SHAHRZAD

ناو هواپيمابر نيميتز از نگاهي ديگر

Recommended Posts

[quote]با سپاس فراوان از کسانیکه این مقاله مفید رو ارائه کردند

در اینکه قادر به جنگ کلاسیک نیستیم هیچکس شکی نداره پس باید به جنگ چریکی روی بیاریم و این دقیقاً چیزیه که آمریکاییها فکرشو میکنن و از اون ترس دارن چون جنگ چریکی تلفات انسانی زیادی داره در روی آب و در مقابل ناو هواپیما بر شانس های زیادی داریم
اگر جنگی دربگیره تنها روی آب نخواهد بود
حقیقت اینه که محرک موتور جنگی امریکا همین ناوها هستند که جنگ رو مدیریت میکنند و در صورت فشار یا اخلال در اونها دیگه کاری از پیش نخواهند برد کاری که ما میتونیم بکنیم در بدترین حالت حمله موشکی و مشغول کردن اونها به این حملات و زدن ضربات مهلک زمینی هست
امریکاییها بدون پشتیبانی هوایی هیچی نیستند و خیلی زود عقب مینشینند

بر فرض اینکه 50 موشک بطور همزمان به یک هدف شلیک شود چند تا از اون رو میتونن بزنن؟
اگر تنها یک موشک اصابت کنه ناو هواپیمابر تا مدتها غیر عملیاتی خواهد شد

البته اینها فقط فرضیات دوران صلح هست و گرنه امریکا تا مطمئن نشه که در جنگی پیروز میشه هیچوقت اونو شروع نخواهد کرد وگرنه در یک جنگ واقعی در مقابل روسیه یا چین هم شانسی نداره

اینها تنها نظرات شخصی من بود
یا علی[/quote]

50 تا موشک به طرف یک ناو!!! :cry: :cry:

درسته کارآمده و لی یکم نامردیه :thinking:

حیف موشک هامون که حرام این چنین ناوهایی بشن!!

فک کنم اگه 50تاموشک شلیک بشه فالانکس هنگ کنه :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از این مقاله بسیار زیبا و آموزنده
یک مورد را هم بنده اضافه کنم با اجازه نویسنده عزیز این پست
در طرح جدیدی قرار هست تک آف هواپیماها با کاتاپولت ( منجنیق) که با فشار بخار انجام میگیره کم کم کنار گذاشته بشه و با استفاده از نسل جدید کاتاپولت ها که به وسیله انرزی[size=18] الکترو مغناطیسی[/size] تک آف از روی کشتی صورت بگیره ......

اگر از اساتید و دوستان عزیز کسی اطلاعاتی بیشتر داره در مورد نسل جدید کاتاپولت ها . لطفا قرار بدهند تا همه بهره ببریم :cry:

[size=7]متاسفانه خودم وقت ندارم وگرنه حتما در موردش یک مقاله جدید اضافه میکردم به این پست[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان با معلومات اگه ناو منهدم شد بخاطر راکتور های اتمیش نمی تونه مشکلی ایجاد کنه :cry: :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اولا از كي ميخريدي خود چين و روسيه هم تا سال ها بعد تو كف اين خواهند ماند داشتن هم به ما نميدادن ثانيا كدوم هواپيما رو روش ميشوندي فكر كنم نصف كل اسكادران هوايي ايران باشه بعدشم زدن اين ها توي شرايط جنگي وقتي با چند ده تا جت و زير دريايي و چند تا اواكس و ماهواره و پيچيده ترين سيستم هاي الكترونيكي ساپورت ميشن ميتونين عكس پايين رو ببينين البته كاملا هم دفاعي نيست براي ما كه هيچي براي روس ها هم شايد دور از ذهن باشه موشك هاي بالستك هم توانايي زدن اهداف متحرك اينجوري رو ندارن بر فرض هم كه بزني فكر ميكني اونا جبران خسارت چند ده ميليارد دلاري خودشون رو با چي از طرف مقابل بگيرن مثل زدن چند تا سد و نيروگاه كه چند تا استان رو از بين ببره
http://www.up.egyup.com/images/93675841943387722922.jpg

بله ميگن توي طوفان ها تا 6 متر سطح عرشه اختلاف ارتفاع داره[/quote]

اخوی سلام!

قصد جسارت ندارم..ولی ورودتون به باشگاه تبریک میگم..بهتر بود بجای فقط تیک زدن مقررات...اونو اول میخوندین

ضمنا خیلی اعتمادبنفس دارین ها؟؟؟

فکرنکنم که با موشک بالستیک کسی بخواد ناو بزنه :cry: معمولا با موشک کروز میزنن..البته اگه ناراحت نشین بهتره برین درمورد موشک بالستیک

مطالعه کنین تا بفهمین که موشک بالستیک با هدایت اینرسایای فقط مخصوص اهداف زمینیه!!

برای زدن یک ناوهواپیمابر که اینهمه سیستم پدافندی ضدموشکی داره(فکرکنم بدونین!)ازموشک بالستیک (با این همه خطای برد)استفاده نمیکنن

برای قسمت آخر جملتون همینو میگم کافیه:

بعد ورود اولین ناوآمریکایی به خلیج فارس به امام گفتن چکار کنیم؟

امام (ره) فرمودند من بجای شما بودم با موشک میزدم..[size=18]چون آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند!![/size][/quote]

جناب آر پي جي شما هم كم اعتماد به نفس ندارينا كه با اطمينان كامل ميگيد نميشه با موشك بالستيك ناو زد !
اتفاقا يگان هاي موشكي سپاه كه به خليج فارس و نسل هاي بعدي اين موشك مجهز هستن در اصل ميخوان با موشك بالستيك ناو ها رو مورد حمله قرار بدن چون ضريب اطمينان بسيار بالايي داره !

جناب waffen_ss ما در نيروي هواييمون به اندازه اي جنگنده داريم كه جلوي آمريكا كمر خم نكنيم !
قايق انتحاري معني نداره وقتي موشك هاي قدرتمند ما وجود دارند كه با وجود هواپيماهامون با موشك هاي ضد كشتي و ... ميتونند كولاك كنند !
در ضمن كي گفته موشك هاي كروز مختل ميشن ؟ به نظر شما موشك هايي مثل سانبرن يا ياخونت يا براهموس يا نور ...... هيچ تواني در برابر ناو ها ندارن ؟ شما چي فكر ميكني ؟ فكر ميكني ما يه موشك ول ميديدم سمت ناو تا اونا با فالانكس و موشك و جنگ الكترونيك نابودش كنند ؟ خير دوست من شليك موشك به ناو تاكتيك هاي خاص خودشو داره كه موشك نور درصد برخوردش 98٪ هست در ضمن يكبار گفتم كه ما موشك بالستيك براي زدن ناو هواپيما بر ساختيم كه رفقا باورشون نشد وقتي رونمايي شد همه ... حالا اينم از من داشته باشيد كه ما زودتر از چين شروع به ساخت چنين موشك هايي كرديم و مسلما از چيني ها جلوتريم ! :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان دقت کنند همین موشک سانبرن که اکثرا اعتقاد دارند ایران نمونه های این موشک رو داره
قاتل ناو های هواپیما بر هست اونم با اون سرعت (البته این موشک قرار بود سوار سوخو.... به ایران بیاد !!! ولی هنوز ما که چیزی ندیدیم )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علي جان نگران نباش فك كنم با سوخوهاش اومده همون قضيه سوخو 30 آقا نجف رو ميشه يكي از دلايل وجود همچين موشك هايي دونست ! :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
50 موشك !!!!

شخصا مدتي است به اين موضوع فكر مي كنم كه اگر فقط يك موشك با سر جنگي 650 كيلوگرم، و سه برابر سرعت صوت به وسط عرشه يك ناو هواپيمابر اصابت كند، دشمن چگونه مي خواهد تكه پاره هاي هواپيماهايي كه در اثر موج انفجار از چهار طرف ناو جاروب شده و به داخل آب پرتاب شده اند را جمع كند. حالا سوراخ چند متري ايجاد شده روي عرشه بماند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همه عزيزان

مخصوصا علي75 كه همشهريمونه ! داش علي سلام !

عرض كنم كه خدمت عزيزان بنده يه نمونه كوچولو نگرانه نيروي هواييمون هستم. درسته حرفهايي از ميگ31 و سوخوي 30 هست ولي با چند تا نميتونم كاري جلو ببريم.
خدا كنه و اي كاش مثلاْ حداقل 3 اسكادران ميگ 31 و لااقل 3 اسكادران سوخوي 30 داشتيم. باور بفرماييد تا حدود زيادي دمار از روزگار اين يانكي ها در مي آورديم.
هر وقت حملات هوايي امريكا به عراق يادم مي ياد مو به تنم سيخ ميشه

ضمنا چند وقت پيش خواب ديدم كه امريكا حمله كرده ! شب بود تمام آسمون پر بود از هواپيماهاي جنگنده كه البته توي تاريكي خوب به نظر نمي آمدن! ولي مردم گروه گروه فرار ميكردن وضع خيلي ترسناكي بود باور كنيد من هنوزم از اون لحضات ميترسم ! icon_idea :cry: جنگنده هاي ايران هم براي مقابله آمدن اما متاسفانه منهدم ميشدن و يادم افتاد يه موشك به سمت اف 14ما شليك شد . خلبانش سه بار در خودش چرخيد تابتونه از موشك فرار كنه كه خدا رو شكر موشك بهش نخورد. هواپيماها امريكايي مردم رو با موشك ميزدن . به هر حال خيلي صحنه هاي ترسناكي بود. دلم براي خلبانهامون و مردم بشدت ميسوخت. راستي يه هواپيماي مسافربري رو زدند كه در حدود 30 متري من سقوط كرد . ترس مردم از پشت شيشه ها مشخص بود و بعد سقوط كردو من سعي كردم سريعتر از هواپيما دور بشم داشت منفجر ميشد. واقعا خواب ترسناكي بود كاش ميشد خوابي كه ديدم و مخصوصا اون حمله جنگنده هاي امريكايي رو ميشد به تصوير كشيد :cry:
اميدوارم هيچ وقت جنگ نشه و اگرم شد تا اون موقع رهگير قدرتمندي داشته باشيم كه حال اين امريكايي هاي عوضي رو بگيره :thinking: :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خواب های عجیب غریبی میبینن!!

بهتره شام سبکتر نوش جان بفرمایین دیگه از این مشکلات پیش نیاد.:cry:

ناراحت نشین...شوخی کردم!!

کوماندوجان!! بحث اعنماد بنفس نیست خوب...

منظورم این بود موشک تنبل بالستیک میشه به آسونی حتی با تیربارهای معمولی ناو زد

همانطور که ناوچه قهرمان پیکان خودمون هم چندین بار موشک های بالستیک عراق با تیربارهاش زد

شایدد جدیدا موشک های سرعتی به میدان آمدن :cry: ما خبر نداریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
rpg7 جان بیخیال 50تا موشک به یک ناو 20 تاشون هم اگه بخورن ما باید پودر نمی می تز تحویل بگیریم نه نمی می تز درب و داغون :cry:
در ضمن دوستان در صورت حمله امریکا باید برای تمام سربازاش هم کیسه جنازه بفرسته :cry: و ایضا صهیونیست ها
راستی کسی جواب سوالمو نداد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
rpg7 جان ، معذرت میخوام ولی فک کنم شما تعریف درستی از موشک بالستیک ندارین !
شما میگی :

"[color=blue]منظورم این بود موشک تنبل بالستیک میشه به آسونی حتی با تیربارهای معمولی ناو زد

همانطور که ناوچه قهرمان پیکان خودمون هم چندین بار موشک های بالستیک عراق با تیربارهاش زد

شایدد جدیدا موشک های سرعتی به میدان آمدن ما خبر نداریم[/color] "

موشک بالستیک تنبله ؟! بعدش میشه با تیربارهای معمولی ناو زدش ؟! عجـــــب !؟ در مورد ناو پیکان خدمتتون عرض کنم که همچین چیزی تا به حال نشنیده ام و فکرم نکنم واقعیت داشته باشه چون اگرم واقعیت داشته باشه عراقی ها خیلی احمق بودن که میخواستن با موشک های اسکاد و امثالهم که خطاشون چند صد متر یا برو تا کیلومتر ، ناوچه بزنن که مدام در حال حرکت هست و اگرم ثابت باشه امکان برخورد خیلی کمه یا بهتره بگم وجود نداره ! :cry:

داداش توی سال 2011 موشک های بالستیکی هستن که سرعتی برابر چندین ماخ دارن و قدرت رادارگریزی ، اصلاح مسیر و .... فوق العاده ای دارن که باهاشون میشه ناوهای هواپیمابر ( آمریکایی ) رو سلاخی کرد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote]
مخصوصا علي75 كه همشهريمونه ! داش علي سلام ! [/quote]
سلام علیکم
[quote]منظورم این بود موشک تنبل بالستیک میشه به آسونی حتی با تیربارهای معمولی ناو زد

[/quote]
علی اصغر جان فکر کنم شما یکم شام زیاد خوردید چون.......
[quote]
منظورم این بود موشک تنبل بالستیک میشه به آسونی حتی با تیربارهای معمولی ناو زد [/quote]
شما می دونید همین شهاب 3 سسرعتش تو فاز نهایی چقدره ؟21 ماخ!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:cry: آخه خیلی وقت پیش یه چیزایی خونده بودم...

احتمالا قاطی کردم یا بقول بچه ها شام زیاد خوردم..

ولی تسلیم آقا تسلیم...حق باشما :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی شما فکر می کنید فرماندهان امریکایی این قدر احمقن که در زمان جنگ این ناو ها در تیررس موشک ها ما قرار می دن؟! :cry:
می دونید چرا carrier killer چینی ها 4000 کیلومتر برد داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.