LAST-WAR

بالگرد ترابری چندماموریته کاموف-60 ( Kamov Ka-60/Kasatka )

Recommended Posts

[quote]به این نوع شکل دم بالگرد میگن کنسترون و مخترعش فرانسویا هستن که اولین بار اونو تو بالگرد غزاله استفاده کردن و نتیجه ی خوبی هم گرفتن.[/quote]

ممنون برادر بسیار مفید بود این جواب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]راستي دوستان علت اينكه نوك ملخ هاي افقي حالت مثلثي داره به لحاظ فني چيه ؟
[/quote]

اينه كه باعث ميشه صداي كمتري توليد كنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدايي خيلي قشنگه و زيباست ولي فك كنم به پايي شاهد 287 ما نرسه :cry:
فكر كنم شبيه بالگرد پنهانكار امريكايي باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من باید حداقل 50 پست برای مشاهده این انجمن داشته باشم :cry:
خب ديگه بايد پست بزنم تا به 50 تا برسه زوركيييييه ديگه ارتش چراااااااااا نداره :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نميخوام بگم بالگرد بديه اما
عمرا همچين بالگردي بتونه جاي ميل 8 رو بگيره![/quote]

:cry: :cry: :thinking: اخه میل 8 با اون هیکل گندش و سر صدای زیاد و مصرف بالای سوخت و کنترل سخت و کلی مشکل دیگه که داره کجاش بهتره !!!!!!!! اگر بهتر بود که این روسها و خیلی دیگه از کشورها از جمله کشور خودمون به فکر جایگزینی بهتر از اون نبود که >.!>>>>>!!!!!!!!!1 :rose:

حالا اگر شما دلایل بهتری دارید بیان کنید خوشحال میشیم icon_idea

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كشور ما فكر مي كنم ميل 17 داره نه 8 بقيه مواردشم درست ذكر كردين
ولي داراي استقامت پروازيه بالايي در موارد اسيب ديدن
دستتونم درد نكنه براي ذكر مطلب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من موندم كه چرا دوست عزيزمون از اين ميل 8 درپيت دفاع ميكنه؟
ترا خدا آدم بالگرد به اين خوشگلي رو ول ميكنه ميره از ميل 8 دفاع ميكنه :mrgreen: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]زياد به قيافش نميخوره 16 نفر سرباز رو با تجهيزات كامل بتونه حمل كنه icon_cheesygrin [/quote]
[align=justify]چرا به قیافه اش نخوره دوست عزیز؟! بالگرد هیوی(همون بل 204 اگر اشتباه نکنم) طبق کاتالوگ می تونه 12 نفر(سرباز با تجهیزات کامل یک مقدار تخیلی هست و برای پرواز طولانی مدّت شدنی نیست، چون این جوری کوله جلویی زیر دماغ سرباز عقبی و تفنگش روی شصت پای بغلی قرار می گیره!) حمل کنه، این احتمالاً باید بتونه همین مقدار رو ببره. البتّه اکثر 204هایی که من تو ایران دیدم(از جمله همونی که سوارش شدم) عقب کابین رو به مخازن سوخت اضافی و دیگر تجهیزات اختصاص داده اند و در ازای مسافر و بار کمتر برای خودشون برد بیشتر رو خریده اند؛ البتّه برای مواردی هم بالگرد با تمام ظرفیت نفر سوار می کنه، مانند عملیات پلیسی، عملیات امدادی و تدارکات سکوهای نفتی.[/align]

[quote]دوستان دیگه رو مدل های 2 ملخ کار نمی کنند؟[/quote]
[align=justify]خوب علّتش اینه که ملخ 2پره لرزش و سروصدای زیادی تولید می کنه. هر چقدر تعداد پره ها بیشتر باشه، پرواز نرمتر و بی صداتری رو می توان تجربه کرد(در شرایط مساوی). استفاده از طرح جدید ملخ(همانند همین قسمت انتهایی که مثلثی هست و طرح هایی که در طول پره امتداد داره) و استفاده از ملخ عقب برقی(کنسترون) یا اگزوزهای تغییر مسیر یافته(به جای ملخ عقب) دیگر راهکارهای مربوط کم صدا و کم لرزش بودن پرواز بالگرد هستند.[/align]

[quote]قيمتش چقدره؟[/quote]
[align=justify]قیمت هم می کند به عبارتی 1.75 تا 2 میلیون دلار به ازای هر فروند صادراتی، بسته به تجهیزات نصب شده![/align]

[quote]فقط چند تا سوال :
1 - نرخ سعود اون چنده ؟ 2 - توانايي فرود با چه سرعتي رو داره ؟

3 - چه اندازه محموله ميتونه درونش حمل كنه و چه انداره بيرونش ؟[/quote]
2[align=justify]تن بار داخلی و 2.75 تن هم بار خارجی در مدل Ka-60 توانایی حمل داره و در سطح دریا 10.4 متربرثانیه(معادل 2050 پا در دقیقه) نرخ صعودش هست. بیشینه سرعت مجاز برای فرود رو دیگه شرمنده! نتوانستم از جایی پیدا کنم(اصلاً از کجا باید پیدا کرد؟! فکر کنم فقط خلبان های آزمایشی، آن هم اونایی که از جونشون سیر شده اند چنین سرعتی رو بدونند!!) :mrgreen: [/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ايرانم تازه داره برزوي 4 ملخ ها كار ميكنه وفكر ميكنم به يك جا هاييم رسيده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فک کنم منظور دوستمون میزان فضای داخل میل 8 بود به ظاهر این نمیخوره اون فضای داخلی رو داشته باشه :thinking: . معمولا محصولات شرقی ظاهر قشنگی ندارن ولی این یکی اگه اسمشو نمینوشتن و ازم میپرسیدن (بدون ستاره البته) میگفتم غربی هست :mrgreen: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید2میلیون دولار یا20میلیون دولار.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.