TANK

نفربر زرهی چرخداررخش ( Rakhsh APC)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نمیدونم چرا این قدر در حق این نفر بر تو میلیتاری ظلم شده. ناسلامتی یکی از معدود تجهیزات نظامیمونه که بر پایه ی نمونه های خارجی نیست.

سلام به همه برادران و خواهران.
من تازه وارد هستم و اميد دارم من رو به جمع خودتون بپذيريد. متأسفانه اين خودرو هم مثل بقيه خودروهای ايرانی برپايه نمونه های خارجی است. چين خط توليدش رو به صنايع دفاع ما فروخته که با کمی تغيير داره اينجا توليد می شه. اسمش هم ZFB05 است. اگه سرچ کنيد کلی عکس هم از انواع مختلفش تو گوگل هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم چرا این قدر در حق این نفر بر تو میلیتاری ظلم شده. ناسلامتی یکی از معدود تجهیزات نظامیمونه که بر پایه ی نمونه های خارجی نیست.

من تازه وارد هستم و اميد دارم من رو به جمع خودتون بپذيريد. متأسفانه اين خودرو هم مثل بقيه خودروهای ايرانی برپايه نمونه های خارجی است. چين خط توليدش رو به صنايع دفاع ما فروخته که با کمی تغيير داره اينجا توليد می شه. اسمش هم ZFB05 است. اگه سرچ کنيد کلی عکس هم از انواع مختلفش تو گوگل هست.

هر گردی گردو نیست ! فرق داره . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوسته عزيز چيزي كه خوبه/ خوبه ديگه :cry:
چه اينجا توليد بشه چه تو چين چه نمونه ابدايي داخل باشه چه نمونه خارجي.
مثلا اس 300 كه روسيه نبايد در داخل توليد بشه.؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با مراجعه به این سایت http://www.military-today.com/apc/zfb_05.htm میشه فهمید با رخش فرق داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زیاد با مدل چینی فرق نداره

ولی دلیل نمیشه که کارآمد نباشه

تومدل چینی روش نوشته پلیس..احتمالا برای سرکوب شورشیان سین کیانگ استفاده میشه

بهرحال حتما چیز خوبیه برای ضدشورش :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک نکته ایی که بار ها و بارها ذکر شده هر چه صنایع ( مخصوصا صنایع نظامی ) جهان داره پیشرفت میکنه از نظر شکل ظاهری شبیه به هم داره میشه .....کافی هست یکم بیشتر بگردید در سایت های مختلف خودتون متوجه میشید :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز اگه از اون کپی برداری کرده بودن (که نکردن شما عکسا رو مقایسه کنید متوجه میشید تفاوت های جزئی زیادی با هم دارن) که رسانه های خارجی برای تو سر این نفر بر زدن صبر نمیکردن که. می کردنش تو بوق و کرنا و میگفتن نگاه کنین ایران عرضه ی ساخت یه نفر برو هم نداره. در کل این شکل بدنه همچین هم در جهان نامتداول نیست و من خودرو هایی تو ارتش ترکیه دیده ام که شکلشون شبیه اینه. شما برو ببین در مورد سجیل و کرارو و حتی فاتح 110 چه چرت و پرت هایی که نمیگن بعد نیان برای این یه همچین حرفی بزنن؟

امیدوارم قانع شده باشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام
واژه ای وجود دارد با عنوان Light Armoured Vehicles که مخصوص خودروهایی از این دست می باشد.
در این کلاس خودروهایی با شکلهای مختلف اما شبیه به هم وجود دارد. مثلا یک نمونه فرانسوی نیز در همین شکل و اندازه وجود دارد. (زحمت سرچش با خود دوستان) اما اگر عکس سه نمونه فرانسوی و چینی و ایرانی رو در کنار هم قرار بدهیم، هیچکدام در ظاهر شبیه به هم نیستن اما از یک طراحی واحد بهره میگیرند. در ضمن این خودروها بیشتر برای تردد در نواحی پر خطر استفاده میشوند و استفاده از آنها در نیروی انتظامی ج.ا. ایران(واحدهای شهری) غیر ضروری به نظر میرسد(مگر برای آموزش و نواحی مرزی).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به درد نیروهای نظامی افغانستان که خیلی میخوره قیمتش هم از نمونه های غربی ارزانتره حتما :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه باهاتون موافق نیستم. هامر با اون همه تجهیزاتش با بمب های کنار جاده ای با راحتی میره رو هوا. این بیچاره که اصلا کاری در مقابل اونا نمیتونه انجام بده. میشه هدف متحرک برای طالبان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیدم بد نیست برای دوستان احیانا کم اطلاع برخی از اطلاعات کاتالوگ فوق رو به طرز دیگری بیان کنم

در اطلاعات نفربر رخش درج شده است :

Central inflating system : سیستم کنترل مرکزی باد تایر ها! این سیستم با تنظیم میزان فشار باد تایر ها در مناطق مختلف حرکت خودرو را تسهیل میکند مثلادر مناطق گل آلود که احتمال فرو رفتن خودرو وجود دارد این سیستم باد تایر ها را کم میکند!

Run flat : عبارتی است که به تایر های مقاوم اطلاق میشود و اصطلاحا تایر های پنچررو! این تایر ها دارای یک هسته سخت از جنس سیم های فولادی هستند که در صورت آسیب دیدگی امکان ادامه حرکت برای خودرو را فراهم میکنند!

Winch : کشنده که دوستان قطعا آشنایی دارند و برای کشش سایر خودرو ها و ادوات و یا بیرون آوردن خودرو از نقطه ای که در آن گیر کرده است به کار میرود!

differential Lock : قفل دیفرانسیل! اين سيستم باعث يکسان شدن دور دو محور چرخ مي‏شود. در نتيجه در زمان رويارويی با شرايط زمين‏گيرايی غير‏يک‌نواخت در زير لاستيک‌ها بسيار مفيد خواهد بود. استفاده از اين سيستم باعث بهبود زمين‏گيرايی، کاهش فرسايش لاستيک چرخ‌های محرک، کاهش مصرف سوخت و ............ میشود!

Air condition system : سیستم تهویه که عملکرد مشخصی دارد و نیازی به توضیح بیشتر نیست!

NBC System : سیستم حفاظت در برابر عناصر شیمیایی ، میکروبی و رادیواکتیو! این سیستم با فیلتر هوای بیرون و ایجاد فشار هوای رو به بیرون در خودرو از آلوده شدن هوا و فضای داخلی خودرو به عناصر نامبرده ممانعت میکند!

Ceramic and Composite layer : لایه های زرهی سرامیکی و کامپوزیتی (ترکیبی) که افزایش دهنده سطح حفاظت زرهی خودرو هستند!

Smoke discharge : پرتابگر نارنجک های دودزا برای ایجاد پوشش اختفا با دود!

مورد دیگری که برای نفربر رخش مطرح شده سطح حفاظت انتخابی در برابر گلوله های کالیبر 12.7 و 14.5 است! که چنانچه بر واقعیت منطبق باشد و صرفا تبلیغاتی نباشد حفاظت مناسب و قابل توجهی برای این کلاس از خودرو خواهد بود!

با ویژگی های عنوان شده و با فرض تبلیغاتی نبودن آن ها میتوان گفت که رخش در کلاس خود نفربر قابلی است و ویژگی های به روزی هم دارد!

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

553739_200401943442238_1061250676_n.jpg

،

نمیدونم دارم درست میبینم یا نه ولی روی نفربر اول که همون رخش باشه یا دومیه صافات نصب هست ، ...

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.