ALI

مقایسه و بررسی عملکرد سه اسلحه هجومی G3 ، AK47 و M16

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

كاوه جون شما قسمت هاي قبل رو قبول كردي يا بيشتر واست بازش كنم ؟

من عشق ميكنم واسه اين سوالا ! چون جوابش رو مثل هلو واست ميگم ( داداش مثل داش علي با من درگير شو تا مخم به كار بيفته و واست همه چيز رو درست شرح بدم ) !

سه خط اولت رو وايسا يه حالي بدم :
داداش بستگي داره شما تكنولوژي رو چي تعريف كني ؟ اگه تعريفي كه من از تكنولوژي دارم رو بخواي نه ، چيزي كم نداريم هيچ بيشتر هم داريم ، نمونشم سادست ؛ شما ناسا و رفقا ( منظورم کلیه مراکز علمی جهانه ) رو نگاه کن ببین چند تا ایرانی توشون هستن که از مدیرها و مقامات اصلی هستن ؟ داداش مخ رو فقط تو ایرانی ها پیدا میکنی ، شاید باورت نشه ولی داداش بنده هم اونور آب تشریف داره ! داره هوافضا میخونه ! میدونی اینجا چی میخوند ؟ هوافضا شریف ! میدونی چقدر با استعداده ! تو المپیاد کامپیوتر مقام داشت ! از بهترین دانشگاه های جهان دعوتنامه داشت ، میدونی اونا چه جوری ام 16 میسازن ؟ امثال داداش بنده رو بار میزنن البته بحث داداش من با همه اون وطن فروشا جداست چون داداش من واسه وطنش درس میخونه که یه روزی بیاد تا یه پیچ جنگنده بومیمون رو درست کنه ؟ امیدوارم افتاده باشه واستون ؟!

داداش فکر میکنی عرضه ساخت ام 16 ای 4 رو نداریم ؟ حداقلش مهندسی معکوسه دیگه ؟ دونه به دونه پیچ و مهرهاش رو باز میکنیم عینش رو با همون جنس و دقت میکروسکوپی میسازیم اینو که دیگه میتونیم ؟ میدونی مشکل ما چیه ؟ مشکل ما نخواستن نه نساختن ! میدونی من و رفقام داریم روی چی کار میکنیم ؟ روی یه چیزی که میخواییم توی جشنواره خوارزمی بدیمش بیرون ! مطمئن باش اولین جایی که اطلاعیشو میدم همین میلیتاری تا بفهمی آره چهار تا بچه چی میتونن بسازن تا فک همه بخوره زمین !

داداش من که میگم آخرین تکنولوژی موجود میدونی منظورم چیه ؟ همین بچه هایی که عشقشون خوندن یه ماه مجله جنگ افزاره یا اومدن دو دقیقه تو میلیتاری ، همینا هستن که میتونن با الگو برداری و ابتکاراتشون پوز همه رو بزنن زمین !

چرا تکنولوژی روزمون از اونا عقب تره ؟ چون اسم ما ایرانه ؟ اسم اونا آمریکا ؟ اونا از خودشون چیزی ندارن همش رو از امثال برادر من درست کردن ! اگه ما از نخبگانمون استفاده کنیم ام 16 رو میکنیم آهن قراضه ! ( الان همه میپرن به من که ام 16 آهن قراضست ؟ )

در ضمن من همیشه میگم ما تلاشمون رو میکنیم برای بهترین اگه نشد لااقل تلاشمون رو کردیم و پیش خدا سر بلندیم که تلاشمون رو کردیم ولی اینی که ما میاییم خیبر میزنیم خوبه ولی چرا نیاییم ژ 36 نزنیم ؟ آقا میگیم هیچی بهترش نمیکنیم لااقل مثل اون رو درست کنیم ؟ الان میگید گرونه برای ارتش ما و فلانه و خود مهندسی معکوس اله بله جیمبله ! در کل ما نمیخواییم که درست کنیم وگرنه چجوری طوفان 5 رو میزنیم با بیشترین قدرت تخریب بین تمام موشک های ضد تانک جهان البته من سر سیستم هدایت و بردشم بحث دارم ، ما چجوری اونو ساختیم ؟ چجوری نمیتونیم یه ام 16 ای 4 کپی کنیم ؟!

داداش کاوه امیدوارم فهمیده باشی که مشکل ما نتونستن نیست ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]داداش کاوه امیدوارم فهمیده باشی که مشکل ما نتونستن نیست ! Mr. Green[/quote]
این یه تیکه رو خوب اومدی داداش.
وقتی که پول باشه همه چی حله، ولی متاسفانه مشکل ما همین پوله که نمی خوان برای اسلحه خرج کنن :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به شما و داداشتون تبریک میگم امیدوارم موفق باشن.
مهدی چرا دوست داری شلوغ کنی! :mrgreen:
مخ داریم تو ناسا و این حرفها چه ربطی داره به داشتن تکنولوژی !!
اونها پیش شرط این کارن اما حالا به هر دلیلی تا حالا نشده ازشون استفاده کنیم..

[quote]مطمئن باش اولین جایی که اطلاعیشو میدم همین میلیتاری تا بفهمی آره چهار تا بچه چی میتونن بسازن تا فک همه بخوره زمین !

داداش من که میگم آخرین تکنولوژی موجود میدونی منظورم چیه ؟ همین بچه هایی که عشقشون خوندن یه ماه مجله جنگ افزاره یا اومدن دو دقیقه تو میلیتاری ، همینا هستن که میتونن با الگو برداری و ابتکاراتشون پوز همه رو بزنن زمین ! [/quote]

خب اگه تعریفت از تکنولوزی اینه !!! من دیگه بحثی باهات ندارم تو رو به خیر و ما رو به سلامت!!
من هم که دارم برات این حرفها میزنم از پشت کوه که نیومدم منم نه مثل دادش تو ! اما دانشجوی فوق لیسانس برق تو یکی از بهترین دانشگاه های ایرانم.
اینو نمیگم که بکم هرچی من میگم درسته.
میگم که بدونی وقتی میگی بهینه سازی من 1000 تا چیز میاد جلو چشم همش حرف الکی نیست.
اون بحث باز کردن پیچ و عین اون رو ساختن هم بیخیال چی بگم بهت!

اینم بگم تو یه مختصر عقل و شعوری برای این همه آدم که تو وزارت دفاع کار میکنن و همشون هم از همون امثال دوستای عشق مجله جنگ افزار هستن قایل شو!!
این کشف بزرگ باز کردن ام-16 و اندازه گیریش مطمئن باش فقط به ذهن خلاق تو نرسیده!!! فکر کنم این اولین چیزی باشه که به فکر هر کسی میرسه!
یه کم به اینم فکر کن حتما دلیلی داشته نشده!!
و گرنه بوینگ هم باز کنی آخر میشه 10.000 تا قطعه چرا نمیرن همه کشورای دنیا بازش کنن از اول بسازن!؟؟
آره دیگه اونها عقلشون به اینجاها نرسیده!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از همه دوستانی که به این تاپیک توجه کردند و آنرا با کامنت های خود مزین کردند ،

آقا مهدی عزیز

از این لحظه به بعد بنده در این تاپیک در مورد طراحی و ساخت اسلحه هیچ گونه صحبی با شما ندارم و کار مقایسه

بین حرفهای بنده و آقا مهدی عزیز را به سایر دوستان واگذار می کنم

[size=24]صحبت آقا مهدی :[/size]

[size=18]
طراحی و ساخت یک اسلحه به صورت پروتو تایپ و بدون الگوبرداری از طرح های سایر کشورها

در عرض مدت کوتاهی مثلا یک ماه یا شش ماه و یا نهایتا یک سال برای ایران بسیار آسان و

عملی است ، البته آقا مهدی گفته است که اگر چهار تا مهندس در اختیار وی باشند می تواند

یک اسلحه طراحی کند ( در عرض یک هفته ) که پوز M16 و G36 را به زمین بزند .[/size]

[size=24]حرفهای بنده :[/size]

[size=18]طراحی یک اسلحه برای کشوری مثل ایران اگر چه نشدنی نیست ولی بسیار دشوار است

و در مدت یک سال یا دو سال نمی توان این کار را انجام داد ، پس بهتر

است که ما بر روی طرح هایی که امتحان خود را در شرایط واقعی پس داده اند کار کنیم ، این

کار از دو جهت برای ما مفید است که هم یک اسلحه مناسب داریم و هم هزینه های سنگین

طراحی و آزمایش و ... را متحمل نمی شویم .[/size]

قضاوت بین این دو حرف با دوستان ،

--------------------------------------------------------------------------------------

ببین آقا مهدی ، شما گفتی که 15 سالته ، خب منم 26 سالمه ، شاید از نظر سنی من 11 سال

از شما بزرگتر باشم ولی خب از هر نظر ما با هم دوست هستیم و می توانیم با هم دوستانه صحبت کنیم ،

عزیز من شما 15 سالته و از اینکه در این سن این دانش و تجربه را به دست آورده ای به خودت ببال ، اما چرا

دچار غرور علمی شدی ؟؟ این حرف شما که می گی : من در طول یک هفته یک اسلحه طراحی می کنم که

پوز G36 و M16 رو به زمین بزنه ، معنی این حرف شما اینکه که دانش شما به تنهایی از همه مهندسان و طراحان

اسلحه در جهان بیشتر است . در همه جهان همه اسلحه های معروف و موفق طی سالیان سال طراحی شده اند

و امتحان خود را پس داده اند ، اما شما می تونی در عرض یک هفته یا یک ماه اسلحه بهتر از اونا رو طراحی کنی .

خب این حرف شما چه معنی را می دهد جز اینکه دچار غرور و خود بزرگ بینی شدی ؟؟

اگر شما به سن 20 سالگی برسی و معلوماتت بیشتر از حالا بشه ، فکر کنم اونوقت به فلسفه جهان آفرینش هم ایراد می گیری .

پس دوست من دست از این خود بزرگ بینی و غرور بی جا بردار ، اگر واقعا طالب پیشرفت علمی هستی اولین

قدم آن این است که به دانسته های خود مغرور نشوی ، در همین سایت کسانی بوده اند که دوره های طراحی

و ساخت موتورهای مدرن توربوفن را در دانشگاه خارکف اوکراین می گذراندند و از نظر علمی در سطح بسیار بالایی

بودند ، اما هیچ گاه مثل شما این جور ادعاهای مضحک را نمی کردند که طراحی یک موتور توربو فن در عرض یک ماه

یا یک سال امکان پذیر است ،

یعنی شما می گویی ، تمام اسلحه سازان معروف جهان نفهمیدند که اسلحه را در عرض یک ماه می توان ساخت ، اما

شما به این موضوع پی بردی و فهمیدی که در عرض یک ماه می شه یک اسلحه خوب طراحی کرد ،

یعنی شرکت هکلر کخ این رو نفهمیده ولی شما به این موضوع پی بردی

یعنی شرکت USA COLT این رو نفهمیده که M16 رو میشه در عرض یک هفته طراحی کرد ( و طراحی اون 10 سال طول کشید )

ولی شما به این موضوع پی بردی .

مهندس یوگن استونر این رو نفهمیده ولی شما این رو کشف کردی که در عرض یک ماه میشه یک اسلحه طراحی کرد .

حرف شما به این معنی است که کار هیچ کدام از اینها را قبول ندارید و فقط اون چیزی را که

در قوه تخیل خودتان است را قبول دارید .

البته من در حدی نیستم که بخوام کسی را موعظه و یا نصیحت کنم چون خودم به شدت نیاز به نصیحت دارم

ولی فقط این رو می گم که دست از این عرور علمی بی جا و خود بزرگ بینی بردار ،

اگر واقعا می خواهی در زندگی شخصی خودت پیشرفت کنی ، باید دست از این غرور خود برداری .

-------------------------------------------------------------------

چند نکته از حرفهای شما

[quote]
من عشق ميكنم واسه اين سوالا ! چون جوابش رو مثل هلو واست ميگم[/quote]

[quote]
( داداش مثل داش علي با من درگير شو تا مخم به كار بيفته و واست همه چيز رو درست شرح بدم ) [/quote]

[quote]
اونا از خودشون چیزی ندارن همش رو از امثال برادر من درست کردن[/quote]

[quote]
شما داری در سطح پایین حرف میزنی[/quote]

( در این قسمت حرفهات به معلومات کاوه جان توهین کردی و خودت رو بالاتر از ایشون قرار دادی ، قبول داری دیگه )

[quote]
خواستم اين مقوله چهار تا متخصص و ... رو همينجوري بگم ( آخرشم سر اينا بحث برگشت ) گفتم ايشاالله كه به گير نميخوره كه خورد و بحث شد سر اينا[/quote]

[quote]داش علی اگه میخوای از این بحث یکی دو روز و سن بنده و ..... بیای بیرون من پایه ام واسه بحث :
[/quote]

[quote]
بسم الله داداش ! شما بیا امکانات در اختیار دوستان قرار بده چرا معطل کنن دو سوته واست میسازن [/quote]

[quote]
ولی بازم میخوام بگم در حد ترکوندن یه کپسولی بیشتر نیست [/quote]

( در چند خط بالا قرار شد شوخی کردن و لودگی و خوشمزگی رو بزاری کنار و دیگه مطرح نکنی ، به همین زودی یادت رفت )

[quote]
نمیدونستم ! شما گفتید فهمیدم که با دقیق ترین محاسبات طراحی میشه ؟؟؟! [/quote]

[quote]
چرا دلیل نمیارید ؟[/quote]

( در متن دلیل آوردم )

[quote]
چون اون مدال افتخار رو میبینید ، یه جو کوچولو میگیرتون و سریع یه جوابی میدی[/quote]

فکر نمی کنید این طرز حرف زدن شما اصلا برازنده خوتون نیست ، با توجه و استناد به حرفهای شما

که در زیر به صورت های لایت در آوردم می شه فهمید که شما بیشتر دوست دارید با بقیه دوستان بحثهای

بی فایده و بی مورد داشته باشید ، به قول خودتون عشق می کنید که جواب می دید ، پس تا زمانی که

این روحیه عشق کردن به جواب دادن به دیگران در وجود شما است اصلا در جامعه معاشرت نداشته باشید

چون در هر صورت از جامعه طرد خواهید شد .

این هم نمونه حرفهای شما که عشق مفرط شما را به بحث های بیهوده می رساند .

[quote]
شما فکرتون کلا منحرفه فکر میکنید دارید جواب یه بچه رو میدید در صورتی که پاش بیفته دوباره یه بحثی راه میندازم که پوز هر کی میخواد حرف بزنه رو بزنم[/quote]
( عجب منطق محکمی هم دارید )

خب حالا تونستی پوز من و کاوه رو بزنی ؟؟

سایر دوستان خواهش می کنم فقط به همین یک جمله آقا مهدی توجه کنید تا به کنه افکار و روحیات

این دوستمون پی ببرید که آیا ایشون اهل بحث و گفتگوی دوستانه و منطقی هستند و یا اینکه

عشق جواب دادن به دیگران را دارد

[quote]
در کل داداش شما ما رو یه بچه عینکی دماغو که تا زانوی شما هم نمیرسه در نظر گرفتی که بدون اجازه رفته نشسته پای کامپیوتر و داره رویاهاش رو مینویسه ولی نه پاش بیفته با هر کی بحث میکنم تا کم کم اون چشمه لیزر بشه و عینکه در ذهن شما برداشته بشه و با یه دستمال دماغمو تو ذهن شما پاک میکنم و یه یه متری هم مجبورم پلاتینه ملاتینه چیه همونو میذارم تا قدمم یه متری تو ذهن شما بیاد بالا تا اینقدر ما رو دست کم نگیری اگه میخوای مشخصاتم رو بگم به درد ترورم میخوره :
قد , وزن , رنگ مو , رنگ چشم ! [/quote]

[quote]
من عشق ميكنم واسه اين سوالا ! چون جوابش رو مثل هلو واست ميگم[/quote]

تصور و ذهنیت شما از بحث کردن اینه که حتما در یک بحث می بایست یک نفر پیروز بشه و یک نفر

شکست بخوره و از آنجایی که در تصورات خودت دوست نداری شکست بخوری داری با این طور مغلطه

کردن ها و بحث رو به بیراهه کشوندن ها به خیال خودت جواب منو می دی .

برادر من شما جواب سوالات زیادی رو ندادی ؟؟

آمریکا با بودجه 700 میلیارد دلاری خودش نتونست یک اسلحه 3500 دلاری (اسکار و ایکس ام 8) رو

جایگزین ام 16 کنه . اونوقت شما اینقدر بی سواد هستی که هنوز نمی دونی اسلحه ای که می خواهی

سه سوته طراحی کنی می بایست چه قیمتی داشته باشد. آمریکا با بودجه 700 میلیارد دلاری خودش

نتونست اسلحه 3500 دلاری رو استفاده کنه ، اونوقت ایران با بودجه 9 میلیارد دلاری می تواند اسلحه

5000 دلاری را استفاده کند ؟؟ فکر نمی کنی این حرفت ناشی از بی سوادی تو است ؟؟

فکر نمی کنی این حرفها رو صرفا از روی احساساتت می گی ؟؟ فکر نمی کنی اینها همه تخیلات شما

را می رساند و این تخیلات هیچ وقت نمی تواند عملی شود ؟؟ جناب آقای طراح 5000 دلاری ؟؟

[quote]
داداش من که میگم آخرین تکنولوژی موجود میدونی منظورم چیه ؟ همین بچه هایی که عشقشون خوندن یه ماه مجله جنگ افزاره یا اومدن دو دقیقه تو میلیتاری ، همینا هستن که میتونن با الگو برداری و ابتکاراتشون پوز همه رو بزنن زمین ![/quote]

ببین دوست من ، تعریف شما از تکنولوژی ( البته منظورت از تکنولوژی شخص خودت است) خوندن مجله جنگ افزاره.

بد نیست بدونی که همون مجله جنگ افزار در هر شمار اش دو تا از مقاله های بنده رو چاپ می کنه و شما

و امثال شما نیز اطلاعاتتون رو از همین مجله کسب می کنید.

بی زحمت بفرمایید که شما به جز مجله جنگ افزار دارای چه مدرک تحصیلی ، مهندسی و یا علمی هستید که

هیچ کسی را به جز خودتون قبول ندارید ؟؟ هکلر کخ رو که قبول نداری ؟؟ یو اس ای کلت رو که قبول نداری ؟؟

فقط خودت رو قبول داری .

می شه بگی شما با 15 سال سن دارای چه تحصیلاتی هستی ؟؟

پس با این حساب تا این روحیه جدال و خشکی و عدم انعطاف و غرور و خود بزرگ بینی در وجود شماست

بنده با شما هیچ صحبتی ندارم ،

اون تاپیک تانک در برابر ضد تانک هم به عنوان شاهدی برای صحبت های بنده است ،

در اون تاپیک آقا مهدی سه بار حرف خود را عوض کرد ،

اولش گفت ، چون تانک ها در برابر ضد تانک ها حرفی برای گفتن ندارند پس نباید بر روی آنها سرمایه گذاری کرد ،

در ادامه وقتی دید به طور کامل جوابش داده شده است ، حرف خودش رو عوض کرد و گفت : من نمی گم تانک ها

باید از صحنه خارج شوند ، اما باید کاربردشان عوض شود .

این هم تاپیک مورد نظر

دوستان ببینید و قضاوت کنید

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14356]http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14356[/url]

============================================

در این سایت افرادی بودند مثل گلدن .... که به همه دستاورد های کشور عزیزمان به دید تمسخر و حقارت

می نگریستند و هر روز که اخبار تولید سلاح جدیدی در سایت منتشر می شد ، اون سلاح جدید با تمسخر

ایشون مواجه می شد ( از پشت بام افتاده ) اما از قرار معلوم این آقا مهدی جز آن دسته افرادی است که از

آنطرف پشت بام می افتند ،

من با افرادی مثل گلدن .... مخالفم که هر دستاورد کشور را با دید حقارت و تمسخر می نگرند ولی کار شما هم

صحیح نیست که طراحی و تولید را آسان می پندارید ،

می دانم که شما پس از ارسال این پست به پاسخ آن خواهید پرداخت ، و حتی اگر بخشی از حرفهات به ضررت باشه

اون رو تحریف می کنی و می گی من داشتم شوخی می کردم که این حرف رو می زدم .

ولی قضاوت درباره صحبت های من و شما را

به خوانندگان و دوستان عزیز می سپارم ، دوستان پست های بنده و ایشون رو به طور کامل از اول

بخونند و قضاوت کنند .

در آخر یک بار دیگر می گم ، دست از این غرور و خود بزرگ بینی و تحقیر دیگران بردار .

----------------------------------------

ویرایش شده :

از این به بعد هم در هیچ یک از ارسال هایتان از جملات دو پهلو و لودگی و خوشمزگی استفاده نکنید .

حرفتون رو کامل می زنید ولی وقتی یک قسمت حرفاتون به ضررت تموم میشه با گفتن کلمه شوخی کردم و

مبالغه کردم و .... حرف های قبلی ات را ماست مالی می کنی ،

پس از این به بعد در حرفات به هیچ وجه شوخی و لودگی نکن که بعد از گفتن حرف بتونی اون رو به بهانه

شوخی بودن و ... توجیه کنی .

------------------------------------------------------------

برادر کوچک شما و همه دوستان

علی [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داش علی 26 سالته !!!!
انشالله 120 ساله شی
کارابین M4 با M16 چه تفاوت هایی دارند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]داش علی 26 سالته !!!!
انشالله 120 ساله شی
کارابین M4 با M16 چه تفاوت هایی دارند ؟[/quote]

سلامت باشی مصطفی جان ،

مگه به قیافم نمی خوره که 26 سالم باشه ؟؟؟ :mrgreen:

اما بعد

M4 خودش از روی M16 طراحی شده است و تا حدود زیادی به هم شبیه هستند ،

کلا به اسلحه ای کاربین گفته می شه که طول لوله آن کمتر از 15 اینچ ( معادل 38 سانتیمتر ) باشه .

تفاوت کاربین های این دو اسلحه ، به جز تفاوت های ظاهری ، که در دو تصویر زیر می تونی ببینی ،

در مکانیسم مسلح سازی اسلحه است ،

کاربین M4

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/m4_mk18cqbr.jpg[/img]

کاربین M16

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/HFC-M16-Carbine-photo-detailweb-hfc_m16_carbine.jpg[/img][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی جان فکر کنم جابجا گفتی ام4 از روی ام16 ساخته شده.

[color=darkblue]دستت درد نکنه ، ویرایش کردم

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داش علي جان ميدوني مشكل بنده چيه ؟ نميتونم اون چيز و مفهومي رو كه ميخوام برسونم ! همون حرفي كه گفتم سطح پايين ! خدا ميدونه اصلا قصد توهين و تحقير نداشتم ! صد دفعه گفتم من پيش دوستان هيچ چيزي نيستم كه شما شروع كردي و از شوخي هاي بنده قضيه غرور و تكبر و .... رو درست كرديد !

الان من دونه دونه صحبت هاي شما رو دوباره تحليل كنم چه فایده ای داره ! چون شما اون بالا برميداري حرف منو يه جور ديگه تحليل ميكني ميدي بيرون ! وقتي پست هاي من زياد ميشه شما هم خيلي چيزا رو توش جواب نميدي و يادت ميره ! من صد دفعه گفتم به اون شوخي هاي من گير نديد ( مبالغه ) ! خب هر عقل سالمي ميتونه بفهمه كه من نميتونم اسلحه طراحي كنم ( من وقتی اینا رو مینویسم دارم با روحیه شوخی و خنده و لحن خواص خودم صحبت میکنم ولی شما یه جور دیگه بر میدارید و هر چی خواستید از شوخی های من در میارید اشکال نداره منم بالاخره باید تجربه کسب کنم و با این بحث ها سوتی ها و ضعف های خودمو برطرف کنم ) ولي به اون سختي كه شما هم ميفرمائید نیست که ما بریم خیبر رو تولید کنیم ! اول بحث خواستم خیلی منطقی بحث کنم نمیدونم خیلی احساس خوشحالی کردم همون قضیه کپسولی و یک هفته و دو هفته رو خواستم به شوخی بگم که دیدم شما جواب منو ندادید رفتید سراغ مبالغه ها و شوخی های بنده !

داداش قضیه تانک در برابر ضد تانکم همینجوری هست ، من تجربه و علمم خیلی کمه برای همین نتونستم توی تاپیک اولم اون عنوان درست رو برای بحثم انتخاب کنم و نمیدونم چرا اینقدر بد عمل کردم ، ولی اشکال نداره داداش من با این بحث ها ساخته میشم حالا هر جوری که شده ، در ضمن من قصد الکی کش دادن بحث رو ندارم که شما همش اینو تکرار میکنید ، بنده میخوام به نتیجه گیری مورد نظرم برسم که با سوتی هایی که الکی دست رفقا میدم که البته نمیخوام سوتی بدم ولی جو گیر که میشم زیاد چرت مینویسم !

داش علی عزیز به خدا واسه تک تک جملاتت جواب دارم که میخواستم همشو با آب و تاب و تمام و کمال بنویسم ولی دیگه حسش نیست میخوام برم مسافرت بذار برگشتم میام تا بازم از شما چیزای مختلف یاد بگیرم ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام. نظر دوستان در مورد Galil ACE چیه؟ درسته ساخت اسرائیله ولی از هر سه کالیبر ما پشتیبانی میکنه. حالا خودشم نخواستین میتونیم برای مهندسی معکوس روش کار کنیم.
اینم نشونیش تو سایت [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12708&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=]Galil ACE[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]در مجموع خانواده گالیل و خانواده جدید ACE که با استفاده از طرح های گالیل اصلی ساخته شده اند می توانند تا حدود زیادی برای ما موثر باشند ،

خانواده گالیل دارای دقت و عملکرد خوب بوده و در صورت تولید انبوه در ایران یک اسلحه ارزان قیمت برای ما می شود ،
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گلیل اسلحه خوبی هست ولی اونم به شکلی بینهسازی از کلاش هست و باز مشکل ارگونومی درش موج می زنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مطالب بسيار زيبا و مفيد و پر از معلوماتتون

فقط ذكر يك نكته كه خواهش مي كنم به جاي پنوماتيك از اين به بعد بفرماييد

[color=darkblue]دست شما درد نکنه ، انشاالله از این به بعد

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مطالب بسيار زيبا و مفيد و پر از معلوماتتون

فقط ذكر يك نكته كه خواهش مي كنم به جاي پنوماتيك از اين به بعد بفرماييد نيوماتيك چون املاي انگليسي اون پنیوماتیک ( من انگلیسی نمیتونم بنویسم ) و تو آخرین و جدیدترین مقالات علمی هم که در داخل نوشته می شه همیشه ذکر می کنن که بفرمایید نیوماتیک . اگه اشتباه نکنم در سال 2007 بود که قرار شد به جای پنوماتیک بگن نیوماتیک
باز هم ممنون از مقاله پر بار و و زینتون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.