LAST-WAR

تاپیک جامع خانواده سلاح انفرادی INSAS

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کلنل جان شما درست میگین اما بهتر نیست یه اسلحه ی مدرن و بهتر طراحی کنیم تا بتونیم طی سال ها اونو ارتقا بدیم و نیاز به طراحی دوباره نداشته باشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینا رو ولش کنین از اسلحه های وطنی بگین :mrgreen: . برخی از دوستان میگن سلاح های هندی ها زمخت و غیر قابل اطمینان هستن ، سلاح های خودمون چطور ؟ icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نوع جدید خیبر اسلحه خوبی هست ولی خوب مشکلاتی هم داره.
مثل اینکه اسلحه بولپاپ هست و این سرعت عمل فرد رو کم می کنه ، ارگونومی اون پائین هست و مثلا ضامن اون در روی خشاب هست و این مورد هممقداری باید روش تمرکز کنن و حلش کنن ، دستگیره مسلح کننده خیلی زمخت هست .
ولی خوب با اصلاحات بیشتر میشه ازش اسلحه ای خوبی به دست آورد ولی خوب من فکر می کنم اسلحه های با خشاب عادی بهتر باشن تا خشاب عقب چون مشکلاتی برای افرد راست و چپ دست و یا تعویض خشاب به وجود میارن و سرعت عمل در جبهه حتی برای تاخیر یک ثانیه ای یعنی مرگ.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کلنل جان شما درست میگین اما بهتر نیست یه اسلحه ی مدرن و بهتر طراحی کنیم تا بتونیم طی سال ها اونو ارتقا بدیم و نیاز به طراحی دوباره نداشته باشیم.[/quote]

اسلحه مدرن خوبه و من هم بشدت با اون موافقم ولی با توجه به شرایط نیروهای نظامی کشور باید یک سلاحی طراحی بشه ساده و مکانیزمش مشابه سلاح های سازمانی الان باشه ! سلاح بسیار پیشرفته و مدرن نمیشه به همه یگان ها تحویل داد مگر اینکه اموزش و سطح معلومات نظامی کلیه سربازان بالا بره !!!! نمونه گالیل میشه یکجورایی مدل به روز شده و اصلاح شده کلاش باشه . از لحاظ شکل و عملکرد و مکانیزم هم که تقریبا مشابه است . کارنامه درخشانی هم داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب بهتر نیست ما بجای این کار بریم همین کلاش های خودمونو ارتقا بدیم یعنی روش ریل هایی برای سایت های هدفگیری نصب کنیم کالیبرشو تغییر بدیم و چیز های دیگه؟
به نظرم کلاش چیز خوبیه ها icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]خب بهتر نیست ما بجای این کار بریم همین کلاش های خودمونو ارتقا بدیم یعنی روش ریل هایی برای سایت های هدفگیری نصب کنیم کالیبرشو تغییر بدیم و چیز های دیگه؟
به نظرم کلاش چیز خوبیه ها icon_cheesygrin[/quote]

خب چرا ما باید هزینه های تحقیق و تولید بی خودی را متحمل بشیم . اگر بخواهیم از کالیبر 5.56 در کشور

استفاده کنیم ، می توانیم از AK74M با کالیبر استاندارد ناتو استفاده کنیم . در این صورت هزینه های تحقیق

را هم متحمل نمی شویم . AK74 با کالیبر 5.56x45 mm به نظر من بهترین گزینه است . ارزان ، بقاپذیر ، دقیق ، سبک

و کم لگد .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5.56 م م کالیبر خوبیه ولی اگر بزنیم تو سیستم خشاب های ام-16 مفیدتر می تونه باشه . . . من از 7.62 در 51 م م خوشم می یاد - با توجه به شرایط محیطی ایران بهترین گزینه است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]به نظر من می بایست از هر دو کالیبر استفاده کرد . استفاده از کالیبر 5.56 می تواند حجم مهمات حمل شده توسط

نفرات را افزایش دهد و از نظر تاثیر بر بافت های بدن انسان نیز دارای کشندگی مناسبی است ، اما برای استفاده در جنگ های

شهری و درگیری با نفرات دشمن در سنگر ها و شرایط مشابه ( استفاده در اسلحه های دقیق زن ) کالیبر 7.62x51 بسیار بهتر است

از کالیبر 7.62x51 می توان جهت نفوذ در استحکامات ، دیوارهای آجری و مواردی اینچنینی استفاده کرد . قدرت نفود کالیبر 7.62 در

یک دیوار آجری تقریبا معادل 2 برابر گلوله 5.56 است .

کما اینکه نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان بارها گفته بودند که در جنگ های شهری کالیبر 7.62 بسیار بهتر از 5.56 است .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگه می خواد هزینش چه قدر باشه؟ هزینش بیشتر از ساخت یه تانک میشه؟ حداقل اینطوری تجربه اسلحه سازیمون بیشتر میشه!!!

من AK 47 رو خودم با یه خورده مدرن سازی طراحی کردم (نمیشه گفت طراحی، کشیدم) فقط نمیدونم چه جوری عکسشو بزارم؟
:mrgreen: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]مگه می خواد هزینش چه قدر باشه؟ هزینش بیشتر از ساخت یه تانک میشه؟ حداقل اینطوری تجربه اسلحه سازیمون بیشتر میشه!!!

من AK 47 رو خودم با یه خورده مدرن سازی طراحی کردم (نمیشه گفت طراحی، کشیدم) فقط نمیدونم چه جوری عکسشو بزارم؟
:mrgreen: icon_cheesygrin[/quote]

هزینه های تحقیق و طراحی ساخت یک اسلحه انفرادی آنقدرها هم که فکر می کنید کم نیست ، به عنوان مثال

شرکت هکلر کخ برای ساخت اسلحه کمری USP دو سال زمان صرف تحقیق و طراحی این اسلحه کمری کرد . حالا

خودتون حساب کنید که در این دو سال چه هزینه ای را برای این اسلحه متحمل شده است .

تصاویرتان را در یک هاست تصویر آپلود کنید و URL تصویر را در اینجا قرار دهید .

برای آپلود تصویر نیز می توانید از پرشین گیگ استفاده کنید . [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظرم هیچی ژ36 نمی شه.فراموش نکنیم این اسلحه به نوعی انقلابی در سلاحهای انفرادی بود و الان تمام سلاحهای جدید از روی مکانیزم این سلاح برداشته میشن.[/quote]

نمیدونم شماتابحال با ژ3 تیرانداختین یا نه!!
ولی اگه یکبار امتحان میکردین دیگه ازش تعریف نمیکردین
با لگدی که این مار سیاه(به قول سربازان عراقی!) میزنه..
تموم نشونه گیری آدم رو نقش برآب میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نمیدونم شماتابحال با ژ3 تیرانداختین یا نه!! [/quote]
icon_cheesygrin
[quote]به نظرم هیچی [b]ژ36 [/b]نمی شه[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="rpg7"][quote]به نظرم هیچی ژ36 نمی شه.فراموش نکنیم این اسلحه به نوعی انقلابی در سلاحهای انفرادی بود و الان تمام سلاحهای جدید از روی مکانیزم این سلاح برداشته میشن.[/quote]

نمیدونم شماتابحال با ژ3 تیرانداختین یا نه!!
ولی اگه یکبار امتحان میکردین دیگه ازش تعریف نمیکردین
با لگدی که این مار سیاه(به قول سربازان عراقی!) میزنه..
تموم نشونه گیری آدم رو نقش برآب میکنه[/quote
سلام وقت خوش
درباره ژ3 باید بگم نمی دونم دوستان چرا انقدر از ژ3 بد میگن یعنی درباره لگد اون،لگدش زیاده درسته اما خدا نکنه به ادم بخوره :mrgreen: بی خود نیست که عراقی ها به این مار سیاه توپ دستی میگفتن icon_twisted
اما از شوخی گذشته اسلحه ژ3 برخلاف لگدی که داره و وزن نسبتا زیادی که سرباز رو خسته می کنه(نقاط ضعف بعلاوه گیر کردن گلوله)دارای دقت بلای هست و شاید بر این گواه هم این که افسران ارتش در تمامی مسابقات تیر اندازی از این اسلحه(ژ3)برای تیر اندازی استفاده می کردنو از نقاط قوی اون اینه که برخلاف ak47 هر چقدر بیشتر تیر اندازی می کنی دقت اون بالا میره و خطا اون کاهش پیدا میکنه.
یکی از دوستام افسر اموزش 05 کرمانه می گفت اسلحه ای که دست سرباز های می دیم برای سال 53 و54 هست و زیاد برای اموزش خرج نمی کنیم-این رو هم فرمانده تظام وظیفه بود اگه اشتباه نکنم تائید کرد(نمی خواهیم سربازی را تخصصی کنیم).
ولی ایران که داره حالش رو میبره از ز3 بگیر تا ام 16 رو تولید منتاژمیکنه شک ندارم گالیل رو هم یه ناخونکی زده icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیز بنده گفتم ژ36 نه ژ3 .
در ضمن ژ3 دقیقترین سلاح سازمانی ایران هست و خود من برخی اوقات بوده باهاش 50 60 تا گلوله شلیک کردم و اصلا احساس لگد نکردم.
لگد اسلحه به دو دلیل هست یکی وزن کم فرد تیزانداز که باعث میشه باد هم بهش بخوره بگه تکونم داد چه برسه به ژ3 و مورد دوم عدم درست گرفتن سلاح که لگد رو چند برابر می کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان عزیز بنده گفتم ژ36 نه ژ3 .
در ضمن ژ3 دقیقترین سلاح سازمانی ایران هست و خود من برخی اوقات بوده باهاش 50 60 تا گلوله شلیک کردم و اصلا احساس لگد نکردم.
لگد اسلحه به دو دلیل هست یکی وزن کم فرد تیزانداز که باعث میشه باد هم بهش بخوره بگه تکونم داد چه برسه به ژ3 و مورد دوم عدم درست گرفتن سلاح که لگد رو چند برابر می کنه.[/quote]

سلام اخوی...
احتمالا شما ورزشکاری... یا ادم هیکلی یا قهرمانی... یه چیزی باید باشین
من اینقدام کوچیک نیستم!!ولی یکبار تو مانور یه 10.12تا تیر باهاش انداختم همش نامرد لگد میزد :mrgreen:
ولی گیر میکنه... اصلحه قابل اطمینانی نیست...فرض کنین درمقابل دشمنتون یهو تفنگتون گیر کنه icon_cheesygrin
مکانیزم مسلح شدن مستقیم فک کنم دیگه منسوخ شده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.