TANK

نفربر زرهی چرخداررخش ( Rakhsh APC)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نمي گم اين نفربر رو با نمونه هاي آلماني و ديگر كشورها مقايسه كنيد ( تو يه فيلم مناقصه نفربرهاي وزارت دفاع انگلستان رو ديدم ُ وحشت مي كردين ُ نمونه آلماني پيشنهادي مي تونست حول محور عمود بر خودرو 360 درجه بچرخه و چرخها در 4 محور قرار داشتن كه مي تونستن خلاف هم جهت بگيرن و توي فيلم توضيح داده مي شد كه براي بالا بردن قدرت مانور ودر مكانهاي كوچك اين قابليت استفاده داره )
. اما بايد به اينكه كارآيي لازم رو هم داره يا نه فكر كنيم . مثلا بيت المال داره بابت اين خودروها هزينه مي شه !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر نمي كنم فقط از روي ظاهر و بدون اطلاع كامل از مشخصات فني و ضخامت و جنس زره و ساير موارد بشه گفت خودروي خوبي هست يا نه
ممكنه اينا فقط نمونه هاي اوليه باشه و براي آزمايش عملي به سودان فرستاده شده باشه
كسي از دوستان هست كه اطلاعات دقيق و بروز تري از اين خودرو داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا خيلي گندس به نظر من كه به هيچ وجه بدرد مناطق پرخطر مرزي و گشت نميخوره چون گروهك هاي شبه نظامي مانند پژاك و يا پ ك ك و يا اشرار شرق كشور خيلي راحت مي تونند اين نفربر رو با توجه به هيكل ورزشكاريش حتي از فاصله دور با دوشكا و يا مسلسل هاي سنگين و از فاصله نزديك هم به وسيله آرپيجي به طور كامل منهدم و منفجر كنند راستي اگر لاستيك هاي رخش توسط اشرار براي انهدام راحت تر و آسان تر نفربر هدف قرار گرفت سرنشين هاي بخت برگشته تا رسيدن نيروهاي كمكي بايد چيكار كنند؟
در جبهه هاي جنگ و خط مقدم باز هم به دليل هيكل بزرگ نفربر به هيچ وجه نميشه ازش استفاده كرد چون مطمئنا لقمه چرب و نرمي براي هواگردها و تانك و نفربهاي دشمن خواهد بود خلاصه اينكه اين نفربر بيشتر بدرد نيروهاي ضد شورش تهران ميخوره تا نيروهاي مرزباني و يا رو يا رويي با اشراري كه به انواع و اقصام سلاح هاي روز مجهز هستند ........ وارد موضوع مين هاي كنار جاده اي هم كه نميشم ......
اين نفربر فقط ميتونه به عنوان يك تجربه اورجينال و بومي پايه گذار نفربهاي بهتر و بروزتر ايراني در آينده باشه فقط همين
اينم يه عكس متفاوت از نفربر رخش در هنگ مرزي تايباد خراسان رضوي ......

http://tehranpic.net/download.php?img=496482

چندتا عكس منتشر نشده هم داشتم كه بدليل بعضي مسائل نمي تونم ارسال كنم وگرنه موضوع خيلي بهتر براي دوستان روشن ميشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر همون به درد اين ميخوره كه جانشين خودروهاي شاسي بلند بشه كه سربازاي مارو تو افتاب و بارون بدون حفاظ تو بيابون ها جابجا ميكنن
اگرم كه توش كولر و سيستم گرمايي بذارن كه ديگه عالي ميشه سربازا حال ميكنن :cry:

اين عكس آخري كه توش ضدهوايي به روي نفربر سوار شده هم جالبه........حداقلش اينه كه قدرت مانور و جابجايي رو افزايش ميده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

[quote]فقط چیزی هست آیا لاستیک های این خودرو از نوع [color=red]زد پنچری[/color] هست ؟
[/quote]

فکر کنم بهش میگن سیستم PAX- نمیدونم - ولی فکر نمیکنم با این ارتفاع دیواره لاستیک از این سیستم بشه استفاده کرد

[quote]مایی که
سازندش هستیم و جاهای مهم مثل مرزها باید باشه و محافظ
جون سربازامون باشه استفاده نمیکنیم و با ماشینای شاسی بلند
معمولی استفاده میکنیم که هیچ حفاظی نداره. که بارها باعث از دست
رفتن سربازامون شده. [/quote]

راست میگه این رفیقمون. من یه کسی رو میشناختم که دوشکا چی بود و تو ماموریت لندکروز 4.5 f چپ کرد و ایشون با خوش شانسی زیاد هنوز زنده است. 2 تا مهره گردنش جا به جا شد و نزذیک بود قطع نخاع گردنی بشه و بعلاوه 5 تا از دنده هاش شکست و کلی خط و خطوط و زخم و زیلی و . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از تاپیک و نظرات کلیه دوستان - این نفربر مقداری دارای ابعاد و ارتفاع بزرگی است ! بیشتر به یک سلاح جنگ شهری و ضد شورش شبیه است تا نفربر میدان رزم و گشتی . . . من داخل این نفربر رو از نزدیک دیده ام . . . . در کل ارتفاع کف این خودرو مقداری بیش از حد بالاست و این به نظر من بدلیل استفاده از شاسی یک خودروی مینی کامیون یا کامیونت می باشد !

برای مقاصد گشتی و شناسایی نیازی به حمل 8 نفر سرباز نیست ! شبیه خودروی کبری و عقرب ساخت ترکیه یک خودروی شناسایی و ضربتی باید دارای ابعاد کوچک - چابک تر - دارای سلاح ضد زره یا ضد نفر ترجیحا ریموت کنترل باشد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی درمقابل اشرار خیلی خوبا؟
اونا که دوشکا نمیارن وسط

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلنل جان راست میگن به نظر من این نفربر رو برای ماموریت های ضد شورشی ساختن .
از این نفربر برای سرکوب شورشیان در سودان استفاده شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولی درمقابل اشرار خیلی خوبا؟
اونا که دوشکا نمیارن وسط[/quote]

نه خیر اخوی - اشتباه به عرضتون رسوندن

اطلاعات سوخته" سال 85 اشرار به قرار گاه شهید میر حسینی تو دشت شورو -نزدیک کوه های پیرسوران - استان سیستان و بلوچستان حمله کردن ، سلاحی که تو اون حمله به کاربردن نارنجک انداز تمام اتوماتیک 40mm بود . تازه بعد از مدت زیادی بررسی متوجه شدن که با چی مورد حمله قرار گرفتن - عزیز من شما فکر کردی که این همه شهید رو با تیر و کمون میزنن. آخ که زبونم بسته است که بهت بگم "

که اگه بگم اون حرومی هارو بزرگ کردم. کلا از یه پشه بیشتر نیستن این اشرار جماعت، ولی شما برو تحقیق کن که غار کوه های پیر سوران رو وقتی بچه های صابرین و سپاه فتح کردن چه چیزایی پیدا کردن( 4-5 سال پیش )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اونا که دوشکا نمیارن وسط[/quote]

اختیار دارید دوست عزیز، پس به قول جناب آرمانی، فکر می کنید برای چی پاسگاههای مرزی رو به توپ 30 میلی متری مجهز کردن؟

یا روی همون رخش هنگ مرزی تایباد توپ 23 هست؟

اشرار که هواپیما ندارن!

شما باید بتونی از فاصله ای بیش از اونها باهاشون درگیر بشی تا ضربه اول رو شما زده باشی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سلاح ها رو فکر کنم آمریکایی ها با پشتیبانی مالی عربستان برای نا امن کردن مرز هامون میدن بهشون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده هم يه اختيار دارين به rpg7 بگم...

اتفاقا خيلي جالبه كه موشك ضد تانك تاو هم دارن.كلا امريكا خوب بهشون ميرسه.
البته فعلا زمين خورده بچه هاي سپاه و اطلاعات هستن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين نفر بر فكر كنم با ترقه هاي چهارشنبه سوزي بره به هوا با تير بارش بخاد تير بزنه ميخوره به سقف نفربر خوده تير بار چيو ميكشه همون بهتر كه ردش كرديم رفت :thinking: :cry:
من باید حداقل 50 پست برای مشاهده این انجمن داشته باشم پس اگه بي ربط مينويسم خرده نگيريد :cry:

[color=darkred]به نظرم شما در هنگام ثبت نام این قانون سایت را که : ورود افراد زیر 13 سال به سایت ممنوع است ، را

رعایت نکردی ، بهتر است به جای بی ربط نویسی و چرت و پرت نوشتن کمی بیشتر فکر کنی و سعی کنی

اول اطلاعاتت رو بیشتر کنی ، بعد در انجمن کامنت بدی .

اخراج شد

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بنده هم يه اختيار دارين به rpg7 بگم...

اتفاقا خيلي جالبه كه موشك ضد تانك تاو هم دارن.كلا امريكا خوب بهشون ميرسه.
البته فعلا زمين خورده بچه هاي سپاه و اطلاعات هستن.[/quote]

متاسفانه شما پول داشته باش این کثافتهای آمریکایی ببین چی در اختیارتون قرار نمیدن مخصوصا اگر با اهدافشون همنظر باشی رایگان در اختیارت قرار میدن و یا اقساطی !!!!!!
از نظر مالی توسط وهابی ها ی کثیف یا حتی دولت عربستان حمایت میشن از نظر تجهیزات هم که هر کشوری که فکرش کنید میتونه باشه فقط آمریکا نیست که به این ها سلاح میده!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.