امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من با اپرا موافقم
[quote]در عین حال عدم اطلاع کافی از بودن این پروژه ها و تحقیقات باعث شده که خیلی از شرکتهای دولتی و خصوصی دست به دامان کشورهای خارجی بشن و نوعی بی اعتمادی رو دامن بزنن.
این موضوع باعث شده ارز زیادی از کشور خارج و توان نیروی انسانی داخلی هم هدر و سرخوردگی براش ایجاد کنه.[/quote]
علاوه بر این در زمینه آموزش هم در کنار دانشگاه های دولتی اگه فعالیت داشته باشه عالیه و به نظر من اگه امکان تحصیل در کشور در رشته های مورد نیاز بصورت راحت تر فراهم بشه کمترین سودش جلوگیری از خروج ارز هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رشته من کامپیوتره
این دارپا در چند کتاب درسی ما از جمله هوش مصنوعی (تالیف جی راسل ونورویگ ) اومده
و چند نمونه از مشکل های پروژه ها رو به صورتی ارائه داده تا فکر خواننده را به چالش بکشه
خوب نتیجه اینه که من و امسال من فکرمان مشغول حل این مسائل میشه و زیاد دور از انتظار نیست که پایان نامه خودمون رو برای حل یکی از این مشکلات تنظیم کنیم
[size=18][color=blue]حال اگر جهاد و یا صنایع نظامی نیز چونین پروژه هایی را در دست ساخت دارند ( که حتما دارند) و در دروس دانشجویان مهندسی بگنجاند بسیاری از مشکلات حل می شود
و دیگر نیاز نیست که بگیم اقا پروژه برای حل مسائل داخلی بدین[/color]
[/size]
این سازمان نیز دقیقا همین کار رو میکنه
[size=18]صورت مسئله به تمام جهان میده اما جواب رو از اونا میگره و برای خود استفاده می کنه[/size]
[size=12][/size]
حالا اگه کسی از دوستان به این پروژه ها و مسئولین دسترسی داره بهتره که این پیشنهاد رو بده که مسئولین مشکلات رو به صورت علنی (و البته با صورت مسئله تغییر یافته) در یک سایت اعلام کنن اون وقت می بینن که چه طور دانشگاه ها به سمت حل این مسائل حمله می کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دارپا بيشترين فعاليت خودش رو تو دانشگاههاي نمونه امريكا متمركز كرده.
مثلا ساختنه سوسك سايبرگ در دانشگاه ميشيگان يا سنجاقك هاي جاسوس دانشگاه كورنل يا Big Dog (سگ روباتي) كه به دانشگاههاي وابسته به پنتاگون داده شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل فقط سیستم و دانشجوهای داخلی نیستن بلکه اساتید ما هم فکر و ذکرشون شده آی اس آی و غیر از این و گرفتن سهمیه و از این خرفا به فکر حل مشکل کشور نیستن .
مثلا توی همین کامپیوتر ما خیلی نیروی تهفته و بالقوه ای داریم ولی چون توان استفاده داخلی نیست ما حتی برای ساختن یک سیستم عامل ملی از روی لینوکس هم مشکل داریم.
باید تفکر اساتید و دانشجویان رو متمرکز کرد به حل مشکلات کشور و از طرفی اینچنین مرکزی هم باید باشه تا تلاشها رو سامان بده و مسیر رو مشخص کنه ، نیزها رو بگه و جواب بگیره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه لینوکس را تغییر بدن که دیگه بهش نمیگن سیستم عامل ملی ، میگن لینوکس تغییر یافته ( کلا این اسمهای قلمبه سلمبه را میسازن که بودجه های کلان
"بعضیا" بزنن به جیب ، آخرشم متاسفانه هیچی )

پیوست:
آموزش طراحی سیستم عامل - قدم به قدم http://shabgard.org/forums/showthread.php?t=21974

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاربر ژوکر مثال زدم و در مثال مناقشه نیست.
در ضمن ایجاد سیستم عاملی قوی و بومی هزینه های بالایی داره ولی می تونه یک عمر کشور رو از لحاظ امنیتی و اطلاعاتی و حتی نیازهای داخلی بی نیاز کنه .نه فردا باز استاکس نت بنویسن و بزنن یک طرف صنایع کشور رو بیارن پایین.
آقای وزیر نشستن روبروی ما میگن ویروس رو مهار کردیم یکی نیست بگه چرا ریشه رو خشک نمی کنین ؟ چرا هنوز از ویندوز استفاده می کنن ؟ چرا از اول این نرم افزارهای واسط رو ندادین به خودمون بنویسیم؟ تا حالا پول نگه داری ندین و از اون طرف زیر بار فشار نفوذ و حک اونها همه چیزهامون رو از دست ندیم؟ چرا باید سرورهای کشور ما اینقدر مشکل داشته باشن؟ چرا در کشور با داشتن توان بسیار بالا در مهندسی نرم افزار و شبکه و امنیت در تمام مقاطع لیسانس و ارشد و دکترا باید هنوز ما نتونسته باشیم دیتا سنتری قوی و سیستم عاملی بومی داشه باشیم تا دستمون جلوی هر ناکسی دراز نباشه؟ زیمنس و اریکسون کی هستن که مملکت ما با این همه جوان لایق که همینها میرن اونجا براشون این نرم افزارها رو می نویسن ما باید بهشون التماس کنیم؟ و خیلی چراهای دیگه که نیازه یک بار برای همیشه جواب داده بشن ولی خوب دکتر احمدی نژاد عمران خوندن و بیشتر به فکر کار عمرانی هستن تا کارهای دیجیتالی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا عرضم به حضورتون که سیستم عامل ملی یک مثال بود ، ولی دیدم شده قضیه مشت نمونه خروار برای همین یه توضیحاتی دادم...
سیستم عامل بومی به صورت تضمین شده میتونم قول بدم که امنیتی ایجاد نمیکنه.... وقتی بحث ایجاد امنیت سیستم عامل میشه ، همین ویندوز را میشه با ابزارهای جانبی محافظت تمام عیار کرد... منتها همین بحث حفاظت کامپیوتری هم بخشی از همون " خروار" ی هست که گفتم ، توی بقیه موارد تجهیزات دفاعی سررشته تخصصی ندارم ولی تو این زمینه شغلمه و به چشم دارم میبینم... این همه هزینه ، بگیر و ببند ، از اونطرف با لب تاپ آلوده پا میشن میرن تو سایت و شبکه لن اونجا ..... در ساده ترین حالت با کمترین هزینه میتونستن سوئیچهای شبکه شون را از نوع منیجمنت بزارن که بتونن 4تا vlan تعریف کنند که هرکسی با داشتن یک ip به کل شبکه داخلیشون دسترسی نداشته باشه ( حداقل نیاز ویروسهایی که خودشون را منتشر میکنند حداقل دیدن یک ip هم رنج دیگه هست)
شاید بشه ریسک کرد وقول داد که هنوزم نمیدونن باید چیکار کنن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد سيستم عامل ملي بايد عرض كنم كه چيزي فراتر از لينوكس تغيير يافته است.
كمتر از يكي دو ماه پيش بود كه مسئول پروژه، يك مصاحبه اي تلويزوني انجام داده بود. اگر درست يادم باشد ايشان مي گفتند "زماني كه به نتيجه برسد، بسياري از مشكلات سرورهاي داخلي حل مي شود، حتي مشكلاتي كه سيستم عامل هاي فعلي در رابطه با زبان فارسي دارند نيز حل خواهد شد مشكلات امنيتي هم همينطور". بايد صبر كرد و ديد!

[quote] جالبه بدونین برخی از طرحهایی که این سازمان به عنوان ابداعاتی بسیار مهم مطرح می کنه، چند سال قبل در جهاد خودکفایی سپاه و بخش صنایع و تحقیقات وزارت دفاع کار شده و اخبار برخی از اونها هم تلویحا منتشر شده؛ اما کسی متوجه قضیه نشده! [/quote]

maysam2007 گرامي حق با شما است، ما گاهي اوقات خيلي ساده از كنار برخي اخبار رد مي شويم، بدون آن كه دقيقا موشكافي كنيم، نمونه اش خبر زير به تاريخ ۱۳۸۷/۱۱/۲۳ است:

[align=justify][i][color=darkred]به گزارش خبرنگار مهر، سردار مصطفی محمد نجار وزیر دفاع پیش از ظهر امروز با حضور در غرفه این وزارتخانه در نمایشگاه 30 سال دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در عرصه دفاعی موفقیت های بسیاری از سوی دانشمندان ایرانی بعد از پیروزی انقلاب حاصل شده است .

وی از ساخت مواد اولیه برای تمامی موشک های داخلی و بومی کردن صد در صدی آنها خبر داد و در ادامه اعلام کرد که دیگر دستاورد مهم نیروهای مسلح، ساخت موشکهایی با برد بلند است که این موشک ها قادرند در آن واحد ، چند هدف را جستجو و رهگیری کرده و مورد اصابت قرار دهند.

نجار افزود: چون ماهیت دفاعی کشور و افزایش توان بازدارندگی در نیروهای مسلح از اهمیت بسیاری برخوردار است لذا تولید موشک های ضد هوایی و ساخت چنین موشکی که قادر است چند هدف را پیگیری و مورد اصابت قرار دهد برای ما در اولویت بود که به این مهم دست یافتیم .

وزیر دفاع خبر داد که جزئیات این دو دستاورد مهم به زودی به ملت اعلام می شود.
http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?pr=s&query=%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%20%D8%A7%D9%85%D9%8A%D8%AF&NewsID=832959[/color][/i]
[/align]

ممكن است خيلي از ما، آن زمان اين خبر را سَرسَري گرفته باشيم، اما حدود 3 ماه و نيم بعد (88/03/16) :

[align=justify][i][color=darkred]با حضور وزير دفاع
توليد انبوه سيستم‌هاي پدافند مافوق صوت ايران آغاز شد

خبرگزاري فارس: خط توليد سامانه موشك پيشرفته زمين به هواي ميان برد با نام «شاهين» براي نخستين ‌بار در كشور با حضور سردار نجار وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به بهره‌برداري رسيد.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8803160382[/color][/i][/align]

منظور اين كه قطعا كار زياد انجام مي شود ولي ما بي خبريم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل ما تو این مملکت اینه که یک مدیریت منسجم نداریم
هرکی از راه می رسه اصلا کاری نداره قبل هاش چیکار کردن ، هدفشون چی بود
از اول میرن دنبال کار خودشون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ژوکر جان تفکر شما در مورد سیستم عامل کاملا اشتباه هست چراکه وقتی شما می خوای بحث امنیت رو بیاری وسط به این موضوع می رسیم که نهایتا شما می خوای روی ویندوز اگر بخوای امنش کنی ویروس کش و فایر وال بزاری .
خوب من به شما می گم شدنی نیست می دونی چرا برای اینکه یا این فایروال و ویروس کش و...باید از خارج خریداری بشه و یا اینکه خودمون بسازیم .اگر از خارج بیاد که واویلا و اگر هم بسازیم باز میشکلی کل نمی شه برای اینکه ما داریم در سطح اپلیکیشن برنامه می نویسیم در حالی که دشمنان ما سطح سیستم عامل رو در اختیار دارن و این باعث میشه هیچ نرم افزار کاربردی که ما می نویسیم قابلیت کامل نداشته باشه.
اما لینوکس خوبیش این هست که کد مرجعش در دسترسه و به راحتی میشه معایب رو حل کرد و مشکلات رو دید.تغییر هم لازم شد بدیم .حالا من خودم می دونم دسکتاپش خیلی روان و زیبا نیست مثل ویندوز ولی خوب در بخش سرورینگ ما چاره ای جز این نداریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رشته من کامپیوتره
این دارپا در چند کتاب درسی ما از جمله هوش مصنوعی (تالیف جی راسل ونورویگ ) اومده
و چند نمونه از مشکل های پروژه ها رو به صورتی ارائه داده تا فکر خواننده را به چالش بکشه
خوب نتیجه اینه که من و امسال من فکرمان مشغول حل این مسائل میشه و زیاد دور از انتظار نیست که پایان نامه خودمون رو برای حل یکی از این مشکلات تنظیم کنیم
[size=18][color=blue]حال اگر جهاد و یا صنایع نظامی نیز چونین پروژه هایی را در دست ساخت دارند ( که حتما دارند) و در دروس دانشجویان مهندسی بگنجاند بسیاری از مشکلات حل می شود
و دیگر نیاز نیست که بگیم اقا پروژه برای حل مسائل داخلی بدین[/color]
[/size]
این سازمان نیز دقیقا همین کار رو میکنه
[size=18]صورت مسئله به تمام جهان میده اما جواب رو از اونا میگره و برای خود استفاده می کنه[/size]
[size=12][/size]
حالا اگه کسی از دوستان به این پروژه ها و مسئولین دسترسی داره بهتره که این پیشنهاد رو بده که مسئولین مشکلات رو به صورت علنی (و البته با صورت مسئله تغییر یافته) در یک سایت اعلام کنن اون وقت می بینن که چه طور دانشگاه ها به سمت حل این مسائل حمله می کنن[/quote]

در حال حاضر مقالات اساتيد دانشگاههاي ما تنها به درد كشور هاي خارجي مي خورد و براي صنعت داخلي هيچ ارزشي ندارد!!

جالب تر اينكه 90 درصد ارزشيابي اساتيد بر اساس همين مقالات صورت مي گيرد!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ژوکر جان تفکر شما در مورد سیستم عامل کاملا اشتباه هست چراکه وقتی شما می خوای بحث امنیت رو بیاری وسط به این موضوع می رسیم که نهایتا شما می خوای روی ویندوز اگر بخوای امنش کنی ویروس کش و فایر وال بزاری .
خوب من به شما می گم شدنی نیست می دونی چرا برای اینکه یا این فایروال و ویروس کش و...باید از خارج خریداری بشه و یا اینکه خودمون بسازیم .اگر از خارج بیاد که واویلا و اگر هم بسازیم باز میشکلی کل نمی شه برای اینکه ما داریم در سطح اپلیکیشن برنامه می نویسیم در حالی که دشمنان ما سطح سیستم عامل رو در اختیار دارن و این باعث میشه هیچ نرم افزار کاربردی که ما می نویسیم قابلیت کامل نداشته باشه.
اما لینوکس خوبیش این هست که کد مرجعش در دسترسه و به راحتی میشه معایب رو حل کرد و مشکلات رو دید.تغییر هم لازم شد بدیم .حالا من خودم می دونم دسکتاپش خیلی روان و زیبا نیست مثل ویندوز ولی خوب در بخش سرورینگ ما چاره ای جز این نداریم.[/quote]

از کجا میدونی کاملا اشتباهه ؟ :mrgreen:
شدنی هست ، به خوبی.( شده )
من وقتی میگم امنیت ، اصلا به فکر ویروس کش و فایروال معمولی نیستم ، اینو هر کاربر معمولی به صورت ساده میتونه پیاده سازی کنه.

توی ویندوز هم شما به هسته ویندوز کاملا دسترسی دارید و میتونید خودتون براش برنامه بنویسید ، این امکان سالهاست تحت عنوان DDK در اختیار برنامه نویسان سیستمی ویندوز قرار گرفته و استفاده میشه . ( برنامه نویسی Ring0 - دسترسی مستقیم به لایه ارتباط با سخت افزارها )
و حتی مراجع و منابعی هم هستند که شما بعد از بوت و قبل از لود شدن ویندوز هم میتونی هسته ویندوز را در اختیار بگیری ( که بهونه ای هم دست میکروسافت نباشه )

ما ابزارهایی داریم که به صورت یونیورسال عمل میکنند. بر فرض خطای سرریزبافر صورت بگیره ، این ابزارها به عنوان یک محافظ جانبی این اتفاق را تشخیص میدهند.
یا حتی نرم افزارهایی هست که ترافیک شبکه را کنترل میکنه و با انالیز ریل تایم ، پکتهای مشکوک به اکسپلویتها را drop میکنه.
ما همین الان در ایران حداقل 3-4 تا آنتی ویروس ایرانی داریم ( ایمن - امن افزار - شید ( این را یادمه و به مرحله تجاری رسیدن )
توی پرانتز وسط این حرفا بگم که آنتی ویروس شید هم به نوبه خودش ابزار جالبی بود !!! خوشم اومداز طرز کارش )
http://sheedantivirus.com

فایروال هم تعداد زیادی توی دنیا موجوده ، ایرانی هم گاهی وقتا دیدم برو بچ نوشتن....
ابزارهای محافظ دیگه هم هستند ....که همه ایرانی هستند.
فایروالهای سخت افزاری هم در ایران تولید میشه (یک نمونه http://www.payampardaz.net )

پیوست 1: این که شما در این ضمینه تخصصی ندارید ، دلیل نمیشه فکر کنید کل ایران بیخیال نشسته و منتظر خریدن فایروالهای سیسکو و غیره هستند...
نیروهای قدر قدرتی موجود است

پیوست :
همین الان تعداد روت کیتهایی که برای لینوکس نوشته شده ، بیشتر از ویندوز هست ، وحتی اگر دنبال آمار اکسپلویتها هم باشیم به ازاء هر 10 تا برای لینوکس ، یکی برای ویندوز منتشر میشه. ( رجوع به سایتهایی منتشر کننده باگها و اکسپلویتها) icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باز حرف خودت رو می زنی بعد هم شما از کجا می دونی من تخصص این کار رو ندارم.

من زیاد نمی خوام در این مورد حرف بزنم به دلایلی ولی اگر شما کد مرجع ویندوز رو دارید به من بدید خوشحال میشم در ضمن ای پی ای و دی دی کی و.... این حرفها هم کارساز نیست و اون سر ریز بافر و ...هم اصلا موضوعیت نداره چرا که منظور من چیز دیگه ای بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.