشک انداز ارتش در شمال کشور با نام «سپر» خبر داد.

امیر دریادار افشین رضایی‌حداد فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، گفت: جدیدترین ناو موشک انداز ارتش در شمال کشور تحت عنوان پروژه سینا 4 آخرین مراحل ساخت خود را طی می‌کند.

وی افزود: این ناو موشک انداز توسط صنایع دریایی شهید تمجیدی وزارت دفاع در حال ساخت است و در دهه فجر امسال یکی از فازهای الحاق آن صورت می‌گیرد.

رضایی حداد همچنین اعلام کرد: این ناو موشک‌انداز نسبت به 3 عضو دیگر خانواده سینا پیشرفته‌تر است و ضمن ارتقای کیفی، بسیاری از ایرادات نمونه‌های قبلی نیز برطرف شده است.

فرمانده ناوگان شمال ارتش با بیان اینکه زمان ساخت این ناو نسبت به نمونه‌های قبلی بسیار کوتاه‌تر شده است، توان رزمی آن را مانند دیگر ناوهای کلاس سینا عنوان کرد و گفت: ناو موشک‌انداز سینا4 با نام ناو جمهوری اسلامی «سپر» به آبهای خزر خواهد رفت.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بیش از پیش باید به ناوگان شمال بها بدیم . بزودی با پایان یافتن منابع فسیلی خلیج فارس  بزودی جنگ جدیدی بر سر اقتصاد نفتی در دریای مازندران(خلیج فارس دوم ) شکل میگیره ما باید از الان اهرم های فشارمون  رو دو چندان کنیم .تیزهوشی که صورت گرفته با اینکه در شهر های مازندارن منابع نفت و گاز وجود داره و حتی در شهر هایی  مثل تنکابن و رامسر  منابع به سطح زمین خیلی نزدیکند  اما سعی شد که از این مناطق برداشت نشه و از اونجا که شیب  منابع به سمت  ایران هست . ما تا سال های متمادی به نفت شمال می تونیم امید وار باشیم . شاید دوستی ما  با روسیه د ر اینده های دور به نزاع با روس ها تبدیل بشه بر سر  همین نفت . شاید دلیل سرمایه گذاری اسرائیل و ... در آران(باکو)بر سر همین موضوع باشه .واقعا توصیه می کنم سر ناوگان شمال بیش از پیش هزینه کنیم .شاید در اینده  ابر قدرت های نو ظهوری در این منطقه شکل بگیرند . همان طور در تاریخ همواره حاشیه ی این دریاچه مهد تمدن و نژاد های تاریخ ساز بود .کاش تاپیکی توسط اساتید نوشته می شد با  همین موضوع و لزوم بها دادن به ناوگان شمال ....

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بیش از پیش باید به ناوگان شمال بها بدیم . بزودی با پایان یافتن منابع فسیلی خلیج فارس  بزودی جنگ جدیدی بر سر اقتصاد نفتی در دریای مازندران(خلیج فارس دوم ) شکل میگیره ما باید از الان اهرم های فشارمون  رو دو چندان کنیم .تیزهوشی که صورت گرفته با اینکه در شهر های مازندارن منابع نفت و گاز وجود داره و حتی در شهر هایی  مثل تنکابن و رامسر  منابع به سطح زمین خیلی نزدیکند  اما سعی شد که از این مناطق برداشت نشه و از اونجا که شیب  منابع به سمت  ایران هست . ما تا سال های متمادی به نفت شمال می تونیم امید وار باشیم . شاید دوستی ما  با روسیه د ر اینده های دور به نزاع با روس ها تبدیل بشه بر سر  همین نفت . شاید دلیل سرمایه گذاری اسرائیل و ... در آران(باکو)بر سر همین موضوع باشه .واقعا توصیه می کنم سر ناوگان شمال بیش از پیش هزینه کنیم .شاید در اینده  ابر قدرت های نو ظهوری در این منطقه شکل بگیرند . همان طور در تاریخ همواره حاشیه ی این دریاچه مهد تمدن و نژاد های تاریخ ساز بود .کاش تاپیکی توسط اساتید نوشته می شد با  همین موضوع و لزوم بها دادن به ناوگان شمال ....

در این دوره اخیر رهبر انقلاب مسئولان ارتش را دعوت کردند و خواستند که این اتفاق در خزر بیفتد حتی گفته بودند حالا که نمی توانید شناورهای موجود را از راه دریا به خزر ببرید این ها را قطعه قطعه کنید و از طریق خشکی به خزر منتقل و آنجا دوباره متصل کنید در واقع موضوع حضور پر قدرت ایران در خزر آن قدر برای رهبر انقلاب اهمیت داشت که حاضر به چنین کاری هم بودیم . شاید می خواستیم پیامی بدهیم که در هر صورت ما می خواهیم در خزر قوی تر باشیم . در نهایت این جابجایی هم انجام نشد البته مشکل سختی و هزینه کار نبود بلکه امکان داشت آن چیزی که به دریا می رسد کارایی خوبی نداشته باشد و آنچه در جنوب داشتیم را از دست بدهیم . در نهایت تدبیر رهبری این شد و فرمودند : «حالا که می خواهند شما را کوچک کنند خودتان بروید و بسازید .» من مطمئن هستم که آن زمان هیچ کس باور نمی کرد با آن امکانات و تجهیزات چنین شناوری در خزر بسازیم اما مجبور شدیم تجهیزات و امکانات خود را توسط متخصصین جوان خود بسازیم که این مهم تحقق پیدا کرد البته از ابتدا هم موفق نبودیم بلکه بارها تست شد و کار پیش نرفت تا در نهایت اولین فروند ناو موشک انداز پیکان در سال 82 به آب انداخته شد که شخص فرمانده کل قوا نیز حضور پیدا کردند و بعد از آن درفش و جوشن که 3 فروند کلاس پیکان را تشکیل می دادند، تا اینکه اواخر سال 93 نیز ناوشکن دماوند به عنوان گل سرسبد کشورمان به نیروهای نداجا در دریای خزر ملحق شد.
.
.
.
تنها مورد سوال زیر بستر دریاو منابع نفت و گاز است که توافق قطعی ایجاد نشده و در آن حوزه هم برخی کشورها به صورت دو به دو توافق کرده اند. سیاسیون نیز دنبال مسئله هستند . ما به عنوان یک سازمان نظامی آن چیزی را که در مورد خزر ابلاغ شده شفاف و روشن می دانیم البته شاید نشود بیان کرد اما چیزی که به ما تکلیف شده و باید دفاع کنیم کاملا شفاف بوده و ذره ای تردید نداریم و با قاطعیت می گویم که به طور دقیق و کامل و با حسن همجواری اجرا می کنیم. خیال همه راحت باشد که ما به عنوان نیروی نظامی دچار تردید نیستیم، شفاف ابلاغ شده و شفاف هم اجرا می کنیم .البته تا زمانی که موضوع تعیین مرزها به توافق اصلی نرسیده ما طبق «اصل انصاف» که از پایه های حقوق بین الملل است عمل می کنیم به این مفهوم که در صورت عدم توافق، بر اساس حد وسط رفتار می شود که یک اصل پذیرفته شده در دنیاست ، ما در دریای خزر چون توافقی به این شکل نداشتیم براساس اصل انصاف عمل می کنیم یعنی 5 کشور هستیم و هر کدام حداقل یک پنجم باید سهم داشته باشیم که می شود گفت حرف اولیه و پایه ماست و از این شروع می کنیم و رویش ایستاده ایم تا توافق اصلی به دست بیاید.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950906001377
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ناو سپر به ناوگان شمال می پیوندد

وی از ساخت و الحاق ناو موشک‌انداز سپر به ناوگان شمال کشور در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: ناو پیشرفته سپر در کلاس پیکان است و ساخت انواع شناور در شمال کشور همچنان ادامه دارد.

n3439992-57630915B15D.jpg

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در یک صحبت با یک متخصص صنایع دفاع نیروی دریایی بودم  که یک ایده برای جایگذاری تسلیحات در بدنه ناو داشتم که ایشون به شوخی  گفت هر وقت بنده اومدم گفتم چطوری تانک بسازید شمام بیا بگو ما چطور ناو بسازیم.

بنده علم این رو ندارم که مبحث دریایی نظر بدهم اما عقیده  دارم میشه یک چیزی ساخت که بسیار پیشرفته تر از دماوند و جماران و ... باشه و در دنیا نمونه ای نداشته باشه.

طرح بنده که فکر نکنم هیچوقت بتونم پیگیریش کنم اما دوستان متخصص در صنایع دریایی یکم در موردش توضیح بدهند ممنون میشوم.

اگر بشه در بدنه لانچر ها رو جایگذاری کنیم و   در مواقع اماده نبرد  یک حالت کشویی لانچر ها از بدنه بیرون بیان و شلیک کنند هم امنیت بهتری دارند به نظرم هم فضای بالای ناو رو میشه بهتر استفاده کرد.

البته شاید در صنعت دریایی حرف من یک مشت چرندیاته اما خب همچین چیزی یبار به سرم خورد و در موردش یکم مطالعه کردم

• Upvote 6
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من دیروز در انزلی ناوچه سپر رو  رویت کردم !

ناوچه آمده و روشن بود ، من که حدود 4-5 ساعت که اون اطراف بودم ، موتورش مدام روشن بود و صداش در فضا می پیچید !

چون ناوچه رونمایی نشده ، انتشار عکسش رو فکر کنم مشکل حفاظتی داشته باشه فعلا !

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.